رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱۴۰۲/۱/۱۷ در 23:17، ARMIN گفته است:

دیگه با لیون جدید روبه رو هستیم. من توی تاپیک انتقادات تا جایی که میشد توضیح دادم. البته انصافا من خودم قبل از عید از لیون با مدیریت جدید خرید داشتم، راضی بودم. ولی سرور جدیدی که رفتیم، اصلا کیفیتش خوب نیست.

من فقط با اینترنت همراه اول دسترسی به انجمن و سایت دارم.

آرمین جان نیاز به خرید خمیر حرارتی هست یا همونی که آماده رو کولر هست کفایت می کنه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 170
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۱ ساعت قبل، saeed110 گفته است:

آرمین جان نیاز به خرید خمیر حرارتی هست یا همونی که آماده رو کولر هست کفایت می کنه؟

همون روی کولر برای بار اول کافیه.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

همون روی کولر برای بار اول کافیه.

خدا کنه اشتباه نزنم  بار دوم بخوام. اما در هر صورت بخوام خمیر بخرم چه مدلی رو پیشنهاد می کنید هم به سطح تماس کولر آسیب نزنه هم ضریب انتقال حرارتی خوبی داشته باشه. بعد یه هارد آرشیو می خوام دور پایین که سایلنت هم باشه چه مدلی پیشنهاد می دی؟

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

خدا کنه اشتباه نزنم  بار دوم بخوام. اما در هر صورت بخوام خمیر بخرم چه مدلی رو پیشنهاد می کنید هم به سطح تماس کولر آسیب نزنه هم ضریب انتقال حرارتی خوبی داشته باشه. بعد یه هارد آرشیو می خوام دور پایین که سایلنت هم باشه چه مدلی پیشنهاد می دی؟

Noctua NT-H2، ترمال گریزلی کریونات، اینا همه خوبن.

خمیر حرارتی کولر مستر MASTERGEL PRO V2

هارد هر چی گرفتی اوکی، همه اشون بعد از مدتی صدا میدن. وسترن آبی 1 ترا یا هر مدل.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، ARMIN گفته است:

Noctua NT-H2، ترمال گریزلی کریونات، اینا همه خوبن.

خمیر حرارتی کولر مستر MASTERGEL PRO V2

هارد هر چی گرفتی اوکی، وسترن آبی 1 ترا یا هر مدل.

بنفش دیدم دورش 5200 هست فکر کنم سایلنت باشه.

لینک به دیدگاه

54 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

بنفش دیدم دورش 5200 هست فکر کنم سایلنت باشه.

من اصولا ضد هارد دیسک هستم، کلا همه اشون یه آشغالن. تنها هارد دیسکی که ازش راضی بودم وسترن قرمز بود. که واقعا بی صدا بود.

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

من اصولا ضد هارد دیسک هستم، کلا همه اشون یه آشغالن. تنها هارد دیسکی که ازش راضی بودم وسترن قرمز بود. که واقعا بی صدا بود.

ببین یه هارد داشتم کار می کرد از پنکه صداش بیشتر بود چشم ترسیده :D فقط آرشیو هست اصلا سراغش نمی رم. می خوام اس اس دی دوم بگیریم برای بکاپ که اطلاعات مهم از هارد اصلی بکاپ بگیرم که دیگه فقط هارد میشه روش ذخیره فیلم و دیتایی که هفته ای یکی دو بار به کارم میاد. اصلا چی بشه برم سراغ هارد این هارد فقط خاموش بشه من باش کار ندارم. حوصله ام هم نمی کشه هارد پرتابل وصل کنم به سیستم می خوام جم و جور باشه سر این هارد اینترنال بگیرم بهتره. پس همین هارد قرمز می خرم توکل بر خدا.

این اوکی هست؟
https://www.lioncomputer.com/product/epkxq/Westrern-Digital-RED-NAS-6TB-64MB-HDD

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

ببین یه هارد داشتم کار می کرد از پنکه صداش بیشتر بود چشم ترسیده :D فقط آرشیو هست اصلا سراغش نمی رم. می خوام اس اس دی دوم بگیریم برای بکاپ که اطلاعات مهم از هارد اصلی بکاپ بگیرم که دیگه فقط هارد میشه روش ذخیره فیلم و دیتایی که هفته ای یکی دو بار به کارم میاد. اصلا چی بشه برم سراغ هارد این هارد فقط خاموش بشه من باش کار ندارم. حوصله ام هم نمی کشه هارد پرتابل وصل کنم به سیستم می خوام جم و جور باشه سر این هارد اینترنال بگیرم بهتره. پس همین هارد قرمز می خرم توکل بر خدا.

