رفتن به مطلب

هم‌فکری و مشاوره برای خرید ماشین ریش تراش (برندهای موجود در بازار)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

13 ساعت قبل، Sandor گفته است:

ممنون

مدل دقیقشو می‌فرمایید؟ و اینکه از کدوم فروشگاه تهیه کردید؟

مدلش ES-LT50 هست. فروشگاه رو یادم نیست. خاطرم هست دیجی 100 تومن گرون تر بود. یه سایت دیگه پیدا کردم که ادرسش هفت تیر بود خانومم هم محل کارش میدون ولیعصره سریع پیک شد و تحویل گرفت

11 ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

براون 300s

ریشاتون رو لیزر کردین یا گونه ها؟

از نتیجه راضی بودین؟

ادیت : امیدوارم بن نشم :)

ریش نه

گونه و پشت گردن

پرزی و نازک شدن. 10 جلسه رفتم خوب بود. الان همین پرزی هم ماهی یه بار اگر در بیاد روی گونم

پشت گردنم همچنان با سرعت در میان اما نازک. حتی از موهای دست هم نازک تر

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، CaeZer گفته است:

سلام دوستان ببخشید یه سوال ، این فویلی یا سه تیغ گاز نمیگیرن ؟

من دوران نوجوانی و جوانی فیلیپس چرخشی داشتم

اصلا عذاب الهی بود انگار. زیر گردن که جاده خاکی در میشد خیلی هم فشار میدادی مثل جگر زلیخا قرمز میشد. بماند که گاز هم میگرفت!!

با فویلی این مشکل رو نداشتم و ندارم. در حدی خوب هست که اگر یک روز درمیون هم ریش بزنم نه قرمز بشه نه مشکلی پیش بیاد. گاز هم که اصلا!!

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، kamyar sharifi گفته است:

من دوران نوجوانی و جوانی فیلیپس چرخشی داشتم

اصلا عذاب الهی بود انگار. زیر گردن که جاده خاکی در میشد خیلی هم فشار میدادی مثل جگر زلیخا قرمز میشد. بماند که گاز هم میگرفت!!

با فویلی این مشکل رو نداشتم و ندارم. در حدی خوب هست که اگر یک روز درمیون هم ریش بزنم نه قرمز بشه نه مشکلی پیش بیاد. گاز هم که اصلا!!

همه فویلی ها اینطورین یا مارک خاصی باید باشن تا گاز نگیره ؟ چون یه بار چند سال پیش امتحان کردم ، پدرمو در اورد 

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، CaeZer گفته است:

همه فویلی ها اینطورین یا مارک خاصی باید باشن تا گاز نگیره ؟ چون یه بار چند سال پیش امتحان کردم ، پدرمو در اورد 

دقیقا این سوال منم هست.

مثلا فویلیِ دولبه VGR بهتره یا فویلیِ تک‌لبه براون؟ قطعا بین برندها فرق هست ولی می‌خوام تفاوت برندها در ماشین‌های فویلی چقدره؟

یه موردی هم چندبار پرسیدم ولی کسی پاسخی نداد. فروشگاه معتبر در حال حاضر کدومه؟

فکر کنم اگر فقط اسم فروشگاه رو (بدون لینک) ذکر کنید به لحاظ قوانین فروم مشکلی نداشته باشه. نهایتش بیاید خصوصی اعلام کنید :))

لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

دقیقا این سوال منم هست.

مثلا فویلیِ دولبه VGR بهتره یا فویلیِ تک‌لبه براون؟ قطعا بین برندها فرق هست ولی می‌خوام تفاوت برندها در ماشین‌های فویلی چقدره؟

یه موردی هم چندبار پرسیدم ولی کسی پاسخی نداد. فروشگاه معتبر در حال حاضر کدومه؟

فکر کنم اگر فقط اسم فروشگاه رو (بدون لینک) ذکر کنید به لحاظ قوانین فروم مشکلی نداشته باشه. نهایتش بیاید خصوصی اعلام کنید :))

منظورتون از دو لبه و تک لبه رو متوجه نشدم

ولی اگر منظورتون تعداد تیغه هست که تو فویلی ها بین ۱ تا ۶ متغیره هر چقدر تعداد بیشتر باشه نیاز به تعداد دفعات کمتری برای اصلاح کامل هست

تفاوت برند ها هم محسوسی و برند های ضعیف اصلاح تمیزی ندارن

من خودم از دیجیکالا خریدم هم از جهت قیمت و هم اصل بودن راضی بودم ولی طبیعیه اول باید اعتبار فروشنده رو دقیق بررسی کنین

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، CaeZer گفته است:

چیزی که الان استفاده می کنم پاناسونیک هست سری lamdash. تنها فویلی که استفاده کردم همین مورد بوده.

قطعا کیفیت برند با برند فرق می کنه.

موقع خرید سری یدک هم تهیه بشه یا مدلی تهیه کنید که چند سال بعد بتونی یدکی هاشو پیدا کنی.

