رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

19 ساعت قبل، Ahmadreza1383 گفته است:

کانال gamernexus خنک کننده هارو مقایسه کرده البته مال پارسال . Ek اول ، Arctic دوم و lian li galahad سوم . وبسایت tomshardware هم مقایسه کرده asus ryujin ii 360 و galahad و ls720 خیلی به هم نزدیکن اما جدیدترین مدل دیپکول یعنی LT720 همه رو شکست داده که تو بازار ایران نیومده هنوز . من از لحاظ پریمیوم بودن خنک کننده گفتم چون بودجه دوستمون بالاس

اگه این موجود بشه به نظرتون بهترین گزینه هست برام؟ جدا از قدرت خنک کنندگی طول و عمر و ... هم مهم هستش.

https://www.lioncomputer.com/product/gp4w8/DeepCool-LT720-Black-Liquid-CPU-Cooler

لینک به دیدگاه

• ارسال 170
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۱ ساعت قبل، saeed110 گفته است:

اگه این موجود بشه به نظرتون بهترین گزینه هست برام؟ جدا از قدرت خنک کنندگی طول و عمر و ... هم مهم هستش.

https://www.lioncomputer.com/product/gp4w8/DeepCool-LT720-Black-Liquid-CPU-Cooler

بیشترین مشکل واترکولر ها در بحث طول عمر نشتی آبه که نسل جدید دیپکول دارای تکنولوژیه جدید Anti Leak هستش که همه خنک کننده های رده بالا دارنش . یکی از دوستان لینک این خنک کننده رو برام فرستاد . در فوپ آی تی موجود شده با قیمت 7200 . با بقیه خنک کننده های رده بالا دیدم دمای idle 13900k دو سه درجه پایینتر بود . اختلاف ها جزئیه . بین ls720 , lt720 , asus ryijin و lian li galahad بیشتر سلیقه اییه به نظرم چون همه کاملا میتونن 13900k و 7950x رو خنک نگه دارن . یکی عاشق lcd بزرگ روی پمپ asus هستش ، یکی ls720 رو به خاطر rgb بودن فن هاش به lt720 ترجیح میده یکی lt720 به خاطر یکم خنک کردن بهتر .

lian li galahad 360 رو من موقع خرید به اینا ترجیح دادم . میخواستم سیستم بالارده ببندم که به دلایلی پشیمون شدم . یه تومن زیر قیمت اینجا آگهی کردم .

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، Ahmadreza1383 گفته است:

بیشترین مشکل واترکولر ها در بحث طول عمر نشتی آبه که نسل جدید دیپکول دارای تکنولوژیه جدید Anti Leak هستش که همه خنک کننده های رده بالا دارنش . یکی از دوستان لینک این خنک کننده رو برام فرستاد . در فوپ آی تی موجود شده با قیمت 7200 . با بقیه خنک کننده های رده بالا دیدم دمای idle 13900k دو سه درجه پایینتر بود . اختلاف ها جزئیه . بین ls720 , lt720 , asus ryijin و lian li galahad بیشتر سلیقه اییه به نظرم چون همه کاملا میتونن 13900k و 7950x رو خنک نگه دارن . یکی عاشق lcd بزرگ روی پمپ asus هستش ، یکی ls720 رو به خاطر rgb بودن فن هاش به lt720 ترجیح میده یکی lt720 به خاطر یکم خنک کردن بهتر .

من باشم به همون دلیل طول عمر و اطمینان ek رو تهیه میکنم غیر از اون کرسیر مورد بعدی هست، تفاوت عملکرد تمام این مواردی هم که بحث شده درحد چند درجه هست که اهمیت زیادی پیدا نمیکنه مهم طول عمر هست.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

من باشم به همون دلیل طول عمر و اطمینان ek رو تهیه میکنم غیر از اون کرسیر مورد بعدی هست، تفاوت عملکرد تمام این مواردی هم که بحث شده درحد چند درجه هست که اهمیت زیادی پیدا نمیکنه مهم طول عمر هست.

