رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم High End برای Gaming 8K

اشتراک گذاری

CPU  

36 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. CPU

2. 2. GPU

3. 3. CPU Cooler

Recommended Posts

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان

بنده مدت یک سال هست که سیستم های اند نبستم

و کوچ کرده بودم سمت کنسول

منتها بنا به مشکلات اخیر اینترنت دیگه گیم اوریجینال مصیبتی شده برا خودش

میخوام دوباره اگر بشه و بر خلاف میل باطنی کرکی گیم بزنم

قصد خرید تلویزیون 8K دارم که تنها آپشنم از برند سامسونگ هست

برای انتخاب قطعات دیدم بهتره مشورت کنم با دوستان

چون قطعات یا نیستن یا قیمتشون چنان نجومی هست که جای هیچ ریسکی رو نمیزاره

بودجه برای کیس خالی 300.000.000 در نظر گرفتم

هیچ قطعه ای هم از قبل ندارم ینی کل قطعات کیس رو باید تهیه بکنم

ممنون میشم نطرات خودتون رو اینجا با بنده شریک بشین تا به سرمنزل مقصود برسم

با سپاس فراوان

لینک به دیدگاه

سلام

والا داداش توی 8 کی گیمینگ کردن خیلی گرافیک قوی می خواد تنها کارتی که می تونه 8 کی رو 60 فریم اجرا کنه اون هم نه توی همه بازی ها rtx 4090 هست 

فعلن بنظرم برای 8 کی بازی کردن یه نسل دیگه هم باید صبر کنیم

لینک به دیدگاه

سلام

به نظرم ما واقعا چیزی به اسم 8k در زمینه گیمینگ نداریم،حتی برای 4090!

بیشتر جنبه تبلیغاتی داره,من پیشنهاد میکنم برین سمت 4k گیمینگ

دو پیشنهاد کلی بهتون میکنم در زمینه قطعات اصلی،که یکی از این پیشنهادات بر اساس استفاده از حداکثر بودجتونه،و اونیکی بر اساس استفاده بهینه از بودجه!

و‌ جزییات و سایر قطعات رو دوستان راهنمایی میکنن

استفاده حداکثر:

Gpu:4090 zotaz یا Asus Tuf

Cpu:13600k

(در زمینه مادربرد خیلی اطلاعی از مادربرد های اینتل ندارم)

یا 7700x و مادربرد X670(فعلا فقط برند ایسوز تو بازار هست و تقریبا همه مدل هاش مناسبه)

استفاده بهینه:

Gpu:3080ti

Cpu:5600x

Motherboard:B550

(من سری تاف ایسوز این مادربرد رو دارم و راضیم،منتها سری Rog رو هم پیشنهاد میکنم)

لینک به دیدگاه

سلام

آقا شما این همه هزینه میکنی, بعد میبینی بهترین کارت گرافیک هم روی 8K جواب نمیده و بازی فریم مناسبی نمیده و نمیتونی لذت ببری.

بعد مجبور میشی از DLSS و FSR استفادی کنی که فریم بهتری بده, بعد میبینی بازی یکم مات میشه, میره روی اعصابت. بعد دیگه توی همین حالت گیر میکنی و نمیشه کاریش کرد.

من با 3080 روی 1080p بازی میکردم با بهترین کیفیت و با Ray Tracing بازم فریم بالایی داشتم. مانیتور رو عوض کردم 4K گرفتم دیگه تقریبا اکثر مواقع مجبورم Ray Tracing رو خاموش کنم و حتی در مواردی مجبورم کیفیت بازی رو بیارم پایینتر یا مثلا از DLSS استفاده کنم. دیگه 8K که جای خود دارد...

به نظرم شما 8K رو بیخیال بشین بهتره.

لینک به دیدگاه

سلام

برای 4K بنظرم برای 70003D که همین ماه لانچ میشه، صبور باشید و دیدید ارزش نداره، با توجه به بودجه بالاتون 13900 بردارید ولی 13600 هم کاملا کفایت میکنه. ( سری k هم نباشن بهتره برای کولر)

برای کارت گرافیک هم باز چون بودجه بازه 4090 ولی منطقی اینه که 3080TI یا 6900XT بردارید.

بقیه قطعات هم با توجه به سلیقه انتخاب کنید.

