رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

سیستم کامل میخوام فعلا بودجم ۵۰ تومن بعدا یه ۳۰ تومن دیگه میزارم روش و گرافیکو جدا میخرم

کاربری هم ۹۰ درصد گیمینگ

قطعاتی که انتخاب کردم:

vga: asus dual rtx 3060ti v2 mini

cpu: intel 12400f

mother‌ board: asus prime h670 plus d4

ram: Corsair vengeance 2400mhz 32gb

ssd: Samsung 980 1T

power: Corsair RM650 gold

case: Corsair icue 4000x

monitor: asus vg248qg 

mouse: Corsair harpoon wireless 

keyboard: Corsair k70 rgb tkl champion mx cherry red

۱-در حال حاضر یه موس Logitech g pro gaming دارم (با سنسور pmw 3366 و ۱۲۰۰۰dpi) که دبل کلید شده یکی از کلیداش و بی سیم نیس میخوام ردش کنم ولی چون dpi بالاتری نسبت به موس کورسیری که میخوام بخرم داره اذیت نمیکنه؟؟ با اینکه بیشتر از ۵۰۰۰ dpi استفاده نمیکنم

۲-مانیتور benq mobiuz ex2510s رو هم مد نظر دارم ولی شاید بودجم نرسه نظرتون چیه؟

۳- گرافیکم شاید دست دوم بخرم زیاد برندش برام مهم نیس(ولی ترجیحا ایسوس) و اگه مدل ارزون تری باشه ترجیح میدم

پیشاپیش ممنون از کمکتون

لینک به دیدگاه

جسارتا یه سوال داشتم ،این سیستم برای گیم هست؟

اگر هست چرا پس مادربردش اینه؟

یعنی تو گیم شما از هدست یا هندزفری استفاده نمیکنید؟

این مادربرد ،صدای انبردش برای گیم رسما پوکیده هست ،مگر که از اون 30 تومن در آینده بخواید یه کارت صدای creative ae-5 تهیه کنید .

........

پیشنهاد من جای مانیتور اولی این مدل از ایسوس هست

لینک به دیدگاه

درود

گرافیک رو اگر می‌خواید 3060ti بگیرید، یک مدل خوب بگیرید مثل TUF یا Dual

من جای شما بودم یک مادربرد B660 گیمینگ میخریدم یا به یک B660 یا z690 معمولی بسنده می‌کردم، H670 واقعا یک مدل غیرضروریه

رم رو حتما با فرکانس 3200 تهیه کنید

پاور 650 کافیه اما می‌تونید برای آینده‌نگری 700 وات هم تهیه کنید

یه مورد دیگه اینکه من جای شما بودم، هارد ویندوز رو از غیر ویندوز جدا می‌کردم

درضمن بهتره که برای پردازنده از خنک‌کننده مجزا استفاده کنید

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

جسارتا یه سوال داشتم ،این سیستم برای گیم هست؟

اگر هست چرا پس مادربردش اینه؟

یعنی تو گیم شما از هدست یا هندزفری استفاده نمیکنید؟

این مادربرد ،صدای انبردش برای گیم رسما پوکیده هست ،مگر که از اون 30 تومن در آینده بخواید یه کارت صدای creative ae-5 تهیه کنید .

........

پیشنهاد من جای مانیتور اولی این مدل از ایسوس هست

ممنون از کمکتون 

زیاد کیفیت صدا برام مهم نیس یعنی این مادربرد اینقد ضعیف یه صدای متوسطم نمیتونه بده؟؟

این مدل چطوره ارزش داره بیشتر براش هزینه کنم؟ asus TUF GAMING B660-PLUS WIFI D4

مانیتورم اینی که معرفی کردید خمیده هست و اصلا تجربه استفاده از این مانیتورها رو نداشتم و ترجیح میدم تخت باشه

18 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

درود

گرافیک رو اگر می‌خواید 3060ti بگیرید، یک مدل خوب بگیرید مثل TUF یا Dual

من جای شما بودم یک مادربرد B660 گیمینگ میخریدم یا به یک B660 یا z690 معمولی بسنده می‌کردم، H670 واقعا یک مدل غیرضروریه

