رفتن به مطلب

آیا خرید استابلایزر برای قطعات جانبی مثل مانیتور توجیه داره؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب

با توجه به اینکه داریم به پایان زمستان سخت نزدیک می‌شیم و اون ور سال تابستان سخت به همراه نوسانات برق + افت ولتاژ در انتظارمونه! قصد داشتم یه استابلایزر برای کل سیستم بگیرم ولی اینطور که متوجه شدم پاورهای PC (خصوصا اگر باکیفیت باشن) نیازی به استابلایزر ندارند و خودشون به نوعی شدت ولتاژ رو ثابت می‌کنن (نمی‌دونم از نظر علمی این حرف تا چه حد درسته!)

درحالی که یک سری قطعات مثل مانیتور، مودم و ... هستند که قطعا مثل پاور PC نیستند، خصوصا مانیتور که نوسانات برق روش به مرور زمان تاثیر منفی می‌گذاره و چیزی نیست که شما یکدفعه متوجه‌اش بشی. سوال اینه که آیا خرید استابلایزر برای فقط مانیتور توجیه داره یا خیر؟ و اگر داره، چه مدلی و با چه توانی باید تهیه کرد؟

لینک به دیدگاه

با سلام

چرا UPS نمیگیرین قربان ؟

برای کل سیستم منظورمه

لینک به دیدگاه

50 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است:

با سلام

چرا UPS نمیگیرین قربان ؟

برای کل سیستم منظورمه

تو فکرش هستم ولی گزینه آخرِ آخرم اونه. چون از نظر هزینه مطمئن نیستم می‌صرفه یا نه + اینکه من الان بیشتر تو فکر رفع نوسان برق هستم نه قطعی برق.

فعلا می‌خوام امکان‌سنجی کنم ببینم با هزینه کمتر میشه کار بهتری انجام داد یا نه

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود عزیز جان

پاور آسیب هایی برقی که به خودش وارد میشه رو نمیتونه کنترل کنه و تمام توان و تکنولوژی حفاظتی پاور از خودش به بعد هست پس نوسانات برق خونگی به پاور آسیب میزنه

شما دو تا کار میتونی بکنی یا یه ترانس بگیر برای کل خونه یا فقط سیستم الان وسایل خونه منزل هم قیمت پایینی ندارن اگر نوسان زیاد دارید حتما برای کل خونه این کار رو بکنید

فکر کنم الان ترانس 8 کا فارتل چیزی حدودی 12 تومن هست که در مقایسه با وسایل خونه هیچی نیست

یه پارتی کوچیک هم تو اداره برق داشته باشی میتونه فاز شما رو عوض کنه تو خط بهتر بندازه که مشترک کمتری داشته باشه

موفق باشی

لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، Uranium گفته است:

درود عزیز جان

پاور آسیب هایی برقی که به خودش وارد میشه رو نمیتونه کنترل کنه و تمام توان و تکنولوژی حفاظتی پاور از خودش به بعد هست پس نوسانات برق خونگی به پاور آسیب میزنه

شما دو تا کار میتونی بکنی یا یه ترانس بگیر برای کل خونه یا فقط سیستم الان وسایل خونه منزل هم قیمت پایینی ندارن اگر نوسان زیاد دارید حتما برای کل خونه این کار رو بکنید

فکر کنم الان ترانس 8 کا فارتل چیزی حدودی 12 تومن هست که در مقایسه با وسایل خونه هیچی نیست

یه پارتی کوچیک هم تو اداره برق داشته باشی میتونه فاز شما رو عوض کنه تو خط بهتر بندازه که مشترک کمتری داشته باشه

موفق باشی

ممنونم

چندتا مسئله هست:

1. برق منطقه ما تابستون پارسال نهایتا افت ولتاژی که تجربه کرده بود 202 یا 201 ولت بود (اونم فقط در ساعات خاصی از روز) پس سوال اینه که آیا برای چنین شرایطی اصلا استبلایزر لازم هست یا نه؟ چون استبلایزرهای بازار با دقت +-15 تازه شروع به کار می‌کنن.