این اوکی هست؟
https://www.lioncomputer.com/product/epkxq/Westrern-Digital-RED-NAS-6TB-64MB-HDD

این خیلی کنده، خیعلی کنده.

اگر عجله نداری کمی صبر کن مدلهای بهتر و معقول تر قرمز بیاد به بازار بعد خرید کن.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

این خیلی کنده، خیعلی کنده.

اگر عجله نداری کمی صبر کن مدلهای بهتر و معقول تر قرمز بیاد به بازار بعد خرید کن.

نه هارد اکسترنال خیلی دارم عجله ندارم. بیخیال شدم کلا هارد رو فعلا. اس اس دی دوم می خرم. یه سوال داشتم من یه پوشه هاوی اطلاعات بسیار مهم دارم. آیا میشه یه پوشه همزمان رو دو هارد باشه من اطلاعات رو رو هر کدوم تغییر بدم در لحظه دو جا تغییر کنه؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، saeed110 گفته است:

قطعاتی که امروز دستم رسیدن

IMG_20230410_143323_649.thumb.jpg.55e6c10e65df2d4b90bd6e959c46192a.jpg

به به، پاور رو از کجا تونستید تهیه کنید😀

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

قطعاتی که امروز دستم رسیدن

IMG_20230410_143323_649.thumb.jpg.55e6c10e65df2d4b90bd6e959c46192a.jpg

مو به تن آدم سیخ میشه.

17 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

نه هارد اکسترنال خیلی دارم عجله ندارم. بیخیال شدم کلا هارد رو فعلا. اس اس دی دوم می خرم. یه سوال داشتم من یه پوشه هاوی اطلاعات بسیار مهم دارم. آیا میشه یه پوشه همزمان رو دو هارد باشه من اطلاعات رو رو هر کدوم تغییر بدم در لحظه دو جا تغییر کنه؟

میشه ولی من بلد نیستم. :D

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

به به، پاور رو از کجا تونستید تهیه کنید😀

پاور رو دیجیکالا داشت.

12 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

می خوام همین مدل دوتراش رو بخرم از لیون. این اس اس دی داخل تصویر رو بندازم رو لپتاپم اس اس دی لپتام رو در بیارم بندازم رو سیستم برای بکاپ اینجور فکر کنم منطقی باشه. لپتاپم هم سر حال تر میشه. فقط می مونه یکار کنم دو تا پوشه هم زمان رو دوتا درایو باشه این بشه حله خیالم راحت میشه همیشه نگران این بودم دیتام از دست بره. هر هفته بکاپ می گرفتم اما خوب ممکنه یه هفته اطلاعاتم بپره.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

مو به تن آدم سیخ میشه.

از چت جی پی تی سوال کردم این جواب رو بهم داد. نمی دونم درسته یا نه.

برای ذخیره کردن یک فولدر در دو درایو مجزا، می توانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

1. استفاده از نرم افزار هایی مانند SyncToy یا FreeFileSync که به شما اجازه می دهند فایل ها و فولدرها را به صورت همزمان بین دو درایو یا پوشه مختلف همگام سازی کنید.

2. استفاده از یک فایل سیستم مجزا برای هر درایو و سپس ایجاد یک لینک سخت بین دو فولدر. برای این کار، می توانید از دستور mklink در خط فرمان ویندوز استفاده کنید. به عنوان مثال:

mklink /d "D:\Folder1" "E:\Folder1"

این دستور یک لینک سخت با نام "Folder1" در درایو D ایجاد می کند که به پوشه "Folder1" در درایو E اشاره می کند. با این کار، هر تغییری که در فولدر "Folder1" اعمال شود، در هر دو درایو به روزرسانی خواهد شد.

لینک به دیدگاه

از چت جی پی تی سوال کردم این جواب رو بهم داد. نمی دونم درسته یا نه.

