رفتن به مطلب

آیا نصب فن اضافه زیر کارت گرافیک، بدون پایه امکان‌پذیره؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

چند وقت پیش یک استوری دیدم از پیسی ماد که یک فن اضافه، درست زیر کارت گرافیک و در قسمت جلویی کیس قرار داده بودند، به منظور بهبود تهویه هوا و خنک کردن بیشتر و بهینه‌تر کارت گرافیک. مدل دقیق کیس و فن رو نگفتند و وقتی هم پرسیدم اگر ممکنه یه پست در مورد این قضیه (و آموزشش در صورت امکان) قرار بدن، گفتن چشم ولی دیگه خبری نشد.

Screenshot_20230209-160121.thumb.png.6671207809fa108108851038e7274be9.png

من قصد دارم مشابه چنین کاریو برای خودم انجام بدم (علت خاصی نداره ولی تو بعضی از بازی‌های سنگین، دمای کارتم به 75 درجه هم می‌رسه که البته شاید بگید مشکلی نیست ولی من یه مقداری حساسم روی دما). اینطور که من متوجه شدم این کیسی که توی استوری گذاشتند، خودش یک پایه برای نصب فن داره ولی من هرچی سرچ کردم چطور میشه همین کارو دستی انجام داد، به نتیجه‌ای نرسیدم. دوستانی که تخصص و تجربه در خصوص اسمبل و مادینگ دارند، می‌تونن راهنمایی کنن این فن رو آدم چطوری خودش می‌تونه نصب کنه؟

(کیس خودم استرایکر گرین هست + فن‌های فابریک خودش، دو عدد جلو و یک عدد عقب، البته یک فن پردازنده هم دارم به مدل ThermalRight True Spirit 120 که هم راستا با فن عقبی کیس هست)

لینک به دیدگاه

من تو کیس قبلیم که ریدمکس کبری بود بخاطر بدی تهویه با نصب 2تا فن 14 سانتی دمای 73 به 68 رسوندم اونم فقط تابستون نیاز داشتم....اما الان گرین استرایکر دارم 3 تا 14 2000 دور انداختم جلو نهایت 71 میرسه احتمالا تابستون همون 2 تا فن دوباره نصب کنم

IMG_20220530_165004.jpg

لینک به دیدگاه

عکس پست اول ظاهرا یه پاره برای فن ساختن که قابلیت تغییر زاویه هم داره. خود پابه هم به کف کیس پیچ شده. چیز سختی نیست . یه ورق گالوانیزه هم میتونید خم کنید  و برجسب با رنگش کنید. دوتا سوراخ هم دو طرف فن کنید به پابه پیچ کنید.

image.png.aedb59257506e65db5df55c9bee4da62.png

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Sandor گفته است:

درود

چند وقت پیش یک استوری دیدم از پیسی ماد که یک فن اضافه، درست زیر کارت گرافیک و در قسمت جلویی کیس قرار داده بودند، به منظور بهبود تهویه هوا و خنک کردن بیشتر و بهینه‌تر کارت گرافیک. مدل دقیق کیس و فن رو نگفتند و وقتی هم پرسیدم اگر ممکنه یه پست در مورد این قضیه (و آموزشش در صورت امکان) قرار بدن، گفتن چشم ولی دیگه خبری نشد.

Screenshot_20230209-160121.thumb.png.6671207809fa108108851038e7274be9.png

من قصد دارم مشابه چنین کاریو برای خودم انجام بدم (علت خاصی نداره ولی تو بعضی از بازی‌های سنگین، دمای کارتم به 75 درجه هم می‌رسه که البته شاید بگید مشکلی نیست ولی من یه مقداری حساسم روی دما). اینطور که من متوجه شدم این کیسی که توی استوری گذاشتند، خودش یک پایه برای نصب فن داره ولی من هرچی سرچ کردم چطور میشه همین کارو دستی انجام داد، به نتیجه‌ای نرسیدم. دوستانی که تخصص و تجربه در خصوص اسمبل و مادینگ دارند، می‌تونن راهنمایی کنن این فن رو آدم چطوری خودش می‌تونه نصب کنه؟

(کیس خودم استرایکر گرین هست + فن‌های فابریک خودش، دو عدد جلو و یک عدد عقب، البته یک فن پردازنده هم دارم به مدل ThermalRight True Spirit 120 که هم راستا با فن عقبی کیس هست)

عزیز خب چه کاریه ، مثل دوست عزیزمون @Sabertooth فن رو زیر کارت گرافیک نصب بفرمائید ، اینجوری تا حدودی عمل خنک کنندگی بهتر هم انجام میشه. این پی سی ماد هم از خودش چه چیزایی ابداع میکنه😂🤦‍♂️ البته اون کیس کولر مستر هست که این قابلیت رو داره و اگر بخواید شما هم اینکار رو روی استرایکر انجام بدید به نظر من سختی داره و وقت تلف کردنه.

