رفتن به مطلب

درخواست مشاوره: خرید کابل dp برای استفاده از قابلیت فری سینک مانیتور با کارت 3060ti

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

وقت بخیر

قصد دارم کابل دیسپلی پورت خریداری کنم تا بتونم از 75 هرتز بودن مانیتورم استفاده کنم

در حال حاضر مانیتور توسط کابل hdmi به گرافیک متصل شده و فقط میتونم از 60 هرتز استفاده کنم و با hdmi اصلا فری سینک فعال نمیشه . هدفم استفاده از 75 هرتز مانیتور هست و استفاده از فری سینک برام زیاد مهم نیست . همینکه از 60 برسم به 75 هرتز کافیه . 

مدل دقیق مانیتور: LG 29um68-p فری سینک داره 

گرافیک : 3060ti

کابلی که میخوام بخرم این مدل هست

Mcdodo Cable Displayport To Displayport CA-8140

لینک dp:

https://janebi.com/product/macdodo-video-converter-cable-dp-to-dp-ca-8140-2m

کابل HDMI2:

https://janebi.com/product/mcdodo-hdmi-cable-2m-ca-718

بین کابل های دیسپلی پورت و HDMI2 کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

باز هم تاکید میکنم فری سینک برام مهم نیست، اون 75 هرتز برام مهمه که بتونم از تمام قابلیت مانیتورم استفاده کنم . 

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

سلام داداش خوبی

منLG 29UM69G دارم و با HDMI 75 هرتز رو میگیرم ولی زیاد درگیر فری سینک نشدم فکر نکنم اونقدر کاربردی باشه

احتمالا کابل HDMI ورژن قدیمی داشته باشی که فقط 60هرتز داری

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Yosef Faraji گفته است:

سلام داداش خوبی

منLG 29UM69G دارم و با HDMI 75 هرتز رو میگیرم ولی زیاد درگیر فری سینک نشدم فکر نکنم اونقدر کاربردی باشه

احتمالا کابل HDMI ورژن قدیمی داشته باشی که فقط 60هرتز داری

سلام یوسف جان . خوبم شکر . خودت خوبی ؟

اره متاسفانه کابلم قدیمیه . میخوام کابل جدید بگیرم گفتم شاید HDMI بگیرم باز هم 75 هرتز فعال نشه یه دفعه میخوام برم سراغ دیسپلی پورت که خیالم راحت باشه 

فری سینک رو هم برای فعال شدن 75 هرتز مانیتور میخواستم وگرنه منم نیاز خاصی به فری سینک ندارم اگر بدون فری سینک بشه 75 تا رو فعال کرد که چه بهتر

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، SWAT_MEHDI گفته است:

سلام یوسف جان . خوبم شکر . خودت خوبی ؟

اره متاسفانه کابلم قدیمیه . میخوام کابل جدید بگیرم گفتم شاید HDMI بگیرم باز هم 75 هرتز فعال نشه یه دفعه میخوام برم سراغ دیسپلی پورت که خیالم راحت باشه 

فری سینک رو هم برای فعال شدن 75 هرتز مانیتور میخواستم وگرنه منم نیاز خاصی به فری سینک ندارم اگر بدون فری سینک بشه 75 تا رو فعال کرد که چه بهتر

قربانت

نمیدونم واقعا منم به فکر فروبردی ، تا حالا به فری سینک فکر نکرده بودم

دوستان به نظرتون مهمه واقعا این قابلیت و تاثیری داره؟

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Yosef Faraji گفته است:

قربانت

نمیدونم واقعا منم به فکر فروبردی ، تا حالا به فری سینک فکر نکرده بودم

دوستان به نظرتون مهمه واقعا این قابلیت و تاثیری داره؟

الان روی کابل رو خوندم نوشته hdmi high-speed سرچ کردم دیدم فول اچ دی رو تا همون 60 هرتز ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

یه نکته . درصدی ممکنه مانیتور با فری سینکش با گرافیکت مچ نشن

قبل خرید کارت تست کن  مشکل ازین بابت نباشه 

من دیسپلی دارم ولی فری سینگ  فعال میکنم پرش تصویر ریز میگیرم. 

گرافیکم ۱۰۷۰ti

چک کن که خریدت بی جهت نشه 

خود کابل هم قیمتا رو ندارم  ولی یکمی گرون نیس؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

چندتا نکته هست که اول باید بهش دقت کنید.

