رفتن به مطلب

هم‌فکری و مشاوره برای خرید ماشین ریش تراش (برندهای موجود در بازار)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب

قصد دارم یک ماشین ریش تراش برای اصلاح صورت (گونه) تهیه کنم.

واقعیتش با بودجه زیر 2 تومن نمی‌شه سمت برندهای معروفی مثل براون یا فیلیپس رفت (با فرض اینکه اصلشو بخوای بگیری) در عوض یه سری برند دیگه در بازار ایران موجوده مثل VGR یا Keimi یا جیمی یا Silver Crest (که می‌گن برای آلمانه) که به لحاظ قیمتی مناسب هستن ولی هم مدل‌های مشابه زیاد دارند و هم اینکه بعضا قیمتشون به کاراییِ مورد ادعاشون نمی‌خوره یا عجیبه، مثلا برند VGR یک مدل داره V318 که نگاه می‌کنی با فیلیپس‌های رده بالا برابری می‌کنه ولی قیمتش خیلی پایین‌تره.

سوال اول اینکه کسی خودش یا بستگانش تجربه استفاده از این برندها یا سایر برندهای دیگه رو داره؟ اگر آره، چه فروشگاهی رو پیشنهاد می‌کنید؟

سوال دوم اینکه برای اصلاح صورت (گونه) ریش‌تراش‌های فویلی بهتره یا سه تیغ چرخشی؟

سوال سوم اینکه اگر دستگاه از برق مستقیم استفاده کنه (غیر شارژی باشه) آیا به این معناست که قدرتش بیشتری داره؟

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز بنده الان هم مدل panasonic st25 و هم مدل همه کاره vgr 101 رو دارم برای مدت طولانی هم از هر 2 استفاده می کنم پاناسونیک الان 6 سال هست و vgr هم حدود 18 ماه حالا شما می تونی بری این مدل ها رو ببینی و سوالاتی که ذهنت رو مشغول کرده بپرسی سعی می کنم جوابم رو جامع بدم به درد همه اقایون فرومم بخوره

لینک به دیدگاه

درود

عزیز منظورتون موزر برای انکارد یا همون خط زن برای گونه و گردن هست یا سه تیغ گرد که کلا برای صورت استفاده میشه ؟

راجب این سه تیغه ها (که اسمش نمیدونم چیه) هیچ نظری ندارم و تاحالا هم استفاده نکردم.

ولی واسه مرتب کردن ریش اگه می خواید همون برند موزر بهترین چیزیه که تاحالا داشتم. اصلی البته. قیمت روز ندارم ولی نباید بالا باشه. 

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

سلام و عرض ادب

واقعیتش با بودجه زیر 2 تومن نمی‌شه سمت برندهای معروفی مثل براون یا فیلیپس رفت (با فرض اینکه اصلشو بخوای بگیری) در عوض یه سری برند دیگه در بازار ایران موجوده مثل VGR یا Keimi یا جیمی یا Silver Crest (که می‌گن برای آلمانه) که به لحاظ قیمتی مناسب هستن ولی هم مدل‌های مشابه زیاد دارند و هم اینکه بعضا قیمتشون به کاراییِ مورد ادعاشون نمی‌خوره یا عجیبه، مثلا برند VGR یک مدل داره V318 که نگاه می‌کنی با فیلیپس‌های رده بالا برابری می‌کنه ولی قیمتش خیلی پایین‌تره.

سوال اول اینکه کسی خودش یا بستگانش تجربه استفاده از این برندها یا سایر برندهای دیگه رو داره؟ اگر آره، چه فروشگاهی رو پیشنهاد می‌کنید؟

سوال سوم اینکه اگر دستگاه از برق مستقیم استفاده کنه (غیر شارژی باشه) آیا به این معناست که قدرتش بیشتری داره؟

سلام سه تیغ اصلا نگیر چون چربی پوست را از بین می‌بره و پوست صورت را خراب می‌کنه . بهترین انتخاب برای شما اینه که بری سمت فیلیپس مدل mg7735 یا mg7720 عالی هست درسته قیمتش 2500 هست ولی واقعا با کیفیت هست خودم 2 سال هست دارم استفاده میکنم دنبال برند های خواص نرید تقلبی زیاد داره تو بازار . 

