رفتن به مطلب

معضل فاصله قیمتی زیاد وضرر هنگفت بابت ارتقا کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

11 دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است:

یادش بخیر یه زمانی گرافیک 8500gt داشتم بعد دو سه سال اشک تو چشام حلقه زده بود 8800gtx بگیرم عجب روزایی بود گیمینگ داشت به اوج میرسید با ذوق و شوق دنبال میکردیم اخبار و ریویو هاشونو خاطراتی که دیگه تکرار نمیشه😭

اقا کوروشه

ماشالا فسیل هستی برا خودت یچی بگو ذهن بچه های اینجا هم بکشه

قشنگ جای پدر بزرگمون هستی

لینک به دیدگاه

• ارسال 94
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

20 دقیقه قبل، hamid5566 گفته است:

اقا کوروشه

ماشالا فسیل هستی برا خودت یچی بگو ذهن بچه های اینجا هم بکشه

قشنگ جای پدر بزرگمون هستی

هی دوران فن بوی بازی ما گذشت کجایی جوانی که یادت بخیر نسلمون داره منقرض میشه قدر ما رو بدونید بچم نداریم تجربیات رو انتقال بدیم😅

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
55 دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است:

یادش بخیر یه زمانی گرافیک 8500gt داشتم بعد دو سه سال اشک تو چشام حلقه زده بود 8800gtx بگیرم عجب روزایی بود گیمینگ داشت به اوج میرسید با ذوق و شوق دنبال میکردیم اخبار و ریویو هاشونو خاطراتی که دیگه تکرار نمیشه😭

8800gtx   با کارتنی  اندازه   کارتن مانیتور  ! و قیمت   یک میلیییییون تومان!  و  آرزویی که هیچ وقت  بهش نرسیدیم!    وفقط تماشاش  از پشت ویترین دربازار رضا   نصیبمون شد!

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ferdosi گفته است:

8800gtx   با کارتنی  اندازه   کارتن مانیتور  ! و قیمت   یک میلیییییون تومان!  و  آرزویی که هیچ وقت  بهش نرسیدیم!    وفقط تماشاش  از پشت ویترین دربازار رضا   نصیبمون شد!

برا منم ارزو شد یه کارت 768 مگابایتی

خاطرات شمال محاله یادم بره

907-front.small.jpg.5195d5eebd8af113aff5349c04037d6a.jpg14-121-033-03.thumb.jpg.a8357ad9ee3c833f7eb10365eac3d5c9.jpg

پول جمع کردم زورمو زدم تونستم یه نسل بعدی ارزونتر 9600gt بگیرم😂 هنوزم که هنوزه پرچم هیتر برقیا اون موقه بالاس😄

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است:

یادش بخیر کارت گرافیک 1060 6 گیگ قیمتش بود 900 تومن زمان ورودش به بازار 

7 ساله سیستم نبستم الانم میشه با یه کانفیک خوب و کارت دست دو مثل سری 580 سیستم بست اما خوب از ماینر نمیخرم 

یجور قول به خودمه خلاصه امثال من بین ماینرا و دلال ها + نوسان دلار گیر کردن 

سال 96 مدل ام اس ای گیمینگ 1060 شش گیگو دست دوشو 1100خریدم چطوری زمان ورودش 900تومن بود؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
12 ساعت قبل، Gazer گفته است:

سلام خدمت دوستان

عرضم به خدمتتون که بنده یک عدد کارت 3080 دارم و قصد ارتقا به 4080 دارم. حدود پارسال بود که در تب و تاب ماینینگ و اوج قیمت کارت گرافیک( روزی 1000 بار به ماینرا لعنت میفرستم). یک عدد کارت 3080 ایسوس تاف به مبلغ 50 میلیون تومان خریداری کردم که کاش نمی کردم. درست دو ماه بعد از خرید بنده قیمت کارت گرافیک تا ته کشید پایین و بنده دو و نیم برابر رفت تو پاچم. جالبه که این اتفاق هر نسل داره تکرار میشه. سوال بنده اینه که چرا الان با وجود اینکه ماینینگ خوابیده . باز هم قیمت کارت های نسل جدید خیلی زیاده و بنده باز هم برای ارتقا باید ضرر سری قبل رو مجدد متحمل بشم؟ الان بنده بخوام این کارت رو بفروشم 15 تومن ازم بیشتر نمیخرن در حالی که برای 4080 باید 50 تومن هم روش بزارم برای پرفومنس دو برابری. اینطوری دیگه باید گیم رو ببوسیم بزاریم کنار.