برای من طول عمر اهمیت خیلی بالایی داره. کولر بادی نمی تونه 7950 یا 13900 رو خنک کنه؟ ظاهر کولرهای بادی عمر خوبی دارن.

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

برای من طول عمر اهمیت خیلی بالایی داره. کولر بادی نمی تونه 7950 یا 13900 رو خنک کنه؟ ظاهر کولرهای بادی عمر خوبی دارن.

از پس 7950 برمیان ولی 13900 رو بعید میدونم 

3غول معروف ایرکولینگ 

be quit dark rock 4 pro این مورد رو جایی ندیدم

noucta nh-d15 تو سایت ها که موجود نیست باید توبازار بگردید،یادمم میاد آقا آرمین خودشون این موردو برای فروش داشتند که فکر کنم فروش نرفت.

deepcool assasin 3 این موجود هست چند جایی

در غیاب موارد بالا هم ak620 هست      

https://www.lioncomputer.com/product/97q24/DeepCool-AK620-120mm-CPU-Cooler

لینک به دیدگاه

عمر این خنک کننده ها رو کجا میزنه؟ من فقط خنک کننده های گرین رو دیدم عمرشون رو زده بود 

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

از پس 7950 برمیان ولی 13900 رو بعید میدونم 

3غول معروف ایرکولینگ 

be quit dark rock 4 pro این مورد رو جایی ندیدم

noucta nh-d15 تو سایت ها که موجود نیست باید توبازار بگردید،یادمم میاد آقا آرمین خودشون این موردو برای فروش داشتند که فکر کنم فروش نرفت.

deepcool assasin 3 این موجود هست چند جایی

در غیاب موارد بالا هم ak620 هست      

https://www.lioncomputer.com/product/97q24/DeepCool-AK620-120mm-CPU-Cooler

ممنون ظاهرا همون کولر آبی منطقی تر باشه. اگه این کولرهای آبی روزی 12 ساعت روشن باشه تا چند سال عمر می کنه جایی مقدار ساعتی که کار می کنه رو زده؟

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

ممنون ظاهرا همون کولر آبی منطقی تر باشه. اگه این کولرهای آبی روزی 12 ساعت روشن باشه تا چند سال عمر می کنه جایی مقدار ساعتی که کار می کنه رو زده؟

جایی ندیدم زده باشه،تقریبی حساب میکنند حالا بسته به مدل بیشتر و کمتر آقا آرمین بهتر میتونند راهنمایی کنند.

حالا ایر کولینگ هم مشکلی نداره بخواید ببندید ولی خب کیس رو باید  corsair icue 7000x تهیه کنید که فضای لازم رو داره.

اگر بخواید هزینه کنید کاستوم لوپ ببندید، یبار برای چندین سال استفاده فقط برای هر نسل سوکت متفاوت ، خرجش یه بلاک جدید میشه 🙂

لینک به دیدگاه

سعید جان این سیستم زیر نظر نهایی نیست ولی یه نگاهی کن نظری بده چکش کاریش کنیم:

پردازنده اینتل Core i7 13700K Raptor Lake
مادربرد ایسوس ROG STRIX Z790 E GAMING WIFI DDR5
رم کورسیر DOMINATOR PLATINUM RGB 64GB 2×32GB 6000MHz CL40 Black
کارت گرافیک ایسوس TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti 12GB GDDR6X OC Edition

-----------

جمع این 4 تا 148.668.000

کولر DeepCool LT720 360 قیمت 7.250.000

اس اس دی Samsung 980 Pro دو تا 1 ترابایت مجزا جمعا 12.500.000

پاور ASUS ROG THOR 1000P2 GAMING  قیمت 17.500.000

کیس Corsair ICUE 5000T RGB قیمت 13.200.000

------------

جمع این 4 تا هم 50.450.000

روی هم میشن 199 میلیون تومن.

حالا با توجه به اینکه هدف سیستم گیمینگ نیست، میشه گرافیک نگرفت، به جاش مانیتور خرید و بعدا گرافیک های رده پایینتر سری 40 اومد به بازار از اونها تهیه کرد.