لینک به دیدگاه

ارادت

تلویزیون ک بدرد گیمینگ با سیستم نمیخوره از فکرش بیا بیرون ب خاطر لتنسی زیاد و اینپوت لگ فراوان 
در حال حاضر هیچ قطعه گرافیکی در بازار نیامده ک توانایی اجرا بازی هارو در 8 کی داشته باشه بهتره ب فکر اینم نباشی حتی 4090
با توجه به بودجه شما
بهتره برای گرافیک بری سراغ نسل 4 انویدیا و نسل 7 ال ام دی (فقط و فقط نسخه های شرکتی)
سی پی یو هم نسل 13 اینتل و نسل 70003d ای ام دی
من ک خودم 8 کی رو ندیدم نه در تلویزیون نه در مانیتور
برای همین نمیدونم پیشنهاد بدم یا نه
اما با توجه ب تجربه ی من ب نظرم 4 کی هم بتونه شمارو راضی کنه 

لینک به دیدگاه

سلام عزیز نکته اول هیچ سیستمی نمیتونه بازی ها با کیفیت 8k خوب اجرا کنه. نکته دوم خرید کارت 4090 با این مشکلات را توصیه نمیکنم یا برید سمت 4080 یا 7900xtx اونم مدل کاستوم . برای سی پی یو هم 13600k کاملا کافی هست یا r9 7900 . 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، zen گفته است:

خرید کارت 4090 با این مشکلات را توصیه نمیکنم

سلام

کدوم مشکلات؟

سری 4090 مشکلی داره؟

لینک به دیدگاه

نظر دوستان کاملا درسته. وضعیت قطعات جدید خیلی ثبات پیدا نکرده. برای  کوچ سمت نسل جدید انویدیا یا AMD. 

نهایتا شما سایر قطعات رو های اند تهیه بفرمایید و فقط گرافیک رو از نسل فعلی تهیه بفرمایید . البته خب 8 کی واقعا نجومی هست و هیچ تضمینی براش وجود نداره .خود 4کی روی هر  سایز نمایشگری هم پلی بدید به قدر کافی جزییات رو نشون میده 8 کی  واقعا نیازی نیست بهش. 

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

سلام و درود
بحث فنی و سخت افزاری رو اساتید به خوبی راهنماییتون میکنن و همگان میتونن استفاده ببرن از تجربیاتشون
ولی اون جملتون که فرمودین برگردم به گیم کرکی رو واقعا نمیتونم درک کنم 🙄
مثلا 300 تومن فقط میخوایید واسه کیس هزینه کنید بعدش برید از سایتهای ایرانی گیم هارو با کرک فیت گرل یا غیره دانلود کنید؟
یا اگر کرک نشد باید منتظر بمونین تا قدیمی بشه و نسخه جدیدش بیاد؟
انتظار داشتم اکانتهای استیم و اوریجین و یوپلی اتون پُر بود از بازی های روز

به نظرم توی این مورد هم تجدید نظر بفرمایید. چون جدا از سیستم قدرتمند داشتن, اوریجینال بازی کردن هم خیلی مزه میده
مخصوصا که مشکل اینترنت هم دارید و قصد کلنجار رفتن با بخش اعصاب خوردکن آنلاینِ بازی ها رو ندارین

لینک به دیدگاه

https://pc.lioncomputer.com/products/gaming-pc/koolak-max-intel-13th-gen/config/984

پیشنهادم اینه که بزارید برای بعد از عید و سیستم رو با رایزن سری x3d ببندید .

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Ali_14 گفته است:

سلام

کدوم مشکلات؟

سری 4090 مشکلی داره؟

همین انتخاب سوکت ۱۶ پین برای کارت ۴۰۹۰ خودش اشتباه بزرگی بود.

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، zen گفته است:

همین انتخاب سوکت ۱۶ پین برای کارت ۴۰۹۰ خودش اشتباه بزرگی بود.

این ب کنار 
کیسی ک داخلش جا بشه
تهویه مطلوب کیس 
تعویض پاور 
و ...

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

این ب کنار 
کیسی ک داخلش جا بشه
تهویه مطلوب کیس 
تعویض پاور 
و ...

جالب اینجاست که مشکل را همچنان رفع نکردن هنوز. اگه بجای ۱۶ پین سه تا سوکت ۸ پین قرار میدادن شاید این اتفاق گرم شدن بیش از حد سیم ها و سوکت اتفاق نمی افتاد . الان پاور های جدید با سوکت ۱۶ پین اومده ولی فرقی تو انتقال آمپر نمیکنه و باز هم سوکت کارت گرافیک ها ذوب خواهند شد.