ولی  درکل  اینو درنظر بگیرید احتمالش کم نیست ( حالا به هر دلیلی که  قبلا  پیش اومده بارها )     کی بگیم ایکاش همون موقع خریده بودیم !

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Gazer گفته است:

سلام خدمت دوستان

عرضم به خدمتتون که بنده یک عدد کارت 3080 دارم و قصد ارتقا به 4080 دارم. حدود پارسال بود که در تب و تاب ماینینگ و اوج قیمت کارت گرافیک( روزی 1000 بار به ماینرا لعنت میفرستم). یک عدد کارت 3080 ایسوس تاف به مبلغ 50 میلیون تومان خریداری کردم که کاش نمی کردم. درست دو ماه بعد از خرید بنده قیمت کارت گرافیک تا ته کشید پایین و بنده دو و نیم برابر رفت تو پاچم. جالبه که این اتفاق هر نسل داره تکرار میشه. سوال بنده اینه که چرا الان با وجود اینکه ماینینگ خوابیده . باز هم قیمت کارت های نسل جدید خیلی زیاده و بنده باز هم برای ارتقا باید ضرر سری قبل رو مجدد متحمل بشم؟ الان بنده بخوام این کارت رو بفروشم 15 تومن ازم بیشتر نمیخرن در حالی که برای 4080 باید 50 تومن هم روش بزارم برای پرفومنس دو برابری. اینطوری دیگه باید گیم رو ببوسیم بزاریم کنار.

اومدم حرف بزنم دیدم دوستان همه گفتنی ها رو گفتن. فقط اینو بگم باز هم شانس اوردی، قیمت 3080 در اوجش بالای 65 تومن بوده و شما 50 گرفتی. بازم خوب گرفتی نسبت به خیلی ها

کارتهای 40 انویدیا هیچ کدوم با این قیمت ها ارزش خرید ندارند، نخر تا وضع بهتر بشه. فقط سری 30 رو باید خرید.

لینک به دیدگاه

اینقد این تاپیک پر محتوا بود تا آخرشو خوندم 😄

احسان خان  همه گفتنی ها رو گفت مو به مو

فقط اینکه دیگه واقعا این شرکتها شورشو در آوردن

هر روز بدون دلیل موجهی ، نسل عوض میکنن . سوکت عوض میکنن و ....

نمونش این اپل . لامصب واسه یه دستمال یک میلیون قیمت گذاشته !

رسما شده دیوونه خونه

ویرایش شده توسط rahman1700
لینک به دیدگاه

در سال هااااای خیلی خیلی دورررررررررر...... سال 96...1996 نه ها!! 1396!!  تازه اونم دم عید بود جنسها گرون شده بودن...

من 3 مورد گوشی خریدم، آک.

نوکیا 105 ---- 85 تومان

ایفون 7 پلاس 128 گیگ --- 2400 تومان

ایفون x آک پلمپ- 4100 تومان + اپل ایدی فوق لاکچری 15 تومان :)

آدم فکر میکنه بهش،  سردرد میگیره....

لینک به دیدگاه

عجب تایپک باحالی هستش-یاد دهه 80 افتادم آرزوم این بودش که یه gtx 295  بخرم  -ولی هیچ وقت دستم بهش نرسید 

spacer.png

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Vikings گفته است:

سال 96 مدل ام اس ای گیمینگ 1060 شش گیگو دست دوشو 1100خریدم چطوری زمان ورودش 900تومن بود؟

دقیقا زمان ورودش همین لیون موجود کرد و قیمت هفته اولش 900  بود که من یکی خریدم و بعد هفته اول قیمتش رفت بالا یک میلیون که خیلی ها اعتراض کردن دلیل افزایش قیمت چیه 

