رفتن به مطلب

معضل فاصله قیمتی زیاد وضرر هنگفت بابت ارتقا کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

6 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر همه دوستان

کیا با بوی خاص سیستمای قدیم حال میکردن😅

یادمه 27 سال پیش سگا اک خریدم بوی خاصی داشت اول یه استنشاق عمیق میکردم  بعد میرفتم سراغ گیم شورش در شهر تا اخر بازی شارژ بودم هنوزم با چنتا بازییاش دارمش😅

ویرایش شده توسط koorosh kabir
  • لایک 1
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 2
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

• ارسال 94
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

کارت گرافیک های قدیمی هر شخصی خصوصا کارت گرافیک اول قطعا نوستالژی‌های خودشو رو داره من از اول هم دنبال کارت ۲۵۶ بیتی بودم!!!

hr-03_gt-2l.jpg.47a664a4e164e40e0132c2c4049eac6b.jpg

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است:

کارت گرافیک های قدیمی هر شخصی خصوصا کارت گرافیک اول قطعا نوستالژی‌های خودشو رو داره من از اول هم دنبال کارت ۲۵۶ بیتی بودم!!!

hr-03_gt-2l.jpg.47a664a4e164e40e0132c2c4049eac6b.jpg

من بعد پلی 1 بین پلی 2 و pc موندم کدوم رو بگیرم اخرش سیستم گرفتم هر جا میرفتم نهایت گرافیک رو میگفتن 128 هست و من میگفتم 256 میخام میگفتن نیست مگه میخای چیکار کنی اخرش یه geforce 5200fx 256 گرفتم

tD68lvYt8OGYWuCj.jpg.e76090a6627a89aa02ce986bffc5790d.jpg

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

من سیستم خودم رو سال 1386 جمع کردم اما چون یک طفل بودم قطعات رو یادم نیست اما...

یادمه اول میز کامیپوتر خریدم، 40 هزار تومن

بعد رفتیم یک فروشگاه که قطعات کامپیوتر داشت، با مادرم بودم... فروشنده یک لیست گذاشت جلوم، منم خیلی ادعا داشتم که آره خیلی میدونم (با 13 سال سن) 4 نوع سیستم توی اون لیست بود، من نگاه کردم اصلا نمیدونستم چی به چیه، فقط چشمم افتاد به قیمت پایین لیست، یادمه از 300 تومن شروع میشد، منم دست گذاشتم روی گرون ترین یعنی 850، طرف گفت به به بهترین سیستم رو انتخاب کردی xd ارواح عمش xd

خلاصه کل لوازم ما از صفر تا 100 شد 900 تومن،

باورتون میشه من صبح خریدم رو ثبت کردم، شب استرس مانیتور رو گرفته بودم، هی میگفتم نکنه مانیتور کوچیک انتخاب کرده باشم، نکنه  بدرد نخوره، آخرشم ساعت 10 شب دوباره رفتیم اون طرف شهر تا من مانتیور CRT رو از پشت ویترین ببینم، وقتی دیدم سایزش رو خیالم راحت شد و برگشتیم...نمیدونم چرا فکر میکردم سایزش خیلی کوچیکه،

من هنوز موس و کیبرد فراسو رو دارم، چقدر این کیبرد فراسو سگ جون هستش، آخ نگفته مثل روز اولشه...

صبح اول بسم الله دم در خونه ایستاده بودم، تا اینکه یه پژو مشکی لوازم من رو آورد، وااااای قند داشت توی دلم آب میشد... چه شوقی داشتم، یادمه وقتی طرف اومده بود سرهم کن برام، مادرم میگفت اینو نگاه چشماش داره برق میزنه xd

هنوز که هنوزه اون شوق و اون استرس کوچیک بودن مانیتور رو حس میکنم...

البته یک مورد هم وقتی کوچیک تر بودم، SEGA داشتم، از SEGA شروع کردم، پلی 1 و پلی 2 بعدم pc..

