رفتن به مطلب

دمای 100 درجه برای 12900KS

Recommended Posts

• کاربر ویژه
3 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

رفیق لیکویید ب کار رفته در  واتر پمپ ها  ی طوریه ک همگی ضده اتصال الکتریسیته هستن
مگر برند ایرانی باشه ک واقعا توش اب باشه  😄
چرا سکته جوون؟؟؟؟؟؟ 😉

ربطی نداره. همه کولانت ها در مجاورت با فلز به مرور رسانا میشن. پس در هر حالت کولانت رو رسانا در نظر بگیرید و قاتل قطعات.

حالا اگه زیر کارت گرافیک پاور نباشه مشکلی نیست (مثل کیس های O11 لیانلی) ولی شما فرض کن اکثر کیس ها زیر گرافیک پاوره و این مایع نشت کنه داخل پاور بزنه کل سیستم رو کباب کنه.

• لایک 2
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

ربطی نداره. همه کولانت ها در مجاورت با فلز به مرور رسانا میشن. پس در هر حالت کولانت رو رسانا در نظر بگیرید و قاتل قطعات.

حالا اگه زیر کارت گرافیک پاور نباشه مشکلی نیست (مثل کیس های O11 لیانلی) ولی شما فرض کن اکثر کیس ها زیر گرافیک پاوره و این مایع نشت کنه داخل پاور بزنه کل سیستم رو کباب کنه.

قرار نیست مث شلنگ اب نشتی کنه توی کیس ک 
اگر چند قطره ای چیزی بیاد سریع ادم متوجه میشه و پاکش میکنه ...
ولی خب حرف شما درسته برای همین من هیچوقت سراغ واتر نرفتم و نخواهمم رفت مگر در اینده ای نزدیک ک اینقدر سی پی یو ها داغ شن ک ادم مجبور شه ایر کولر رو کنار بزاره

• لایک 2
لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

ولی خب حرف شما درسته برای همین من هیچوقت سراغ واتر نرفتم و نخواهمم رفت مگر در اینده ای نزدیک ک اینقدر سی پی یو ها داغ شن ک ادم مجبور شه ایر کولر رو کنار بزاره

بنده هم با شما موافقم. به نظرم تا حد امکان و تا جایی که داشته باشه اول باید رفت سراغ ایر کولر ، اگر نشد در قدم بعدی واتر کولر باید برداشت. (البته منظورم این نیست الان برید برای 13900k و 13700k ایرکولر بردارید که کار کاملا غیرمنطقی ای هست). اگرچه ایر کولر معایب خاص خودشو داره از جمله بزرگ بودن و شلوغ کردن داخل سیستم اما بهتر از دردسرها و استرس های واترکولره.

متاسفانه اینتل که نوآوری و بهینگی رو چندسالی هست باهاش خدافظی کرده و برای یوزر ها فقط شده خاطره! الان با این هیترهای برقی اینتل چاره ای جز بستن واترکولر گرون قیمت یا اوپن لوپ روی سیستم نداریم. اصلا قبول که 13900ks میتونه به راحتی به کلاک 6.0 گیگاهرتز برسه ، اما با مصرفی و تولید دمای بالایی که داره آدمو پشیمون میکنه از هرچی خریده.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

سپاس برادر 

کلا برند کور‌سیر رو توی واتر کولر تایید می‌کنید؟ قیمتش نسبت به دیپکول ارزونتره این ارزون بودن دال بر کیفیت کمترش نیست؟ 

چون من تجربه ای با واتر کولرها نداشتم و بر اساس فیلمهای یوتیوب متوجه شدم برخی مدلها در بعضی برندها مثلا مشکل نشتی داشتن یا صدای نویز واتر پمپ یا فنها زیاده از این نظر شما این برند کورسیر و این مدل به خصوص‌اش رو چطور می‌بینید با توجه به اینکه متوجه شدم که توی کار آورکلاک هستید می‌پرسم .