اولا، فری سینک اختصاصی برای کارت‌های amd هست ولی جدیدا انودیا این قابلیت رو لحاظ کرده که شما به صورت compatible بتونید با کارت‌های این شرکت هم استفاده کنید. بنابراین روی کاغذ می‌تونید کارت انودیا رو با فری سینک استفاده کنید ولی تجربه ثابت کرده خیلی وقت‌ها فری سینک در این موارد به درستی کار نمی‌کنه (در بعضی موارد حتی فری سینک پریمیوم هم اون کارایی لازم رو به آدم نمی‌ده)

دوم، شما قصدتون اینه که فریم ریت با رفرش ریت سینک بشن، خب چرا از خود وی سینک استفاده نمی‌کنید؟ اصولا توی رفرش ریت‌های پایین (زیر ۱۲۰ و ۱۴۴) وی سینک بهتر عمل می‌کنه.

سوما، کارت گرافیک شما نسبتا قویه و قطعا تو بازی‌های روز بیش از ۷۵ فریم تولید می‌کنه. حداکثر رفرش ریت مانیتور شما هم ۷۵ هرتزه، پس بازم استفاده از وی سینک توجیه بیشتری داره. مگر در حالتی که کارت گرافیک شما تو محدوده ۶۰ الی ۷۵ فریمِ متغییر بده که خب اون موقع استفاده از فری سینک یا جی سینک توجیه داره، هرچند من بازم وی سینک رو ترجیح می‌دم.

همه اینا رو گفتم برای اینکه شما باید ببینی که اصلا می‌خوای تو محدوده ۷۵ فریم بازی کنید؟ یا اینکه ۶۰ فریم براتون کفایت می‌کنه؟ اگر دنبال ۷۵ فریم هستید، می‌تونید یه کابل dp 1.4 تهیه کنید و از مانیتور ۷۵ هرتزی استفاده بکنید

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

یه نکته . درصدی ممکنه مانیتور با فری سینکش با گرافیکت مچ نشن

قبل خرید کارت تست کن  مشکل ازین بابت نباشه 

من دیسپلی دارم ولی فری سینگ  فعال میکنم پرش تصویر ریز میگیرم. 

گرافیکم ۱۰۷۰ti

چک کن که خریدت بی جهت نشه 

خود کابل هم قیمتا رو ندارم  ولی یکمی گرون نیس؟؟؟

اصلا فری سینک برام مهم نیست مهم رسیدن به همون 75 فریم هست .

قیمتا هم همینه تازه بعد از کلی گشتن کابل قیمت مناسب پیدا کردم . میانگین قیمت حدود 500 تومن هست

۱ ساعت قبل، Sandor گفته است:

سلام دوست عزیز

چندتا نکته هست که اول باید بهش دقت کنید.

اولا، فری سینک اختصاصی برای کارت‌های amd هست ولی جدیدا انودیا این قابلیت رو لحاظ کرده که شما به صورت compatible بتونید با کارت‌های این شرکت هم استفاده کنید. بنابراین روی کاغذ می‌تونید کارت انودیا رو با فری سینک استفاده کنید ولی تجربه ثابت کرده خیلی وقت‌ها فری سینک در این موارد به درستی کار نمی‌کنه (در بعضی موارد حتی فری سینک پریمیوم هم اون کارایی لازم رو به آدم نمی‌ده)

دوم، شما قصدتون اینه که فریم ریت با رفرش ریت سینک بشن، خب چرا از خود وی سینک استفاده نمی‌کنید؟ اصولا توی رفرش ریت‌های پایین (زیر ۱۲۰ و ۱۴۴) وی سینک بهتر عمل می‌کنه.

سوما، کارت گرافیک شما نسبتا قویه و قطعا تو بازی‌های روز بیش از ۷۵ فریم تولید می‌کنه. حداکثر رفرش ریت مانیتور شما هم ۷۵ هرتزه، پس بازم استفاده از وی سینک توجیه بیشتری داره. مگر در حالتی که کارت گرافیک شما تو محدوده ۶۰ الی ۷۵ فریمِ متغییر بده که خب اون موقع استفاده از فری سینک یا جی سینک توجیه داره، هرچند من بازم وی سینک رو ترجیح می‌دم.