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

سعید جان این سیستم زیر نظر نهایی نیست ولی یه نگاهی کن نظری بده چکش کاریش کنیم:

پردازنده اینتل Core i7 13700K Raptor Lake
مادربرد ایسوس ROG STRIX Z790 E GAMING WIFI DDR5
رم کورسیر DOMINATOR PLATINUM RGB 64GB 2×32GB 6000MHz CL40 Black
کارت گرافیک ایسوس TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti 12GB GDDR6X OC Edition

-----------

جمع این 4 تا 148.668.000

کولر DeepCool LT720 360 قیمت 7.250.000

اس اس دی Samsung 980 Pro دو تا 1 ترابایت مجزا جمعا 12.500.000

پاور ASUS ROG THOR 1000P2 GAMING  قیمت 17.500.000

کیس Corsair ICUE 5000T RGB قیمت 13.200.000

------------

جمع این 4 تا هم 50.450.000

روی هم میشن 199 میلیون تومن.

حالا با توجه به اینکه هدف سیستم گیمینگ نیست، میشه گرافیک نگرفت، به جاش مانیتور خرید و بعدا گرافیک های رده پایینتر سری 40 اومد به بازار از اونها تهیه کرد.

ممنون آرمین جان. خیلی عالی. پردازنده رو حتما می خوام یا 13900K باشه یا 7950x چون پردازنده دقیقا مهمترین قطعه ای هست که رو کار من اثر داره.

خیلی عالی میشه سیستم بر پایه ای ام دی هم لطف کنی بدی که پردازنده حتما 7950 باشه. بخاطر خنک بودن و امکان ارتقا بهتر بیشتر تمایل دارم ای ام دی تهیه کنم.

رم عالیه 64 گیگ و از ظاهر رم هم خوشم اومد.

کارت گرافیک فعلا نو نمی خوام بخرم احتمالا یکی دست دوم می خرم. فعلا یه مانتیور خوب که هم به درد استفاده طولانی مدت بخوره و چشم کمتر خسته بشه و هم به درد گیم بخوره معرفی کن که 30 اینچ به بالا باشه و عریض یا کرو نباشه. چون دقیقا اصلا نمی دونم چه مانیتوری خوبه. چندتا هم معرفی کنی خوبه. مثلا از قیمت 20 تومن تا 40 تومن.

کولر عالیه.

اس اس دی فعلا یه ترا خوبه. آیا میشه 2 تا یه ترا رو یه کاری کرد یه درایو بشناسه؟

پاور 1000 وات آیا در آینده کافی هستش؟ با توجه به مصرف بالای کارت های گرافیک و پردازنده های جدید. کلا نمی خوام بیش از 80 درصد توان پاور درگیر بشه. الان شاید گرافیک نخوام اما شاید در آینده بخوام. نظرت در مورد این پاور چیه ارزون تر هم هست.

https://www.newegg.com/gigabyte-aorus-gp-ap1200pm-1200w/p/N82E16817233033

کیسم عالیه.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

جایی ندیدم زده باشه،تقریبی حساب میکنند حالا بسته به مدل بیشتر و کمتر آقا آرمین بهتر میتونند راهنمایی کنند.

حالا ایر کولینگ هم مشکلی نداره بخواید ببندید ولی خب کیس رو باید  corsair icue 7000x تهیه کنید که فضای لازم رو داره.

اگر بخواید هزینه کنید کاستوم لوپ ببندید، یبار برای چندین سال استفاده فقط برای هر نسل سوکت متفاوت ، خرجش یه بلاک جدید میشه 🙂

یکم میشه در مورد کاستوم لوپ توضیح بدید. عمر بهتری داره؟ هزینه اش چقدر میشه مثلا برای 13900K یا 7950X. یه بلاک جدید خرجش چقدره؟

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

ممنون آرمین جان. خیلی عالی. پردازنده رو حتما می خوام یا 13900K باشه یا 7950x چون پردازنده دقیقا مهمترین قطعه ای هست که رو کار من اثر داره.