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، zen گفته است:

جالب اینجاست که مشکل را همچنان رفع نکردن هنوز. اگه بجای ۱۶ پین سه تا سوکت ۸ پین قرار میدادن شاید این اتفاق گرم شدن بیش از حد سیم ها و سوکت اتفاق نمی افتاد . الان پاور های جدید با سوکت ۱۶ پین اومده ولی فرقی تو انتقال آمپر نمیکنه و باز هم سوکت کارت گرافیک ها ذوب خواهند شد.

چون با اون شدتی ک اون کارت جریان میکشه مثه اینکه شما با یک کابل نازک جوشکاری کنی ...!! مشخصه ک ذوب میشه کابل

لینک به دیدگاه

8k بیشتر شبیه جوک هست الان الکی وقت و‌ هزینه خودتون رو تلف نکنید که آخرش فریم ریت هایی می گیرید که سرخورده میشید از ما گفتن خلاصه الان محتوای فیلم 8k هم نیست چه برسه به اینکه گرافیکی باشه بتونه بازی رو با تنظیمات خوب انجام بده این استاندارد حداقل 2 نسل دیگه کارت گرافیک می خواد که فراگیر بشه پس فکر سال های 2027 به بعد باشید 

لینک به دیدگاه

از لطف تمام دوستان ممنونم

سعی میکنم تک تک جواب لطف دوستان رو پاسخ بدم

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، mohammad osmani گفته است:

سلام

والا داداش توی 8 کی گیمینگ کردن خیلی گرافیک قوی می خواد تنها کارتی که می تونه 8 کی رو 60 فریم اجرا کنه اون هم نه توی همه بازی ها rtx 4090 هست 

فعلن بنظرم برای 8 کی بازی کردن یه نسل دیگه هم باید صبر کنیم

نظرم اتفاقا روی 4090 هست

منتها یه مسئله هست اونم اینه که من در بند فریم نیستم

من مدت زیادی رو کنسولها 30 فریم بازی کردم

برای من کیفیت تکسچر و دیتیل و گرافیک مهمتره

قطعا 60 فریم لذتش بیشتره منتها برا من در اولویت دوم هست

البته تلویزیون 4K و 120Hz میتونه تا 120 فریم ساپورت کنه منتها گفتم 8K رو هم انگولک بکنم

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

سلام

به نظرم ما واقعا چیزی به اسم 8k در زمینه گیمینگ نداریم،حتی برای 4090!

بیشتر جنبه تبلیغاتی داره,من پیشنهاد میکنم برین سمت 4k گیمینگ

دو پیشنهاد کلی بهتون میکنم در زمینه قطعات اصلی،که یکی از این پیشنهادات بر اساس استفاده از حداکثر بودجتونه،و اونیکی بر اساس استفاده بهینه از بودجه!

و‌ جزییات و سایر قطعات رو دوستان راهنمایی میکنن

استفاده حداکثر:

Gpu:4090 zotaz یا Asus Tuf

Cpu:13600k

(در زمینه مادربرد خیلی اطلاعی از مادربرد های اینتل ندارم)

یا 7700x و مادربرد X670(فعلا فقط برند ایسوز تو بازار هست و تقریبا همه مدل هاش مناسبه)

استفاده بهینه:

Gpu:3080ti

Cpu:5600x

Motherboard:B550

(من سری تاف ایسوز این مادربرد رو دارم و راضیم،منتها سری Rog رو هم پیشنهاد میکنم)

ممنونم از لطفتون

فکر کنم آپشن اول بهتر باشه

پردازنده نظر جمعی رو اینتل هست

البته سری 70003D هم هست که نتایجش رو باید ببینیم

در مورد فرق بین راگ و تاف دلم با سری راگ هست

19 ساعت قبل، Ali_14 گفته است:

سلام

آقا شما این همه هزینه میکنی, بعد میبینی بهترین کارت گرافیک هم روی 8K جواب نمیده و بازی فریم مناسبی نمیده و نمیتونی لذت ببری.

بعد مجبور میشی از DLSS و FSR استفادی کنی که فریم بهتری بده, بعد میبینی بازی یکم مات میشه, میره روی اعصابت. بعد دیگه توی همین حالت گیر میکنی و نمیشه کاریش کرد.

من با 3080 روی 1080p بازی میکردم با بهترین کیفیت و با Ray Tracing بازم فریم بالایی داشتم. مانیتور رو عوض کردم 4K گرفتم دیگه تقریبا اکثر مواقع مجبورم Ray Tracing رو خاموش کنم و حتی در مواردی مجبورم کیفیت بازی رو بیارم پایینتر یا مثلا از DLSS استفاده کنم. دیگه 8K که جای خود دارد...