همه اینا رو گفتم برای اینکه شما باید ببینی که اصلا می‌خوای تو محدوده ۷۵ فریم بازی کنید؟ یا اینکه ۶۰ فریم براتون کفایت می‌کنه؟ اگر دنبال ۷۵ فریم هستید، می‌تونید یه کابل dp 1.4 تهیه کنید و از مانیتور ۷۵ هرتزی استفاده بکنید

سلام

انویدیا یکسری مانیتور که فری سینک دارن رو خودش اعلام کرده که فری سینک و کارت های انویدیا فقط روی اون مانیتورها به درستی کار میکنن

اصلا برام فری سینک مهم نیست 75 فریمو بتونم بگیرم کافیه

و اینکه کابل فعلیم قدیمیه بالاتر از 60 فریم رو نمیتونم باهاش رو مانیتور نمایش بدم وگرنه با همون وی سینک مشکل حل بود 😁

میخوام کابل بخرم مشکلم اینجاست که نمیدونم صرفا با کابل بهتر به 75 میتونم برسم یا اینکه حتما باید فری سینک هم فعال بشه تا به 75 فریم بتونم دسترس داشته باشم . 

کابل 2 متری HDMI ورژن 2 هم حدودا 300 تومنه کابل DP هم حدودا 300 .

HDMI2

Displayport

کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، SWAT_MEHDI گفته است:

کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

من شخصا باشم دیسپلی برمیدارم. آینده بینانه تره . 

ولی اگر در فکر ارتقا در آینده هم باشید همه مانیتورها همراهشون کابل دارن .

ازین جهت تقریبا فقط بدرد مانیتور فعلی میخوره.

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز
برای من یه موردی پیش اومد بگم شاید دوستان راهنمایی کنن ولی جالب بود برام !
مانیتور سامسونگ 27 هست پنل ips و 75 هرتز . فری سینک هم کامل پشتیبانی میکنه
دقیقا با 3060 تی آی استریکس بیشتر از 60 هرتز بهم نمیداد !
حالا من تنظیمات خاصی رو بلد نیستم اما گرافیک مشتری بهش خورد فروختم و 6700xt استریکس گرفتم
بدون هیچ تنظیماتی و با همون کابل hdmi فابریک داخل کارتن مانیتور
75 هرتز فعال شد و توی گیم هم همینو دارم !!

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ در 18:13، SWAT_MEHDI گفته است:

اگه کابل خریدی نتیجه شو اینجا اعلام کن

من یه سوالی برام پیش اومده بی ربط به این تاپیک هم نیست ، مانیتور من تو مشخصاتش اینو نوشته :

Response Time_Typ. (on/off) : 5ms , (GTG) : 5ms(High)
Gaming Monitor with 1ms Motion Blur Reduction

دومی تبلیغاتیه و چشمو اذیت میکنه وقتی فعال باشه درهرصورت 5 میلی ثانیه هست ولی من تو بازیها 13.3 کمتر ندیدم ازش (با V-sync روشن)

اگه V-sync خاموش باشه و فریم 100به بالا باشه زیر 13.3 هم میاد

5ms برای رسپانس GTG و 13.3 برای MPRT هست در 75 هرتز اونطور که از گوگل فهمیدم

چون مانیتور 75 هرتز هست فریم ریت بالاتر از این احساس نمیشه و دوست دارم V-Sync روشن باشه

ولی آیا واقعا باید برای رسپانس تایم کمتر حتما فریم چندین برابر باشه یا با 75 هرتز و 75 فریم هم میتونم به 5ms برسم؟

آیا مشکل از کابل HDMI هست یا فرقی نمیکنه با DP تو این مورد؟

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

مهدی جان من چند وقت پیش کابل اوریکو گرفتم و راضی نبودم. بعد از دو سه ماه استفاده پرش تصویر گرفت.

مجددا یه کابل ugreen تهیه کردم.

خواستی بگیری orico رو پیشنهاد نمیکنم هر چند خودم قبلا کابل hdmi ش رو داشتم و راضی بودم.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ در 20:01، alirezamrl گفته است:

استارتر عزیز
برای من یه موردی پیش اومد بگم شاید دوستان راهنمایی کنن ولی جالب بود برام !
مانیتور سامسونگ 27 هست پنل ips و 75 هرتز . فری سینک هم کامل پشتیبانی میکنه
دقیقا با 3060 تی آی استریکس بیشتر از 60 هرتز بهم نمیداد !
حالا من تنظیمات خاصی رو بلد نیستم اما گرافیک مشتری بهش خورد فروختم و 6700xt استریکس گرفتم
بدون هیچ تنظیماتی و با همون کابل hdmi فابریک داخل کارتن مانیتور
75 هرتز فعال شد و توی گیم هم همینو دارم !!