منم مدل MSI GeForce GTX 1060 GAMING X+ 6GB خریدم 

اتفاقا فاکتورش ممکنه هنوز داشته باشم باید بگردم اما حرف منو قبول کن نمیدونم اواخر 95 بود یا اوایل 96 که خریدمش اتفاقا اگر بری توی سوابق فعالیتام صفحه اخر که میشه اولین فعالیتام توی این انجمن میتونی تایپیک فروش سیستمو ببینی که دسته دوش گذاشتم واسه فروش که هنوز کلی از گارانتیش مونده بود 

من فروختمش 1.100

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است:

دقیقا زمان ورودش همین لیون موجود کرد و قیمت هفته اولش 900  بود که من یکی خریدم و بعد هفته اول قیمتش رفت بالا یک میلیون که خیلی ها اعتراض کردن دلیل افزایش قیمت چیه 

منم مدل MSI GeForce GTX 1060 GAMING X+ 6GB خریدم 

اتفاقا فاکتورش ممکنه هنوز داشته باشم باید بگردم اما حرف منو قبول کن نمیدونم اواخر 95 بود یا اوایل 96 که خریدمش اتفاقا اگر بری توی سوابق فعالیتام صفحه اخر که میشه اولین فعالیتام توی این انجمن میتونی تایپیک فروش سیستمو ببینی که دسته دوش گذاشتم واسه فروش که هنوز کلی از گارانتیش مونده بود 

من فروختمش 1.100

سلام

اسفند 95 من 480 خریدم 1.300 ام اس آی گیمینگ

1060 1.350 بود زیر یه تومن ندیدم من چجوری 900 خریدید ؟

480 ارزونترین قیمتش 1.150 شد البته مدل گیمینگ که بعدش تب و تاب ماین شروع شد 1060 هم قیمت یا 50 تومن گرونتر بود

لابد جشنواره چیزی بود مثل 1080 گیگا که یادمه جشنواره گذاشتن قیمتش سه تومن بود یا نزدیکش که شد 2.400 اگه اشتباه نکنم یا 2.200 این رنجا بود

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، Gazer گفته است:

سلام خدمت دوستان

وسواس گرفتی عزیزم. منم گرفتم البته. بیشتر از اینکه حواسم به خودت بازی باشه حواسم به فریم اون بالاست. یکمم علاقه شدید به سخت افزار که باشه میخری که فقط داشته باشیش. 

همین الان یه 3080ti کفاف هربازی رو میده . منتها عطش ارتقا و اینکه هی میگیم بهتر بشه بیشتر بشه خوشگل تر بشه لذت روبرعکس ازمون میگیره. دو روز اول هایپی بعدش میبینی باز دلت به جای دیگست.

اینایی که گفتمو من خودم دچارشم.

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، Gazer گفته است:

سلام خدمت دوستان

سلام / اولا خرید توی اوج قیمت دوست من اشتباه خودت بوده و باید طبق تجربه سال های گذشته پیش بینی افت قیمت رو میکردین! آخه 50 تومن برا 3080!!!!! حالا گذشته عیب نداره ، ولی الانم حقیقتا خرید کارتهای سری 4XXX انویدیا حقیقتا مساوی با کله خرابی ! با این قیمت و مشکلات ذوب شدن کانکتور و ....... / بنظر من برای پی سی گیمینگ روی جبهه قرمز میتونی حساب کنی یه 6950XT بگیر حالشو ببر!

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، m2relax گفته است:

سلام / اولا خرید توی اوج قیمت دوست من اشتباه خودت بوده و باید طبق تجربه سال های گذشته پیش بینی افت قیمت رو میکردین! آخه 50 تومن برا 3080!!!!! حالا گذشته عیب نداره ، ولی الانم حقیقتا خرید کارتهای سری 4XXX انویدیا حقیقتا مساوی با کله خرابی ! با این قیمت و مشکلات ذوب شدن کانکتور و ....... / بنظر من برای پی سی گیمینگ روی جبهه قرمز میتونی حساب کنی یه 6950XT بگیر حالشو ببر!