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

سلام و عرض ادب

سلام 

والا یدونه از این مدل کیمی ۵۰۱۷ رو دارم که خیلیم مفته،توی دیجی میده ۳۴۰،تیغو چیاشم اونجا گیر میاد ،بد نیست ،کارتو به عنوان یک ریش تراش راه میندازه 

ریش تراش کلا دور و قدرت زیادی نداره حالا چه بی سیم چه باسیم ،اگه میخاید قدرتی بخرید ،ماشین اصلاح،یا  موزر اصل،که سخته پیدا کردنش و البته مدل وال که اونم قیمتش بالاست 

اگه برا ته ریش میخاید که هیچ ،اما برای صفر و شیش تیغ برای من هیچی جای اینو نمیگیره:

1476568.png.db3f8c228b679a8e3560a6455be542ea.png

لینک به دیدگاه

برند جیمی رو من از نزدیک تست کردم ،زیادم شده توبازار ولی کیفیت مناسبی برای خط زنی نداره . آرایشگاه که میرم (برند وال دیتیلر اصلی استفاده میکنند) یبار ن دوبار که میزنه قشنگ خط میندازه و متوجه کیفیت دستگاه میشه شد.

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان، اول از همه چندتا نکته بگم که نیازمندی‌هامو شفاف‌تر بیان کنم که دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن.

کاربری اصلی من اصلاحِ مویِ صورته، منظور خرده ریش روی گونه و لپ هست (معمولا هم هفته‌ای یکبار یا دوبار اصلاح می‌کنم چون نمی‌ذارم بلند بشه)

بنابراین برای موهای خیلی بلند در حد سهراب سپهری نمی‌خوام استفاده کنم، برای زیر گردن هم نمی‌خوام استفاده کنم چون زیر گردنو با تیغ می‌زنم، خط زن نمی‌خوام چون خط زن دارم جداگونه.

فقط برای خودِ صورت می‌خوام. خودم قبلا یه سه تیغ چرخشی داشتم که ۱۵ سال پیش خریدم ۴۰ تومن از بانه ولی الان خدابیامرز شده. این سه تیغی که داشتم معمولا با یک الی دوبار خرده ریش‌های صورت رو می‌زد ولی نه از بیخ، در حدی که صورت صاف ولی سبز بشه. بنابراین به نظرم ریش‌تراشی خوبه که پیازچه‌های مو رو از بیخ نزنه (یادمه آرایشگرم هم اینو تاکید کرده بود)

چیزی که دنبالشم اگر بتونه همین کاربری رو انجام بده عالیه

۱ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است:

درود دوست عزیز بنده الان هم مدل panasonic st25 و هم مدل همه کاره vgr 101 رو دارم برای مدت طولانی هم از هر 2 استفاده می کنم پاناسونیک الان 6 سال هست و vgr هم حدود 18 ماه حالا شما می تونی بری این مدل ها رو ببینی و سوالاتی که ذهنت رو مشغول کرده بپرسی سعی می کنم جوابم رو جامع بدم به درد همه اقایون فرومم بخوره

مدل vgr که شما داری بیشتر خط زن هست ولی مدل پاناسونیکی که دارید فویلی است. خط زن که نمی‌خوام، ولی تجربه شما از vgr به لحاظ کیفیت چطوره؟

و اینکه ماشین فویلی به نظرتون برای مورد کاربری من که بالا گفتم چقدر مناسبه؟ در مقایسه با سه‌تیغ

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

ممنون از همه دوستان، اول از همه چندتا نکته بگم که نیازمندی‌هامو شفاف‌تر بیان کنم که دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن.