رم رو حتما با فرکانس 3200 تهیه کنید

پاور 650 کافیه اما می‌تونید برای آینده‌نگری 700 وات هم تهیه کنید

یه مورد دیگه اینکه من جای شما بودم، هارد ویندوز رو از غیر ویندوز جدا می‌کردم

درضمن بهتره که برای پردازنده از خنک‌کننده مجزا استفاده کنید

ممنون

همین مدل ایسوس b660 هم داره و مدل asus TUF GAMING B660-PLUS WIFI D4 چی ارزش خرید داره؟

رم رو تا اونجا که تحقیق کردم زیاد تاثیری رو گیم نداره ارزش داره هزینه بیشتری کنم برا ۳۲۰۰ ؟

پردازنده با فن استوکش جواب گو

نیس؟

منظور از جدا کردن هارد چیه؟؟ یعنی ۲ ویندپز نصب کنم و یکیو مخصوص گیم بزارم؟؟

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

مشابه این باندل از amd این درمیاد

Asus rog strix B550-A gaming

Ryzen 5-5600x

پرفورمنسشون هم تقریبا یکی هست ولی مادربرد این کجا و اون کجا.تقریبا هم دیگه نیازی به تهیه کارت صدای انبرد نیست.🙂

گرافیک هم مطابقش بهتر هست rx6700xt تهیه کرد ولی خب 3060ti هم مشکلی نیست.

پاور هم این مورد انتخاب بشه بهتر هست fsp 750w

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Miad007 گفته است:

ممنون از کمکتون 

زیاد کیفیت صدا برام مهم نیس یعنی این مادربرد اینقد ضعیف یه صدای متوسطم نمیتونه بده؟؟

مانیتورم اینی که معرفی کردید خمیده هست و اصلا تجربه استفاده از این مانیتورها رو نداشتم و ترجیح میدم تخت باشه

انصافا سیستم گیم میخوای ببندی بعد صداش  برات مهم نیست😐

من ندید میگم صدای انبرد بدرد بخوری برای گیم نداره ،اگر حداقل ها هم بود خود شرکت اسمشو میبرد ،دیگه الان حداقل چیپ صدا alc897 هست که رو msi mortar هست که فعلا ن.موجوده و ن.فکر میکنم از لحاظ قیمتی ارزش هزینه کرد داشته باشه ،گیگابایتم یه مدل داره ولی اونم قیمتش شده 10 تومن که نمی ارزه .

مانیتور هم بله خمیده هست ولی اون مانیتور تختی هم که شما مدنظر داری پنلش tn هست 😐،اون رسما چشم رو کور میکنه،من باشم نزدیک tn هم نمیرم.

لینک به دیدگاه

این سیستم پیشنهادی منه
فعلا ی موسو کیبورد دره پیت بگیر کارت راه ببیفته تا بعدا درستو درمونش رو بگیری
گرافیک هم حتما یا 6600 6700 یا هم 3060ti یا 3070 باشه
البته با 30 تومن میتونی 3080 یا 6900 6800 هم بگیری تا 6 7 سال ب راحتی تو فول اچ دی بهترین تنظیمات پلی بدی
اما این گراف ها هم ممکنه گلوگاه کنن همم ک اور کیل هستند برای این رزولوشن
ک میتونی باقی پولو یا دست نگه داری مانیتور بهتر برداری
یا هم بری موسو کیبوردو کولر و  کولینگ مناسب برای کیست تهیه کنی

2023-03-12_000539.thumb.jpg.87a538e312b8ce7a73208219075adcd7.jpg

2023-03-12_000545.thumb.jpg.a83bc26ca312698cf53644927c79318d.jpg

2023-03-12_000551.thumb.jpg.d18e431fed664919cd67700cbfef4c58.jpg

لینک به دیدگاه

اگر موس رو حتما میخوای وایرلس تهیه کنی که هیچ ولی اگر مشکلی نداری این مدل از کورسیر رو تهیه کن corsair

برای کیبرد هم مبنا رو اگر گیم شوتر درنظر بگیریم ،میشه اینطوری چیدش که کیبرد اصلی رددراگون k630 red switch باشه درکنار corsair k55 .

تاجایی هم که توجه کردم دیدم کولری برای سی پیو درنظر نگرفتید، این مدل هم از دیپکول برای خنک کردن کفایت میکنه.