2. من تقریبا از هر کسی که پرسیدم اینو گفته بود که پاورها توشون کاهنده و افزاینده برای تثبیت ولتاژ هست، بنابراین برای خودِ PC نیاز نیست که استبلایزر بگیری. (نظر شما اینجا یکم فرق می‌کنه درسته؟)

3. در مورد لوازم جانبی مثل مانیتور یا مودم یا شاژر گوشی که صرفا یک آداپتور دارن، صحبت‌هایی که شنیدم متفاوته. یه سری گفتن که این قطعات هم به دلیل داشتن آداپتور نیاز به استبلایزر ندارن درحالی که یه عده گفتن آداپتور با PSU فرق می‌کنه و افزاینده یا کاهنده نداره، پس خرید استبلایزر برای این قطعات توجیح داره، درحالی که وقتی روی آداپتورها رو که نگاه می‌کنی، اکثرشون نوشته که در محدوده 180 الی 240 کار می‌کنن. منم سر همین گیج شدم که آیا خرید استبلایزر توجیحی داره یا نه؟

لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر تاپیک 

منم یه سوالی برام پیش اومد

من برای سیستم و مانیتور یه محافظ برق با کیفیت تهیه کردم،که بنا به مسائلی خود محافظ به محافظ برق وصله

کافیه برای سیستم و مانیتور؟

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

با اجازه استارتر تاپیک 

منم یه سوالی برام پیش اومد

من برای سیستم و مانیتور یه محافظ برق با کیفیت تهیه کردم،که بنا به مسائلی خود محافظ به محافظ برق وصله

کافیه برای سیستم و مانیتور؟

محافظ برق کار خاصی نمیکنه. بیشینه و کمینه خیلی دوری داره مثلا 170-260 ولت. روش مینویسن. معمولا قطعات بخوان بسوزن تو این رنج میسوزن و محافظ نمیگیره (قطع نمیکنه). یکی هم اینکه برق میاد تایمر میندازه که تو افت فشار وسیله روشن نشه که باز این کارش خوبه.

متسفانه بین یه محافظ معمولی و UPS فول سینوسی چیزی وجود نداره که منو شما کاربر خونگی بخریم. یعنی یهو از 300-400 تومان میپره 6-7 میلیون. حالا کاری به تعویض باتری UPS نداریم. استابلایزر هم برای وقتیه که شما خارج شهری نوسان برق زیاده و قطعات سوسولی داری. دیگه اگه استابلایزر نندازی اصلا نمیتونی با سیستم کار کنی. یعنی کسی استابلایزرو برای نجات یا افزایش طول قطعات نمیبنده، قطعاتش بدون استابلایزر اصلا پایدار نمیمونن که بخوان کاری انجام بدن. مانیتور چشمک میزنه، سیستم ریست میشه؛ یه همچین سناریو هایی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، Sandor گفته است:

ممنونم

چندتا مسئله هست:

1. برق منطقه ما تابستون پارسال نهایتا افت ولتاژی که تجربه کرده بود 202 یا 201 ولت بود (اونم فقط در ساعات خاصی از روز) پس سوال اینه که آیا برای چنین شرایطی اصلا استبلایزر لازم هست یا نه؟ چون استبلایزرهای بازار با دقت +-15 تازه شروع به کار می‌کنن.

2. من تقریبا از هر کسی که پرسیدم اینو گفته بود که پاورها توشون کاهنده و افزاینده برای تثبیت ولتاژ هست، بنابراین برای خودِ PC نیاز نیست که استبلایزر بگیری. (نظر شما اینجا یکم فرق می‌کنه درسته؟)

3. در مورد لوازم جانبی مثل مانیتور یا مودم یا شاژر گوشی که صرفا یک آداپتور دارن، صحبت‌هایی که شنیدم متفاوته. یه سری گفتن که این قطعات هم به دلیل داشتن آداپتور نیاز به استبلایزر ندارن درحالی که یه عده گفتن آداپتور با PSU فرق می‌کنه و افزاینده یا کاهنده نداره، پس خرید استبلایزر برای این قطعات توجیح داره، درحالی که وقتی روی آداپتورها رو که نگاه می‌کنی، اکثرشون نوشته که در محدوده 180 الی 240 کار می‌کنن. منم سر همین گیج شدم که آیا خرید استبلایزر توجیحی داره یا نه؟