لینک به دیدگاه

جمع‌بندی صحبت‌های دوستان + پرس‌وجوهای خودم از بازار تا این لحظه رو اینجا می‌نویسم:

برای کاربری من (اصلاح ریش و موی صورت) دو نوع ماشین اصلاح وجود داره: 1. سه تیغ‌های چرخشی 2. فویلی

ماشین ریش تراش‌های سه تیغ برای زدن ریش و موی صورت به صورت صفر (یا نزدیک به صفر در حدی که صورت سبز بشه) مناسب هستند اما یه عیبی که خیلی‌ها اشاره کردن، زخمی کردن پوست یا ایجاد حساسیت هست

ماشین‌های فویلی برعکس سه تیغ‌ها با پوست رفتار بهتری دارند اما دو عیب دارند، اول اینکه معمولا باید چندین بار روی صورت بکشید تا مو رو صفر بزنه و دوم، فویل اونها آسیب‌پذیره و بعد از مدتی حتی ممکنه پوست رو سیاه هم بکنه (امروز از یک آرایشگر هم پرسیدم و این موضوع رو تایید کرد + گفت این ماشین‌ها بیشتر برای از بین بردن موهای جزیی و زائد بدن مثل زیر بغل استفاده می‌شه و برای صورت همون سه تیغ خوبه)

از اونجایی که من بیش از 10 ساله که از ماشین سه تیغ استفاده کردم (اونم در حالت خشک!) پوستم به این نوع ماشین‌ها عادت کرده (به قولی پوستم سخت شده و دیگه الان دیره بخوام حساسیت نشون بدم). با توجه به موارد بالا، به نظرم میاد که ماشین سه تیغ برای من مناسب‌تر باشه تا فویلی، مگر یک فویلی باکیفیت پیدا بشه که توی رنج قیمتی من بعیده!

حالا این وسط دو تا گزینه هست: یا باید این بودجه رو صرف یه ماشین سه تیغ اورجینال از برندهای معروف (مثل فیلیپس یا براون) کرد اما از سری‌های رده‌پایینِ این برندها (مثلا سری 1000 فیلیپس یا 300 براون که خود خارجی‌ها هم خیلی از رده‌پایین‌ها تعریف نمی‌کنن)

یا اینکه با همین بودجه یا کمتر، سراغ یه جنس چینی اما از نوع خوبش رفت! برندهایی مثل VGR یا کیمی

گزینه‌هایی خودم مدنظرمه:

سه تیغ

VGR 310 or VGR 318 or VGR 323 (اکثر تو یه رده هستن)

Philips S1000 1121 or S9800 or S3222/52 or S3122

Enchen black stone

فویلی:

VGR 399

Kemei 2028

Braun 3020 (یا مدل‌های مشابه سری 300)

دو تا مسئله مهم دیگه هم هست که به هم ربط دارند، اول اینکه باید یه راهکاری برای تشخیص اورجینال از فیک وجود داشته باشه (مثلا خیلی از فیلیپس‌های غیرچینی که در بازار ایران مونتاژ اندونزی هستن یا امروز دوستی به من گفت که مونتاژ مالزی هم وجود داره) یا مثلا یه فروشگاهی بود که سری VGR رو هم فیکشو می‌فروخت و هم اورجینالشو! یعنی ما تو بازار ایران، هم چینی داریم و هم چینیِ فیک!

مسئله دوم هم معرفی یه فروشگاه معتبره! من زبونم توی این تاپیک مو درآورد از بس گفتم یه فروشگاه خوب معرفی کنید که حداقل آدم باخیال راحت ازش خریداری کنه 😁

ضمن تشکر از همه دوستانی که در این تاپیک شرکت کردن، یکسری از دوستانی گکه نظرات با جزییات بیشتر دادن رو دوباره تگشون می‌کنم که اگر خواستن نظری اضافه کنن یا گفت‌وگو رو ادامه بدن یا اگر من جایی اطلاعات غلط دادم اصلاح کنن

@matrix.trixx @yasin1380 @Alirezatha

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

همانطور که ما تو مبحث کامپیوتر پیشنهاد میدیم فلان کارت گرافیک را نخر مشکل دمایی داره مشکل سخت افزاری داره . ممکنه برای ریش تراش ها هم صادق باشه( منظورم مشکل دما نیست😄) سوختن زود هنگام,خراب شدن چرخ دنده ها-کند شدن تیغه ها و ...

بهترین کار اینه شما حضوری برید از متخصص این زمینه مشاوره بگیرید

مثلا تو کرج (میدون کرج) یه مرکز تعمیرات هست که ثابت بیش از چند دهه داره فعالیت میکنه. قطعا بخاطر گستردگی فعالیت این مرکز و تعمیراتی که روی برند ها و مدل های مختلف داشته اگاهی از معایب و مزایا در بازه قیمتی دستگاه ها داره

ممکنه ازتون سوالاتی بپرسه برای خرید برای اینکه  بهترین بهره وری را داشته باشید که شاید هیچ کدوم از ماها اطلاعی نداشته باشیم 