به نظرم شما 8K رو بیخیال بشین بهتره.

سلام از بنده است

در مورد DLSS و FSR قطعا استفاده نمیکنم 

من رزولوشن Native رو دوست دارم

ولی Ray Tracing آپشنی نیست که ازش بشه گذشت

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، Blueman6 گفته است:

سلام

برای 4K بنظرم برای 70003D که همین ماه لانچ میشه، صبور باشید و دیدید ارزش نداره، با توجه به بودجه بالاتون 13900 بردارید ولی 13600 هم کاملا کفایت میکنه. ( سری k هم نباشن بهتره برای کولر)

برای کارت گرافیک هم باز چون بودجه بازه 4090 ولی منطقی اینه که 3080TI یا 6900XT بردارید.

بقیه قطعات هم با توجه به سلیقه انتخاب کنید.

سلام و عرض ادب

چشم منتظر نتایج AMD میمونم

در مورد گرافیک نظر جمعی رو انویدیا هست

خودم هم انویدیا فن هستم

در مورد اتخاب سلیقه ای هم عارضم خدمتتون که قیمتها نجومی هستن 

مشورت با دوستان بهترین راه هست برا امثال من

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

ارادت

تلویزیون ک بدرد گیمینگ با سیستم نمیخوره از فکرش بیا بیرون ب خاطر لتنسی زیاد و اینپوت لگ فراوان 
در حال حاضر هیچ قطعه گرافیکی در بازار نیامده ک توانایی اجرا بازی هارو در 8 کی داشته باشه بهتره ب فکر اینم نباشی حتی 4090
با توجه به بودجه شما
بهتره برای گرافیک بری سراغ نسل 4 انویدیا و نسل 7 ال ام دی (فقط و فقط نسخه های شرکتی)
سی پی یو هم نسل 13 اینتل و نسل 70003d ای ام دی
من ک خودم 8 کی رو ندیدم نه در تلویزیون نه در مانیتور
برای همین نمیدونم پیشنهاد بدم یا نه
اما با توجه ب تجربه ی من ب نظرم 4 کی هم بتونه شمارو راضی کنه 

ممنونم عزیز به خاطر وقتتون

در مورد تلویزیون و سیستم و گیمینگ عرض کنم خدمتتون که من بیشتر از 10 سال هست که مانیتور استفاده نمیکنم و فقط و فقط تلویزیون استفاده میکنم

Latency  و Input Lag بله درست میفرمایین 

منتها یه نکته رو از یاد نبریم این موارد تو تی وی های بالارده روز به روز کم و کمتر شدن

و چون من سینگل بازی میکنم و نه رقابتی و مولتی و از اون مهمتر از عالم کنسولی دارم برمیگردم این موارد برام اهمیتشون کمتر هست

البته مانیتور 1 میلی واقعی و نه تبلیغاتی ارزشش به مراتب خیلی بیشتره 

منتها کیفیت تصویر برام در اولویت هست

فرمایش شما رو در مورد گرافیک شرکتی متوجه نشدم

لینک به دیدگاه

سلام اگه sli یا crossfire مثل قدیم که اومده بود روی مد ،ساپورت میشد ،اره مثلا سه تا  4090 میزاشتید کنار هم (جدا از بحث اینکه چطور حالا بخایم برق اینارو تامین کنیم)

میشد ۶۰فریم 8k بازی کرد ،الان با تک کارت شدنی نیست ،حتی توی 4k هم مطمئنم 4090 بیشتر ۲سال دووم نمیاره

پس کلا شدنی نیست 

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، zen گفته است:

سلام عزیز نکته اول هیچ سیستمی نمیتونه بازی ها با کیفیت 8k خوب اجرا کنه. نکته دوم خرید کارت 4090 با این مشکلات را توصیه نمیکنم یا برید سمت 4080 یا 7900xtx اونم مدل کاستوم . برای سی پی یو هم 13600k کاملا کافی هست یا r9 7900 . 

