رفتن به مطلب

بهترین پیشنهاد شما برای جایگزینیِ سرویس ADSL2+ چیه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب

خلاصه مطلب: الان سالهای زیادی هست که دارم از سرویس ADSL2+ استفاده می‌کنم ولی این اواخر مشکلاتش به معنای واقعی کلمه روی اعصابه، از قطعی‌های رندوم بگیر تا افت SNR که بیشترش متوجهِ بستر مخابراتی منطقه هست. برای همین قصد دارم کلا ADSL2+ رو بذارم کنار و برم سراغ یه سرویس دیگه. شرایط خاص منطقه ما:

1. ساکن مازندارن هستم، رطوبت هوا + بارندگی معمولا زیاده

2. کافوی منطقه ما فعلا مسی هست، نمی‌دونم چرا تا به حال فیبر نیومده!

3. اطراف خونه ما ساختمان بلند زیاده به طوری که حتی اینترنت ایرانسل هم به زور سرعتش به بالای 2.5 الی 3 مگ می‌رسه.

4. خونه ما طبقه دوم هست و نسبت به کف زمین، حدودا 8 متری ارتفاع داریم.

با توجه به شرایط بالا، شما پیشنهاد می‌کنید که من سراغ چه نوع بستر و سرویس جایگزین برم؟

(لطفا پیشنهاد سیم‌کشی از پست تا مودم رو ندید چون قبلا انجام شده و بی‌فایده بوده)

لینک به دیدگاه

بهتر از adsl معمولا فیبر و انتن رادیویی هست. 

آنتن اگر بشه که قطعا بهترین انتخابه هرچند واقعا قیمت انتن ها هم رفته بالا

ساختمون شما چقدراز بقیه ساختمون ها پایین تر  هست؟ منظورم بنا هست نه خود خونه

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

دارو شما استارل.نک هست،اگر با 10 نفر بتونی به یه توافق برسی که هزینه ها سرشکن بشه ،تجهیزاتشو الان تو کانال های تلگرامی زدن برای فروش ،جدا از تجهیز شما خرج یه روتر یا سوییچر وکابل کشی دارید .

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

بهتر از adsl معمولا فیبر و انتن رادیویی هست. 

آنتن اگر بشه که قطعا بهترین انتخابه هرچند واقعا قیمت انتن ها هم رفته بالا

ساختمون شما چقدراز بقیه ساختمون ها پایین تر  هست؟ منظورم بنا هست نه خود خونه

برای اینکه منطقه فیبر بشه فقط باید از منطقه مخابراتی درخواست کرد؟ یا مثلا باید یه پروسه اداری پیچیده طی بشه؟ هزینه‌هاش با کیه؟

خونه ما تقریبا هم‌ارتفاع با ساختمان‌های اطرافه یا نهایتا 10 15 متر پایین‌تر، ولی مسئله اصلی اینه که محله ما پر از ساختمونه! همین الانشم هی دارن می‌سازن :))

5 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

دارو شما استارل.نک هست،اگر با 10 نفر بتونی به یه توافق برسی که هزینه ها سرشکن بشه ،تجهیزاتشو الان تو کانال های تلگرامی زدن برای فروش ،جدا از تجهیز شما خرج یه روتر یا سوییچر وکابل کشی دارید .

رفیق این گزینه برای آدم‌هاییه که پول، نفوذ و محله معمتد دارن

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

این کانالا کجان من در به در گشتم هیچ چیز معتبری پیدا نشد

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Sandor گفته است:

خونه ما تقریبا هم‌ارتفاع با ساختمان‌های اطرافه یا نهایتا 10 15 متر پایین‌تر، ولی مسئله اصلی اینه که محله ما پر از ساختمونه! همین الانشم هی دارن می‌سازن :))

ساختمون جدید مشکلی نیست. فردا رو کی دیده کی خبر داره. اگر بشه رو ساختمون خودتون یا حتی رو پشت بوم ساختمون بغلی   سر یه میله بلنددرحد حداقل 10 متر انتن نصب کنی نگرانی بابت ارتفاع  نداری. از دزدیده شدن تجهیزاتم خیالت راحت میشه تا حدی اگر میله رو جوش بدی.

من خودم بنا داشتم  با رادیو اووکی کنم نتمو. ولی واقعا نحسی گرفته این بنارو . وسط تهران باشی هیچ پوشش و انتن درجهت موافقی نداشته باشی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
9 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

خیلی گرونن قبل عید 1800-2000 دلار میگفتن

حالا بحث نفر مورد اعتماد به کنار

مشکل اصلی شارژ ماهیانشه که تا اونجایی که فهمیدم 2 ماه شارژ اولیه دارن بعدش باید اکانت بسازی یا تغییر بدی و خودت شارژ کنی

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

ساختمون جدید مشکلی نیست. فردا رو کی دیده کی خبر داره. اگر بشه رو ساختمون خودتون یا حتی رو پشت بوم ساختمون بغلی   سر یه میله بلنددرحد حداقل 10 متر انتن نصب کنی نگرانی بابت ارتفاع  نداری. از دزدیده شدن تجهیزاتم خیالت راحت میشه تا حدی اگر میله رو جوش بدی.