کاربری اصلی من اصلاحِ مویِ صورته، منظور خرده ریش روی گونه و لپ هست (معمولا هم هفته‌ای یکبار یا دوبار اصلاح می‌کنم چون نمی‌ذارم بلند بشه)

بنابراین برای موهای خیلی بلند در حد سهراب سپهری نمی‌خوام استفاده کنم، برای زیر گردن هم نمی‌خوام استفاده کنم چون زیر گردنو با تیغ می‌زنم، خط زن نمی‌خوام چون خط زن دارم جداگونه.

فقط برای خودِ صورت می‌خوام. خودم قبلا یه سه تیغ چرخشی داشتم که ۱۵ سال پیش خریدم ۴۰ تومن از بانه ولی الان خدابیامرز شده. این سه تیغی که داشتم معمولا با یک الی دوبار خرده ریش‌های صورت رو می‌زد ولی نه از بیخ، در حدی که صورت صاف ولی سبز بشه. بنابراین به نظرم ریش‌تراشی خوبه که پیازچه‌های مو رو از بیخ نزنه (یادمه آرایشگرم هم اینو تاکید کرده بود)

مدل vgr که شما داری بیشتر خط زن هست ولی مدل پاناسونیکی که دارید فویلی است. خط زن که نمی‌خوام، ولی تجربه شما از vgr به لحاظ کیفیت چطوره؟

و اینکه ماشین فویلی به نظرتون برای مورد کاربری من که بالا گفتم چقدر مناسبه؟ در مقایسه با سه‌تیغ

VGR عالیه دوست عزیز شک نکن یک سال و نیمی هست که دارم و استفاده میکنم ازش چیز واقعا خوبیه شارژی هم هست و قدرتش خوبه

من که ازین مدل دارم و راضیم قیمتشم که تقریبا مفته

https://www.digikala.com/product/dkp-3572332/ماشین-اصلاح-موی-سر-و-صورت-وی-جی-ار-مدل-v-071/

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است:

VGR عالیه دوست عزیز شک نکن یک سال و نیمی هست که دارم و استفاده میکنم ازش چیز واقعا خوبیه شارژی هم هست و قدرتش خوبه

من که ازین مدل دارم و راضیم قیمتشم که تقریبا مفته

https://www.digikala.com/product/dkp-3572332/ماشین-اصلاح-موی-سر-و-صورت-وی-جی-ار-مدل-v-071/

این مدل خط زنه، من دنبال سه تیغ یا فویلی هستم، بسته به اینکه کدوم برای صورت بهتره

پس شما توی این مدت راضی بودید از vgr ؟

1 ساعت قبل، zen گفته است:

سلام سه تیغ اصلا نگیر چون چربی پوست را از بین می‌بره و پوست صورت را خراب می‌کنه . بهترین انتخاب برای شما اینه که بری سمت فیلیپس مدل mg7735 یا mg7720 عالی هست درسته قیمتش 2500 هست ولی واقعا با کیفیت هست خودم 2 سال هست دارم استفاده میکنم دنبال برند های خواص نرید تقلبی زیاد داره تو بازار . 

اینا خط زن هستند که به کار من نمیاد، دنبال سه تیغ یا فویلی هستم، بسته به اینکه کیفیت کدومش بهتره. فروشگاه معتبر با قیمت مناسب که جنس اصل بفروشه سراغ دارید؟ 

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

این مدل خط زنه، من دنبال سه تیغ یا فویلی هستم، بسته به اینکه کدوم برای صورت بهتره

پس شما توی این مدت راضی بودید از vgr ؟

اینا خط زن هستند که به کار من نمیاد، دنبال سه تیغ یا فویلی هستم، بسته به اینکه کیفیت کدومش بهتره. فروشگاه معتبر با قیمت مناسب که جنس اصل بفروشه سراغ دارید؟ 

صحیح، والا من که همین الان ریشامو با این زدم و اوکی بود 😂😂

ولی راجع به این برند بله صد درصد کیفیت خیلی خوبی دارن و قیمت مناسب دیگه اجناس برند و مطرح مثل سامسونگ و پاناسونیک و ... از دسترس ماها فعلا خارجه متاسفانه