مورد بعدی برای پردازنده ۱۳۶۰۰k موقع کار با نرم افزارهای مدل سازی  و طراحی در رشته معماری و عمران و برخی مواقع گیم زدن، واتر کولر ۲۴۰ می‌تونه به راحتی خنک کنه این پردازنده رو؟

درود والا همون طور که خودتون گفتید مدل به مدل فرق میکنه

کلا نمی شه یه برند خاص رو تایید کرد

هر محصولشون فرق میکنه

ولی چیزی که هست اینه که اکثر این برند ها خودشون تولید کننده نیستن و فقط برند میزنن و در اصل میان از 2-3 تا کارخونه تو چین محصول سفارش میدن با برند خودشون

مثل تو بحث پاور اکثر برند های خوب از شرکت های DELTA و Seasonic پاور سفارش میدن

راجب واترکولینگ نمی دونم شرکت های اصلی کودوم هستن

ولی اصلا نمیشه برند خاصی مشخص کرد چون مدل به مدلشون فرق می کنه
یه مدلشون خیلی خوب از اب در میاد یه مدل خیلی بد و مشکل دار

حتی بهترین شرکت ها

کولر 240 برای 13600K کاملا کافیه نگران نباشید

تا مدل 13700 هم جواب میده ولی از اون به بالا دیگه باید 360 باشه

هرچی میریم جلوتر پردازنده ها کوچیکتر و فشرده تر میشن و گرماشون متمرکز تر میشه همش دارن داغ تر میشن

• لایک 2
لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

رفیق لیکویید ب کار رفته در  واتر پمپ ها  ی طوریه ک همگی ضده اتصال الکتریسیته هستن
مگر برند ایرانی باشه ک واقعا توش اب باشه  😄
چرا سکته جوون؟؟؟؟؟؟ 😉

والا حقیقت اینه که هستن
خصوصا وقتی در معرض فلزات قرار می گیرن

بسته به اون قطعه الکترونیکی که اب روش میریزه و تحمل برقش ممکنه بسوزه

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

اون اینده نزدیک رسیده

دیگه با واتر هم نمیشه پردازنده های فرکانس بالا رو زیر 60 نگه داشت

چون خیلی متمرکز شدن

همون 100 وات قدیم رو مصرف می کنن ولی توی نقطه خیلی کوچیک تر برای همین خیلی داغن

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، M-AMIN گفته است:

بنده هم با شما موافقم. به نظرم تا حد امکان و تا جایی که داشته باشه اول باید رفت سراغ ایر کولر ، اگر نشد در قدم بعدی واتر کولر باید برداشت. (البته منظورم این نیست الان برید برای 13900k و 13700k ایرکولر بردارید که کار کاملا غیرمنطقی ای هست). اگرچه ایر کولر معایب خاص خودشو داره از جمله بزرگ بودن و شلوغ کردن داخل سیستم اما بهتر از دردسرها و استرس های واترکولره.

متاسفانه اینتل که نوآوری و بهینگی رو چندسالی هست باهاش خدافظی کرده و برای یوزر ها فقط شده خاطره! الان با این هیترهای برقی اینتل چاره ای جز بستن واترکولر گرون قیمت یا اوپن لوپ روی سیستم نداریم. اصلا قبول که 13900ks میتونه به راحتی به کلاک 6.0 گیگاهرتز برسه ، اما با مصرفی و تولید دمای بالایی که داره آدمو پشیمون میکنه از هرچی خریده.

اره الان دیگه حتی AIO هم جواب نیست انقدر حرارت متمرکز شده

باید کاستوم لوپ بست با پمپ قوی که خودش باز خطر نشست رو بیشتر میکنه

لینک به دیدگاه

اگه بخواد نشت بکنه واتر کولر پس چرا تولید میکنن؟؟
بنظرم همه اینا در درجه اول بر میگیره به برند خوب دیدم بعضی دوستان از دیپ کول هم بد گفتن، دیپ کول تو این 

سری های جدید واتر کولراش واقعا حرفی برای گفتن داره و کیفیت کارشو بالا برده

و مورد دیگه ای که ممکنه باعث نشتی بشه فک میکنم بد اسمبل کردن یا موقع بستن ضربه ای وارد

شدن به رادیات یا اتصالات بلاک باشه

ولی به خودی خود درست و استاندارد بسته بشه نباید نشتی صورت بگیره مگه اینکه ضربه ای به کیس وارد بشه که 

واتر کولر آسیب ببینه و نشتی بده

ویرایش شده توسط SeCret
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، SeCret گفته است:

اگه بخواد نشت بکنه واتر کولر پس چرا تولید میکنن؟؟
بنظرم همه اینا در درجه اول بر میگیره به برند خوب دیدم بعضی دوستان از دیپ کول هم بد گفتن، دیپ کول تو این 

سری های جدید واتر کولراش واقعا حرفی برای گفتن داره و کیفیت کارشو بالا برده

و مورد دیگه ای که ممکنه باعث نشتی بشه فک میکنم بد اسمبل کردن یا موقع بستن ضربه ای وارد

شدن به رادیات یا اتصالات بلاک باشه

ولی به خودی خود درست و استاندارد بسته بشه نباید نشتی صورت بگیره مگه اینکه ضربه ای به کیس وارد بشه که 

واتر کولر آسیب ببینه و نشتی بده

قضیه اینه که مولکول اب خیلی ریزه برای همین کوچک ترین درز مولکولی ایی رد میشه

داستان بعدی هم طول عمر این کولر هاست

یه مشکل کوچیک باعث میشه مایع توش خراب بشه یا جلبک بزنه یا درز های ریز خود بلاک جرم ببنده یا زنگ بزنه

حتی بهترین برند های سال های اخیر تو بعضی از سری ها تولیدشون این مشکل رو داشتن

لینک به دیدگاه

درود دوستان

نظرتون در خصوص واترکولر ASUS ROG RYUJIN II 240 برای 13600kf چیه ؟ زیر ۸۰ درجه می‌تونه پردازنده رو توی فول لود نگه داره ؟ 

لینک به دیدگاه

دوستان

یه نکته خیلی خوب درباره خنک کننده های مایع جدید دیپ کول اینه که اگه در قطعات شکستگی و یا پارگی و .. شکل بگیره سیستم پمپ فشار مایع کولانت رو طوری با فشار بیرون میزون می کنه که کولانت بیرون نمی ریزه درواقع نشت کردن مایع بدلیل اختلاف فشار هست که اون رو پوشش میده

• لایک 4
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

درود دوستان

نظرتون در خصوص واترکولر ASUS ROG RYUJIN II 240 برای 13600kf چیه ؟ زیر ۸۰ درجه می‌تونه پردازنده رو توی فول لود نگه داره ؟ 

درود
رفیق شما لزوما شما نمیخاد واتر ببندی برای 13600kf 
در ثانی این واتری هم ک انتخاب کردی ب خاطر برندش الکی قیمتش زیاده مدل های خیلی بهتر از دیپکول و کورسیر و لیان لی هست در بازار ایران
مدل های پیشنهادی من برای ایر ایناهاست

Noctua NH-D15 ----------- DeepCool AS500 ------------------ و ak620
برای واتر هم 
Galahad 360 Uni Fan SL Edition ---------------- DeepCool LS720 White ---------- Corsair iCUE H150i ELITE CAPELLIX RGB Black 360mm
اگر دنبال کارایی معمولی هستی ک و چون سی پی یوت انلاک شدس ب فکر اور نیستی و نمیخای دست ب چیزی بزنی ی ایرکولر تهیه کن و با خیال راحت استفاده کن و دردسر های واتر کولرو نکش
اما اگر دنبال ژینگولگ بازی هستی ک میخای روس سی پی یو رو بکشی و همش ولتاژ بالا پایین کنی برو سراغ واتر
حالا یا مدل های ک من ب شما پیشنهاد دادم یا هم هر مدلی ک شما خودت خوشت اومد

• لایک 1
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

درود
رفیق شما لزوما شما نمیخاد واتر ببندی برای 13600kf

درود 

خودم هم نسبت به ایرکولر دید بهتری دارم اما ایرکولر رو به خاطر ضعف خنک کنندگی در پردازنده ۱۳۶۰۰k  و همچنین سایز بزرگش میخوام کنار بزارم .

همین حالا هم روی پردازنده م ایرکولر دیپ کول گاماکس GTEV2 RGB وصله اما به خاطر اینکه دما افزایش پیدا نکنه توربو بوست پردازنده رو از بایوس مادربرد خاموش کردم .