6950xt اصلا تو بازار موجود هست؟

ایشون ۳۰۸۰ اش اوکیه و تفاوت محسوسی بین ۳۰۸۰ و ۶۹۰۰ و حتی ۳۰۸۰ti نخواهند دید

لینک به دیدگاه

تاپیک به سمت نوستالژی شدن میرود....!!!

یادش بخیر سال 2001 تنها راه خرید گرافیک مراجعه حضوری تو مغازه ها و گشتن پاساژها بود هر چند سخت ولی چه صفایی داشت...اون موقع سیستمم پنتیوم 3 600 فول کش اسلت وان با گرافیک  trident 3d Blade 9880/8mb بود! که تو  1999 خدا بود و با 800 هزارتومن پولی که اون موقع بابام داد میشد یه زمین خرید!  اما تو 2001 تو بازی مکس پین که تازه اومده بود گرافیک کم میاورد! شال و کلاه کردم از همدان رفتم تهران با موجودی 70 هزار تومن! پشت ویترین مغازه ها یکی از پرچمدارای اون موقع  Gigabyte MAYA Radeon 8500/128Mb چه دلبری میکرد برام و چه ابهتی داشت با 6 تا DVD بازی اورجینال که تو پک قشنگش بود! ولی حیف که 130 تومن نداشتم!!! به هر حال به یه Gigabyte Radeon 7000/64 MB DDR به قیمت 67 تومن رضایت دادم و 3 تومن هم که خرج بلیط اتوبوس رفت و برگشت به تهران  شد !

این اولین ارتقای سیستمم بود از اون موقع تا الان دیگه اینقدر پول بابت ارتقا دادم که دیگه حسابش از دستم در رفته ... الان با  Ryzen 5900X / RX 6900XT  سرمیکنم هرچند دیگه حس و حال قبلی رو نداره و با این مشغله الانم به ندرت فرصت و حس و حال بازی رو پیدا میکنم ولی به هرحال این وسوسه شیطانی تا آخر عمر دست از سر ما برنخواهد داشت!!!

دارم کلکسیون سخت افزاری قدیمی خصوصا گرافیک جمع میکنم من جمله اون رادئون 8500 مایا رو هر جور بود گیر آوردم البته 64 مگش رو!!!

gg1.jpg

giga-r8500-box.jpg

ویرایش شده توسط Eagle78
لینک به دیدگاه

من سیستم خودم رو سال 1386 جمع کردم اما چون یک طفل بودم قطعات رو یادم نیست اما...

یادمه اول میز کامیپوتر خریدم، 40 هزار تومن

بعد رفتیم یک فروشگاه که قطعات کامپیوتر داشت، با مادرم بودم... فروشنده یک لیست گذاشت جلوم، منم خیلی ادعا داشتم که آره خیلی میدونم (با 13 سال سن) 4 نوع سیستم توی اون لیست بود، من نگاه کردم اصلا نمیدونستم چی به چیه، فقط چشمم افتاد به قیمت پایین لیست، یادمه از 300 تومن شروع میشد، منم دست گذاشتم روی گرون ترین یعنی 850، طرف گفت به به بهترین سیستم رو انتخاب کردی xd ارواح عمش xd

خلاصه کل لوازم ما از صفر تا 100 شد 900 تومن،

باورتون میشه من صبح خریدم رو ثبت کردم، شب استرس مانیتور رو گرفته بودم، هی میگفتم نکنه مانیتور کوچیک انتخاب کرده باشم، نکنه  بدرد نخوره، آخرشم ساعت 10 شب دوباره رفتیم اون طرف شهر تا من مانتیور CRT رو از پشت ویترین ببینم، وقتی دیدم سایزش رو خیالم راحت شد و برگشتیم...نمیدونم چرا فکر میکردم سایزش خیلی کوچیکه،

من هنوز موس و کیبرد فراسو رو دارم، چقدر این کیبرد فراسو سگ جون هستش، آخ نگفته مثل روز اولشه...