سلام خوبین

به نظرم مشکل از درایور جدید انویدیاست چندین بار به این مشکل برخوردم

ولی کابل برند k-net عالیه مخصوصا سری پلاس

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ در 18:13، SWAT_MEHDI گفته است:

لام

انویدیا یکسری مانیتور که فری سینک دارن رو خودش اعلام کرده که فری سینک و کارت های انویدیا فقط روی اون مانیتورها به درستی کار میکنن

و اینکه کابل فعلیم قدیمیه بالاتر از 60 فریم رو نمیتونم باهاش رو مانیتور نمایش بدم وگرنه با همون وی سینک مشکل حل بود 😁

میخوام کابل بخرم مشکلم اینجاست که نمیدونم صرفا با کابل بهتر به 75 میتونم برسم یا اینکه حتما باید فری سینک هم فعال بشه تا به 75 فریم بتونم دسترس داشته باشم . 

کابل 2 متری HDMI ورژن 2 هم حدودا 300 تومنه کابل DP هم حدودا 300 .

HDMI2

Displayport

کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

من یه ریپلای برای شما فرستادم و ثبت هم شد، نمی‌دونم چرا پاک شده، یه تصویر گذاشته بودم که جدول رفرش ریت بر اساس نوع و ورژن کابل‌ها بود، شاید به خاطر کپی رایت پاک شد؟ 🙄

به هر حال، به طور خلاصه، سرعت انتقال دیتا توی کابل DP از HDMI بیشتره، خصوصا که هرچی رزولوشن بیشتر باشه، رفرش ریت ساپورت شده توسط کابل هم میاد پایین. شما اگه یه HDMI 2.0 و یه DP هم‌قیمت پیدا کردی، طبیعتا DP بهتره. فقط باید توجه داشته باشید که کابل باکیفیت باشه، کیفیت کابل از اون چیزی که فکر می‌کنید که خیلی مهم‌تره.

12 ساعت قبل، Yosef Faraji گفته است:

اگه کابل خریدی نتیجه شو اینجا اعلام کن

من یه سوالی برام پیش اومده بی ربط به این تاپیک هم نیست ، مانیتور من تو مشخصاتش اینو نوشته :

Response Time_Typ. (on/off) : 5ms , (GTG) : 5ms(High)
Gaming Monitor with 1ms Motion Blur Reduction

دومی تبلیغاتیه و چشمو اذیت میکنه وقتی فعال باشه درهرصورت 5 میلی ثانیه هست ولی من تو بازیها 13.3 کمتر ندیدم ازش (با V-sync روشن)

اگه V-sync خاموش باشه و فریم 100به بالا باشه زیر 13.3 هم میاد

5ms برای رسپانس GTG و 13.3 برای MPRT هست در 75 هرتز اونطور که از گوگل فهمیدم

چون مانیتور 75 هرتز هست فریم ریت بالاتر از این احساس نمیشه و دوست دارم V-Sync روشن باشه

ولی آیا واقعا باید برای رسپانس تایم کمتر حتما فریم چندین برابر باشه یا با 75 هرتز و 75 فریم هم میتونم به 5ms برسم؟

آیا مشکل از کابل HDMI هست یا فرقی نمیکنه با DP تو این مورد؟

هرچی رفرش ریت بالاتر باشه، صفحه مانیتور سریع‌تر به روز می‌شه و شما تاخیر کمتری حس می‌کنی (این مورد بیشتر تو بازی‌های رقابتی و آنلاین مهمه، که خب این حرفا برای ما ایرانی‌ها شوخیه)

شما وقتی وی سینک رو فعال می‌کنید، به Input Lag اضافه می‌شه و در نتیجه تاخیر هم زیاد می‌شه.

درکل اگر سینگل پلیر بازی می‌کنید، خیلی درگیر این موضوع نباشید.

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

من چندیت ساله که از فری سینک استفاده میکنم و تجربه ی استفاده ازش رو با کارت گرافیک ها و مانیتور های مختلف داشتم؛ چند تا نکته رو باید بگم بهتون:

1- کارت های انویدیا امکان استفاده از فری سینک رو دارن؛ ولی در واقعیت بسیاری اوقات خوب کار نمیکنن با فری سینک و بار ها این تجربه ی منفی رو داشتم باهاشون.

2- گاهی اوقات این مشکل پیش میاد که مانیتور فری سینک دار و 75 هرتزه ولی درایور انویدیا حداکثر 60 هرتز خروجی میده؛ خیلی راحت داخل تنظیمات یه کاستوم رزولوشن با رفرش ریت 75 هرتز تعریف می کنید و مشکل حل میشه. البته با کارت و درایور های رادئون کلا همچین مشکلی ندارین.