استابلایزر دو نوع داریم رله ای و سروو موتوری

که اولی تا اونجایی که میدونم وقتی برق کاهش ولتاژ داره شروع میکنه به تثبیت کردنش یعنی فرض کنید ولتاژ از 220 اومده تا 200 استابلایزر تازه شروع به کار میکنه که اکثرا تو بازار همین مدله و از نظر بنده ارزش نداره

استابلایزر سروو متووری کارش اینجوریه که هر ولتاژی که وارد دستگاه میشه 220 خروجی میده

گرونتر هستن و بهترن

اگر نوسان بالایی دارید در منزلتون یه مدل سروو موتوری مناسب با مصرفتون تهیه کنید الان یه یخچال یا لوازم خونه بسوزه کلی خرج میزاره رو دست آدم

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

محافظ برق کار خاصی نمیکنه. بیشینه و کمینه خیلی دوری داره مثلا 170-260 ولت. روش مینویسن. معمولا قطعات بخوان بسوزن تو این رنج میسوزن و محافظ نمیگیره (قطع نمیکنه). یکی هم اینکه برق میاد تایمر میندازه که تو افت فشار وسیله روشن نشه که باز این کارش خوبه.

متسفانه بین یه محافظ معمولی و UPS فول سینوسی چیزی وجود نداره که منو شما کاربر خونگی بخریم. یعنی یهو از 300-400 تومان میپره 6-7 میلیون. حالا کاری به تعویض باتری UPS نداریم. استابلایزر هم برای وقتیه که شما خارج شهری نوسان برق زیاده و قطعات سوسولی داری. دیگه اگه استابلایزر نندازی اصلا نمیتونی با سیستم کار کنی. یعنی کسی استابلایزرو برای نجات یا افزایش طول قطعات نمیبنده، قطعاتش بدون استابلایزر اصلا پایدار نمیمونن که بخوان کاری انجام بدن. مانیتور چشمک میزنه، سیستم ریست میشه؛ یه همچین سناریو هایی.

ممنون

اینکه میگین استابلایزر برای وقتیه که خارج از شهری،یعنی وقتی سیستم فقط به برقه و خاموشه بازم احتمال آسیب هست؟

و اینکه بهترین کار برای محافظت از سیستم چیه الان؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Devileytion گفته است:

این موردی که شما فرمودید در مورد استابلایزر درسته منتها یک موردی که هست، در تابستان و فصل گرما که افت ولتاژ زیاد میشه، یه محله ممکنه ولتاژش خیلی کم بشه، یعنی تو یک بازه زمانی خاص که همه دارن از کولر استفاده می‌کنن، ولتاژ همه می‌شه شبیه اون بابایی که خارج شهره. آیا تو این شرایط هم استفاده از استابلایزر بی‌فایده‌اس؟

یه موردی هم دوست دارم از خود شما که استاد پاور و مباحث مربوط بهش هستید بپرسم. اینکه بلاخره پاور خودش افزاینده و کاهنده ولتاژ داره یا نداره؟ چون خیلیا گفتن پاور اصلا نیاز به استابلایزر نداره، خودش همون کارو انجام می‌ده

و اینکه آداپتورها چطور؟ ایا یک مانیتور که صرفا با آداپتور کار می‌کنه، در ساعات افت ولتاژ نیازی به استابلایزر داره؟

لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

این موردی که شما فرمودید در مورد استابلایزر درسته منتها یک موردی که هست، در تابستان و فصل گرما که افت ولتاژ زیاد میشه، یه محله ممکنه ولتاژش خیلی کم بشه، یعنی تو یک بازه زمانی خاص که همه دارن از کولر استفاده می‌کنن، ولتاژ همه می‌شه شبیه اون بابایی که خارج شهره. آیا تو این شرایط هم استفاده از استابلایزر بی‌فایده‌اس؟