بابام رفته بود تهران بازی سگا خریده بود  برای من و پسر عموم، هر 2 رو هم مثل هم خریده بود، اما برای من گلچین 50 تا بازی بود، برای پسر عموم 100 بود، تا صبح گریه کردم، میگفتم چرا بازی های اون از مال من بیشتره، حالم داشت بد میشد XD

گنده ترین بازی که با اون سیستم انجام دادم با مانیتور CRT..  بازی gta iv بود..... تا این سن هیچی لذت بخش تر از اون گیم توی اون سیستم نبوده، وقتی که برای اولین بار اجراش کردم(بمانده که موقع لودینگ، بخاطر اسکرین هاش باید مانیتور رو خاموش میکردم)، تا 2 روز کف و خون قاطی کرده بودم...

////

حالا الان چی .... هیچی ، توی این هفته 5 تا گیم از استیم خریدم، بعد از 1 ساعت ریفاند کردم، اولش میگم عه چه خوبه پلی میدم، بعد از 1 ساعت خسته کننده میشه، استیم بدبخت بهم ایمیل داده بابا زیاد ریفاند کردی، قبل از اینکه بخری نظرات کاربرهارو بخون بعد خرید انجام بده ، گفتم باشه ,,,,,  دوباره دیشب یکی دیگه ریفاند کردم، الان کارمند استیم به حالت پوکر فیس داره اکانت منو چک میکنه XD

راهکارش اینه که 4تا دسته ایکس باکس بخری ،چند تا از بچه های فامیل یا دوستان رو دعوت کنی و فیفا بزنی یا مارتال کمبت ،لذتش خیلی زیاده ،والا خرج زیادی هم نداره حتما هم نیاز به دعوت صرف شام نیست یه چایی و میوه کفایت میکنه با تخمه بجاش تا 2 هفته شارژی.

من تو همین مرور خاطراتم متوجه تفاوتی که شدم همین بود الان سیستمم خوبه بازی هم زیاد میکنم ولی لذت دورانی که پسرعموم،داییم کنارم بود یا من پیش اون بودم با هم مکس پین و پرینس اف پرشیا و اساسینز وماست وانتد و.. رو تموم کردیم نداره یا دورانی که 4-5 نفره دوستام بودن با ایکس باکس 360 و ps4 دور هم پلی میدادیم نداره،درسته که بازی ها با انلاین بودنشون میخواد همون خلاء دسته جمعی بودن رو برطرف کنه ولی باز نمیتونه .

@ARMIN اقا آرمین بنظرم این گفت و گو و خاطرات رو تو یه تاپیک جدا با عنوان خاطرات بزارید الان صاحب تاپیک هم جوابشو گرفته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است:

یادمه 27 سال پیش سگا اک خریدم بوی خاصی داشت اول یه استنشاق عمیق میکردم  بعد میرفتم سراغ گیم شورش در شهر تا اخر بازی شارژ بودم هنوزم با چنتا بازییاش دارمش😅

با این وضعیت   کم کم باید برگردیم به همون دوران !  البته بدم نیست 🙂

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Hossein.E گفته است:

وسواس

ارادت
من خودمم قبول دارم ک وسواسه بیشتر قبلش هم گفتم 

اما میدونی ی طورایی ادم دلش میکشه لامصب نمیدونم شما عطش سخت افزار کامیپوتر رو داری یا نه 
قبلا خیلی خوره گیم و گیم درست کردن بودم الان عشق خرید جدید قطعات کامپیوتر و اسمبل کردنشون هستم ....!!!
فقط دوست دارم تکنولوژی رو لمس کنم ...!!
اون زمانی ک تاپیک خرابی 5700 رو زدم رفتم مغازه رفیقم یادش بخیر حاجی ی 3080ti invno3d ichill 4 دیدم ساعت ها بهش خیره شده بودم

الخصوص زمانی ک اک هست بازش میکنی اون بو..... واقعا اعتیاد اوره ......!!!

البته مشکل تو این مملکت هم هست ک قیمتاش باید اینطور باشه درسته 1500 دلار خیلی پوله اما برای کشورایی ک روزانه درامد بین 70 تا 120 دلار تازه کمش هست 
یارو تو 15 روز میخره اما من شما چی با ماهی  6 7 تومن؟ باید ی سالو اندی کار کنیم...!!!!!!! نمیخام بحث سیاسی کنما انشالله هم این وضعهیت درست میشه اما فعلا وضعیت همینه

پ ن : این خلقو خوی ادمی هست ک خداوند درش قراره داده ادمی هیچوقت ثابت نمیمونه تو چیزی وگرنه اگر اینطور نبود الان هیچ پیشرفتی در هیچ بحث علمی تکنولوژی و ... نبود

اما گاهی این زیاده خاهی کار دست ادم میده...!!