من خودم بنا داشتم  با رادیو اووکی کنم نتمو. ولی واقعا نحسی گرفته این بنارو . وسط تهران باشی هیچ پوشش و انتن درجهت موافقی نداشته باشی.

از شرکتی بگیرم به لحاظ هزینه به صرفه درمیاد؟

البته فکر کنم قبلش خود شرکت نیرو می‌فرسته امکان سنجی می‌کنه درسته؟

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

داداش خودش معتبر نیست بعد شما دنبال معتبر میگردی😄 

22 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

خیلی گرونن قبل عید 1800-2000 دلار میگفتن

حالا بحث نفر مورد اعتماد به کنار

مشکل اصلی شارژ ماهیانشه که تا اونجایی که فهمیدم 2 ماه شارژ اولیه دارن بعدش باید اکانت بسازی یا تغییر بدی و خودت شارژ کنی

والا کانالی که من دارم کلا هزینه کردش رو تتر هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
5 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

به من قیمت ریالی دادن اون موقع که ضربدر قیمت دلار میکردی حدود 1800 دلار میشد

چون تجهیزاتش قیمت جهانیش حدود 600 دلاره

کرایه سود خواب سرمایه میارن روش این میشه سه برابر قیمت اصلی !

این میگفت موجود دارم تحویل فوری بقیه میگن پولو بده بعد یه ماه بهت دستگاه میدیم که احتمالا پولتو بخورن یه ابم روش

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

البته فکر کنم قبلش خود شرکت نیرو می‌فرسته امکان سنجی می‌کنه درسته؟

اره هر شرکتی بخوای میاد امکان سنجی میکنه برحسب فاصله و متغیر های دیگه اگر شرایطش باشه میگه چه آنتنی بگیری.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

به من قیمت ریالی دادن اون موقع که ضربدر قیمت دلار میکردی حدود 1800 دلار میشد

چون تجهیزاتش قیمت جهانیش حدود 600 دلاره

کرایه سود خواب سرمایه میارن روش این میشه سه برابر قیمت اصلی !

این میگفت موجود دارم تحویل فوری بقیه میگن پولو بده بعد یه ماه بهت دستگاه میدیم که احتمالا پولتو بخورن یه ابم روش

دوستان اونا همشون فیکه

تنها راه خریدش حضوریه

لینک به دیدگاه

دوستان من خودم کارم مرتبط با اینترنته بین الملل هست. دنبال استا...ر...لینکم بودم اکثرا کلاهبردارن و فعلا ریسکش بالاست. شما نت استا...ر....لینک گرفتید هم باید سیستمی که باش نت استا....ر....لینک دارید سایت ایرانی که روش اکانت دارید نرید چون ای پی شما رو می بینن. ینی با نت استا....ر....لینک نباید بیاید اینجا چت کنید :D  فعلا باید وایسید فراگیر بشه و دیش ها کوچیک تر بشن و هزینه ها معقول بشه. متاسفانه چاره ای نیست ایران هستیم این دردسرا رو داریم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش ما که تهرانیم هوا هم خشکه باز با نت وایرلس درگیریم، شما که میگی هوا ابری هم هست اکثر مواقع.

ولی بنده طی این سالیانی که با ADSL دستو پنجه نرم کردم فهمیدم راهش فقط خرید/اجاره خونه دیوار به دیوار مخابراته، مخصوصا شهرستان. تاکید میکنم مخصوصا شهرستان. نت بی سیم بدرد کسی میخوره که چسبیده به دکل یا اینکه جابه جایی زیاد داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
48 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

دوستان من خودم کارم مرتبط با اینترنته بین الملل هست. دنبال استا...ر...لینکم بودم اکثرا کلاهبردارن و فعلا ریسکش بالاست. شما نت استا...ر....لینک گرفتید هم باید سیستمی که باش نت استا....ر....لینک دارید سایت ایرانی که روش اکانت دارید نرید چون ای پی شما رو می بینن. ینی با نت استا....ر....لینک نباید بیاید اینجا چت کنید :D  فعلا باید وایسید فراگیر بشه و دیش ها کوچیک تر بشن و هزینه ها معقول بشه. متاسفانه چاره ای نیست ایران هستیم این دردسرا رو داریم.

شنیدم امازون هم داره تجهیزاتشو درست میکنه هم کوچیکتره هم ارزونتر و 2 سال آینده عرضه میشن

یه مطلب دیگه هست مشکل خرید تجهیزات استارلینک نیست مشکل اصلی پوشش ایران و شارژ ماهیانشه

ببینید این نقشه اسیاست فعلا فقط برای ژاپن فعال شده کشورهایی هم که سیاه هستن یا دولت اجازه استفاده نمیده یا تو تحریم امریکا هستن

کشورهای حوزه خلیج فارس هنوز براشون فعال نشده بعد چجوری برای کشور تحریم شده مثل ایران فعال شده

اندکی تفکر ...