صبح اول بسم الله دم در خونه ایستاده بودم، تا اینکه یه پژو مشکی لوازم من رو آورد، وااااای قند داشت توی دلم آب میشد... چه شوقی داشتم، یادمه وقتی طرف اومده بود سرهم کن برام، مادرم میگفت اینو نگاه چشماش داره برق میزنه xd

هنوز که هنوزه اون شوق و اون استرس کوچیک بودن مانیتور رو حس میکنم...

البته یک مورد هم وقتی کوچیک تر بودم، SEGA داشتم، از SEGA شروع کردم، پلی 1 و پلی 2 بعدم pc..

بابام رفته بود تهران بازی سگا خریده بود  برای من و پسر عموم، هر 2 رو هم مثل هم خریده بود، اما برای من گلچین 50 تا بازی بود، برای پسر عموم 100 بود، تا صبح گریه کردم، میگفتم چرا بازی های اون از مال من بیشتره، حالم داشت بد میشد XD

گنده ترین بازی که با اون سیستم انجام دادم با مانیتور CRT..  بازی gta iv بود..... تا این سن هیچی لذت بخش تر از اون گیم توی اون سیستم نبوده، وقتی که برای اولین بار اجراش کردم(بمانده که موقع لودینگ، بخاطر اسکرین هاش باید مانیتور رو خاموش میکردم)، تا 2 روز کف و خون قاطی کرده بودم...

////

حالا الان چی .... هیچی ، توی این هفته 5 تا گیم از استیم خریدم، بعد از 1 ساعت ریفاند کردم، اولش میگم عه چه خوبه پلی میدم، بعد از 1 ساعت خسته کننده میشه، استیم بدبخت بهم ایمیل داده بابا زیاد ریفاند کردی، قبل از اینکه بخری نظرات کاربرهارو بخون بعد خرید انجام بده ، گفتم باشه ,,,,,  دوباره دیشب یکی دیگه ریفاند کردم، الان کارمند استیم به حالت پوکر فیس داره اکانت منو چک میکنه XD

لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان

کیا با بوی خاص سیستمای قدیم حال میکردن😅

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

سلام

اسفند 95 من 480 خریدم 1.300 ام اس آی گیمینگ

1060 1.350 بود زیر یه تومن ندیدم من چجوری 900 خریدید ؟

480 ارزونترین قیمتش 1.150 شد البته مدل گیمینگ که بعدش تب و تاب ماین شروع شد 1060 هم قیمت یا 50 تومن گرونتر بود

لابد جشنواره چیزی بود مثل 1080 گیگا که یادمه جشنواره گذاشتن قیمتش سه تومن بود یا نزدیکش که شد 2.400 اگه اشتباه نکنم یا 2.200 این رنجا بود

سلام 

از جشواره ای بودن یا نبودش حقیقت چیزی یادم نمیاد من فقط قیمتش یادمه چون خیلی خوش قیمت بود این خرید یادم مونده

نمیدونم فاکتورش کجایه وگرنه توی اون هست که به شما نشون بدم 

وقتی موجود شد توی لیون قیمتش 900 بود تعداد محدود همرو در عرض 2-3 ساعت خریدن و لیون یه بازه یک هفته ای موجود نداشت و بعد یه هفته موجود کرد با قیمت بالا 1 ملیون که خیلیا سرو صداشون در اومد که این تغیر 300 هزاری برای چیه 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Eagle78 گفته است:

تاپیک به سمت نوستالژی شدن میرود....!!!

یادش بخیر سال 2001 تنها راه خرید گرافیک مراجعه حضوری تو مغازه ها و گشتن پاساژها بود هر چند سخت ولی چه صفایی داشت...اون موقع سیستمم پنتیوم 3 600 فول کش اسلت وان با گرافیک  trident 3d Blade 9880/8mb بود! که تو  1999 خدا بود و با 800 هزارتومن پولی که اون موقع بابام داد میشد یه زمین خرید!  اما تو 2001 تو بازی مکس پین که تازه اومده بود گرافیک کم میاورد! شال و کلاه کردم از همدان رفتم تهران با موجودی 70 هزار تومن! پشت ویترین مغازه ها یکی از پرچمدارای اون موقع  Gigabyte MAYA Radeon 8500/128Mb چه دلبری میکرد برام و چه ابهتی داشت با 6 تا DVD بازی اورجینال که تو پک قشنگش بود! ولی حیف که 130 تومن نداشتم!!! به هر حال به یه Gigabyte Radeon 7000/64 MB DDR به قیمت 67 تومن رضایت دادم و 3 تومن هم که خرج بلیط اتوبوس رفت و برگشت به تهران  شد !