والا من توصیه نمیکنم پردازنده ای بگیری که نشه خنکش کرد، مگر اینکه واتر اوپن لوپ بخری که من شخصا اصولا چنین پیشنهادی نمیدم. یعنی سیستم AMD که اصلا توصیه نمیکنم، توی اینتل هم 13900K رو توصیه نمیکنم. پردازنده 13900K یک پردازنده تولید شده صرفا برای خوابوندن مچ AMD بوده و میزان مصرفش بالانس نیست و نمیشه خنکش کرد. منطقا پردازنده ای پیشنهاد میکنم که با تجهیزات معقول خنک بشه و لازم نباشه اندازه خود پردازنده هزینه کولر کنم.

خیلی عالی میشه سیستم بر پایه ای ام دی هم لطف کنی بدی که پردازنده حتما 7950 باشه. بخاطر خنک بودن و امکان ارتقا بهتر بیشتر تمایل دارم ای ام دی تهیه کنم.

سعید جان من سیستم برپایه AMD پیشنهاد نمیدم.

کارت گرافیک فعلا نو نمی خوام بخرم احتمالا یکی دست دوم می خرم. فعلا یه مانتیور خوب که هم به درد استفاده طولانی مدت بخوره و چشم کمتر خسته بشه و هم به درد گیم بخوره معرفی کن که 30 اینچ به بالا باشه و عریض یا کرو نباشه. چون دقیقا اصلا نمی دونم چه مانیتوری خوبه. چندتا هم معرفی کنی خوبه. مثلا از قیمت 20 تومن تا 40 تومن.

واقعیتش مانیتوری که قابل پیشنهاد باشه و خریدش منطقی باشه من پیدا نکردم تو مدلهایی که موجوده.

اس اس دی فعلا یه ترا خوبه. آیا میشه 2 تا یه ترا رو یه کاری کرد یه درایو بشناسه؟

میشه RAID 0 کرد منتها بازهم توصیه نمیکنم چون عملکرد روزمره سیستم کند میشه.

پاور 1000 وات آیا در آینده کافی هستش؟

بله.

نظرت در مورد این پاور چیه ارزون تر هم هست.

https://www.newegg.com/gigabyte-aorus-gp-ap1200pm-1200w/p/N82E16817233033

من پیشنهاد نمیدم.

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

والا من توصیه نمیکنم پردازنده ای بگیری که نشه خنکش کرد، مگر اینکه واتر اوپن لوپ بخری که من شخصا اصولا چنین پیشنهادی نمیدم. یعنی سیستم AMD که اصلا توصیه نمیکنم، توی اینتل هم 13900K رو توصیه نمیکنم. پردازنده 13900K یک پردازنده تولید شده صرفا برای خوابوندن مچ AMD بوده و میزان مصرفش بالانس نیست و نمیشه خنکش کرد. منطقا پردازنده ای پیشنهاد میکنم که با تجهیزات معقول خنک بشه و لازم نباشه اندازه خود پردازنده هزینه کولر کنم.

چرا پردازنده ای ام دی پیشنهاد نمی کنی؟

6 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

واقعیتش مانیتوری که قابل پیشنهاد باشه و خریدش منطقی باشه من پیدا نکردم تو مدلهایی که موجوده.

این خیلی ناراحت کننده بود. :(

یه جور شد یکم ناامید شدم. نسل بعد کی میاد؟

اگه مانیتوری که بشه از بازار تهران خرید و تو سایتا موجود نیست هم مدلش بگی خوبه حداقل مد نظرم باشه.

یه جور شد یکم پشیمون شدم از خرید سیستم. :(  ببینم بشه سیستم کامل دست بخرم بعد یه سال نسل بعد نو بخرم اینو ردش کنم بره. 