ولی الان وی جی آر ازین سه تیغ ها نگاه کردم ملت نظرات منفی دادن همرو ، ولی به این یکی همه نظر مثبت دادن ببین این به دردتون میخوره

https://www.digikala.com/product/dkp-2010713/ماشین-اصلاح-موی-صورت-انچن-مدل-blackstone/

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Sandor گفته است:

پاناسونیک فویلی برای صفر زدن مناسب هست و به هیچ وجه هم اذیت نمی کنه به شرطی که سایز ریش سهراب سپهری نباشه!!! ساخت خود ژاپن هست مدلی که دست منه و هنوز که هنوزه عین روز اولشه منتها من خریدم ۳۵۰ الان شده لابد ۳۵۰۰ پس از بودجه شما خارجه vgr به درد صفر زن نمی خوره ولی در حد ۱ میلی متر می تونید روش حساب کنید پس اگر نمی خواید صفر باشه ریشتون مدل Vgr خیلی به صرفه تر هست که و کاراییش هم بیشتر از قیمت پرداختیش هست و ارزش خرید بالایی دارن این مدل های چند کاره چینی

لینک به دیدگاه

راستی این هم فیلیپس هست و قیمتش 2 تومنه خواستی یه نگاهی بنداز

https://www.digikala.com/product/dkp-2769520/ماشین-اصلاح-موی-صورت-فیلیپس-مدل-s3122-51/

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است:

پاناسونیک فویلی برای صفر زدن مناسب هست و به هیچ وجه هم اذیت نمی کنه به شرطی که سایز ریش سهراب سپهری نباشه!!! ساخت خود ژاپن هست مدلی که دست منه و هنوز که هنوزه عین روز اولشه منتها من خریدم ۳۵۰ الان شده لابد ۳۵۰۰ پس از بودجه شما خارجه vgr به درد صفر زن نمی خوره ولی در حد ۱ میلی متر می تونید روش حساب کنید پس اگر نمی خواید صفر باشه ریشتون مدل Vgr خیلی به صرفه تر هست که و کاراییش هم بیشتر از قیمت پرداختیش هست و ارزش خرید بالایی دارن این مدل های چند کاره چینی

بالاتر هم گفتم که سایز ریشم سهراب سپهری نیست، یعنی نمی‌ذارم که به اونجا برسه :))

اتفاقا دنبال صفرزن هستم ولی نه درحدی که ریشه رو از بیخ بزنه عین تیغ ژیلت، فقط در حدی که صاف و سبز بکنه

اینجا دو تا بحث هست، اول اینکه من برای صورت فویلی بگیرم یا سه تیغ؟ چون شنیدم فویلی‌ها قوی نیستند و باید چندین بار به صورت رفت و برگشتی رو صورت بکشی.

دوم اینکه vgr هم فویلی داره و هم سه تیغ، موضوع اینه که vgr تو‌ی این مورد کیفیت لازم (قابل قبول) رو داره یا نه؟

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است:

راستی این هم فیلیپس هست و قیمتش 2 تومنه خواستی یه نگاهی بنداز

https://www.digikala.com/product/dkp-2769520/ماشین-اصلاح-موی-صورت-فیلیپس-مدل-s3122-51/

این مورد اتفاقا جز گزینه‌هام هست ولی ظاهرا توی بازار ایران مونتاژهای اندوزی موجوده

کاربر @yasin1380فکر کنم اطلاعاتش بیشتر باشه

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

بالاتر هم گفتم که سایز ریشم سهراب سپهری نیست، یعنی نمی‌ذارم که به اونجا برسه :))

اتفاقا دنبال صفرزن هستم ولی نه درحدی که ریشه رو از بیخ بزنه عین تیغ ژیلت، فقط در حدی که صاف و سبز بکنه

اینجا دو تا بحث هست، اول اینکه من برای صورت فویلی بگیرم یا سه تیغ؟ چون شنیدم فویلی‌ها قوی نیستند و باید چندین بار به صورت رفت و برگشتی رو صورت بکشی.

