رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام از بین این دو گزینه شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

Gigabyte G27Q or Asus VG27AQL1A

(لطفا دلیل انتخابتون رو بنویسید. شخصا روی هیچ برندی تعصب ندارم)

لینک به دیدگاه

ایسوس مقداری بهتر هست

1-از فرکانس بهتر برخورداره 

2-تو بررسی های تست روشنایی  نشون میداد ایسوس به اعداد اعلامی نزدیک تر هست .

درکل تفاوت ها جزعی هست ،هرکدوم رو دوست داشتی بخر.

لینک به دیدگاه

نیم نگاهی به مانیتور کولرمستر gm27-fqs-argb هم داشته باشید، اخیرا دو از دوستام همین مدل رو تهیه کردن و بسیار راضی بودن

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

ایسوس مقداری بهتر هست

1-از فرکانس بهتر برخورداره 

2-تو بررسی های تست روشنایی  نشون میداد ایسوس به اعداد اعلامی نزدیک تر هست .

درکل تفاوت ها جزعی هست ،هرکدوم رو دوست داشتی بخر.

یه نکته دیگه که راجع به ایسوز واسم جالب بود اینه که در آمازون فروش خیلی بیشتری داشته و کاربر های زیادش ازش راضی بودن اما اون مدل گیگابایت که گذاشتم خریدار های کمتری داشته و چندتاشون از بک لایت ضعیف و پیکسل سوخته شکایت داشتن که عکسشو فرستادن

1 ساعت قبل، Sandor گفته است:

نیم نگاهی به مانیتور کولرمستر gm27-fqs-argb هم داشته باشید، اخیرا دو از دوستام همین مدل رو تهیه کردن و بسیار راضی بودن

سپاسگزارم . الان دیدم عجب مانیتور خفنیه

قیمتش هم دقیقا در محدوده ای هست که میتونم بخرم ، فقط در عجبم که چرا مانیتور به این خوبی رو هنوز در rtings بررسی نکردن

لینک به دیدگاه

هنوز نه دقیقه هم از ارسال آخرین پستم نگذشته اما نمیتونم ادیتش کنم (شاید واسه من باگ شده)

تلویزیون سونی X90J مدل 55 اینچ هم دارم اما چون عادت دارم با موس کیبورد بازی کنم، نمیتونم از تلویزیون نازنین استفاده کنم. واقعا حیفم میاد آخه موس کیبورد بیسیم هم واسش خریدم اما هرجور روی مبل میشینم جور درنمیاد اذیت میشم

لینک به دیدگاه

بازار هر مغازه ای رفتم گفتم مانیتور رو جلوی خودم باز کنید، اگه سالم بود بعد الباقی پول رو کامل پرداخت میکنم قبول نکردن. گفتم مثلا اگه پیکسل سوخته داشته باشه یا بک لایت ایراد داشته باشه به دردم نمیخوره چون دارم کلی پول خرج میکنم که دستگاه سالم بخرم

تازه گفتن حتی شرکت گارانتیش هم برای فرضا یکی دوتا پیکسل سوخته قبول نمیکنن خخخخ

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، Sandor گفته است:

نیم نگاهی به مانیتور کولرمستر gm27-fqs-argb هم داشته باشید

ناگفته نماند که این مانیتور 8 بیت هست متاسفانه رنگش 10 بیت نیست

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، سپهر گفته است:

بازار هر مغازه ای رفتم گفتم مانیتور رو جلوی خودم باز کنید، اگه سالم بود بعد الباقی پول رو کامل پرداخت میکنم قبول نکردن. گفتم مثلا اگه پیکسل سوخته داشته باشه یا بک لایت ایراد داشته باشه به دردم نمیخوره چون دارم کلی پول خرج میکنم که دستگاه سالم بخرم

بله متاسفانه هیچ شرکتی معمولا چه در ایران چه در خارج از ایران برای گارانتی زیر ۵ پیکسل سوخته معمولا قبول نمیکنن

ولی خب حداقل اکثر فروشگاه ها خارج از ایران بر خلاف داخل مهلت تعویض بی قید و شرط دارن

ولی خب کلا خرید مانیتور شانسی هست

ممکنه لحظه خرید شما هیچ پیکسل سوخته ای نداشته باشین ولی فرداش یکی یا چنتا به وجود بیاد،در هر برند و مدلیم این موضوع هست،ولی خب میتونین توی امازون نظرات مردمو ببینین که کدوم مدل ها این مشکلاتش کمتره

ویرایش شده توسط Mhjch
لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، سپهر گفته است:

حالا خریدی یا فقط نگاه کردی اومدی خونه؟🙂

بخوای دلتو چرکی کنی همین مانیتوری که 1ماه پیش 12 تومن بود شده 14 تومنم نمیتونی بعد از عید بخری.