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

چرا پردازنده ای ام دی پیشنهاد نمی کنی؟

ببین من قبل از اینکه جواب این سوال رو بدم، یه توضیحی راجب 13900K بگم. من کسی رو میشناسم که i9 11900K خرید 27.5 میلیون تومن! هنوز 2 سال نگذشته بود که اینتل پردازنده 7.5 میلیون تومنی i5 12600K رو بیرون داد که از نظر قدرت و کارایی پردازنده i9 11900K رو ناک اوت میکرد. اگر شما راجب خرید تکنولوژی احساسی برخورد کنی، و صرفا بری سراغ پرچمدارا و هرچی گرونتره خرید کنی، از نظر اقتصادی متضرر میشی، بد ضرر میکنی. همین 13900K که الان 32 میلیونه، یه نسل - نهایت دو نسل دیگه - کمتر از 2 سال دیگه - چنان از Core i5 آینده که مطمئنا نصف قیمت خواهد داشت شکست بخوره که همه پشیمون بشن - پس - نباید احساسی برخورد کرد و این همه پول بی زبون رو صرف قطعه ای کرد که آسیب اقتصادی فراوانی داشته باشه.

همون 13700K هم که 23 میلیونه - اونم شکست اقتصادی در آینده خواهد داشت، اما 23 میلیون کجا و 32 میلیون کجا.

در مورد AMD و پلتفرمش، واقعیتش هنوز AMD ناتوان از ارائه محصولیست که به صورت صد در صد با تمام رمهای DDR5 بدون مشکل کار کنه. شما پلتفرم DDR5 اینتل میخری با خیال راحت هر رم DDR5 روش بزاری جوابه، اما در مورد AMD این موضوع ممکنه اما و اگر داشته باشه.

اینجا کمی راجبش توضیح دادم. سروکله زدن با سیستم AMD زیاده، اگر AMD بخری هر روز توی انجمن پلاسی، هی میایی تاپیک میزنی فلان مشکلو چیکار کنم، فلان چیز چرا اینجوریه، فلان خطا رو چطوری رفع کنم. خلاصه درگیری با باگها و مشکلات تمام نشدنی خواهی داشت. اما اینتل کمتر از این داستانا داره.

مطلب بعدی در مورد خطای فنی AMD در افزایش صخامت IHS پردازنده است، که باعث شده این پردازنده ها (کلیه پردازنده های سری 7000) تا 30 درجه داغتر کار کنند. این افزایش ضخامت صرفا برای حفظ سازگاری با کولرهای AM4 بوده. من نمیدونم کدوم احمقی چنین تصمیم مهندسی توی AMD گرفته که بیاد پردازنده با دمای 95 درجه تولید کنه و - 30 درجه - رو فدا کنه، تا صرفا کولرهای نسل قبل سازگار دربیان؟ این اصلا برای من قابل حضم نیست.

مسئله بعدی QC هست. شرکت TSMC با اون همه عظمتش، نمیتونه 2 تا پردازنده همسان تولید کنه. کیفیت سیلیکن پردازنده ها متفاوت هست - قبول اما اینکه بخش QC نتونه تشخیص بده یه پردازنده تولیدی به طرز فجیعی ضعیفتر از حد معموله و این موضوع براشون عادی باشه یعنی فاجعه. یعنی شما نمیتونی مطمئن باشی پردازنده ای که میخری لزوما پرفورمنسش مشابه بررسی هایی که ازش منتشر میشه باشه.

مطلب بعدی مادربرده، به نظر میرسه، بخش رم مادربرد های چیپ AMD برند ایسوس چندان جالب نیست و از این نظر اگر مادربرد برند گیگابایت برای AMD بگیری بهتره - اما - مادربرد های AMD گیگابایت هنوز تو بازار ایران نیومده.

مجموع دلایل بالا، باعث میشه AMD فعلا پیشنهاد ندم.

37 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

یه جور شد یکم ناامید شدم. نسل بعد کی میاد؟

اگه مانیتوری که بشه از بازار تهران خرید و تو سایتا موجود نیست هم مدلش بگی خوبه حداقل مد نظرم باشه.

یه جور شد یکم پشیمون شدم از خرید سیستم. :(  ببینم بشه سیستم کامل دست بخرم بعد یه سال نسل بعد نو بخرم اینو ردش کنم بره. 