دوم اینکه vgr هم فویلی داره و هم سه تیغ، موضوع اینه که vgr تو‌ی این مورد کیفیت لازم (قابل قبول) رو داره یا نه؟

مدلی که من دارم سری فویلی Vgr قدرت نداره مهندسی پاناسونیکم که اصلا نداره پس اون کنسله شما می تونید با خط زنش کوتاه بکنید ریش رو پس سری فویلی صرفا به نظرم اپشنی فیک هست! فویلی پاناسونیک ۲ بار بکشی غلطکش رو روی صورت عین آینه میشه صورت ویدیوهای بررسی ازش زیاد هست یوتوب مدل ۳ تیغ Vgr رو هم تست نکردم پس نظری ندارم راستی تا یادم نرفته ظاهرا سازنده خیلی از مدل های vgr شرکت Keimei هست و vgr صرفا برندش رو می چسبونه

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

من سه سالی هست که ریش تراش ShowSee گرفتم که فکر کنم زیرمجموعه شیائومی باشه و راضیم. قبلش رمینگتون داشتم. کیفیتش در رمینگتون نیست ولی قابل قبوله.

لینک به دیدگاه

من 6 ماه پیش با زیر دو 2 تومن یه ریش تراش فویلی براون مدل 300 تهیه کردم به نسبت قیمتش واقعا ازش راضیم دقیقا هم کاربری شما رو دارم

من هم سه تیغه چرخشی فیلیپس داشتم الان هم تریمر فلیپس دارم و فویلی براون

از سه تیغه اصلا خوشم نیومد و فویلی رو از هر جهت بهش ترجیح میدم

برای سوال سومتون هم خیر هیچ ربطی نداره و اتفاقا توصیه میکنم باتری دار بگیرین چون کاربری خیلی راحت تری داره

من شاید جمعا سالی 4 5 بار ماشین هام رو شارژ میکنم و در عوض همیشه آماده به کار هست و دردسر سیم یا دنبال پریز گشتن ندارم

چه در سفر چه در خونه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من مدل 3 تیغ پاناسونیک اصلی دارم و بهت پیشنهاد میکنم اصلا سمت سه تیغ نرو که پدر پوست صورتت در میاره 

هم باعث میشه پوستت ملتهب بشه هم جوش میزنه ازین خط زن های کیمی بگیر مشکلی برات پیش نمیاد 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

من 6 ماه پیش با زیر دو 2 تومن یه ریش تراش فویلی براون مدل 300 تهیه کردم به نسبت قیمتش واقعا ازش راضیم دقیقا هم کاربری شما رو دارم

مدل دقیقش رو می‌فرمایید؟

یه نگرانی که من دارم اینه که فویلی به اندازه سه تیغ نتونه خوب موی صورت رو بزنه، چون مو باید لای فویل گیر کنه و بعد تیغ مو رو بزنه.

لینک به دیدگاه

سلام

من هم فویلی پاناسونیک دارم. اون زمان که ارزون بود خانومم برام تهیه کرد.

هم ریش رو میزنم هم گونه هامو که چند سال پیش لیزر کرده بودم و الان پرزی درمیان رو با همون میزنم و مشکلی نیست

سری هاش هم این شکلی هست که یدک هاشم همون موقع گرفتم ولی از سال 96 تا الان احساس کند شدن نکردم تا عوض کنم.

شارژی هم هست و قدرت مناسبی داره

آخرین بار که چک کردم 2ونیم شده بود ولی خوب من از جهت فویلی بودن یا چرخشی بودن تجربم رو گفتم. امیدوارم که مفید باشه

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، kamyar sharifi گفته است:

سلام

هم ریش رو میزنم هم گونه هامو که چند سال پیش لیزر کرده بودم و الان پرزی درمیان رو با همون میزنم و مشکلی نیست

سری هاش هم این شکلی هست که یدک هاشم همون موقع گرفتم ولی از سال 96 تا الان احساس کند شدن نکردم تا عوض کنم.