برای ذخیره کردن یک فولدر در دو درایو مجزا، می توانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

1. استفاده از نرم افزار هایی مانند SyncToy یا FreeFileSync که به شما اجازه می دهند فایل ها و فولدرها را به صورت همزمان بین دو درایو یا پوشه مختلف همگام سازی کنید.

2. استفاده از یک فایل سیستم مجزا برای هر درایو و سپس ایجاد یک لینک سخت بین دو فولدر. برای این کار، می توانید از دستور mklink در خط فرمان ویندوز استفاده کنید. به عنوان مثال:

mklink /d "D:\Folder1" "E:\Folder1"

این دستور یک لینک سخت با نام "Folder1" در درایو D ایجاد می کند که به پوشه "Folder1" در درایو E اشاره می کند. با این کار، هر تغییری که در فولدر "Folder1" اعمال شود، در هر دو درایو به روزرسانی خواهد شد.

Raid 4فکر میکنم جواب کارتون باشه

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

Raid 4فکر میکنم جواب کارتون باشه

اگه اینکار رو بکنم تمام اطلاعات دو جا ذخیره میشه یا یه فولدر خاص؟

من نمی خوام همه اطلاعات دوجا ذخیر بشه.

لینک به دیدگاه

اگه اینکار رو بکنم تمام اطلاعات دو جا ذخیره میشه یا یه فولدر خاص؟

من نمی خوام همه اطلاعات دوجا ذخیر بشه.

تو راید کردن اطلاعات همزمان دوجا ذخیره میشه این بخاطر این هست که درصورت خرابی یک هارد اطلاعات رو هارد دوم محفوظ باشه

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، rajah گفته است:

تو راید کردن اطلاعات همزمان دوجا ذخیره میشه این بخاطر این هست که درصورت خرابی یک هارد اطلاعات رو هارد دوم محفوظ باشه

من اگه یه اس اس دی پر سرعت و یه هارد رو راید کنم احتمالا سرعت اس اس دی محدود میشه من قصد ندارم تمام اطلاعات یه درایو رو دو جا داشته باشم قصدم اینه یه فولدر حاوی اطلاعات مهم نزدیک به 50 گیگ دو جا باشه. اطلاعات هر نیم ساعت در حا تغییر هست. فقط می خوام قسمتی که تغییر می کنه حافظه دوم هم به روز رسانی بشه.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

آرمین جان یه عکس میذارم تا این حد اسمبل کردم. من حقیقتش ده سال سیستم اسمبل نکردم و اون قدیم هم کیس high end نبود سر این احساس می کنم تعداد سیمای پشت کیس خیلی زیاده آدم گیج میشه. کابل ار جی بی هم اضافه شده نمی دونم تمام کابل های ار جی بی به هم وصل میشن بعد یدونه کابل وصل میشه رو مادربرد یا هر کدوم جدا خلاصه که احساس می کنم به راهنمایی احتیاج دارم. به نظرم قدم به قدم باشه من راحت تر می تونم انجام بدم. همچنین فعلا می خوام سیستم راه بیوفته تست کنم بعداسمبل بهتری میشه سر فرصت انجام بدم.

@ARMIN

IMG_20230411_140438_247.thumb.jpg.c8e8d4db712522db7664d2edcdd17bb7.jpg

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

اینا رو درست وصل کردم دقیقا قرینه این پاور ریسن وصل کردم البته نوشته ریست رو سوکت به سمت پایین هست داخل کاتالوگ اینجور بود.

IMG_20230411_142349_261.thumb.jpg.b83ec8541e0494965b34807213026e07.jpg

لینک به دیدگاه

اینا سه کابل کولر هست پایینی می دونم وصل میشه به پاور اما وسطی و بالایی دقیقا نمی دونم کجای مادربرد باید وصل بشهIMG_20230411_144110_564.thumb.jpg.e8202a6e8746ccc359c998411a1c0afa.jpg

لینک به دیدگاه

57 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

آرمین جان یه عکس میذارم تا این حد اسمبل کردم. من حقیقتش ده سال سیستم اسمبل نکردم و اون قدیم هم کیس high end نبود سر این احساس می کنم تعداد سیمای پشت کیس خیلی زیاده آدم گیج میشه. کابل ار جی بی هم اضافه شده نمی دونم تمام کابل های ار جی بی به هم وصل میشن بعد یدونه کابل وصل میشه رو مادربرد یا هر کدوم جدا خلاصه که احساس می کنم به راهنمایی احتیاج دارم. به نظرم قدم به قدم باشه من راحت تر می تونم انجام بدم. همچنین فعلا می خوام سیستم راه بیوفته تست کنم بعداسمبل بهتری میشه سر فرصت انجام بدم.