زمانی که توربو روشن بود به راحتی دمای اسپایک حتی تا ۱۰۰ هم رفت و دمای یکی از هسته های P تا ۹۵ شد. برای همین دیگه مجبورم به واتر کولر ها رجوع کنم . دلیل پرسشم هم همینه چون کیسم واترکولر ۳۶۰ سه فن ساپورت نمی‌کنه و مجبورم واتر ۲۴۰ دو فن ببندم به همین جهت دنبال قوی‌ترین واتر کولر بازار هستم که دما توی فول لود بیشتر از ۸۰ نشه. و از اونجایی که کارم با پی ‌‌‌‌‌‌سی نرم افزارهای محاسباتی،مدل سازی و طراحیه مجبورم چنین انتخابی بکنم.

توی این زمینه آقای آرمین ابیشی مشاوره های خوبی میدادند که متاسفانه الان چند روزیه سوگوار مادر بزرگوار شان هستند و کاربران از جمله خود من از وجودش ایشان بی بهره مانده ایم . 

لینک به دیدگاه

درود

Deepcool LS520 بخرید،یکی از قویترین AIO 240 بازار هست.طبق نقد و بررسی سایت معتبر Tom's Hardware از پس i9 12900K هم بر میاد.

اگر از نظر بودجه هم محدودیت دارید مدل LE500 با اختلاف ۴-۵ درجه گزینه خوبی هست

ویرایش شده توسط adele72
  • لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، adele72 گفته است:

درود

Deepcool LS520 بخرید،یکی از قویترین AIO 240 بازار هست.طبق نقد و بررسی سایت معتبر Tom's Hardware از پس i9 12900K هم بر میاد.

منظورتون مدل 720 ش هست دیگه، درسته؟؟

چون 520 از پس 12900k به اون داغی بر نمیاد نهایتا 12700k رو بتونه تو رنج 80 - 85 نگه داره 

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، SeCret گفته است:

منظورتون مدل 720 ش هست دیگه، درسته؟؟

چون 520 از پس 12900k به اون داغی بر نمیاد نهایتا 12700k رو بتونه تو رنج 80 - 85 نگه داره 

لینک منبع

https://www.tomshardware.com/reviews/deepcool-ls520

mWHG7vxoYCAxdPp7avAEZm-970-80.png

Kc6aoxA43GHQykrn5PCURm-970-80.png

ویرایش شده توسط adele72
  • لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

درود 

خودم هم نسبت به ایرکولر دید بهتری دارم اما ایرکولر رو به خاطر ضعف خنک کنندگی در پردازنده ۱۳۶۰۰k  و همچنین سایز بزرگش میخوام کنار بزارم .

همین حالا هم روی پردازنده م ایرکولر دیپ کول گاماکس GTEV2 RGB وصله اما به خاطر اینکه دما افزایش پیدا نکنه توربو بوست پردازنده رو از بایوس مادربرد خاموش کردم .

زمانی که توربو روشن بود به راحتی دمای اسپایک حتی تا ۱۰۰ هم رفت و دمای یکی از هسته های P تا ۹۵ شد. برای همین دیگه مجبورم به واتر کولر ها رجوع کنم . دلیل پرسشم هم همینه چون کیسم واترکولر ۳۶۰ سه فن ساپورت نمی‌کنه و مجبورم واتر ۲۴۰ دو فن ببندم به همین جهت دنبال قوی‌ترین واتر کولر بازار هستم که دما توی فول لود بیشتر از ۸۰ نشه. و از اونجایی که کارم با پی ‌‌‌‌‌‌سی نرم افزارهای محاسباتی،مدل سازی و طراحیه مجبورم چنین انتخابی بکنم.

توی این زمینه آقای آرمین ابیشی مشاوره های خوبی میدادند که متاسفانه الان چند روزیه سوگوار مادر بزرگوار شان هستند و کاربران از جمله خود من از وجودش ایشان بی بهره مانده ایم . 

داداش دیپ کول سری جدید بگیر کارت راه میوفته دیگه اینهمه دست دست کردنت رو نمیفهمم 

کورسیر فقط سری capelix اونم تا حدی جواب میده و بازم جلو سری جدید دیپ کول حرفی برای گفتن نداره و نسبت به هزینه اصلا نمیصرفه 

من h150 گرفتم جالب نیست زیاد

ویرایش شده توسط Slasher
  • ممنونم 1
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، adele72 گفته است:

عجیبه 🤔

14 دقیقه قبل، Slasher گفته است:

داداش دیپ کول سری جدید بگیر کارت راه میوفته دیگه اینهمه دست دست کردنت رو نمیفهمم 

کورسیر فقط سری capelix اونم تا حدی جواب میده و بازم جلو سری جدید دیپ کول حرفی برای گفتن نداره و نسبت به هزینه اصلا نمیصرفه 

من h150 گرفتم جالب نیست زیاد

ls720 دیپکول روی 12700k بستم خنک خنک

و اصلا صدای فن رو نمیشنوی و خیلی نورپردازی خوبی هم داره 

ولی سوکتای نر و مادگی سفت و چغری داره، موقع بستنش یکی دوبار خواستم جای کابل رو عوض کنم مجبور شدم سوکتا رو جدا کنم 

پوستمو کند تا تونستم نری و مادگی سوکتا رو از هم جدا کنم 😄

اون موقع که گرفتم 5 تومن بود الان قیمتش فضایی شده 

ویرایش شده توسط SeCret
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، SeCret گفته است:

ls720 دیپکول روی 12700k بستم خنک خنک

توی لود صد درصد حداکثر دمایی که میگیرد چنده؟ چون دمای ۱۲۷۰۰k و ۱۳۶۰۰k  تقریبا یکیه . تجربه ات خیلی به درد می‌خوره

40 دقیقه قبل، adele72 گفته است:

لینک منبع

ممنون دوست عزیز .

لینک به دیدگاه

@adele72 @SeCret@Slasher @Death Reaper 

این مدل فن هاش rgb داره یا ساده اس ؟ 

LT720 BLACK

https://www.lioncomputer.com/product/gp4w8/DeepCool-LT720-Black-Liquid-CPU-Cooler

شاید به خاطر اینکه کولر ۳۶۰ بگیرم کیس رو عوض کنم ولی فعلا کولر رو میخرم میزارم کنار بعدن پول رسید دستم میس رو هم عوض می‌کنم

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است:

توی لود صد درصد حداکثر دمایی که میگیرد چنده؟ چون دمای ۱۲۷۰۰k و ۱۳۶۰۰k  تقریبا یکیه . تجربه ات خیلی به درد می‌خوره

ممنون دوست عزیز .

تو رنج 67 - 70 اینطورااگه اشتباه نگفته باشم، همون موقع که اسمبل کردم ( 6 ماهه پیش ) یکی دوبار تست دما گرفتم، شب اگه فراموش نکردم مجدد تست میگیرم میفرستم همینجا براتون 

21 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است:

LT720 BLACK

https://www.lioncomputer.com/product/gp4w8/DeepCool-LT720-Black-Liquid-CPU-Cooler

شاید به خاطر اینکه کولر ۳۶۰ بگیرم کیس رو عوض کنم ولی فعلا کولر رو میخرم میزارم کنار بعدن پول رسید دستم میس رو هم عوض می‌کنم

مدل LT فن ش ساده س ولی مدل LS داره

حقیقتش درسته مدل LT جدیده ولی از سبک و مدل بلاک ش خوش نیومد میتونستن بهتر طراحی کنن
360 برداری بهتره چون 240 کفاف نمیده یا لب مرزیه 

و همینطور در آینده خواستی پردازنده رو ارتقا بدی، کولر ت جوابگو هستش 

ویرایش شده توسط SeCret
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

51 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است:

LT720 BLACK

اگه نمیخوای در اینده به 13700 یا 13900 ارتقا بدی ( نیاز نیست واقعا برای گیم ) همون 240 دیپ کول رو بگیر جواب میده نمیخواد کیستو عوض کنی 

در ضمن با اینکه LT720 یکی از بهتریناس ولی نویز فن هاش ممکنه اذیت کننده باشه اگه ادم حساسی هستی 

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

ممنون از کمک دوستان خرید کردم @Slasher @SeCret @adele72 @Death Reaper

Screenshot_2023-02-27-13-58-22-272-edit_com.android.chrome.jpg

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است:

ممنون از کمک دوستان خرید کردم @Slasher @SeCret @adele72 @Death Reaper

Screenshot_2023-02-27-13-58-22-272-edit_com.android.chrome.jpg

مبارک باشه انتخاب خوبی کردید

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

بنظر من واتر کولر یعنی خودکشی خاموش سیستم چون هم عمر نداره هم انگار آب تو سیستم هست یهو ممکنه بزنه بیرون ،،😂

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...