یه موردی هم دوست دارم از خود شما که استاد پاور و مباحث مربوط بهش هستید بپرسم. اینکه بلاخره پاور خودش افزاینده و کاهنده ولتاژ داره یا نداره؟ چون خیلیا گفتن پاور اصلا نیاز به استابلایزر نداره، خودش همون کارو انجام می‌ده

و اینکه آداپتورها چطور؟ ایا یک مانیتور که صرفا با آداپتور کار می‌کنه، در ساعات افت ولتاژ نیازی به استابلایزر داره؟

بله ولی این مساله تو مرکز استان خیلی کمتره. استابلایزر خوب باشه چرا که نه؟ ولی استابلایزر خوب قیمتش میره تو UPS لاین اینتر اکتیو.

پاوری که فول رنج باشه بله، مثل قند به کارش ادامه میده. پاور هایی که 110 تا 240 هستن فول رنجن. پاور های 200 تا 240 فول رنج نیستن. البته منظور ما 110 ولت 60 هرتز هست ولی 110 ولت 50 هرتز (که تو ایران 50 هرتز هست برقمون) هم خللی در کار پاور ایجاد نمیکنه. شاید افیشنسی نیم درصد افت کنه همین. یعنی شما برق شهرت میاد روی 160 ولت، لامپ اتاقت کم نور میشه و میفهمی مشکلی هست. ولی سیستم به کار خودش ادامه میده.

آداپتور فرق میکنه. مدار ساده تری داره ولی احتمالا UVP کنه و خاموش بشه. شایدم بسوزه. بسته به آداپتورش داره.

2 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

ممنون

اینکه میگین استابلایزر برای وقتیه که خارج از شهری،یعنی وقتی سیستم فقط به برقه و خاموشه بازم احتمال آسیب هست؟

و اینکه بهترین کار برای محافظت از سیستم چیه الان؟

بله مادامی که وسیله شما به گرید برق وصله کمو زیادی ولتاژ/هارمونی ها میتونه بهش آسیب میزنه.

UPS آنلاین

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

بله ولی این مساله تو مرکز استان خیلی کمتره. استابلایزر خوب باشه چرا که نه؟ ولی استابلایزر خوب قیمتش میره تو UPS لاین اینتر اکتیو.

پاوری که فول رنج باشه بله، مثل قند به کارش ادامه میده. پاور هایی که 110 تا 240 هستن فول رنجن. پاور های 200 تا 240 فول رنج نیستن. البته منظور ما 110 ولت 60 هرتز هست ولی 110 ولت 50 هرتز (که تو ایران 50 هرتز هست برقمون) هم خللی در کار پاور ایجاد نمیکنه. شاید افیشنسی نیم درصد افت کنه همین. یعنی شما برق شهرت میاد روی 160 ولت، لامپ اتاقت کم نور میشه و میفهمی مشکلی هست. ولی سیستم به کار خودش ادامه میده.

آداپتور فرق میکنه. مدار ساده تری داره ولی احتمالا UVP کنه و خاموش بشه. شایدم بسوزه. بسته به آداپتورش داره.

بله مادامی که وسیله شما به گرید برق وصله کمو زیادی ولتاژ/هارمونی ها میتونه بهش آسیب میزنه.

UPS آنلاین

UPS آنلاین چی هست؟

از کجا میتونم تهییه کنم؟

لینک به دیدگاه

سرچ کنید. از دیجیکالا داره تا سایت هایی که تخصصی تولید یا وارد میکنن. سازه ساده ای هم هست. منظور از آنلاین اینه که همیشه برق از روی باتری تامین میشه. تصفیه ترین و پاک ترین نوع برقه ولی هر سال باید باتری هاش تعویض بشه. یعنی هزینه نگه داریش زیاده نسبت به لاین اینتر اکتیو.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

مورد یا برند خاصی تو ذهنتون هست که بخواید پیشنهاد بدید؟

پاورم Green 650 OCPT هست که فکر نکنم مشکلی داشته باشه، تابستون پارسال که اذیت نکرد (توی ولتاژ 210 یا پایینتر هم کار می‌کرد سیستم)

خب با این توصیف خرید استابلایزر برای مثلا مانیتور + مودم توجیح داره؟

1 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

سرچ کنید. از دیجیکالا داره تا سایت هایی که تخصصی تولید یا وارد میکنن. سازه ساده ای هم هست. منظور از آنلاین اینه که همیشه برق از روی باتری تامین میشه. تصفیه ترین و پاک ترین نوع برقه ولی هر سال باید باتری هاش تعویض بشه. یعنی هزینه نگه داریش زیاده نسبت به لاین اینتر اکتیو.