آخرین بار که چک کردم 2ونیم شده بود ولی خوب من از جهت فویلی بودن یا چرخشی بودن تجربم رو گفتم. امیدوارم که مفید باشه

ممنون

مدل دقیقشو می‌فرمایید؟ و اینکه از کدوم فروشگاه تهیه کردید؟

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Sandor گفته است:

مدل دقیقش رو می‌فرمایید؟

یه نگرانی که من دارم اینه که فویلی به اندازه سه تیغ نتونه خوب موی صورت رو بزنه، چون مو باید لای فویل گیر کنه و بعد تیغ مو رو بزنه.

براون 300s

2 ساعت قبل، kamyar sharifi گفته است:

سلام

Untitled.jpg

ریشاتون رو لیزر کردین یا گونه ها؟

از نتیجه راضی بودین؟

ادیت : امیدوارم بن نشم :)

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

سلام
دیگه وادارم کردین برم فاکتور ماشین اصلاح که داخل جعبش بود رو پیدا کنم 😄
عرض کنم خدمتتون که من سال 1391 این مدل پاناسونیک رو از خیابون فردوسی تهران خریدم (حدودا 220 در اومد )
https://www.digikala.com/product/dkp-26217/ماشین-اصلاح-صورت-پاناسونیک-سری-لمدش-مدل-es-lt20/
چون قبلش ماشین فیلیپس که تیغه چرخشی داشت رو هم تست کرده بودم و در قسمت گردن باعث سوزش و خارش میشد دیگه مستقیما رفتم سراغ ماشینهای فویلی اونم از برند معتبر پاناسونیک

خداروشکر همه قسمتهای صورت  رو خوب میزنه (فقط قسمت گردن رو چون چند بار باید بالا و پایین و از جهت های مختلف زد و حسش نیست رو با ژیلت میزنم ( موهای ناحیه گردن رو اکثر ماشینهای اصلاح باهاش مشکل دارن ) 
اما قسمت سیبیل و بقیه قسمتها رو عالی میزنه
کیفیت باتریش هم تو این 10 سال عالی بوده (افتش در این حد بوده که قبلنا با یکبار شارژ کامل سه بار اصلاح میکرد اما الان شده دو بار که اونم قابل چشم پوشیه چون سریع و در عرض یک ساعت شارژ میشه و مثل بعضی از این ماشینهای جیمی و کیمی نیست که باید 8 ساعت تو شارژ باشن
کلا لنگتون نمیزاره چون با برق مستقیم هم کار میکنه و اگر وسط کار باتریش تموم شد به برق مستقیم وصل میکنین و کارتون رو انجام میدین ( این قابلیت رو هم بعضی ماشینهای جیمی و کیمی ندارن و اگر وسط کار شارژشون تموم بشه باید چند ساعت بزارین تو شارژ و بعد مجددا اصلاح کنین که از معایب بزرگشونه)
اون سریش رو فروشنده گفت هر دو سال یکبار عوض کنم اما چون تیزه حتی تو این 10 سال یکبار هم عوض نکردم 😄
قابل شستشو هم که هست و ...

نکته آخر و خیلی مهم اینکه برای صورتهایی که دیر به دیر اصلاح میکنن و ریش و سیبیل بلند میشه مناسب نیست چون موها بین تیغه ها گیر میکنه و باعث کشیدن مو میشه اما مثلا خودم که 4-5 روز یکبار اصلاح میکنم عالیه
کلا هرچقدر موی صورت کوتاهتر باشه سریعتر کار تموم میشه و صورت رو سفید میکنه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ببخشید یه سوال ، این فویلی یا سه تیغ گاز نمیگیرن ؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ در 22:14، Ho3ein.alipour گفته است:

ریش تراش

...

وسط بخش مشاوره نمیتونید خرید و فروش کنید. بخش بازارچه جداست، بخش مشاوره جداست. هر چیزی برای فروش دارید فقط در بخش بازارچه مجاز به تبلیغ برای فروشش هستید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...