ویرایش شده توسط M-AMIN
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

من تو کیس قبلیم که ریدمکس کبری بود بخاطر بدی تهویه با نصب 2تا فن 14 سانتی دمای 73 به 68 رسوندم اونم فقط تابستون نیاز داشتم....اما الان گرین استرایکر دارم 3 تا 14 2000 دور انداختم جلو نهایت 71 میرسه احتمالا تابستون همون 2 تا فن دوباره نصب کنم

IMG_20220530_165004.jpg

ببخشید قسمت رو به کیس فن‌ها رو به کجا بستید؟ لق نمیزنه؟

6 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

عکس پست اول ظاهرا یه پاره برای فن ساختن که قابلیت تغییر زاویه هم داره. خود پابه هم به کف کیس پیچ شده. چیز سختی نیست . یه ورق گالوانیزه هم میتونید خم کنید  و برجسب با رنگش کنید. دوتا سوراخ هم دو طرف فن کنید به پابه پیچ کنید.

image.png.aedb59257506e65db5df55c9bee4da62.png

والا من اصلا سردرنیاوردم چطوری شد 😁

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

والا من اصلا سردرنیاوردم چطوری شد 😁

پنکه هوشمند رومیزی میجا شیائومی Xiaomi ZLXHS01ZM Mijia DC Frequency  Conversion Circulating Fan

اینو ببین متوجه میشی.

لینک به دیدگاه

2تا فن با بست کمربندی به هم وصل کردم بعد به این براکت زدم 

WYwg8_rAPWt9VG7U.jpg

لینک به دیدگاه

سلام
از این مدل فن هم میتونید استفاده کنید .
ولی قیمتش با این وضع دلار یکم زیادی زیاد در میاد !
In Win Mars

d16f6963d0f1a3d7bed8e68bfd020532-hi.thumb.jpg.cde2c72ec9ed54c2f0f4c6a4a83e064b.jpg

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Lawrence گفته است:

پنکه هوشمند رومیزی میجا شیائومی Xiaomi ZLXHS01ZM Mijia DC Frequency  Conversion Circulating Fan

اینو ببین متوجه میشی.

اینطوری دیگه عملا باید یه قاب و پایه برای یه فن درست کرد، فکر نکنم به این راحتی بشه پیاده‌اش کرد، یا حداقل طوری که تمیز دربیاد

45 دقیقه قبل، m.reza گفته است:

سلام
از این مدل فن هم میتونید استفاده کنید .
ولی قیمتش با این وضع دلار یکم زیادی زیاد در میاد !
In Win Mars

d16f6963d0f1a3d7bed8e68bfd020532-hi.thumb.jpg.cde2c72ec9ed54c2f0f4c6a4a83e064b.jpg

دقیقا یه همچین چیزی تو ذهنم بود ولی مدل داخلی یا موجود در بازار ایران پیدا نکردم

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

اینطوری دیگه عملا باید یه قاب و پایه برای یه فن درست کرد، فکر نکنم به این راحتی بشه پیاده‌اش کرد، یا حداقل طوری که تمیز دربیاد

چیز سختی نیست. من خودم کیس قبلیم کفش سوراخ داشت  اصلا با نخ بستم به کف کیس.ولی شما اگر میخوای زاویه بدی باید یا همچین پابه ای بسازی که سخت نیست اتفاقا . با یه چیز مثلثی زیرش بزاری

لینک به دیدگاه

سلام بنده تو کیس z5 دو تا فن زیر کارت گرافیک انداختم که هوا خنک رو از محفظه پایین کیس به طرف گرافیک بندازه باید خدمتتون عرض کنم در تست های زیادی که انجام دادم در دمای لحظه ای کارت گرافیک تاثیری نداشت ولی در خنک شدن پس از لود کمی  موثر بود که اون هم به  نسبت هزینه ای که برای خرید فن می کنید به چشم نمیاد

به نظز بنده روی استاندارد کردن ورودی و خروجی هوای کیس هزینه کنید دمای نهایی برای کارت گرافیک و کلیه قطعات بهینه تر خواهد بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...