رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

.

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

• ارسال 170
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

45 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

فقط یه موضوعی هست،اینه که گیگا حتی همون سامسونگ ها و مایکرون ها رو زده که ساپورت میکنه،یعنی با وجود این قضیه میگید مشکل وجود داره؟

شانس ناسازگاری با آپدیت بایوس خیلی کم میشه، بالای 90 درصد رفع میشه. ولی ضمانتی نیست صد در صد رفع بشه، به همین خاطر رمهای مخصوص AMD با استاندارد EXPO تولید شد.

یعنی اگر مشکل کامل رفع میشد نیازی نبود رمهای مخصوص AMD اصلا تولید بشن.

لینک به دیدگاه

رو فروم نمیشه هیچ تصویری آپلود کرد😐

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان مخصوصا آرمین جان که منو آگاه کرد شرایط بازار سخت افزار چطوره. فکر می کنم بهتره یه لپتاپ دیگه بخرم تا این لپتاپی که دستم هست آزاد بشه یه سالی سر کنم نسل بعد انشاالله این مشکلات الان رو دیگه نداشته باشه. باز دوستان لطف کردن نظر دادن ممنونشون هستم.

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

ممنون از دوستان مخصوصا آرمین جان که منو آگاه کرد شرایط بازار سخت افزار چطوره. فکر می کنم بهتره یه لپتاپ دیگه بخرم تا این لپتاپی که دستم هست آزاد بشه یه سالی سر کنم نسل بعد انشاالله این مشکلات الان رو دیگه نداشته باشه. باز دوستان لطف کردن نظر دادن ممنونشون هستم.

حالا تو پرانتز میگم شما یه کار دیگه هم میتونید انجام بدید ،یه باندل رایزن با 7800x3d سفارش بدید چند وقت دیگه(سفارش از خارج)،سال بعدم که سی پیو رو رد کنید بره یه zen5 تهیه کنید،بنظرم افت مالیش کمتر از لبتاپ باشه،کارتون رو هم بهتر راه میندازه

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

حالا تو پرانتز میگم شما یه کار دیگه هم میتونید انجام بدید ،یه باندل رایزن با 7800x3d سفارش بدید چند وقت دیگه(سفارش از خارج)،سال بعدم که سی پیو رو رد کنید بره یه zen5 تهیه کنید،بنظرم افت مالیش کمتر از لبتاپ باشه،کارتون رو هم بهتر راه میندازه

از کجا سفارش بدم؟

نهایت یکی دو هفته دیگه باید یه چیزی بخرم کمک دستم بشه. 😕

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

از کجا سفارش بدم؟

نهایت یکی دو هفته دیگه باید یه چیزی بخرم کمک دستم بشه. 😕

1-2هفته شدنی نیست😐

اینطوری بهتر هست که همون گیگابایت موجود رو تهیه کنید به همراه ryzen9 7900x 

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

1-2هفته شدنی نیست😐

اینطوری بهتر هست که همون گیگابایت موجود رو تهیه کنید به همراه ryzen9 7900x 

چقدر طول می کشه؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، saeed110 گفته است:

همیشه هر نسلی بخری یسری مشکلات داره. وقتی در لبه پیشرفت تکنولوژی قرار میگیری، باید پی یه چیزایی رو به تنت بمالی - هیچ پلتفرم کاملی وجود نداره. نسل های بعدی هم Perfect نخواهد بود. در هر زمان که سیستم تهیه کنی، با یکسری مشکلات باید دسته پنجه نرم کنی.

منتها تشخیص این موضوع که چه زمانی سیستم رو باید تهیه کنی به خود شما برمیگرده. در هر زمان باید با مشکلات زمان خودش روبه رو بشی.

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

همیشه هر نسلی بخری یسری مشکلات داره. وقتی در لبه پیشرفت تکنولوژی قرار میگیری، باید پی یه چیزایی رو به تنت بمالی - هیچ پلتفرم کاملی وجود نداره. نسل های بعدی هم Perfect نخواهد بود. در هر زمان که سیستم تهیه کنی، با یکسری مشکلات باید دسته پنجه نرم کنی.

منتها تشخیص این موضوع که چه زمانی سیستم رو باید تهیه کنی به خود شما برمیگرده. در هر زمان باید با مشکلات زمان خودش روبه رو بشی.

بله مشکلات هست اما خوب مشکل داریم تا مشکل وقتی دمای پردازنده بالارده نسل 13 اینتل رو با بهترین کولرهای بازار هم نمیشه تو محدوده مناسب نگه داشت یا طبق اون مقاله ای که دادید مشکلات پردازنده های ای ام دی با رم ها فکر نکنم چیزی باشه راحت ازش گذشت. حالا باز سبک سنگین می کنم ممنون بابت راهنمایی که کردید.