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

میدونید الان چی دوست دارم....

همین جمع، دور آتیش حلقه میزدیم، کلی از این صحبت ها میکردیم.... توی هوای سرد، با قهوه + موزیک توی پس زمینه،..... واااای چی میشد... دلم خواست....

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

همین جمع، دور آتیش حلقه میزدیم، کلی از این صحبت ها میکردیم.... توی هوای سرد، با قهوه + موزیک توی پس زمینه،..... واااای چی میشد... دلم خواست....

اینقدر مشغله زیاد شده روزو شب و شبو روز شده کار .... یعنی ما از جوونی فقط همینو فهمیدیم .... ای گفتی ... اگر ایراد نداره ی سیگارم بر لبمون باشه همراه قهوه خخ ...!!

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

خوبی کلاب های موتور باز و ماشین باز همین چیزاش هست ولی تو این حوضه تقریبا شدنی نیست🙃

لینک به دیدگاه

51 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

اینقدر مشغله زیاد شده روزو شب و شبو روز شده کار .... یعنی ما از جوونی فقط همینو فهمیدیم .... ای گفتی ... اگر ایراد نداره ی سیگارم بر لبمون باشه همراه قهوه خخ ...!!

پایم داداش البته من نمیکشم اما شما راحت باش....

20 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

خوبی کلاب های موتور باز و ماشین باز همین چیزاش هست ولی تو این حوضه تقریبا شدنی نیست🙃

یاسین جان شما تنها خلبان فروم هستی ، زحمت حمل و نقل هم با خودت.... Chinook تو دست و بالت نداری ؟ 

لوکیشین میدیم بیا دنبالمون XD ... با طناب هم میایم بالا که نخوای بیخودی هی لند کنی.... 

ویرایش شده توسط Mr.jalilpour
لینک به دیدگاه

47 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

پایم داداش البته من نمیکشم اما شما راحت باش....

بوخودا مایم پاک بودیم مشتی رفتیم خدمت از اونجا شروع شد 😂

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان.

به نظر بنده همه ماها میدونیم که مشکل نه ماینرا هستن نه دلالها و نه اشخاص دیگه همه این گرانی ها و بدبختی ها شروعش از یک جا. یک شخص. و یک سیستمِ. که همه ما میدونیم کیه و چیه. و تا وقتی که از ریشه کنده نشه این سیستم وضعیت همین هست و بدتر هم میشه.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ در 14:38، Gazer گفته است:

ممنون از همه دوستانی که نظر دادن. حقیقتش جملات شما دوستان گرامی تداعی وضعیت کنونی منه که از چند سال پیش شروع شده. حقیقیت بنده اولین سیستم گیمینگ حرفه ای مو از سال 94 با کارت gtx 970 و پردازنده 6700k بستم . خداییش با اون سیستم تا سال 98 یه لذتی میردم که نگو. بازی نبود نکرده باشم( افلاین داستانی میزدم) اصلا پیگیر اینکه کدوم قطعه و کدوم کارت جدیدا وارد شده و به فکر ارتقا باشم نبودم. موس و کیبورد ساده و غیر گیمینگ داشتم و ظاهر سیستمم هم داغون بود اما اصلا اهمیت نمی دادم . فقط به فکر این بودم که چه بازی اومده و اونو نصب کنم حتی شده با تنظیمات low به قول دوستان. اما از سال 98 که کارتمو به 1080 ارتقا دادم ورق برگشت. فکر و ذکرم شد ارتقا و تعویض قطعه. شاید سالی 5 تا هم بازی تموم نمی کردم. به شدت وسواس شدم . الان یه اتاق گیمنگ دارم و تمام لوازم جانبیم هم حرفه ای و rgb هست ولی دریغ در یه بازی در یک ماه. حوصلم هم نمی کشه. فقط فکر و ذکرم این شده که پیگیر دنیای سخت افزار باشم. الان هم با این که سیستم 3080 با پردازنده 11700k هست و تمام  بازی ها رو تو رزولوشون 2k می تونم بدون مشکل بازی کنم. اما وقتی نسل 13 و نسل 4 گرافیک وارد شده یه جوری احساس عقب موندگی از قافله دارم. احساس می کنم دیگه سیستمم به درد نمی خوره. نیازی هم بهش ندارم ولی نمیدونم چرا اینطوری شدم.😭
فکر کنم یه بیماری روانی باید معرفی بشه به نام مرض ارتقا سخت افزارو هدر دادن پول بدون نیاز و کاربرد😂
به نظر خودم احساس می کنم یکی از دلایل این مشکل که خیلیا درگیرش هستن تبلیغ و جو رسانه ای که از سال 98 تو فضای مجازی در مورد سیستم های گیمینگ و پز دادن با اون شکل گرفت ، می تونه باشه. یه جورایی حس اظهار فضل با سیستم گیمینگ. موردی که تو سال های گذشته وجود نداشت و بنده راحت بودم. الان جوری شده که بشنوم کسی 4080 داره و من هنوز 3080 دارم شاید به هر قیمتی شده میخرمش.