17 ساعت قبل، eMineLLL گفته است:

سلام و درود
بحث فنی و سخت افزاری رو اساتید به خوبی راهنماییتون میکنن و همگان میتونن استفاده ببرن از تجربیاتشون
ولی اون جملتون که فرمودین برگردم به گیم کرکی رو واقعا نمیتونم درک کنم 🙄
مثلا 300 تومن فقط میخوایید واسه کیس هزینه کنید بعدش برید از سایتهای ایرانی گیم هارو با کرک فیت گرل یا غیره دانلود کنید؟
یا اگر کرک نشد باید منتظر بمونین تا قدیمی بشه و نسخه جدیدش بیاد؟
انتظار داشتم اکانتهای استیم و اوریجین و یوپلی اتون پُر بود از بازی های روز

به نظرم توی این مورد هم تجدید نظر بفرمایید. چون جدا از سیستم قدرتمند داشتن, اوریجینال بازی کردن هم خیلی مزه میده
مخصوصا که مشکل اینترنت هم دارید و قصد کلنجار رفتن با بخش اعصاب خوردکن آنلاینِ بازی ها رو ندارین

سلام و عرض ادب

ممنونم از توضیحاتتون

راستش من یکم تو جوگیر شدن استادم

اکانت استیم بنده با قدمت 6 ساله حدود 300 تا بازی داره البته از عناوینی که باب میل خودم هست

یا 2 سال پیش اکانت مایکروسافت برای XBOX ساختم اونجا مجبور شدم با گیفت امریکا بازی خریداری بکنم که حدود 1800 دلار شده تا به امروز

البته یک سال هست که بازی نخریدم نه رو استیم و نه مایکروسافت

الان هم خیلی دلم میخواد اوریج بگیرم ولی وقتی قندون شکن درست درمون نیست چجوری کد Redeem  کنم ؟

به خاطر همین مشکلات نت هر 2 تا کنسول رو فروختم

خدا شاهده یک اپسیلون هم راضی نیستم برا کرکی 

ولی با این اوضاع چاره ای نمیمونه برام

17 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

https://pc.lioncomputer.com/products/gaming-pc/koolak-max-intel-13th-gen/config/984

پیشنهادم اینه که بزارید برای بعد از عید و سیستم رو با رایزن سری x3d ببندید .

ممنونم

چشم 

قبل عید آخه وقتی نمونده دیگه

به قول شما همون بعد عید بهترین وقت هست

17 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

نظر دوستان کاملا درسته. وضعیت قطعات جدید خیلی ثبات پیدا نکرده. برای  کوچ سمت نسل جدید انویدیا یا AMD. 

نهایتا شما سایر قطعات رو های اند تهیه بفرمایید و فقط گرافیک رو از نسل فعلی تهیه بفرمایید . البته خب 8 کی واقعا نجومی هست و هیچ تضمینی براش وجود نداره .خود 4کی روی هر  سایز نمایشگری هم پلی بدید به قدر کافی جزییات رو نشون میده 8 کی  واقعا نیازی نیست بهش. 

ممنونم از لطفتون

5 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است:

8k بیشتر شبیه جوک هست الان الکی وقت و‌ هزینه خودتون رو تلف نکنید که آخرش فریم ریت هایی می گیرید که سرخورده میشید از ما گفتن خلاصه الان محتوای فیلم 8k هم نیست چه برسه به اینکه گرافیکی باشه بتونه بازی رو با تنظیمات خوب انجام بده این استاندارد حداقل 2 نسل دیگه کارت گرافیک می خواد که فراگیر بشه پس فکر سال های 2027 به بعد باشید 

از یوتوب یه سری فیلم گزاشتم دانلود بشن بشینم ببینم وضعیت فریم به چه صورتیه

برا من 50-60 کفایت میکنه 

البته یه علت تهیه تی وی 8K اینه که بتونم 4K رو 144Hz استفاده کنم

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Santa Cruise گفته است:

سلام از بنده است

در مورد DLSS و FSR قطعا استفاده نمیکنم 

من رزولوشن Native رو دوست دارم

ولی Ray Tracing آپشنی نیست که ازش بشه گذشت

سلام مجدد

اگر بخواین 8K Native با Ray Tracing بازی کنین که دیگه فکر نمیکنم حتی 4090 بتونه 5 فریم بده.

ویرایش شده توسط Ali_14
لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Ali_14 گفته است:

سلام مجدد

اگر بخواین 8K Native با Ray Tracing بازی کنین که دیگه فکر نمیکنم حتی 4090 بتونه 5 فریم بده.

بله عزیز مهم نیست قیمت 4090 چه قدر باشه این کارت برای بازی در رزلوشن 8k ساخته نشده میشه بازی های قدیمی رو اگر این رزلوشن رو که ساپورت می کنن بازی کرد اما خیالی خام هست که بازی های نسل آینده که روی انریل انجین 5 هستن مثلا بازی جدید استالکر با تنظیمات بالا 50 فریم 60 فریم بدن بالاخره ما به استارتر هشدار دادیم که از این خبرا نیست فعلا و باید توقعاتشون واقعی باشه بقیش دیگه با خودشون هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...