3- فری سینک اگه فعال باشه و به درستی عمل کنه تحت هییییییچ شرایطی حتی قابل قیاس با وی سینک نیست و تجربه ی گیمینگ روان و خیلی جذابی داره. چه کارت گرافیک شما قوی باشه چه ضعیف باشه تو سناریو های مختلف همیشه امکان بروز Tearing و Stuttering هست و اگه مانیتور تون داره این آپشن رو چرا استفاده نکنید ازش؟

4- کابل رو از یه برند درست و حسابی بگیرید که عمری براتون کار کنه؛ البته شخصا HDMI رو به DisplayPort ترجیح میدم چون رایج تره بین دستگاه های مختلف و تقریبا به همه کاری میاد ولی خب اگه مطمئنید مانیتور تون روی HDMI این قابلیت رو نداره (احتمال میدم داشته باشه) DisplayPort تهیه کنید. چند تا لینک از چند مدل کابل تصویر که به نظرم معقول بودن میفرستم براتون:

https://digik.ir/product/کابل-hdmi-ورژن-2-مدل-cabos/?attribute_pa_area=2

https://digik.ir/product/کابل-hdmi-برند-bafo-مدل-فلت-2-متری/

https://digik.ir/product/کابل-display-port-مارک-ugreen/

ویرایش شده توسط Poori_CAPITAL
لینک به دیدگاه

اکثر دیسپلی ها موجود در بازار ورژن 1.2 هستند.

سبک سنگین کن که اگه خواستی بگیری وژن 1.4 بگیری.

مثل این که ناموجوده الآن.در دیجیکالا هم ناموجوده.تو بیشتر سرچ کن.

https://digik.ir/product/کابل-display-4k-حرفه-ای-مارک-ugreen-مدل-30120/

لینک به دیدگاه

سلام مجدد به تمامی دوستان . کابل دیسپلی پورت خریداری شد و جا داره تجربمو به اشتراک بزارم شاید بدرد دوستان بخوره 

کابل رو وصل کردم رو حالت عادی بالاتر از 60 فریم برام فعال نمیشد فری سینک رو که فعال کردم 75 هرتز برام نمایش داده شد

رفتم تو سایت https://www.testufo.com/ 

دیدم میزنه 75 فریم ولی فقط به اندازه 60 فریم نمایش داده میشه و بعضی از فریم ها رو نمایش نمیده 

طبق یه ویدئو تو یوتیوب رفتم تو تنظیمات انویدیا و این موارد رو انجام دادم

Untitled.thumb.png.5c19b8ddb9f82741af76f89b12e77167.png

مجدد وارد سایت ufo شدم و تست کردم بدون هیچ مشکلی 75 فریم نمایش داده میشه تو بازی های مختلف هم تست کردم و مشکلی ندارم .

در مورد کیفیت کابل برند Mcdodo هم بخوام نظرمو بگم باید بگم کابل بسیار خوبیه و کیفیت ساخت فوق العاده ای داره 👌

1978138197_Screenshot(25).thumb.jpg.7b412ffc97a9fdee5692bfa94d4476ec.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ در 01:13، Arthur گفته است:

مهدی جان من چند وقت پیش کابل اوریکو گرفتم و راضی نبودم. بعد از دو سه ماه استفاده پرش تصویر گرفت.

مجددا یه کابل ugreen تهیه کردم.

خواستی بگیری orico رو پیشنهاد نمیکنم هر چند خودم قبلا کابل hdmi ش رو داشتم و راضی بودم.

ممنون بابت راهنماییت

کابل Mcdodo تهیه کردم و خدا رو شکر کابل خوبیه . رزولوشن 2k رو با 165 فریم اجرا میکنه و 4k هم 60 فریم جوابگو هست . فکر کنم ورژن کابل 1.4 باشه. یه مدت کار کنم اگر نکته منفی دیدم تو همین تاپیک اعلام میکنم ❤

لینک خرید کابل:

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ در 12:34، Sandor گفته است:

من یه ریپلای برای شما فرستادم و ثبت هم شد، نمی‌دونم چرا پاک شده، یه تصویر گذاشته بودم که جدول رفرش ریت بر اساس نوع و ورژن کابل‌ها بود، شاید به خاطر کپی رایت پاک شد؟ 🙄

به هر حال، به طور خلاصه، سرعت انتقال دیتا توی کابل DP از HDMI بیشتره، خصوصا که هرچی رزولوشن بیشتر باشه، رفرش ریت ساپورت شده توسط کابل هم میاد پایین. شما اگه یه HDMI 2.0 و یه DP هم‌قیمت پیدا کردی، طبیعتا DP بهتره. فقط باید توجه داشته باشید که کابل باکیفیت باشه، کیفیت کابل از اون چیزی که فکر می‌کنید که خیلی مهم‌تره.