فقط خوبی مغازه اینه که کارتونشو از نزدیک میبینی که تمیزه و صدمه ندیده (مثل پست پاره پوره تحویلت ندادن) ،یه 10 -20 /3-15 کن یکیشو بردار و برو خونه وتمام ، به بقیش نباید فکر کرد.

لینک به دیدگاه

حرف دوستمون درسته،بخر بره

من خودم مانیتور خریدم چند ماه پیش انلاین جعبه اینا هیچ ضربه ای نداشت،مانیتورم مشکلی نداشت هیچی

ولی خب قبلا باز شده بود دوباره چسب زده بودن،معلوم‌ بود قبلا یه بار تست شده حداقل مانیتور

زنگ زدم فروشنده که اینطوره،گفتن برای فرایند گارانتی کردن،باید باز بشه دونه دونه دستگاها چک بشه،کارت گارانتی بزارن دوباره بسته شه

حالا دروغ یا راست، مانیتور مشکلی نداشت،منم دنبالشو نگرفتم دیگه چون  قبول نمیکردن عوض کنن،و اگرم پس میگرفتن هفته بعدش دوباره  باید گرونتر میخریدم

بعد یه ماهم فقط یه پیکسل گوشه صفحه رو رنگ قرمز گیر کرد.کلا همش شانسه

سخت نگیر،بخر بره تا گرون نشده

لینک به دیدگاه

دوستان راهی به ذهنتون میرسه که بتونم از همین تلویزیون SONY X90J به عنوان مانیتور استفاده کنم ؟

منظورم اینه مثلا صندلی مخصوصی چیزی باشه که بتونم موس کیبورد روش بزارم

واقعیتش اگه فروشگاهی پیداکنم که مانیتور نو رو با ضمانت سالم بودن بفروشه حاضرم هزینه کنم

اما اینکه قرار باشه هم پول بدم هم ریسک کنم که جنس آکبندم شاید صد درصد سالم نباشه واقعا معقولانه نیست درسته !

ویرایش شده توسط سپهر
لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، سپهر گفته است:

دوستان راهی به ذهنتون میرسه که بتونم از همین تلویزیون SONY X90J به عنوان مانیتور استفاده کنم ؟

منظورم اینه مثلا صندلی مخصوصی چیزی باشه که بتونم موس کیبورد روش بزارم

واقعیتش اگه فروشگاهی پیداکنم که مانیتور نو رو با ضمانت سالم بودن بفروشه حاضرم هزینه کنم

اما اینکه قرار باشه هم پول بدم هم ریسک کنم که جنس آکبندم شاید صد درصد سالم نباشه واقعا معقولانه نیست درسته !

دوست عزیز من مانیتور از امارات خریدم اومدم دستم سالم بود اینقد آدم وسواسی باشه خوب نیست تلوزیون اسمش روشه نمی تونه جای مانیتور رو بگیره پیکسل سوختگی چیزی نیستی فرت و فرت اتفاق بیفته شما همین مدل ایسوز رو که نشون کردی بخر بشین لذت ببر اینقد منفی بافی زندگی آدم رو جهنم می کنه

لینک به دیدگاه

یدونه g5 27 از کنگان خریدم بدون گارانتی 2000 کیلومتر طی شد تا بدستم رسید بدون ذره ای مشکل

سخته برات خرید اینترنتی شماره کارت میدم بزن من برات خرید بزنم🥰

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، سپهر گفته است:

دوست عزیز

جسارت نمیکنم، اما این همه وسواس فقط دامن گیر خودتون میشه.

من به عنوان کسی که توی این بازار فعال هستم و همکار هارو میشناسم، بهتون قول میدم حتی اگه کسی صد در صد مطمئن باشه مانیتور سالم و بدون مشکل هست رو، با این شرطی که شما میذارید، به هیچ عنوان کالایی به شما نمیفروشه، شاید شما بگید خب وقتی مطمئن هستن مانیتور سالمه، پس چرا تضمین نمیدن؟ چونکه مصرف کننده هایی با رفتار شما، زنگ خطر برای فروشندست و شاید قبول این شرط براشون مشکل ساز نشه، اما تازه شروع ماجراست، چون احتمالا چنین مشتری ای ،مرحله بعدی میخواد به ساییدگی گوشه یونولیت داخل جعبه ی مانیتور- که اصلا اهمیتی نداره- ایراد بگیرده و به فروشنده بگید تعویض کنه. یا مثلا بگه ای بابا، تو سایت رسمی درج شده فلان کابل داخلشه اما این بسته بندی اون کابل رو نداره و شما خودتون برداشتید و ازین حرفا....

پس یک کلام، با چنین وسواسی، هیچ فروشنده ی با تجربه ای، به هیچ فردی جنس نمیفروشه و این رفتار شما با فروشنده، زنگ خطریه که فروشنده بیخیال فروش کالا به شما بشه.