سیستم رو یه دفعه نمیشه خرید، بهتره قطعه قطعه بخری، هر زمان قطعات خوب توی بازار اومد، قطعه مورد نظرت رو بخر، وقتی نیست، دست نگهدار تا قطعات بهتر موجود بشه.

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

سیستم رو یه دفعه نمیشه خرید، بهتره قطعه قطعه بخری، هر زمان قطعات خوب توی بازار اومد، قطعه مورد نظرت رو بخر، وقتی نیست، دست نگهدار تا قطعات بهتر موجود بشه.

ممنون بابت توضیحات کاملی که دادی. قطعه قطعه بخرم تا قطعه آخر نخرم نمیشه کار کرد. مثلا مانیتور نباشه نمیشه کار کرد. یا مادربرد وایسم گیگا بیاد نمیشه کار کرد. الان تو مانیتور هایی که تو آمازون هست تا قیمت 500 الی 600 دلار چیزی مد نظر داری خوب باشه و احتمال اینکه ایرانم بیاد باشه.

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

ممنون بابت توضیحات کاملی که دادی. قطعه قطعه بخرم تا قطعه آخر نخرم نمیشه کار کرد. مثلا مانیتور نباشه نمیشه کار کرد. یا مادربرد وایسم گیگا بیاد نمیشه کار کرد. الان تو مانیتور هایی که تو آمازون هست تا قیمت 500 الی 600 دلار چیزی مد نظر داری خوب باشه و احتمال اینکه ایرانم بیاد باشه.

حضرت مانیتور ProArt Display PA32UCX-K ایسوس هست دیجی میده 105 تومن

حضرت مانیتور LG 27MD5KL Monitor 27 مانیتور خوبیه، میدن 59 میلیون

حضرت مانیتور LG 27GP95R-B 27 مانیتور خوبیه، اینم 56 میلیون

حضرت Asus ProArt PA329CV ایسوس موجوده 44.650 میلیون میدن

مانیتور LG 32UN650-W 32 هم مانیتور بدی نیست - ای - ولی دیگه کف داستان حداقله، حدود 20 تا 25 تومنه.

اینا رو چک کن ببین چطورن.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

gigabyte x670aorus elite موجود شده به تازگی ولی به خوبی اون موردی که ریویو کردید نیست .

اقا آرمین حرف شما درست ولی اگر شخص مذکور محل درآمدش ازش باشه من بنظرم فرق میکنه قضیه .

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

gigabyte x670aorus elite موجود شده به تازگی ولی به خوبی اون موردی که ریویو کردید نیست .

اقا آرمین حرف شما درست ولی اگر شخص مذکور محل درآمدش ازش باشه من بنظرم فرق میکنه قضیه .

عه من ندیدم، چند قیمت گذاشتن؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.این کاربر قبلا کیس میساختن باهزینه به مراتب کمتر:ctsel 

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

عه من ندیدم، چند قیمت گذاشتن؟

16500

موردی که بررسی کردم دیدم همین مورد الان همه چیزش  اوکی هست😅

الان امازون امارات و jd رو چک کردم دیدم اگر بخوای منتظر b650e aorus master باشی باید یه 30 تومنی تقریبا کنار بزاری براش ،چون همین الانم قیمتش 2برابر x670 aorus elite ax هست.

اگرم بخوای منتظر ryze9 7950x3d باشی قیمتش تقریبا دور 50 تومن درمیاد😐

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

16500

موردی که بررسی کردم دیدم همین مورد الان همه چیزش  اوکی هست😅

الان امازون امارات و jd رو چک کردم دیدم اگر بخوای منتظر b650e aorus master باشی باید یه 30 تومنی تقریبا کنار بزاری براش ،چون همین الانم قیمتش 2برابر x670 aorus elite ax هست.

اگرم بخوای منتظر ryze9 7950x3d باشی قیمتش تقریبا دور 50 تومن درمیاد😐

نه اصلا 7950X3D که برای کار این دوستمون از 7950X ضعیفتره. قطعا سراغ 3D نباید رفت. مگه هدف گیم باشه.