@ARMIN

به نظر درست بستی همه چیزو.

کابل های پاور اورجینالش همون رنگیه؟

کابل پشت زیاد و به هم ریخته باشه مهم نیست درست بستن کابل ها مهم تر از مدیریت کابل کشیه.

چون تصویر واید نگرفتی نمیدونم نمیشد واتر و اون طرفی بست شلنگ بره سمت راست؟

خیلی مراقب باش پیچ ریزه نیفته توی پاور لامصب ایسوس هیچ محافظی نگذاشته یه چیزی بیفته صاف میره تو شکم پاور. موقع کار یه برگ کاغذ بزر روی سقف پاور.

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

به نظر درست بستی همه چیزو.

کابل های پاور اورجینالش همون رنگیه؟

کابل پشت زیاد و به هم ریخته باشه مهم نیست درست بستن کابل ها مهم تر از مدیریت کابل کشیه.

چون تصویر واید نگرفتی نمیدونم نمیشد واتر و اون طرفی بست شلنگ بره سمت راست؟

خیلی مراقب باش پیچ ریزه نیفته توی پاور لامصب ایسوس هیچ محافظی نگذاشته یه چیزی بیفته صاف میره تو شکم پاور. موقع کار یه برگ کاغذ بزر روی سقف پاور.

آره اورجینال داخل کارتن بود. فقط کابل ساتا سیاه هست. منظورم اون کابل برق شیش پین هست که باش برق هارد و اینا تامین می کنیم. چون پشت کیسه دیده نمیشه سر این فکر کنم سیاه گذاشتن. پشت کیس بهم ریخته هست و به نظرم فعلا مهم نیست تا یه زمان وقت داشتم اونم درست کنم. رفته رفته ایده میگیرم بهتر می کنم اسمبل اولم بعد هشت ساله که قشنگ همه چیز عوض شده 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

من درک درستی از کابل ار جی بی ندارم. نمی دونم یدونه کابله همه بهش وصل میشن. یا با کابل ها رو وصل کنیم یه جای کیس بعد کابل کیس رو وصل کنیم به مادربرد خلاصه نمی دونم چیه.

در مورد کولر هم همه مدل می تونم ببندم اما تو یوتیوب حالت های مختلف بود من با این مدل بستن حال کردم. بعد خوشم نیومد مدلش عوض می کنم.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، saeed110 گفته است:

اینا سه کابل کولر هست پایینی می دونم وصل میشه به پاور اما وسطی و بالایی دقیقا نمی دونم کجای مادربرد باید وصل بشهIMG_20230411_144110_564.thumb.jpg.e8202a6e8746ccc359c998411a1c0afa.jpg

وسطی باید به پین فس سیپی یو وصل شه 

2تای بالایی هم به نظر سوکت ارجی بی هست

اگه روی مادربرد نگاه کنی مشخصه

البته برای سینک ارجی بی با بقیه به مادربرد وصل میشه والا به پاور هم میشه وصل کرد

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، sinatak گفته است:

وسطی باید به پین فس سیپی یو وصل شه 

2تای بالایی هم به نظر سوکت ارجی بی هست

اگه روی مادربرد نگاه کنی مشخصه

البته برای سینک ارجی بی با بقیه به مادربرد وصل میشه والا به پاور هم میشه وصل کرد

ممنون 

در اصل چهارتا کابله نمی دونم اون کابل جدا برای بمپ هست یا فن. اون کابل جدا که شبیه کابل وسطی هست سه تا سیمه هست اینی که تو گفتی فن سی پی یو دوتا سیم داره. 

باز دقیق نمی دونم می خوام مطمئن بشم داخل یوتیوب هم جالب توضیح ندادن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...