منفی بافی هم باعث میشه بیشتر اون بلا سرتون بیاد، به شخصه تا بحال این همه قطعه که خریدم، یکیشون مشکل نداشته و حتی مانیتور استوک هم که گرفتم، پیکسل سوختگی نداشته. اتفاقا یه رفیقی هم دارم که مثل شما همش منفی بافی میکنه و میگه فلان اتفاق نیفته، و دقیقا هم همون اتفاق سرش میاد.

لینک به دیدگاه

[SPOILER="حالااااا دوست دارم مانیتور قبلیمو BenQ XL2546 بندازم توی سطل زباله"]image.thumb.png.fe2ce5b4f5d27a970dcc638866169da0.png?hash=3b34778ca77e6a7b9b8a4d5bbf415b94[/SPOILER]

لینک به دیدگاه

والا پیشنهاد من اینکه به جای اینکه مانیتور بخری، بده با MDF یا PVC یه میز رو مبلی یا Lapdesk درست کنن طرحش رو هم خودت می تونی بدی. یا هم می تونی بگردی توی بازار ببینی به اسم میز لپتاپ یا میز رو مبلی یا میز تاشو چی پیدا می کنی. با نهایت فک کنم 1-2 تومن بشه سرتهش رو جم کنی. طول 100-120 عرض 30-35 ارتفاعش هم به انتخاب خودت (ترجیحا با یه مکانیسمی که بشه ارتفاعشو تنظیم کرد.)
6 راهنمای خرید و معرفی انواع مختلف میز لپ تاپ
میز تحریر تاشو مناسب برای لپ تاپ و تبلت - پخش عمده لوازم جانبی کامپیوتر - لپ  تاپ - موبایل | فروشگاه پخش سیما شیرازThe Couchmaster Cycon delivers uncompromising PC gaming with a lap desk,  from the comfort of your sofa - Newegg Insider
این عکس مدل دیگشه 3تیکس. می تونی یه تخته MDF ببری 2 تا متکا هم براش درست کنی یه همچین چیزی درست کنی. راحتیش این راحته جمع کردنو راه انداختن این مدل یکم کار می بره. فقط سعی کن یه چیزی بخری که ارتفاعش رو بتونی تنظیم کنی.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

49 دقیقه قبل، سپهر گفته است:

[SPOILER="حالااااا دوست دارم مانیتور قبلیمو BenQ XL2546 بندازم توی سطل زباله"]image.thumb.png.fe2ce5b4f5d27a970dcc638866169da0.png?hash=3b34778ca77e6a7b9b8a4d5bbf415b94[/SPOILER]

سلام دوست خوبم. وقتی چنین تلویزیون خوبی داری اصلا چرا پول مانیتور بدی به قول دوستمون یه میز دستی بده درست کنند و با خیال راحت و کیفیت عالی استفاده کن. در بازی های انلاین هم tv رو روی حالت گیمینگ قرار بده که زمان تاخیر مناسب بشه در بازی افلاین هم که اهمیتی نداره و روی بهترین کیفیت تصویر قرار بده و لذت ببر. لذت بازی افلاین اونم روی tv و 55 اینچ و 4k بسیار بالاست.

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

خدا پدر مادرتون رو بیامرزه

آره دمتون گرم دقیقا باید همون کارو کنم بهتره 🌺

اتفاقا در Reddit هم چندتا کاربر حرفه ای دقیقا همین حرف های شما رو گفتن

دستتون درد نکنه بابت وقتی که گذاشتید چون با همفکری شما بزرگواران تونستم با توجه به شرایطم بهترین تصمیم رو بگیرم ❤️

لینک به دیدگاه

من Gigabyte G27Q  دارم تی وی سونی هم دارم با پنل va مدل 43x800d

برای کار،وب گردی ترید رندرینگ طراحی سه بعدی و.. عالیه ولی به نظرم اگر دنبال فیلم دیدن و گیم زدن بخصوص گیم های تاریک در اتاق تاریک هستی باید بری دنبال پنل va چون سیاهی پنل های آی پی اس مثل وی ای نیست و اون عمق تصویر ناشی از کنتراست بالا داخل فیلم ها و گیم ها رو نداره و کلآ رنگ بیشتر آبی و خاکستری می زنه تا سیاه!...آی پی اس در صحنه های روشن خوبه و رنگ ها زنده هست اما برعکس در صحنه های غیر روشن شب انگار فیلم پرده ای داری نگاه می کنی! کلا بیشتر به درد گیم های آنلاین مسابقه ای می خوره بیشتر

از همه بدتر فیلم ها رو هم که نگاه می کنی انگار یه پرده آبی و خاکستری افتاده رو فیلم ها و کمی مات هستن بخصوص جزئیاتی که در سایه یا تاریکی قرار داره رو نسبت به پنل va درست نمی بینی و یا اصلا نمی بینی

این رو در مقایسه با تی وی سونیه میگم...به نظرم هزینه بیشتر کن حداقل 4k بگیر 32 اینچ 

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...