ولی خداییش B650E Master منطقی نیست 30 تومن، من نظرم اینه اگر موجود بشه، زیر 20 تومن باید باشه، وگرنه ارزش خریدش خیلی میاد پایین.

تروخدا یاسین مادربرد AMD پیشنهاد میدی چک کن دیباگر داشته باشه طرف بفهمه چشه. الان دیدم این آئوروس الیت که پیشنهاد دادی اصلا دیباگر نداره.

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

ببین من قبل از اینکه جواب این سوال رو بدم، یه توضیحی راجب 13900K بگم. من کسی رو میشناسم که i9 11900K خرید 27.5 میلیون تومن! هنوز 2 سال نگذشته بود که اینتل پردازنده 7.5 میلیون تومنی i5 12600K رو بیرون داد که از نظر قدرت و کارایی پردازنده i9 11900K رو ناک اوت میکرد. اگر شما راجب خرید تکنولوژی احساسی برخورد کنی، و صرفا بری سراغ پرچمدارا و هرچی گرونتره خرید کنی، از نظر اقتصادی متضرر میشی، بد ضرر میکنی. همین 13900K که الان 32 میلیونه، یه نسل - نهایت دو نسل دیگه - کمتر از 2 سال دیگه - چنان از Core i5 آینده که مطمئنا نصف قیمت خواهد داشت شکست بخوره که همه پشیمون بشن - پس - نباید احساسی برخورد کرد و این همه پول بی زبون رو صرف قطعه ای کرد که آسیب اقتصادی فراوانی داشته باشه.

همون 13700K هم که 23 میلیونه - اونم شکست اقتصادی در آینده خواهد داشت، اما 23 میلیون کجا و 32 میلیون کجا.

در مورد AMD و پلتفرمش، واقعیتش هنوز AMD ناتوان از ارائه محصولیست که به صورت صد در صد با تمام رمهای DDR5 بدون مشکل کار کنه. شما پلتفرم DDR5 اینتل میخری با خیال راحت هر رم DDR5 روش بزاری جوابه، اما در مورد AMD این موضوع ممکنه اما و اگر داشته باشه.

اینجا کمی راجبش توضیح دادم. سروکله زدن با سیستم AMD زیاده، اگر AMD بخری هر روز توی انجمن پلاسی، هی میایی تاپیک میزنی فلان مشکلو چیکار کنم، فلان چیز چرا اینجوریه، فلان خطا رو چطوری رفع کنم. خلاصه درگیری با باگها و مشکلات تمام نشدنی خواهی داشت. اما اینتل کمتر از این داستانا داره.

مطلب بعدی در مورد خطای فنی AMD در افزایش صخامت IHS پردازنده است، که باعث شده این پردازنده ها (کلیه پردازنده های سری 7000) تا 30 درجه داغتر کار کنند. این افزایش ضخامت صرفا برای حفظ سازگاری با کولرهای AM4 بوده. من نمیدونم کدوم احمقی چنین تصمیم مهندسی توی AMD گرفته که بیاد پردازنده با دمای 95 درجه تولید کنه و - 30 درجه - رو فدا کنه، تا صرفا کولرهای نسل قبل سازگار دربیان؟ این اصلا برای من قابل حضم نیست.

مسئله بعدی QC هست. شرکت TSMC با اون همه عظمتش، نمیتونه 2 تا پردازنده همسان تولید کنه. کیفیت سیلیکن پردازنده ها متفاوت هست - قبول اما اینکه بخش QC نتونه تشخیص بده یه پردازنده تولیدی به طرز فجیعی ضعیفتر از حد معموله و این موضوع براشون عادی باشه یعنی فاجعه. یعنی شما نمیتونی مطمئن باشی پردازنده ای که میخری لزوما پرفورمنسش مشابه بررسی هایی که ازش منتشر میشه باشه.