سلام

حس وسواس عقب افتادن درباره خیلی چیزا رخ میده.

به عنوان مثال:

1. ارتقا دادن سخت افزار درحالی که نیازی بهش نیست.

2. مدام تعویض کردن گوشی موبایل برای استفاده از جدیدترین گوشی.

3. تعویض خودرو بصورت مداوم.

4. تعویض تلویزیون منزل بطور مداوم برای بهره بردن از کیفیت بهتر.

5. آپدیت کردن مداوم نرم افزار های نصب شده روی سیستم برای به روز بودن.

و ... و ... و ...

من شخصا درگیر این موارد بودم. حتی چیزی مثل Adobe Acrobat Reader که جز خوندن فایل های PDF هیچ کارایی دیگه ای برام نداشت رو همیشه آپدیب میکردم "تا به روز باشم" و این باعث میشد حس خوبی داشته باشم.

دقیقا نمیدونم عامل این نوع وسواس چی هست چون مثلا در مورد همین آپدیت کردن نرم افزار ها هیچ تبلیغ رسانه ای درکار نبود اما من اینطوری شده بودم. ولی چیزی که میتونه کمک کنه این حس از بین بره ایناست.

1. وقتی خواستین سخت افزار یا یک چیز دیگه رو همینجوری ارتقا بدین که "عقب نیفتین" برین یه دور داخل یا اطراف بیماستان ها بزنین. ببینین روی تخت ها چه خبره. برین مراکز اهدای عضو یا همون بیرون روی دیوار ها ببینین ملت از شدت بی پولی چه چیزاییشون رو گذاشتن برای فروش. اعم از کلیه, قرنیه چشم و ...

2. برین سر گذر ببینین چند نفر توی سرما تا سایت 1-2 نصف شب نشستن کنار خیابون به امید اینکه یکی بیاد برای کارگری ببرشون تا بتونن یه تیکه نون ببرن خونه.

3. حتما یه سر برین قبرستو و در کنار قبور راه برین. جای هممون اونجاست زیر 2 متر خاک. و در صورت امکان اگر دیدین دارن کسی رو دفن میکنن برین از نزدیک ببینین. آدم ری استارت میشه و راحت تر میشه عادت های بد رو ترک کرد.

4. حتما حتما حتما, یک مرتبه اون پولی که میخواین بابت ارتقای فلان قطعه که هیچ سودی براتون نداره خرج کنین رو ببرین باهاش کار خیری انجام بدین و مشکل کسی رو حل کنین. مثل دوای بیمار یا آزاد کردن زندانی غیر عمد یا کمک به خانواده بی بضاعت یا خرید جهیزیه برای عروس دامادی که بخاطر بی پولی نمیتونن برن سر زندگیشون و ...