مدل ssd رو هم جای مدلی که مدنظر دارید پیشنهادم  msi spatium m470 1tb هست ،عملکردش بین 980و 980pro هست .

کیس رو هم مطابق با باندل رایزن که  سفید هست  Corsair icue 4000x white  یا  NZXT H5 FLOW پیشنهاد میکنم🙂

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

این سیستم پیشنهادی منه
فعلا ی موسو کیبورد دره پیت بگیر کارت راه ببیفته تا بعدا درستو درمونش رو بگیری
گرافیک هم حتما یا 6600 6700 یا هم 3060ti یا 3070 باشه
البته با 30 تومن میتونی 3080 یا 6900 6800 هم بگیری تا 6 7 سال ب راحتی تو فول اچ دی بهترین تنظیمات پلی بدی
اما این گراف ها هم ممکنه گلوگاه کنن همم ک اور کیل هستند برای این رزولوشن
ک میتونی باقی پولو یا دست نگه داری مانیتور بهتر برداری
یا هم بری موسو کیبوردو کولر و  کولینگ مناسب برای کیست تهیه کنی

2023-03-12_000539.thumb.jpg.87a538e312b8ce7a73208219075adcd7.jpg

2023-03-12_000545.thumb.jpg.a83bc26ca312698cf53644927c79318d.jpg

2023-03-12_000551.thumb.jpg.d18e431fed664919cd67700cbfef4c58.jpg

سپاس 

ترجیح میدم یه بار موس و کیبورد خوبی بخرم دیگ ب این زودیا خرج نکنم و فن کورسیرم! و برای گرافیک و cpu فعلا میتونم با اینا سر کنم تا وقتی که به rtx40 ارتقا بدم

9 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

اگر موس رو حتما میخوای وایرلس تهیه کنی که هیچ ولی اگر مشکلی نداری این مدل از کورسیر رو تهیه کن corsair

برای کیبرد هم مبنا رو اگر گیم شوتر درنظر بگیریم ،میشه اینطوری چیدش که کیبرد اصلی رددراگون k630 red switch باشه درکنار corsair k55 .

تاجایی هم که توجه کردم دیدم کولری برای سی پیو درنظر نگرفتید، این مدل هم از دیپکول برای خنک کردن کفایت میکنه.

مدل ssd رو هم جای مدلی که مدنظر دارید پیشنهادم  msi spatium m470 1tb هست ،عملکردش بین 980و 980pro هست .

کیس رو هم مطابق با باندل رایزن که  سفید هست  Corsair icue 4000x white  یا  NZXT H5 FLOW پیشنهاد میکنم🙂

راستش با amd میانه خوبی ندارم شنیدم باگش زیاد و حوصله دستکاری تنظیماتو ندارم

این موسی که انتخاب کردم چطور؟؟ برا کیبوردم چون فن کورسیرم ترجیح میدم همینی که انتخاب کردمو بخرم مگه اینکه ایراد خاصی داشته باشه

این کولرم فعلا بودجه ندارم براش فن خود پردازنده یعنی اینقد ضعیف؟؟

مانیتورم سعی میکنم benq ex2510s رو بگیرم

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Miad007 گفته است:

راستش با amd میانه خوبی ندارم شنیدم باگش زیاد و حوصله دستکاری تنظیماتو ندارم

این موسی که انتخاب کردم چطور؟؟ برا کیبوردم چون فن کورسیرم ترجیح میدم همینی که انتخاب کردمو بخرم مگه اینکه ایراد خاصی داشته باشه

این کولرم فعلا بودجه ندارم براش فن خود پردازنده یعنی اینقد ضعیف؟؟

مانیتورم سعی میکنم benq ex2510s رو بگیرم

والا این نسل اخر am4 هست ،باگ معمول برای اولین نسل هست! به هرحال این ستاپ اینتل نقص آشکارش صدای انبردش هست که اصلا روش نمیشه حساب کرد ،اگر بعدا 6 تومن میدید یه کارت صدای اینترنال میخرید که خب عالی میشه🙂 ولی باندل amd برای گیم شمارو بی نیاز میکنه.

