رفتن به مطلب

کویل واین گرافیک

Lawrence
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان 

این تاپیک رو من چند روز پیش زدم منتها بخاطر مسابل فنی فروم انگار حذف شده*

یکی از دوستان کارت 6900xt خریدن. توی تست فروشنده هیچ نویز و صدایی نداشته موقع خرید.

وقتی میارن منزل و تست های خودشون و مفصلا انجام بدن نویز شدید و کوبل واین دارن 

مشخصات سیستم خریدار

12400

b660ma d4

power 750 white coolermaster

همون روز ایشون برگشتن پیش فروشنده و با تست های مجدد شرایط به این شکل پیش رفت که

با پاور 750 خریدار و سیستم خریدار کوبل واین شدید داره .

با پاور فروشنده که 850 گلد بوده و سیستم  خریدار کوبل واین ضعیف تر یعنی متوسط. 

با پاور و سیستم خود فروشنده کویل واین خفیف. ( البته فکر نمیکنم سیپیو یا مادربرد فروشنده از سیستم خریدار مدل بالاتر بوده)

کارت رو دوستم تحویل گرفت و بنا شد به تست پاور. بردن گارانتی تست شد و اوکی بود. خود کارشناس اونجا این مسایل پیش اومده بهشون گفتن ممکنه مشکل از مادربرد باشه و سری b یا این مدل b660 برای اون گرافیک ضعیفه .

پ ن: 

نمیدونم چرا موقع تست دوم پیش فروشنده ایشون پردازنده رو باز کردن . به گفته دوستم پشت پردازنده به حالت دوده مانند داشته به خب با پد تمیز میکنن و نصب میکنن.

مورد دوم در تست هنگام معامله کارت هیچ نویزی نداشته و در تست دوم با همون سیستم کویل واین خفیف داشته.

نظر دوستان و بزرگان درموردنقص این سیستم وخرابی و مشکوک به خرابی رو میخواستم بدونم. واقعا باید به مادربرد مشکوک بود یا صرفا پاور مقصر همه این اتفاقات هست؟

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این مورد رو بنده تست کردم. بسته به پاورهای متفاوت نویزهای متفاوتی از کارت میاد. با پاور 750 گلد و 800 برنز وات تست کردم. پاور 750 وات(اسم برند نمیبرم) تقریبا صدایی از کارت نمیاد ولی پاور 800 وات هم کارت نویز متوسط داره و هم مقداری از داخل خود پاور صدای سوت کشیدن میاد. یه پاور 850 پلاتینیوم آکبند هم هست ولی دیگه با اون تست نکردم.

هر دو پاور هم نو هستند از دو برند متفاوت. طبق تجربه بنده و تستی که کردم این مورد از پاور هست.

کارت مورد تست بنده هم 6900XT هست و سیستم های تستم هم همگی رایزن.

2 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

با سلام خدمت دوستان 

یکی از دوستان کارت 6900xt خریدن. توی تست فروشنده هیچ نویز و صدایی نداشته موقع خرید.

مشخصات سیستم خریدار

12400

b660ma d4

با پاور و سیستم خود فروشنده کویل واین خفیف. ( البته فکر نمیکنم سیپیو یا مادربرد فروشنده از سیستم خریدار مدل بالاتر بوده)

کارت رو دوستم تحویل گرفت و بنا شد به تست پاور. بردن گارانتی تست شد و اوکی بود. خود کارشناس اونجا این مسایل پیش اومده بهشون گفتن ممکنه مشکل از مادربرد باشه و سری b یا این مدل b660 برای اون گرافیک ضعیفه .

پ ن: 

نمیدونم چرا موقع تست دوم پیش فروشنده ایشون پردازنده رو باز کردن . به گفته دوستم پشت پردازنده به حالت دوده مانند داشته به خب با پد تمیز میکنن و نصب میکنن.

مورد دوم در تست هنگام معامله کارت هیچ نویزی نداشته و در تست دوم با همون سیستم کویل واین خفیف داشته.