جسارتا آیا UPS آفلاین از نظر هزینه نگهداری برای یک یوزر عادی بهتر نیست؟

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

پیشاپیش از استارتر تاپیک معذرت میخوام جهت بیان این موضوع زیر تاپیک.

ببخشید.

مدت هاست که وقتی هر مهتابی منزل خاموش روشن میشه مانیتور منم صفحش خاموش میشه و دوباره برمیگرده.

و بضی مواقع حتی فلش هم میزنم تو کیس همچین حالتی میشه البته نه همیشه. و یا در تابستان وقتی لباسشویی روشن میکنم هم موقع تعویض برنامه شستشو همینجوری میشه.

همه جای خونه هم مانیتور رو بردم و تست کردم ولی باز همین حالت بود.

ناگفته نماند مانیتور قبلیم . کارت گرافیک قبلیم و یه اس اس دیم هم خراب شدن و مجبور به تعویض شدم.

میخواستم ببینم از نظر شما مشکل چی هست و باید چیکار کنم؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، moonstar گفته است:

پیشاپیش از استارتر تاپیک معذرت میخوام جهت بیان این موضوع زیر تاپیک.

ببخشید.

مدت هاست که وقتی هر مهتابی منزل خاموش روشن میشه مانیتور منم صفحش خاموش میشه و دوباره برمیگرده.

و بضی مواقع حتی فلش هم میزنم تو کیس همچین حالتی میشه البته نه همیشه. و یا در تابستان وقتی لباسشویی روشن میکنم هم موقع تعویض برنامه شستشو همینجوری میشه.

همه جای خونه هم مانیتور رو بردم و تست کردم ولی باز همین حالت بود.

ناگفته نماند مانیتور قبلیم . کارت گرافیک قبلیم و یه اس اس دیم هم خراب شدن و مجبور به تعویض شدم.

میخواستم ببینم از نظر شما مشکل چی هست و باید چیکار کنم؟

این مورد از نداشتن سیم ارت هست . برای خودمم این موارد پیش اومده. به فن رومیزی داشتم تابستونا باد سفارشی میزد برام دو شاخه جدا داشت حتی  .اون که وصل بود کیبردم خاموش نمیشد. موقع استارت  ویندوز هم دکمه هاش رو میزدی خاموش میشد.سیم ارت پریز قطع بود وصل کردم درست شد همه چی

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، Sandor گفته است:

مورد یا برند خاصی تو ذهنتون هست که بخواید پیشنهاد بدید؟

پاورم Green 650 OCPT هست که فکر نکنم مشکلی داشته باشه، تابستون پارسال که اذیت نکرد (توی ولتاژ 210 یا پایینتر هم کار می‌کرد سیستم)

خب با این توصیف خرید استابلایزر برای مثلا مانیتور + مودم توجیح داره؟

جسارتا آیا UPS آفلاین از نظر هزینه نگهداری برای یک یوزر عادی بهتر نیست؟

بنده خودم پارسال Titan Plus رو میخواستم تهیه کنم از برند فاران الان نگاه کردم 10 میل اومده روش.

چه محافظ، چه استابلایزر، چه UPS آفلاینو آنلاینش فقط به بودجه شما بستگی.

اتفاقا اکثرار برای یوزر های خونگی آفلاین رو پیشنهاد میدن ولی چون UPS آفلاین معمولا موج نیمه سینوسی میده چندان چنگی به دل نمیزنه. حتی بعضیا میگن مودم و اینارو میسوزونه. اینو خودت دوست داشتی تحقیق کن چون توضیحش زیاده.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Devileytion گفته است:

بنده خودم پارسال Titan Plus رو میخواستم تهیه کنم از برند فاران الان نگاه کردم 10 میل اومده روش.