مطلب بعدی مادربرده، به نظر میرسه، بخش رم مادربرد های چیپ AMD برند ایسوس چندان جالب نیست و از این نظر اگر مادربرد برند گیگابایت برای AMD بگیری بهتره - اما - مادربرد های AMD گیگابایت هنوز تو بازار ایران نیومده.

مجموع دلایل بالا، باعث میشه AMD فعلا پیشنهاد ندم.

آقا آرمین میشه اون 12600k که گفتین 7.5 لینک کنین؟ من میخوام :|

من که هر جا قیمت میبینم اون پردازنده بالای 16-17 تومنه و اون i9 طرفای 20 تومن ....

از لحاظ قدرتی هم 12600 توی بنچمارک یه 6-7 درصد بالاتره که همچین ناک اوت هم نیست

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است:

آقا آرمین میشه اون 12600k که گفتین 7.5 لینک کنین؟ من میخوام :|

من که هر جا قیمت میبینم اون پردازنده بالای 16-17 تومنه و اون i9 طرفای 20 تومن ....

از لحاظ قدرتی هم 12600 توی بنچمارک یه 6-7 درصد بالاتره که همچین ناک اوت هم نیست

برادر در بدو ورود رو من گفتم. شما قیمت الان رو نگاه میکنید، من دارم قیمت به تاریخ ورود اون پردازنده 12600K به بازار ایران رو اشاره میکنم. از اونجایی که الان 11900K دیگه 27.5 میلیون نیست، پردازنده 12600K هم دیگه 7.5 میلیون نیست. زمونه عوض شده. :D

از نظر تفاوت قدرت، شما در دنیای فن آوری از 2 جهت میتونید یک محصول رو شکست بدین. یا از نظر قیمتی یا از نظر قدرتی، وقتی هر دوتا رو همزمان انجام میدین یعنی هم از نظر قیمت و هم از نظر قدرت یک محصول رو شکست میدین این اسمش اگر ناک اوت نیست چیه؟

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

نه اصلا 7950X3D که برای کار این دوستمون از 7950X ضعیفتره. قطعا سراغ 3D نباید رفت. مگه هدف گیم باشه.

ولی خداییش B650E Master منطقی نیست 30 تومن، من نظرم اینه اگر موجود بشه، زیر 20 تومن باید باشه، وگرنه ارزش خریدش خیلی میاد پایین.

تروخدا یاسین مادربرد AMD پیشنهاد میدی چک کن دیباگر داشته باشه طرف بفهمه چشه. الان دیدم این آئوروس الیت که پیشنهاد دادی اصلا دیباگر نداره.

تواین رنج من چشم آب نمیخوره موردی پیدا بشه که دیباگر داشته باشه.

الان آمازون امارات چک کنید.

x670 aorus elite :1180 

b650e aorus master: 2205

x670 الیت گیگا مادربرد کاملی هست،از لحاظ صدای انبرد ضعیفه که تهش یه کارت صدا خرجشه .بعیدم میدونم با رم کورسیر دمیناتور ها به مشکل بخوره،زیاد دیدم از این کانفیگ با فرکانس های 5200تا 6000 مگاهرتز

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

تواین رنج من چشم آب نمیخوره موردی پیدا بشه که دیباگر داشته باشه.

الان آمازون امارات چک کنید.

x670 aorus elite :1180 

b650e aorus master: 2205

x670 الیت گیگا مادربرد کاملی هست،از لحاظ صدای انبرد ضعیفه که تهش یه کارت صدا خرجشه .بعیدم میدونم با رم کورسیر دمیناتور ها به مشکل بخوره،زیاد دیدم از این کانفیگ با فرکانس های 5200تا 6000 مگاهرتز

مهندس حداقل رم حتما هاینیکس بزار،

رمهایی که 3 تا تایمینگشون شبیه همه یا آشغالهای مایکرونه یا رمهای سامسونگه که به درد AMD نمیخوره، اگر دامینیتور یا ونجنس یا هر چی میگذاری، از مدلهای هاینیکس بزار که CL اولش خیلی کمتر از 2 تا تایمینگ بقیه اشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...