مثلا خدا میدونه چند پدر یا مادر الآن درکنار بچه هاشون نیستن و داخل زندان هستن اونم فقط برای مبالغی که الآن پول یه موس گیمیگ هست. یادمه یه بابایی وانتش چپ کرده بود و بخاطر بارش که ارزشش حدود 3 میلیون بود افتاده بود زندان. یعنی 3 میلیون نداشت بده که بیاد بیرون بره پیش زن و بچش. شما یک همچین کارای خیری با اون پول انجام بدین انگار یه قفل بزرگ از دل آدم باز میشه و خدا طوری به شما نگاه میکنه که نمیشه توصیفش کرد. وقتی شما ببینی با چنین مبالغی (چه کم چه زیاد) چه کارهایی میشه انجام داد و چه زندگی هایی رو میشه نجات داد خودت کم کم بدت میاد بابت RGB و اینطور چیزا پول خرج کنی.

5. از لحاظ اقتصادی هم موضوع رو بررسی کنین با عقل و منطق متوجه میشین واقعا با ارتقا دادن بیجا تنها کاری که دارین میکنین اینه که پولتون رو میدین که یه عده دیگه پولدارتر بشن و شما بیشتر در چاه مصرف کنندگی و مادی گرایی فرو برین.

در نهایت این یادتون باشه ما خودمون قرار نیست در این دنیا بمونیم. یعنی اون کیس روی میز شما میمونه ولی خود من و شما نمیمونیم... تمام چیزی که بهتون داده شده و جمع میکنین بدون شک روزی ازتون گرفته میشه. از این فرصت و پول و نعمت هایی که در اختیار شماست که خیلی ها ندارن و آرزوشو دارن در جهتی استفاده کنین که اونطرف هم اوضاع خوبی داشته باشین چون اینجا آخرش جز یک تیکه پارچه سفید هیچی برامون نمیمونه.

ویرایش شده توسط Ali_14
لینک به دیدگاه

درودی دوباره

روحیات هر کسی به یه چزهایی وابستگی داره

یکی به ورزش و مثلا تا عصر اگر یه فوتبالی سرکوچه نزنه روزش روز نمیشه

یکی به کتاب علاقه داره و باید هر روز و هر شب کتاب بخونه

یکی به شکار

یکی هم مثلا من وابستگی  داره که ریسایکل بین ویندوزش همیشه خالی باشه😂

و.......

در مواردی هیچ کدوم هم نمیتونیم وابستگی های اون دیگری رو درک کنیم و یا مثل دیگری خودمونو به چیز دیگه وابسته کنیم

حتی اعتیاد به مواد هم همه با یک یا چند بار استفاده وابستش نمیشن (محض مزاح بود جدی نگیرید😅)

حالا یکی هم به قطعات الکترونیک وابستس که ظاهرا اغلب دوستانم از قدیم یه وابسطه گی هایی تو خاطراتشون دارن

خوبه راهنمایی های بشه و بزارید خود طرف تصمیم بگیره نه اینکه بخایم به میل خدمون بفرستیمش بهشت(مصرف گرایی نکنه)

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

سال 85 یه سیستم جمع کردم ، بعد رفتم یه میز mdf خریدم 60 تومان الان حساب میکنم به نسبت دلار و سکه ، چرا اینقدر قیمت میز گرون بود دلار 920 تومان بود 

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

سال 85 یه سیستم جمع کردم ، بعد رفتم یه میز mdf خریدم 60 تومان الان حساب میکنم به نسبت دلار و سکه ، چرا اینقدر قیمت میز گرون بود دلار 920 تومان بود 

من سال 78 یه تومن خرج سیستم پنتیوم  کردم. رم 128 . گرافیک 32. اون به تومنه الان چند تومنه؟ حدود 50 تومن برای سیستمی که فقط قابلیت فیلم دیدن داشت.😑

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درودی دوباره

روحیات هر کسی به یه چزهایی وابستگی داره

یکی به ورزش و مثلا تا عصر اگر یه فوتبالی سرکوچه نزنه روزش روز نمیشه

یکی به کتاب علاقه داره و باید هر روز و هر شب کتاب بخونه

یکی به شکار

یکی هم مثلا من وابستگی  داره که ریسایکل بین ویندوزش همیشه خالی باشه😂

و.......