نظر دوستان و بزرگان درموردنقص این سیستم وخرابی و مشکوک به خرابی رو میخواستم بدونم. واقعا باید به مادربرد مشکوک بود یا صرفا پاور مقصر همه این اتفاقات هست؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

با سلام خدمت دوستان 

مشخصات سیستم خریدار

12400

b660ma d4

پ ن: 

کول واین توی کارکرد گرافیک مخصوصا فریم های بالا تقریبا در اکثر مدل ها اعم از AMD و Nvidia هست و چیز غیرنرمالی نیست ! ولی نوع پاور هم تا حدی در این موضوع موثره مثلا من خودم کارت 6900XT دارم و با پاور 1000 وات از یه برند تست کردم کول واین تقریبا شنیده میشد از کارت و بعد مدتی پاور 1250 هم تست کردم تا حدودی مقدارش کمتر بود و نکته اینه که کول واین در کارکرد طولانی مدت گرافیک با فریم بالا که میشه فول کارکردش ، بصورت مداوم اگر مدتی انجام بشه کول واین کاهش پیدا میکنه طبق تجربه اکثر کاربرا ( درکل اگر گرافیک اوکی هست و مشکلی نداره موضوعی نیست که خیلی حاد باشه) / نکته بعدی اینه که میگن اگر پاور جفت ریل باشه بجای تک ریل اینم میتونه کمک بکنه به کاهش کول واین گرافیک

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، HeX گفته است:

طبق تجربه بنده و تستی که کردم این مورد از پاور هست.

بیشتر فکر میکنین از وات پاور باشه یا استاندارد پاور؟ بخاطر کیفیت پاور میپرسم که خب توی سری گلد با پلاتینیوم قطعا بالاتره

لینک به دیدگاه

درود

پاور power 750 white coolermaster برای کارت RX6900XT ضعیف هست

حداقل پاور پیشنهادی ۸۵۰ وات Gold

لینک به دیدگاه

ممکنه سیستم فروشنده ضعیف بوده و از حداکثر قدرت گرافیک تو بازی استفاده نکنه ، مثلا سی پی یو و رم گلوگاه بشه ، به این خاطر صدای از گرافیک شنیده نشه یا صدا ضعیف باشه 

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

با سلام خدمت دوستان 

مشخصات سیستم خریدار

12400

b660ma d4

پ ن: 

برند کارت گرافیک ایسوسه؟

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

برند کارت گرافیک ایسوسه؟

خیر XFX مشهور خودمونه ،  سری MERC.

لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

به هر صورت راهنمایی کامل رو آقا معین @HeX خدمت شما ارائه کردند. مشکل از پاوره، و پاور هم عوض کنید ممکنه مورد کامل حل نشه و این موضوع نرماله.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
23 ساعت قبل، HeX گفته است:

درود

این مورد رو بنده تست کردم. بسته به پاورهای متفاوت نویزهای متفاوتی از کارت میاد. با پاور 750 گلد و 800 برنز وات تست کردم. پاور 750 وات(اسم برند نمیبرم) تقریبا صدایی از کارت نمیاد ولی پاور 800 وات هم کارت نویز متوسط داره و هم مقداری از داخل خود پاور صدای سوت کشیدن میاد. یه پاور 850 پلاتینیوم آکبند هم هست ولی دیگه با اون تست نکردم.

هر دو پاور هم نو هستند از دو برند متفاوت. طبق تجربه بنده و تستی که کردم این مورد از پاور هست.

کارت مورد تست بنده هم 6900XT هست و سیستم های تستم هم همگی رایزن.

این نکته رو هم بگم عموما کویل واین نمیتونه موجب آسیب دیدن یا نشانه خرابی باشه و همونطور که روی اسمش هست نویز حاصل از لرزش سیم پیچ هست و فرکانسی که داره در محدوده شنوایی ما قرار گرفته و ما نویز میشنویم. یعنی لزوما کارت های دیگه( رگلاتور تغذیه) یا پاورهای دیگه هم میتونند این نویز رو در سلف ها (القاگر) داشته باشند که در محدوده شنوایی ما قرار نداشته باشه. یا ممکن هست سازنده ای با استفاده از کامپوننت با کیفیت تر(عایق کاری بهتر) سعی در حداقل کردن لرزش کنه.

یکی از روشهای حداقل کردن کویل واین روشن کردن Vsync یا محدود کردن فریم در بازیهاست. چون میزان جریانی که از فازهای تغذیه عبور می کنه کمتر میشه و نویز دیگه شنیده نمیشه. بعضی از موارد هم کارت در ابتدای نو بودن کویل واین زیادی داره  و به مرور زمان کم میشه.

21 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

بیشتر فکر میکنین از وات پاور باشه یا استاندارد پاور؟ بخاطر کیفیت پاور میپرسم که خب توی سری گلد با پلاتینیوم قطعا بالاتره

5 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

4 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

به هر صورت راهنمایی کامل رو آقا معین @HeX خدمت شما ارائه کردند. مشکل از پاوره، و پاور هم عوض کنید ممکنه مورد کامل حل نشه و این موضوع نرماله.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...