هرچی رفرش ریت بالاتر باشه، صفحه مانیتور سریع‌تر به روز می‌شه و شما تاخیر کمتری حس می‌کنی (این مورد بیشتر تو بازی‌های رقابتی و آنلاین مهمه، که خب این حرفا برای ما ایرانی‌ها شوخیه)

شما وقتی وی سینک رو فعال می‌کنید، به Input Lag اضافه می‌شه و در نتیجه تاخیر هم زیاد می‌شه.

درکل اگر سینگل پلیر بازی می‌کنید، خیلی درگیر این موضوع نباشید.

مجددا ممنون بابت راهنمایی و وقتی که گذاشتی 💖

آره کابل ها هم قیمت بودن و دیسپلی پورت رو خریدم فعلا که داره خوب کار میکنه و مشکلی نیست 👌

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ در 20:40، Elderado گفته است:

اکثر دیسپلی ها موجود در بازار ورژن 1.2 هستند.

سبک سنگین کن که اگه خواستی بگیری وژن 1.4 بگیری.

مثل این که ناموجوده الآن.در دیجیکالا هم ناموجوده.تو بیشتر سرچ کن.

https://digik.ir/product/کابل-display-4k-حرفه-ای-مارک-ugreen-مدل-30120/

سلام . ممنون بابت راهنماییت

کابل 1.4 خریدم 

309185.thumb.jpg.c4ea2ee2d454f8038ca08fb421e64c79.jpg

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ در 13:54، Poori_CAPITAL گفته است:

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

من چندیت ساله که از فری سینک استفاده میکنم و تجربه ی استفاده ازش رو با کارت گرافیک ها و مانیتور های مختلف داشتم؛ چند تا نکته رو باید بگم بهتون:

1- کارت های انویدیا امکان استفاده از فری سینک رو دارن؛ ولی در واقعیت بسیاری اوقات خوب کار نمیکنن با فری سینک و بار ها این تجربه ی منفی رو داشتم باهاشون.

2- گاهی اوقات این مشکل پیش میاد که مانیتور فری سینک دار و 75 هرتزه ولی درایور انویدیا حداکثر 60 هرتز خروجی میده؛ خیلی راحت داخل تنظیمات یه کاستوم رزولوشن با رفرش ریت 75 هرتز تعریف می کنید و مشکل حل میشه. البته با کارت و درایور های رادئون کلا همچین مشکلی ندارین.

3- فری سینک اگه فعال باشه و به درستی عمل کنه تحت هییییییچ شرایطی حتی قابل قیاس با وی سینک نیست و تجربه ی گیمینگ روان و خیلی جذابی داره. چه کارت گرافیک شما قوی باشه چه ضعیف باشه تو سناریو های مختلف همیشه امکان بروز Tearing و Stuttering هست و اگه مانیتور تون داره این آپشن رو چرا استفاده نکنید ازش؟

4- کابل رو از یه برند درست و حسابی بگیرید که عمری براتون کار کنه؛ البته شخصا HDMI رو به DisplayPort ترجیح میدم چون رایج تره بین دستگاه های مختلف و تقریبا به همه کاری میاد ولی خب اگه مطمئنید مانیتور تون روی HDMI این قابلیت رو نداره (احتمال میدم داشته باشه) DisplayPort تهیه کنید. چند تا لینک از چند مدل کابل تصویر که به نظرم معقول بودن میفرستم براتون:

https://digik.ir/product/کابل-hdmi-ورژن-2-مدل-cabos/?attribute_pa_area=2

https://digik.ir/product/کابل-hdmi-برند-bafo-مدل-فلت-2-متری/

https://digik.ir/product/کابل-display-port-مارک-ugreen/

سلام . ممنون بابت راهنمایی

آره روون تر اجرا شدن رو کامل دارم تجربه میکنم حس خوبی داره می ارزید 330 تومن خرج کنم و کابل بخرم 😁😁

کابل MCDODO خریدم و تو تست چند ساعته ای که داشتم خیلی خوب بوده 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...