این اولین ارتقای سیستمم بود از اون موقع تا الان دیگه اینقدر پول بابت ارتقا دادم که دیگه حسابش از دستم در رفته ... الان با  Ryzen 5900X / RX 6900XT  سرمیکنم هرچند دیگه حس و حال قبلی رو نداره و با این مشغله الانم به ندرت فرصت و حس و حال بازی رو پیدا میکنم ولی به هرحال این وسوسه شیطانی تا آخر عمر دست از سر ما برنخواهد داشت!!!

دارم کلکسیون سخت افزاری قدیمی خصوصا گرافیک جمع میکنم من جمله اون رادئون 8500 مایا رو هر جور بود گیر آوردم البته 64 مگش رو!!!

gg1.jpg

giga-r8500-box.jpg

آخ آخ تا بحث نوستالژی داغه یاد گرافیک قدیمی خودم افتادم
مخصوصا که 8500 شما رو دیدم !
یادش بخیر وقتی 9800xt گیگا رو خریدم انگار به یه قدرتی رسیده بودم که هیچکس نداشت ! 🤣
عظمت اون پکیج و محتویات و بازیای داخلش که هنوز رسم دزدیدن از محتویات پکیج کالاها باب نشده بود رو هیچوقت یادم نمیره ..

index3232.jpg

23232.jpg

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، alirezamrl گفته است:

آخ آخ تا بحث نوستالژی داغه یاد گرافیک قدیمی خودم افتادم
مخصوصا که 8500 شما رو دیدم !
یادش بخیر وقتی 9800xt گیگا رو خریدم انگار به یه قدرتی رسیده بودم که هیچکس نداشت ! 🤣
عظمت اون پکیج و محتویات و بازیای داخلش که هنوز رسم دزدیدن از محتویات پکیج کالاها باب نشده بود رو هیچوقت یادم نمیره ..

index3232.jpg

23232.jpg

وای وای 9800 رو نگو که تو سری مایا2 گیگابود عجب عظمتی داشتند...اون موقع هنوز خیلیها کامپیوتر معمولیش هم نداشتند چه به اینکه بخوای غولش رو داشته باشی خوشبحالت که اون موقع تونستی لذت پرچمدار رو بچشی ما که فقط با حسرت نگاهشون میکردیم!!!

اون موقع ها  پرچمدارها تازه داشتند عرض اندام میکردند و البته نسبت به الان قابل خریدن تر بودند الان که هم دلار این وضعیت و هم پرچمدارها 1200 دلار رو هم رد کردند!

یادمه اول 9700 پرو به عنوان اولین کارت با ساپورت دایرکت 9 اومدبعدش 9800 ورژن ارتقا یافتش بود ...9700 ها یه تحول تو گرافیک ایجاد کردند و قویترین کارت زمانشون بودند

خیلی دنبال اول 9700 یا 9800 برای آرشیوم هستم احیانا الان اون جواهر رو نداری؟!!!

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

وسواس گرفتی عزیزم. منم گرفتم البته. بیشتر از اینکه حواسم به خودت بازی باشه حواسم به فریم اون بالاست. یکمم علاقه شدید به سخت افزار که باشه میخری که فقط داشته باشیش. 

همین الان یه 3080ti کفاف هربازی رو میده . منتها عطش ارتقا و اینکه هی میگیم بهتر بشه بیشتر بشه خوشگل تر بشه لذت روبرعکس ازمون میگیره. دو روز اول هایپی بعدش میبینی باز دلت به جای دیگست.

اینایی که گفتمو من خودم دچارشم.