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

بله مشکلات هست اما خوب مشکل داریم تا مشکل وقتی دمای پردازنده بالارده نسل 13 اینتل رو با بهترین کولرهای بازار هم نمیشه تو محدوده مناسب نگه داشت یا طبق اون مقاله ای که دادید مشکلات پردازنده های ای ام دی با رم ها فکر نکنم چیزی باشه راحت ازش گذشت. حالا باز سبک سنگین می کنم ممنون بابت راهنمایی که کردید.

آره ولی پردازنده غیر از 13900K هم داریم.

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

آره ولی پردازنده غیر از 13900K هم داریم.

گرچه دوست داشتم آخرین مدل رو بخرم یه حس درونی هست اما حقیقتش واقعا وقت ندارم خیلی طولش بدم. 13700K انتخاب می کنم نهایی شد. نهایت کل باندل رو بعدا عوض می کنم. ای ام دی بخرم میشد فقط پردازنده عوض کرد اینتل اما مادربرد زیاد میده بیرون.

این قطعات ببین خوبه هرجا نیاز به اصلاح داشت اصلاح بکن

https://www.lioncomputer.com/product/xwmn4/Intel-Core-i7-13700K-Raptor-Lake-LGA1700-13th-Gen-BOX-Processor

لینک به دیدگاه

والا سعید جان من پیشنهادم رو در رابطه با قطعات دادم. توی این لیست قطعات پیشنهادی شما با هم سازگار هستند اما مثلا مادربرد، پاور، کولر و اس اس دی انتخاب من نیست. حالا شما خودت دوست داری اوکیه ولی خوب پیشنهاد من نیست.

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

والا سعید جان من پیشنهادم رو در رابطه با قطعات دادم. توی این لیست قطعات پیشنهادی شما با هم سازگار هستند اما مثلا مادربرد، پاور، کولر و اس اس دی انتخاب من نیست. حالا شما خودت دوست داری اوکیه ولی خوب پیشنهاد من نیست.

حقیقتش مادربرد رو دست پایین گرفتن بعدا خواستم عوض کنم فشار بهم نیاد. اس اس دی 2 ترا نداره مدل پرو. بعضی وقتا نیاز میشه بیش از یک ترا دیتا یه جا رو اس اس دی باشه اگه بخوام دیتا رو منتقل کنم یکم وقت میگیره. اگه خیلی تفاوتش هست همون پرو رو میگیرم بعدا یکاریش می کنم.

کولر و پاوری که شما گفتی رو جایگزین می کنم. مادربرد به نظرت ارزش داره اینقدر هزینه کنه 42 تومن مادربرد که بخوام پردازنده عوض کنم اونم باید عوضش کنم. اینتل اگه مثل ای ام دی هی مادربرد عوض نمی کرد منطقی بود.

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

حقیقتش مادربرد رو دست پایین گرفتن بعدا خواستم عوض کنم فشار بهم نیاد. اس اس دی 2 ترا نداره مدل پرو. بعضی وقتا نیاز میشه بیش از یک ترا دیتا یه جا رو اس اس دی باشه اگه بخوام دیتا رو منتقل کنم یکم وقت میگیره. اگه خیلی تفاوتش هست همون پرو رو میگیرم بعدا یکاریش می کنم.

کولر و پاوری که شما گفتی رو جایگزین می کنم. مادربرد به نظرت ارزش داره اینقدر هزینه کنه 42 تومن مادربرد که بخوام پردازنده عوض کنم اونم باید عوضش کنم. اینتل اگه مثل ای ام دی هی مادربرد عوض نمی کرد منطقی بود.

برادر سعید، من کجا مادربرد 42 میلیونی پیشنهاد دادم؟ مادربرد پیشنهادی من مدل Z790 Strix E بود که توی لیون 32 میلیون قیمتش بود و ارزون ترین مادربردی بود که SSD های Gen.5 رو پشتیبانی میکرد. که الان چک کردم خریدن و بردن. تموم شد و رفت. یعنی هر کی بوده روی هوا زده.

مادبرد جایگزین مادربرد ایسوس ROG STRIX Z790 A GAMING WIFI DDR5 رو پیشنهاد میکنم هرچند دیگه از SSD های Gen.5 پشتیبانی نمیکنه.

در مورد SSD، مدل 980 Pro دو ترابایت MIT داره حدود 11.5 بود قیمتش. الان موقتا ناموجود کرده اما باز هر جور خودت صلاح میدونی.

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

برادر سعید، من کجا مادربرد 42 میلیونی پیشنهاد دادم؟ مادربرد پیشنهادی من مدل Z790 Strix E بود که توی لیون 32 میلیون قیمتش بود و ارزون ترین مادربردی بود که SSD های Gen.5 رو پشتیبانی میکرد. که الان چک کردم خریدن و بردن. تموم شد و رفت. یعنی هر کی بوده روی هوا زده.