موس مدنظر شما به خودی خود مشکلی نداره  ولی بستگی داره چه سبکی بازی میکنید به طور کلی موسی که بنده پیشنهاد دادم (corsair sabre rgb pro) از لحاظ عملکرد ،سنسور،کیفیت سوییچ ها از مدل هارپون و لاجتیک شما سرتره، هارپون مشکل شایعه ای که داشته شکستن اسکرولش هست ، از لحاظ سنسور هم مدلی که گفتم از لاجتیک شما خیلی سرتر هست

من کیبرد رو برای شرایط گیم شوتر درنظر گرفتم،شما هم کرسیر رو دارید هم یه کیبرد مخصوص گیم، کیبرد فول سایز بدرد گیم نمیخوره ،اگر خودتون مشکلی ندارید خب همون مدلی که مدنظر داشتید رو تهیه کنید.

مشکلی نیست ،میشه فعلا کولر تهیه نکرد.

اون مدل بنکیو مانیتوری نیست که ارزش هزینه کرد بعدا داشته باشه/24 اینچ بعدا تو چشمتون کوچیک میشه  ، شما اگر بعدا خواستی ارتقا بدی برو رو "2k- 27

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان یه سیستم میخواستم با بودجه حدود 40 تومن بدون (کارت گرافیک و موس و کیبورد و مانیتور)

ممنون میشم راهنمایی کنید

1-  کیس ASUS AP201

2-  پاور Z690 یا B660 یا B760 ترجیحا Z690  و ترجیحا مادربردی باشه که هم DDR5 ساپورت کنه و هم DDR 4 و خودم ترجیحم روی ASUS Z690 P WIFI هستش

و چون بودج محدوده فکر کنم بهترین گزینه الان DDR4 باشه

(البته اطلاعی ندارم که مادربرد مناسب کیس MICRO ATX  فرق داره یا نه؟)

3-  CPU هم پردازنده داخلی داشته باشه ، چون کارت گرافیک فعلا ندارم (  بین نسل 12 یا 13 مثلا  12400 و 12500 و 12600 و  13400 )

( در مورد پردازده های رایزن اطلاعاتی ندارم  اگه مدل مشابهی مثله RYZEN 5 5600X چطوره؟ یا مدل های مشابه)

4-  هاردد 1 ترابایت SSD ترجیحا سامسونگ یا مدل های مثله وسترن و کورسیر + هارد 4 ترابایت وسترن یا سیگیت

5-  پاور با توجه مشخصات بالا در حد کارت 3080-3090 معرفی کنید ( گرین نباشه)  

6-  32 گیگ رم بدون RGB

7-  فن CPU  ( اگه 360 یا 240 باشه با RGB) (گرین نباشه)

از محصولات گرین نباشه هیچکدوم از قطعات

استفاده برای گیمینک و ادیت ویدیو مثله پریمیر و افتر افکت

لینک به دیدگاه

57 دقیقه قبل، Miad007 گفته است:

ترجیح میدم یه بار موس و کیبورد خوبی بخرم دیگ ب این زودیا خرج نکنم و فن کورسیرم! و برای گرافیک و cpu فعلا میتونم با اینا سر کنم تا وقتی که به rtx40 ارتقا بدم

یعنی شما سعی میکنی 10 تومن پول موسو کیبورد درستو درمون بدی 
اما این 10 تومن رو خرج داخل کیس مثه مادربرد سی پی یو و گرافیک رمو این چیزا نکنی؟ !!!!!
عجیب داری ب کل اشتباه میزنی رفیق از من میشنوی خرج موسو کیبورد نکن اگر گیمر حرفه ای نیستی ...!!!

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

یعنی شما سعی میکنی 10 تومن پول موسو کیبورد درستو درمون بدی 
اما این 10 تومن رو خرج داخل کیس مثه مادربرد سی پی یو و گرافیک رمو این چیزا نکنی؟ !!!!!
عجیب داری ب کل اشتباه میزنی رفیق از من میشنوی خرج موسو کیبورد نکن اگر گیمر حرفه ای نیستی ...!!!

