رفتن به مطلب

رم با فرکانس بیشتر از ساپورت مادربورد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان بنده یه مادربرد h610m-a دارم از یکی از دوستان میخواستم رم ۳۶۰۰ کورسیر رو بگیرم میخواستم بدونم وقتی فرکانس رم از ساپورت مادربورد بالا تر باشه چه اتفاقی می افته و اینکه من قبلا یه رم ۳۰۰۰ رو h310m-a انداخته بودم بالا میومد ولی روی بالاترین حالتی که مادربورد ساپورت میکرد با سی پی یو یعنی ۲۴۰۰ میخواستم بدونم الان اگه همون کورسیر با مادربرد h610m-a بندازم رم روی 3200 بالا میاد و cl چند

لینک به دیدگاه

ارادت
مادربرد شما حداکثر 64 گیگ در باس 3200 کار میکنه
بستگی ب مدل سی پی یو داره و توان مادربردتون (تو برد شما در رده ی ضعیف قرار میگیره)
انچنان تفاوت پرفرمونسی بین باس رم ها نیست الکی حساس نشو عزیز
اما اگر میخای رم تهیه کنی حتما دوالش کن از یک برند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود،

من روی همین برد با رم vengence pro 3600 cl 18 امتحان کردم، روی 3200 و cl16 بوت کرد

لینک به دیدگاه

درود

شما رم صد هزار هم بگیری، رم فقط روی ۳۲۰۰ به صورت پایدار کار می‌کنه. غیر از این حالت، یا سیستم بوت نمیشه یا بلو اسکرین می‌گیرید.

همونطوری که دوستان گفتند تفاوت فرکانس رم توی عملکرد خیلی ناچیزه و خیلی درگیرش نباشید.

اگر از رم ddr4 استفاده می‌کنید، همون فرکانس ۳۲۰۰ کفایت می‌کنه.

لینک به دیدگاه

والا من میدونم که همون ۳۲۰۰ بگیرم اوکیه ولی این رم که میخوام بگیرم از رفقا هست قیمتش بهتره 

لینک به دیدگاه

سلام

یعنی درکل اگه فرکانس رم بالاتر از مشخصات ساپورت مادربرد باشه، مثلا 3600 یا حتی رم 4000 برای بردی که حداکثر 3200 فرکانس ساپورت میکنه وصل کنی، ولی فرکانسش برمیگرده رو پایه و کار میکنه...

درسته؟!

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، A112 گفته است:

سلام

یعنی درکل اگه فرکانس رم بالاتر از مشخصات ساپورت مادربرد باشه، مثلا 3600 یا حتی رم 4000 برای بردی که حداکثر 3200 فرکانس ساپورت میکنه وصل کنی، ولی فرکانسش برمیگرده رو پایه و کار میکنه...

درسته؟!

بله درسته.

با اجازه صاحب تاپیک 

یک سوال فرکانس رم اگر از حداکثر ساپورت سیپیو بیشتر باشه  کارکردش به چه صورته ؟

چون محدود نمیشه فرکانس رم ولی اصلا افزایش پرفورمنس داره؟

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

بله درسته.

با اجازه صاحب تاپیک 

یک سوال فرکانس رم اگر از حداکثر ساپورت سیپیو بیشتر باشه  کارکردش به چه صورته ؟

چون محدود نمیشه فرکانس رم ولی اصلا افزایش پرفورمنس داره؟

در مورد این سوال شما بنده خودم سیستم فعلیم مثل سیستمی که قراره ببندم ولی با یه فرق بنده رم فعلیم ۳۰۰۰ بعد مادربورد بنده h310m-a که تا ۲۶۶۶ ساپورت میکنه ولی چون سی پی یوم که i3 9100f کلا تا ۲۴۰۰ ساپورت میکنه رم من الان روی فرکانس ۲۴۰۰ هست هیچ مشکلی هم نداره 

فقط من این تاپیک زدم که ببینم نسل جدید هم بدون مشکل اوکی یا که نه که دوستان گفتن خیر همونجوری اوکیه 

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، taha_Avalanche گفته است:

در مورد این سوال شما بنده خودم سیستم فعلیم مثل سیستمی که قراره ببندم ولی با یه فرق بنده رم فعلیم ۳۰۰۰ بعد مادربورد بنده h310m-a که تا ۲۶۶۶ ساپورت میکنه ولی چون سی پی یوم که i3 9100f کلا تا ۲۴۰۰ ساپورت میکنه رم من الان روی فرکانس ۲۴۰۰ هست هیچ مشکلی هم نداره 

فقط من این تاپیک زدم که ببینم نسل جدید هم بدون مشکل اوکی یا که نه که دوستان گفتن خیر همونجوری اوکیه 

منم ۱۰۴۰۰دارم  که ۲۶۶۶ هست ولی مادربرد b560ma   و رمم ۳۰۰۰ که حتی تا ۳۴۰۰ هم میشه اور کرد و بلو اسکرین نداشتم روش 

میخوام ببینم این اختلاف فرکانس رم کجا کارایی داره و کجا بلا استفاده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...