مادبرد جایگزین مادربرد ایسوس ROG STRIX Z790 A GAMING WIFI DDR5 رو پیشنهاد میکنم هرچند دیگه از SSD های Gen.5 پشتیبانی نمیکنه.

در مورد SSD، مدل 980 Pro دو ترابایت MIT داره حدود 11.5 بود قیمتش. الان موقتا ناموجود کرده اما باز هر جور خودت صلاح میدونی.

ناموجود بود من اشتباه کردم. فکر کردم مدل hero گفتی. اون مادربرد رو فافا داره. همین امشب سعی می کنم بخرمش. اس اس دی هم همون مدل پرو 2 ترا می خرم. mit همه چیز رو زده ناموجود احتمالا هفته بعد موجود کنه. 

مانیتور از همون پیشنهادی شما بخرم اوکی هست؟

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

ناموجود بود من اشتباه کردم. فکر کردم مدل hero گفتی. اون مادربرد رو فافا داره. همین امشب سعی می کنم بخرمش. اس اس دی هم همون مدل پرو 2 ترا می خرم. mit همه چیز رو زده ناموجود احتمالا هفته بعد موجود کنه. 

مانیتور از همون پیشنهادی شما بخرم اوکی هست؟

آره مانیتور ها رو ببین، من خیلی نمیدونم در کارکردی که شما از سیستم داری مانیتور خاص نیاز داری یا یه مانیتور با استفاده General برات اوکیه، مانیتور رو من خودم خیلی وارد نیستم خودت چک کن.

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

آره مانیتور ها رو ببین، من خیلی نمیدونم در کارکردی که شما از سیستم داری مانیتور خاص نیاز داری یا یه مانیتور با استفاده General برات اوکیه، مانیتور رو من خودم خیلی وارد نیستم خودت چک کن.

والا من خودمم مانیتور وارد نیستم الان گیم نمی زنم اما شاید سال بعد زدم. الان استفاده ام روزی 10 ساعته که باید به مانیتور خیره بشم. مانیتور رو وقت هست من مادربرد و پردازنده رو بخرم امشب خیالم راحت بشه بقیه رو خرد خرد می خرم.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

اینا رو خریدم

Core i7 13700K Raptor Lake
ROG STRIX Z790 E GAMING WIFI DDR5

DOMINATOR PLATINUM RGB 64GB 2×32GB 6000MHz CL40 Black

ASUS ROG THOR 1000P2 GAMING

این کولر رو پیدا نمی کنم جایگزین هست براش؟

DeepCool LT720 360

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

DeepCool LT720 360

خنک کننده پردازنده ایسوس مدل ROG Ryujin 360 II

میتونی از عرفان رایانه 11.5 بگیری؟

لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

خنک کننده پردازنده ایسوس مدل ROG Ryujin 360 II

میتونی از عرفان رایانه 11.5 بگیری؟

معتبر هست؟ معتبر باشه می خرم موردی نداره. فقط ظاهرا RGB نیست. تمایل دارم RGB باشه.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

هم اکنون، saeed110 گفته است:

اینا رو خریدم

Core i7 13700K Raptor Lake
ROG STRIX Z790 E GAMING WIFI DDR5

DOMINATOR PLATINUM RGB 64GB 2×32GB 6000MHz CL40 Black

ASUS ROG THOR 1000P2 GAMING

DeepCool LT720 360

https://www.lioncomputer.com/product/xwgk1/DeeoCool-LS720-Black-CPU-RGB-Liquid-Cooler

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

آرمین جان این اوکی هست بخرمش؟ سقف کارت خرید اینترنتیم پر شده نمیذاره بانک خرید کنم باید بقیه قطعات رو از 12 شب به بعد بخرم.

@ARMIN

لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

آرمین جان این اوکی هست بخرمش؟ سقف کارت خرید اینترنتیم پر شده نمیذاره بانک خرید کنم باید بقیه قطعات رو از 12 شب به بعد بخرم.

@ARMIN

بگیر برادر.

پیشنهاد آقا یاسین رو شهید نکن. :D

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

بگیر برادر.

پیشنهاد آقا یاسین رو شهید نکن. :D

عالی دستشون درد نکنه پی وی کلی راهنمایی کردن منو. می خواستم لپتاپ بگیرم منصرف کردن منو. انشاالله که خیر باشه. شما و آقا یاسین خیلی کمک کردید خدا خیرتون بده. فقط الان نمی تونم باید وایسم 12 شب به بعد بخرم.

بزرگ ترین مشکلم اینه تنوع مانیتور خیلی کم شده. آرمین جان تهران جایی میشناسی تنوع مانیتور خوبی داشته باشه از اونجا بخریم و آدم منصفی باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...