هرکسی با یه طرزفکر و سلیقه ای زندگی میکنه ،من الان خودم سرجمع حساب کردم اگر چند قطعه اینجارو با برند های دیگه و یا مدل پایین تر تعویض کنیم میشه مانیتور asus tuf 27aq1a خرید کرد وبجای 3060ti رفت 6700xt خرید کرد که قشنگ رو 2k لذت گیم رو برد ولی خب ایشون نظرش چیز دیگه ای هست ،حالا هرکس دلیل خودشو داره ،سلیقه هاهم متفاوته،تو این موارد نظرم اینه که سلیقه هرکسی مورد احترام هست من هم صرفا پیشنهادات خودم رو برای بهبود تجربه بهتر گفتم .

خودشون البته اشاره کردند موقته بعدا میخوان کارت rtx4000تهیه کنند

(موردی هم که شما درنظر گرفتی بشخصه برای گیم  دارای نقص فاحش میبینم ولی خب 🙃 )

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Miad007 گفته است:

این مدل از  msi  بهتر هست اگر اصرار برتهیه باندل اینتل دارید.

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، Miad007 گفته است:

درود

سیستم کامل میخوام فعلا بودجم ۵۰ تومن بعدا یه ۳۰ تومن دیگه میزارم روش و گرافیکو جدا میخرم

کاربری هم ۹۰ درصد گیمینگ

قطعاتی که انتخاب کردم:

vga: asus dual rtx 3060ti v2 mini

cpu: intel 12400f

mother‌ board: asus prime h670 plus d4

ram: Corsair vengeance 2400mhz 32gb

ssd: Samsung 980 1T

power: Corsair RM650 gold

case: Corsair icue 4000x

monitor: asus vg248qg 

mouse: Corsair harpoon wireless 

keyboard: Corsair k70 rgb tkl champion mx cherry red

۱-در حال حاضر یه موس Logitech g pro gaming دارم (با سنسور pmw 3366 و ۱۲۰۰۰dpi) که دبل کلید شده یکی از کلیداش و بی سیم نیس میخوام ردش کنم ولی چون dpi بالاتری نسبت به موس کورسیری که میخوام بخرم داره اذیت نمیکنه؟؟ با اینکه بیشتر از ۵۰۰۰ dpi استفاده نمیکنم

۲-مانیتور benq mobiuz ex2510s رو هم مد نظر دارم ولی شاید بودجم نرسه نظرتون چیه؟

۳- گرافیکم شاید دست دوم بخرم زیاد برندش برام مهم نیس(ولی ترجیحا ایسوس) و اگه مدل ارزون تری باشه ترجیح میدم

پیشاپیش ممنون از کمکتون

. سعی کن این مدل از ایسوز رو نگیری کلا ، دماش بالاست 
.  این مادبرد اصلا بدرد کاربریت نمیخوره
. سعی کنید دو تا ssd بگیرید ، یکی برای ویندوز و یکی هم برای بازی ها
. شما بخوای 5 تا 6 تومن برای کیس خرج کنی و لیان لی نگیری؟ 
.این مانیتور با پنل tn اصلا پیشنهاد نمیشه 

1. اگه میخوای نو بخری که پلیت مدل gameing pro خوبه 
2. 12400f
3.ASUS PRIME Z690-P D4 یا Gigabyte Z690 UD AX DDR4
4.کورسیر 16GB 3200 PRO-RGB DUAL VENGEANCE دوتا 
5. 980 به علاوه M2 SABRENT 1TB Q4 NVMe WITH HEATSINK یا برای ذخیره اطلاعات hdd ظرفیت بالا
6.پاور خوبه اما 750 واتش رو تهیه کنید بهتره
7.کیس سلیقه ایی هست اما کیس های لیان لی جالبترن
8. LG 24GQ50F-B 24 Inch UltraGear
جمع اینا بدون گرافیک 46.5 که اگه موس خودتون رو هم بفروشید ، موسی که انتخاب کردید و یک هدست خوب خریداری کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
شما یا فن کرسیر هستین یا رفتین پیش کسی که فروشنده محصولات کرسیر هست مشاوره گرفتین
هیچ نیازی به خرج های تجملاتی و خرید کیس و کیبورد و موس کرسیر نیستش مخصوصا وقتی گرافیک تون 3060Ti هستش