در مواردی هیچ کدوم هم نمیتونیم وابستگی های اون دیگری رو درک کنیم و یا مثل دیگری خودمونو به چیز دیگه وابسته کنیم

حتی اعتیاد به مواد هم همه با یک یا چند بار استفاده وابستش نمیشن (محض مزاح بود جدی نگیرید😅)

حالا یکی هم به قطعات الکترونیک وابستس که ظاهرا اغلب دوستانم از قدیم یه وابسطه گی هایی تو خاطراتشون دارن

خوبه راهنمایی های بشه و بزارید خود طرف تصمیم بگیره نه اینکه بخایم به میل خدمون بفرستیمش بهشت(مصرف گرایی نکنه)

اوه اوه من یکبار سر پاک کردن ریسایکل بین، با داداشم دعوام شد... میگفت فایل مهم داشتم چرا خالی کردی XD  آخه کی فایل مهم رو میزاره تو سطل آشغال XD..

من اگه دسکتاپ سیستم شلوغ بشه قاطی میکنم XD

1.thumb.jpg.b057c9896b8ef3beb1ff373cdd4aa82a.jpg

همرو دسته بندی کردم

2.thumb.jpg.0b53bdb41f57bbb574ce5373a48c7e38.jpg

لینک به دیدگاه

واقعا قیمتا فضایی شده. منم میخواستم گرافیک عوض کنم منصرف شدم 😥

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

اوه اوه من یکبار سر پاک کردن ریسایکل بین، با داداشم دعوام شد... میگفت فایل مهم داشتم چرا خالی کردی XD  آخه کی فایل مهم رو میزاره تو سطل آشغال XD..

من اگه دسکتاپ سیستم شلوغ بشه قاطی میکنم XD

همرو دسته بندی کردم

منو یاد بازی Remember Me انداختی، یادش بخیر واقعا

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

من سال 78 یه تومن خرج سیستم پنتیوم  کردم. رم 128 . گرافیک 32. اون به تومنه الان چند تومنه؟ حدود 50 تومن برای سیستمی که فقط قابلیت فیلم دیدن داشت.😑

با یک میلیون تومان سال 78 میتونستی حومه تهران خونه بخری مثل شهریار الان همون خونه دو سه میلیارد شده 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ در 06:11، Ali_14 گفته است:

سلام

به عنوان مثال:

و ... و ... و ...

من شخصا درگیر این موارد بودم. حتی چیزی مثل Adobe Acrobat Reader که جز خوندن فایل های PDF هیچ کارایی دیگه ای برام نداشت رو همیشه آپدیب میکردم "تا به روز باشم" و این باعث میشد حس خوبی داشته باشم.

دقیقا نمیدونم عامل این نوع وسواس چی هست چون مثلا در مورد همین آپدیت کردن نرم افزار ها هیچ تبلیغ رسانه ای درکار نبود اما من اینطوری شده بودم. ولی چیزی که میتونه کمک کنه این حس از بین بره ایناست.

1. وقتی خواستین سخت افزار یا یک چیز دیگه رو همینجوری ارتقا بدین که "عقب نیفتین" برین یه دور داخل یا اطراف بیماستان ها بزنین. ببینین روی تخت ها چه خبره. برین مراکز اهدای عضو یا همون بیرون روی دیوار ها ببینین ملت از شدت بی پولی چه چیزاییشون رو گذاشتن برای فروش. اعم از کلیه, قرنیه چشم و ...

2. برین سر گذر ببینین چند نفر توی سرما تا سایت 1-2 نصف شب نشستن کنار خیابون به امید اینکه یکی بیاد برای کارگری ببرشون تا بتونن یه تیکه نون ببرن خونه.

3. حتما یه سر برین قبرستو و در کنار قبور راه برین. جای هممون اونجاست زیر 2 متر خاک. و در صورت امکان اگر دیدین دارن کسی رو دفن میکنن برین از نزدیک ببینین. آدم ری استارت میشه و راحت تر میشه عادت های بد رو ترک کرد.

4. حتما حتما حتما, یک مرتبه اون پولی که میخواین بابت ارتقای فلان قطعه که هیچ سودی براتون نداره خرج کنین رو ببرین باهاش کار خیری انجام بدین و مشکل کسی رو حل کنین. مثل دوای بیمار یا آزاد کردن زندانی غیر عمد یا کمک به خانواده بی بضاعت یا خرید جهیزیه برای عروس دامادی که بخاطر بی پولی نمیتونن برن سر زندگیشون و ...