دقیقا. منم بیشتر از این که گیمر باشم به دلیل جادوی رسانه و تبلیغات تبدیل به خوره سخت افزار شدم و هی میخام سخت افزار جدید و بروز داشته باشم بدون اینکه بهش نیاز داشته باشم و صرفا میخام داشته باشمش. غافل از این که هم پول میره هم وقت هم لذت بازی. به قول خودت نهایت بعد اینکه بهش رسیدم دو روز اولش ذوق زده هستم اما بعدش که نسل بعد اومد باز به فکر ارتقا. مریضیه رسما

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Eagle78 گفته است:

وای وای 9800 رو نگو که تو سری مایا2 گیگابود عجب عظمتی داشتند...اون موقع هنوز خیلیها کامپیوتر معمولیش هم نداشتند چه به اینکه بخوای غولش رو داشته باشی خوشبحالت که اون موقع تونستی لذت پرچمدار رو بچشی ما که فقط با حسرت نگاهشون میکردیم!!!

اون موقع ها  پرچمدارها تازه داشتند عرض اندام میکردند و البته نسبت به الان قابل خریدن تر بودند الان که هم دلار این وضعیت و هم پرچمدارها 1200 دلار رو هم رد کردند!

یادمه اول 9700 پرو به عنوان اولین کارت با ساپورت دایرکت 9 اومدبعدش 9800 ورژن ارتقا یافتش بود ...9700 ها یه تحول تو گرافیک ایجاد کردند و قویترین کارت زمانشون بودند

خیلی دنبال اول 9700 یا 9800 برای آرشیوم هستم احیانا الان اون جواهر رو نداری؟!!!

اره واقعا گرافیک آسی بود توی زمان خودش و جالبه که من تو خدمت سربازی بودم خریدمش !! 40 تومن حقوق ماهیانه سربازی اون موقع من بود اما هرجور بود با یه پس انداز خریدمش ....
نه متاسفانه ندارمش اگر داشتم خودم توی فروشگاهم قابش میکردم 🥰😄

لینک به دیدگاه

چند وقت پیش یه مطلب دیدم در مورد کیفیت اجناس

خیلی جالب بود 

البته بیشتر راجب خودرو ساز ها بود

میگفت اینقدر از ۲۰۱۵ به اینور افراد الکی پولدار شدن مخصوصا به وسیله رمزارز ها کمپانی ها دارن فقط کلاغ رنگ میکنن بجا طوطی میدن بهشون

این افراوم که عقده دیده شدن دارن سریع میخرن

نمونش ایفون های اخیر 

البته حرفش بیشتر در مورد کیفیت افت کرده برند هایی مثل لامبورگینی و فراری و ... اینا بود

میگفت قبلا مثلا اگه ۵۰ نفر میتونستن ماشین ۳۰۰ ۴۰۰ هزاردلاری بخرن الان ۵۰۰۰ نفر میتونن 

کمپانی ها هم فهمدین پولای اینا فیکه و در جریان نیست و تموم میشه اینجوری نقدینگیشونو خالی میکنن

که اتفاقا جوابم داده

همه کمپانی ها هم دقیقا همین شدن

قبلا لاجیتک میخریدم با چکش میزدم تو سرش چکشه برمیگشت محکم تر میخورد به من الان لای پر قو میشکنه و خراب میشه

یا قیمت های تخیلی اجناسشون

یه ایرپاد زده ۲۵۰ فاکینگ دلار 😐

یا ریزر یه rgb اضاف میکنه ۱۰۰ دلار میکشه روش خلاصه که کمپانی ها عجیب دارن پول این افراد میمکن چون ما که نه قبلا ازشون چیزی میخریدیم نه الان 😉

لینک به دیدگاه

دوست گرامی با توجه به توضیحاتی که شما دادین حتی اگه الان  باضرر ۴۰۸۰ رو بگیرین سال دیگه هم باید ۵۰۸۰ رو بگیرین و همینطور الی آخر...

ابن وسواسی رو کنار بذارین و به خودتون ضرر نزنید. با ۳۰۸۰ همه‌ی بازیها رو 2k و خیلی‌ها رو هم 4k اولترا جواب میده. شما هم که زیاد بازی نمیکنین. اصلا منطقی نیست تعویض کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...