لینک به دیدگاه

دوستان تا الان اینا رو انتخاب کردم

گیمایی که میزنم بیشتر آفلاین و open world اما شوترایی مثل warzone هم میزنم

هاردم دارم لازم ندارم

مانیتورم چون نزدیک میشینم همیشه ترجیح میدم ۲۴ اینچ باشه اصن با ۲۷ حال نمیکنم

cpu: Intel 13400f

cpu cooler: deep cool ak400

mother board: asus tuf gaming b760m plus d4

power: fsp hydro g pro 750w

ram: Corsair 3200mhz 16gb *2

ssd: pny cs900 960gb

monitor: asus tuf gaming vg24vqe( امیدوارم مانیتور منحنی پشیمون نکنه😶)

case: Corsair 4000x or lian li o11 air mini(فعلا بین این دو تا دو به شکم)

موس و کیبوردم که همون دو تا که اول انتخاب کردم😅( شایدم کیبورد Corsair k55 رو بگیرم)

گرافیکم که احتمالا دست دوم بگیرم تا بعدا که با rtx 40 تعویض کنم

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، Miad007 گفته است:

دوستان تا الان اینا رو انتخاب کردم

گیمایی که میزنم بیشتر آفلاین و open world اما شوترایی مثل warzone هم میزنم

هاردم دارم لازم ندارم

مانیتورم چون نزدیک میشینم همیشه ترجیح میدم ۲۴ اینچ باشه اصن با ۲۷ حال نمیکنم

cpu: Intel 13400f

cpu cooler: deep cool ak400

mother board: asus tuf gaming b760m plus d4

power: fsp hydro g pro 750w

ram: Corsair 3200mhz 16gb *2

ssd: pny cs900 960gb

monitor: asus tuf gaming vg24vqe( امیدوارم مانیتور منحنی پشیمون نکنه😶)

case: Corsair 4000x or lian li o11 air mini(فعلا بین این دو تا دو به شکم)

موس و کیبوردم که همون دو تا که اول انتخاب کردم😅( شایدم کیبورد Corsair k55 رو بگیرم)

گرافیکم که احتمالا دست دوم بگیرم تا بعدا که با rtx 40 تعویض کنم

مادربرد رو این مورد تهیه کنید بهتر هست AsusRogstrixB660-A gaming

در مورد مانیتور هم اقاشایان مدل خوبی رو معرفی کردن خواستید اون رو  میتونید تهیه کنید پنلشم تخته LG 24GQ50F-B

SSD هم پیشنهاد میکنم MSI spatium m450-500gb تهیه کنید یا اگر حتما 1ترا میخواید msi spatium m371-1tb تهیه کنید

فقط موضوعی که هست الان شما نمیدونم برنامتون فعلا برای گرافیک چی هست ولی با این باندلم اگر درجریان هستید نمیتونید تصویر بگیرید ،اگر گرافیکم تهیه میکنید که هیچ ؛اگر ن. مادربرد رو همون msi بردارید و سی پیو رو 13400 یا ssd رو adata sx8200pro-500gb بردارید و سی پیو رو 13400 .

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

مادربرد رو این مورد تهیه کنید بهتر هست AsusRogstrixB660-A gaming

در مورد مانیتور هم اقاشایان مدل خوبی رو معرفی کردن خواستید اون رو  میتونید تهیه کنید پنلشم تخته LG 24GQ50F-B

SSD هم پیشنهاد میکنم MSI spatium m450-500gb تهیه کنید یا اگر حتما 1ترا میخواید msi spatium m371-1tb تهیه کنید

فقط موضوعی که هست الان شما نمیدونم برنامتون فعلا برای گرافیک چی هست ولی با این باندلم اگر درجریان هستید نمیتونید تصویر بگیرید ،اگر گرافیکم تهیه میکنید که هیچ ؛اگر ن. مادربرد رو همون msi بردارید و سی پیو رو 13400 یا ssd رو adata sx8200pro-500gb بردارید و سی پیو رو 13400 .

cpu رو ۱۳۴۰۰f برمیدارم دیگه

مانیتورم همون ایسوس که معرفی کردید راجبش تحقیق کردم به نظر خوب میاد اگه دیدم چشممو اذیت میکنه نهایت با ۷ روز تعویضی که داره تعویضش میکنم

گرافیکم احتمال زیاد rtx 3060ti برمیدارم فقط با یکم تاخیر

همین ssd pny برا گیم کافی نیس؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مانیتورم همون ایسوس که معرفی کردید راجبش تحقیق کردم به نظر خوب میاد اگه دیدم چشممو اذیت میکنه نهایت با ۷ روز تعویضی که داره تعویضش میکنم