مثلا خدا میدونه چند پدر یا مادر الآن درکنار بچه هاشون نیستن و داخل زندان هستن اونم فقط برای مبالغی که الآن پول یه موس گیمیگ هست. یادمه یه بابایی وانتش چپ کرده بود و بخاطر بارش که ارزشش حدود 3 میلیون بود افتاده بود زندان. یعنی 3 میلیون نداشت بده که بیاد بیرون بره پیش زن و بچش. شما یک همچین کارای خیری با اون پول انجام بدین انگار یه قفل بزرگ از دل آدم باز میشه و خدا طوری به شما نگاه میکنه که نمیشه توصیفش کرد. وقتی شما ببینی با چنین مبالغی (چه کم چه زیاد) چه کارهایی میشه انجام داد و چه زندگی هایی رو میشه نجات داد خودت کم کم بدت میاد بابت RGB و اینطور چیزا پول خرج کنی.

5. از لحاظ اقتصادی هم موضوع رو بررسی کنین با عقل و منطق متوجه میشین واقعا با ارتقا دادن بیجا تنها کاری که دارین میکنین اینه که پولتون رو میدین که یه عده دیگه پولدارتر بشن و شما بیشتر در چاه مصرف کنندگی و مادی گرایی فرو برین.

در نهایت این یادتون باشه ما خودمون قرار نیست در این دنیا بمونیم. یعنی اون کیس روی میز شما میمونه ولی خود من و شما نمیمونیم... تمام چیزی که بهتون داده شده و جمع میکنین بدون شک روزی ازتون گرفته میشه. از این فرصت و پول و نعمت هایی که در اختیار شماست که خیلی ها ندارن و آرزوشو دارن در جهتی استفاده کنین که اونطرف هم اوضاع خوبی داشته باشین چون اینجا آخرش جز یک تیکه پارچه سفید هیچی برامون نمیمونه.

بهترین پست تاپیک

Success.thumb.jpg.5f4708da531f197ba21d7fcaaf57e2d3.jpg

لینک به دیدگاه

عشق کردم با نوشته هاتون❤

یه زمانی یه gt210 ایسوس بود و بازی ac brotherhood که رو low و با لگ فراوان توی کاتسینهاش ,که اعصابمو خورد میکرد ...ولی یکی بهم بگه چرا الان تنظیمات اولترا و کاتسینای بدون لگ دیگه صفایی نداره...😞

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Amir pizaramatrix گفته است:

عشق کردم با نوشته هاتون❤

یه زمانی یه gt210 ایسوس بود و بازی ac brotherhood که رو low و با لگ فراوان توی کاتسینهاش ,که اعصابمو خورد میکرد ...ولی یکی بهم بگه چرا الان تنظیمات اولترا و کاتسینای بدون لگ دیگه صفایی نداره...😞

دلامون خوش نیست دیگه

من به شخصه  بعد اینکه بالاخره افتادم تو بازار کار تو این یکی دو سال تونستم یه پی سی های اند ببندم،ولی فقط همون چنروز اول دلم خوش بود

الان انقدر درگیریا زیاد شده ادم دیگه دلش به چیزی خوش نیست،زیادم بحث مالی نیست به نظرم،کلا دلخوشیا کم شده تو جامعه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ در 06:11، Ali_14 گفته است:

سلام

به عنوان مثال:

و ... و ... و ...

البته یک نکته هم اضافه کنیم به این صحبت ها ، حس کمک به هموطن و همنوع دوستی خیلی خوبه ، ولی علت اصلی گرفتاری مردم رو فراموش نکنیم! ما که نمیدونیم مقصر کیه ولی هرکی هست ...............  / نکته ی اصلی اینه بنظرم تو زندگی اگر لذت نبرین باختین ، انتهای مسیر همه ، بله همون دو متر پارچه است ، ولی فرقه بین زنده بودن و زندگی کردن ، ماها همه میجنگیم برای زندگی کردن با حداقل چیزها که برای یه عده دیگه توی جاهای دیگه جزو نرمال های کوچیکه زندگیه! این نکته فراموش نشه! 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، m2relax گفته است:

ماها همه میجنگیم برای زندگی کردن با حداقل چیزها که برای یه عده دیگه توی جاهای دیگه جزو نرمال های کوچیکه زندگیه! این نکته فراموش نشه! 

چه گویم که ناگفتنش خوش تر است    😔

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...