پیشنهاد خودم رو مدل یا برند خاصی نیست . پیشنهادم رو دستگاهی هست که قطعات یدکیش به راحتی و تا چندین سال یافت بشه. چون قطعا دستگاه معروف و گران قیمت هم خریداری کنید روزی خرابی براش پیش میاد .اینده نگری باید بکنید روز خرابی دستگاه به مشکل تامین قطعه بر نخورید

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، MEHDI-GTX گفته است:

بهترین کار اینه شما حضوری برید از متخصص این زمینه مشاوره بگیرید

راستش من به بازار شهرهای بزرگ دسترسی مستقیم ندارم و یکی از دلایلی که این تاپیک رو زدم هم همین بود که هم نظر دوستان رو بپرسم و هم اینکه بهم یک فروشگاه معتبر که قیمتش مناسب باشه و جنس اصلی بفروشه و تا حد امکام مشاوره بده بهم معرفی کنند که فعلا کسی فروشگاهی معرفی نکرده.

نهایتا فکر کنم از طریق این سایت‌های واسطه خرید از آمازون مثل ن.پ اقدام بکنم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این همون مرکزی هست که عرض کردم . سابقه طولانی در این زمینه داره

اگه مایل بودی و تلفن هاش هنوز درست باشه زنگ بزن ببین مشاوره میده بهت. عنوان کن که از راه دور هستی و دسترسی به مراکز شهر های بزرگ نداری برای کسب اطلاعات. مجبور هستی اینترنتی خرید کنی

https://balad.ir/p/مرکز-خدمات-برادران-حسن-زاده-karaj-2cxczO3wJyXcuR#16.78/35.812708/51.008057

لینک به دیدگاه

میدونم منظور درست فهمیدم یا نه منظورتون از فویلی همین هاس که یه توری فلزی نازک داره و یه سری تیغ زیرش اینور اونور میرن؟

والا من خیلی نمیدونم ولی فک میکنم چرخشی ها بیشتر از ته میزنه ولی از نظر اذیت نکرد فویلی ها بهترن

خودم شخصا چرخشی استفاده نکردم از بقیه شنیدم

ولی از این فویلی‌ها (اگه درست فهمیده باشم منظورتون چیه) دارم خوبن خیلی انچنان از ته نمیزنن ولی گاز هم نمیگیرن

از نظر سیم دار بودن و اینا نه قدرت دستگاه ربطی به باتری و سیم نداره یه دستگاه شارژی ممکنه از یه سیمی خیلی بهتر کار کنه ولی در کل دستگاه شارژی یه عیبی که داره اینه که بعد یکی دو سال باتریش خراب میشه و خوب شارژ نگه نمیداره دیگه

بخوای هم باتری رو عوض کنی خداتومن پولشه

همین الان یه فیلیپس دارم مال یکی دو سال پیشه و باتری هاش خراب شدن و خوب شارژ نگه نمیداره پدرمو در اورده هربار کلی برنامه میریزیم بریم حموم یهو میبینیم زارت شارژش خالیه حالا باید یه ساعت صبر کنم شارژ شه بعدش هم که شارژ میشه کلا 5-10 دقیقه کار میده بعد خالی میشه :/ 

در کل بنظرم اگه پریز برق دم دست هست و مشکلی با سیمی بودن نداری(مثلا توی دست و پات نیس) بنظرم سیمی برداری بهتره

ارزون تره، شارژ نمیخواد همون لحظه میزنی به برق، باتری و مشکلات خرابی و ایناشو هم نداره

من خودم بشخصه اگه الان بخوام چیزی بخرم قطعا سیمی میخرم

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

از نظر سیم دار بودن و اینا نه قدرت دستگاه ربطی به باتری و سیم نداره یه دستگاه شارژی ممکنه از یه سیمی خیلی بهتر کار کنه ولی در کل دستگاه شارژی یه عیبی که داره اینه که بعد یکی دو سال باتریش خراب میشه و خوب شارژ نگه نمیداره دیگه

بخوای هم باتری رو عوض کنی خداتومن پولشه

همین الان یه فیلیپس دارم مال یکی دو سال پیشه و باتری هاش خراب شدن و خوب شارژ نگه نمیداره پدرمو در اورده هربار کلی برنامه میریزیم بریم حموم یهو میبینیم زارت شارژش خالیه حالا باید یه ساعت صبر کنم شارژ شه بعدش هم که شارژ میشه کلا 5-10 دقیقه کار میده بعد خالی میشه :/

سلام

منظور از فویلی همونی هست که گفتین.عکسشو گذاشتم صفحه قبل

بنظرم در این موارد هم هر برندی مزایا و معایب خودشو داره

مثلا در مورد باطری من 6 ساله که استفاده می کنم و هنوز مشکل خاصی ازش ندیدم.شارژ هم تموم میکنه 5 دقیقه 20 درصد پر میشه ولی تا 100 درصد 45 دقیقه زمان میبره.

این یکی از مزایاش همین بود که من موقع خرید روی جعبش دیدم بهش اشاره شده و خوشبختانه هنوز همونطوره. اون موقع هم که خریدم جز مدل های لاکچری و گرون قیمت حساب نمیشد.

مشکلاتی که گفتین رو من قبلا با فیلیپس شارژی تجربه کردم.👍

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...