بدون گرافیک سیستم شما تصویر نمیده یا باید مدل بدون پسوند اف بردارید یا گرافیک همزمان بخرید

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ در 23:37، Miad007 گفته است:

ممنون

همین مدل ایسوس b660 هم داره و مدل asus TUF GAMING B660-PLUS WIFI D4 چی ارزش خرید داره؟

رم رو تا اونجا که تحقیق کردم زیاد تاثیری رو گیم نداره ارزش داره هزینه بیشتری کنم برا ۳۲۰۰ ؟

نیس؟

مادربرد تاف قطعا بهتره نه صرفا به خاطر کارت صدا و درگاه‌های بیشتر بلکه کیفیت قطعات هم بهتره.

الان رم 2400 عملا منسوخ شده، اختلاف قیمتش با 3200 ناچیزه ولی در عوض تغییرات محسوس‌تری داره.

فن استوک پردازنده همونطوری که خود شما هم اشاره کردید، فقط «جواب» هست ولی زیر لود ممکنه نتونه به خوبی پردازنده رو خنک بکنه.

منظور من این بود که یک هارد SSD برای فقط ویندوز در نظر بگیرید و یک هارد HDD یا SSD دیگه برای کارهای دیگه. اینطوری طول عمر درایوی که برای ویندوز در نظر گرفتید بیشتر میشه.

لینک به دیدگاه

ببینید بزرگوار اینجا درسته فروم لیون کامپیوتر هست ولی کاربراش از خود مجموعه فروشگاه نیستند که پول بگیرند و هرچیزی رو به شما القاء کنند،ما تمام پیشنهاداتی که میدیدم فقط برای این هست که شمابا توجه به بودجه محدودتون به بهترین تجربه تهیه و استفاده از pc دست پیدا کنید،اگر موردی در لیون موجود باشه همون رو بهتون معرفی میکنیم و اگر موردی هم موجود نبود طبق قوانین فقط مدلشو براتون معرفی میکنیم حالا این دیگه به خودتون بستگی داره چه انتخابی انجام میدید.

برای گیم پیشنهادم m450 , sx8200pro  هست اون ssd پیشنهاد نمیشه ولی اگر 1ترا میخواید این مدل رو حتما تهیه بفرمایید Hp EX900-1tb

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ در 23:37، Miad007 گفته است:

ممنون از کمکتون 

ممنون

نیس؟

این همه داری پول میدی حداقل یه نسل 13 بگیر شاید یکم گرون تر باشه ولی قطعا ارزش داره اخه ناموسا رم 2400 حداقل داری هزینه گزاف میکنی 3200 بگیر رمو مادربرد پیشنهاد میکنم سراغ سری h نری برای گمینگ برو سراغ سری  B و Z طبق نظر دوستان  رم تو سرعت سیستم خیلی تاثیر داره هر چی میخوای بخری خوبشو بخر 

لینک به دیدگاه

دوستان چون فعلا نمیتونم کارتو تهیه کنم میشه با اتصال لپ تاپ تصویر گرفت و قطعاتو تست کرد؟

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

درود

ب خاطر تعطیلات نتونستم قطعاتو تهیه کنم و چون ترجیح میدم از لیون بخرم صبر کردم سایت آپدیت بشه

قطعات نهایی اینا هستن

موسم دارم لازم ندارم

چون فعلا گرافیکو نمیخرم cpu رو بدون پسوند f میگیرم فعلا تصویر بگیرم

Screenshot_20230408_151235_Chrome.thumb.jpg.c1ad05cece6d9ccf36badced20803888.jpg

Screenshot_20230408_151242_Chrome.thumb.jpg.0c05e528a685e22ca0de92e34a2ce3a1.jpg

Screenshot_20230408_151228_Chrome.thumb.jpg.10adae6edde199a7ff5c91974455cbab.jpg

Screenshot_20230408_151223_Chrome.thumb.jpg.5651372bcf699bf45bcc03e98d6c6fbf.jpg

Screenshot_20230408_151216_Chrome.thumb.jpg.1ab6aa5873970f6172d291dc91999ba4.jpg

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...