چه محافظ، چه استابلایزر، چه UPS آفلاینو آنلاینش فقط به بودجه شما بستگی.

اتفاقا اکثرار برای یوزر های خونگی آفلاین رو پیشنهاد میدن ولی چون UPS آفلاین معمولا موج نیمه سینوسی میده چندان چنگی به دل نمیزنه. حتی بعضیا میگن مودم و اینارو میسوزونه. اینو خودت دوست داشتی تحقیق کن چون توضیحش زیاده.

برای یو پی اس خود فاراتل اینو بهم پیشنهاد داده: VENUS1300

از نوع line-Interactive هست، به عنوان حسن ختام نظرتون چیه؟ به نسب قیمتش می‌ارزه؟

خروجیش رو در حالت برق زده سینوسی ولی درحالت باتری میشه شبیه سینوسی

برای استابلایزر خالی هم اینو پیشنهاد دادن: STB2000

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

دوستان من مطالبو یه دور دیگه خوندم

چیزایی که دستگیرم شد ایناست

به ترتیب این موارد برای سیستم خانگی مناسبه

۱-ups 

2-استابیلایزر

3-محافظ برق معمولی که زیاد گویا فایده ای نداره

منتها من یه چیزیو درست نفهمیدم الان هر مورد بیشتر برای چه موقعی  کاربرد داره؟

الان مثلا ما چندین ساله تو خونه فقط محافظ برق استفاده میکنیم هیچ مشکلی برای هیچ لوازمی به وجود نیومده

برق هم زیاد تو تابستون نمیره

یه مقدار لامپ زیاد میسوزه(هر ۵ ۶ ماه) فقط تو خونمون،اونم فقط این لامپ ریزا دور سقف،که اونم احساس میکنم مشکل از سیم کشیه یا عمر این لامپا

الان با این اوصاف من چی برای سیستم و مانیتور استفاده کنم بهتره؟

لینک به دیدگاه

تو این 20 سالی که سیستم داشتیم تا حالا خرابی مانیتور در اثر نوسان نداشتیم بیشترین خرابی عمر بالای 10 سال و ضربه خوردن توسط صاحبش بوده

نوسان 200 تا 230 مشکلی نداره اما 180 تا 270 خطرناکه

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

منتها من یه چیزیو درست نفهمیدم الان هر مورد بیشتر برای چه موقعی  کاربرد داره؟

سوال من هم در بالا و عنوان تاپیک این بود که برای لوازم جانبی حساسی مثل مانیتور، آیا خرید چیزی به جز محافط توجیه داره یا نداره؟

10 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

نوسان 200 تا 230 مشکلی نداره اما 180 تا 270 خطرناکه

خب با این توصیف خرید استابلایزر به کلی توجیه نداره، چون این موردی که شما اشاره کردید خیلی خیلی کم پیش میاد!

لینک به دیدگاه

مثلا تو مشخصات پاور ها زده 200 تا 240 

فقط یک موردی هست جدیدا خیلی زیاد شده سیم ارت ترانس برق میدزدن...تو خیابونمون دزدیدن 3 تا تلویزیون 2 تا یخچال و.... حتی محافظ برق هم سوخت 

چقدر گرون شده!

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ در 02:42، Lawrence گفته است:

این مورد از نداشتن سیم ارت هست . برای خودمم این موارد پیش اومده. به فن رومیزی داشتم تابستونا باد سفارشی میزد برام دو شاخه جدا داشت حتی  .اون که وصل بود کیبردم خاموش نمیشد. موقع استارت  ویندوز هم دکمه هاش رو میزدی خاموش میشد.سیم ارت پریز قطع بود وصل کردم درست شد همه چی

جسارتا چطوری سیم ارت پریز رو وصل کردین چون پریزای خونه قدیمی هست بازش هم کردم چیزی ندیدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...