بعد سرعتشون هم نوسان داره پارسال یه ایرانی تو اروپا ویدیو گذاشته بود از سرعتش 25 الی 150 بود

1871419923_Screenshot2023-04-07132202.thumb.jpg.a6debe64bf7fdabbf5586412215972f4.jpg

لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

شنیدم امازون هم داره تجهیزاتشو درست میکنه هم کوچیکتره هم ارزونتر و 2 سال آینده عرضه میشن

یه مطلب دیگه هست مشکل خرید تجهیزات استارلینک نیست مشکل اصلی پوشش ایران و شارژ ماهیانشه

ببینید این نقشه اسیاست فعلا فقط برای ژاپن فعال شده کشورهایی هم که سیاه هستن یا دولت اجازه استفاده نمیده یا تو تحریم امریکا هستن

کشورهای حوزه خلیج فارس هنوز براشون فعال نشده بعد چجوری برای کشور تحریم شده مثل ایران فعال شده

اندکی تفکر ...

بعد سرعتشون هم نوسان داره پارسال یه ایرانی تو اروپا ویدیو گذاشته بود از سرعتش 25 الی 150 بود

والا الان دیش استا..ر...لینک داشته باشی ایران وصل میشه هر قسمتش که بخوای. سرعتش هم برای ما کافیه اما به نظرم در آینده خیلی بهتر میشه تعداد ماهواره قراره بشه 50 هزارتا و الان فکر کنم 3 الی 4 هزارتا باشه باز دقیق نمی دونم. به نظرم برای ما ایرانیا هم مشکل هزینه هست که 100 دلار ماهانه زیاده هم مشکل اینه دیش باید کوچیک باشه که قاچاقش راحت تر بشه. پینگش حدود 80 تو ایرانه که خوبه شاید در آینده تا 40 الی 50 هم بیاد پایین. پینگ خود ما 100 بشه عالیه پس همون 80 هم برای ما کافیه حتی گیمرای ما. بیشتر بحث زمانه. 

لینک به دیدگاه

دوستان محترم و عزیز

پیشنهاد من اینه که اگر می‌خواید در مورد استارلینک بحث کنید یه تاپیک جدا بزنید تا موضوع اصلی تاپیک فعلی به حاشیه نره

خواهشم اینه که فقط در مورد موضوع تاپیک (در پست اول) صحبت کنید

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Sandor گفته است:

دوستان محترم و عزیز

پیشنهاد من اینه که اگر می‌خواید در مورد استارلینک بحث کنید یه تاپیک جدا بزنید تا موضوع اصلی تاپیک فعلی به حاشیه نره

خواهشم اینه که فقط در مورد موضوع تاپیک (در پست اول) صحبت کنید

همون چیزی که کاربرlawrence فرمودند.اگر تونستی نظر اهالی ساختمون رو جلب کنی اقدام به تهیه دکل کن.

فیبرم مخابراط منطقه رجوع کنید ببینید شدنی هست یا خیر ،اگر تو منطقتون باشه احتمالأ بتونی بگیری در غیر اینصورت یعنی تو برنامه توسعشون فعلا نیستید.

لینک به دیدگاه

قطعا فیبر نوری پایداری بیشتر و سرعت بالاتری داره و در صورتی که امکانش فراهم نبود اینترنت وایرلس.

( در واقع شما با یه مودم ساده فیبر میتونید تا چند صد مگابیت پهنای باند دریافت کنید ولی توی ارتباط وایرلس، پهنای باندی که بهتون میده وابسته به لینک وایرلستون و تجهیزاتی که دارید هست )

فیبر رو که باید با اوپراتور هایی که توی شهر شما سرویس فیبر نوری میدن صحبت کنید، بررسی میکنن ببینن شبکه شون تا منطقه شما رسیده یا نه، حالا بر اساس فاصله ای که دارید بهتون اعلام هزینه میکنن برای کابل کشی و راه اندازی سرویس، یا اینکه بهتون میگن که صبر کنید تا بعد از گسترش شبکه توی محدوده شما مجددا پیگیری کنید.

در ارتباط با لینک وایرلس هم، همونطور که دوستان گفتن، باید قطعا امکانسنجی بشه.

خود لینک وایرلس خیلی حساس به رطوبت و بارندگی هست و میتونه روی کیفیت سرویس دریافتیتون تاثیر منفی بذاره.

از طرفی اگه بتونید همسایه هاتون رو برای ثبت نام و خرید سرویس راضی کنید، میتونید با شرکت اینترنتی صحبت کنید که تجهیزات رو بصورت امانی در اختیارتون بذارن و شما فقط بخواید هزینه اکسس پوینت و کابل کشی رو متحمل بشید. ( حداقل که شرکتی که من کار میکنیم روال به این شکله )

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱/۱۸ در 13:11، Devileytion گفته است:

داداش ما که تهرانیم هوا هم خشکه باز با نت وایرلس درگیریم، شما که میگی هوا ابری هم هست اکثر مواقع.

ولی بنده طی این سالیانی که با ADSL دستو پنجه نرم کردم فهمیدم راهش فقط خرید/اجاره خونه دیوار به دیوار مخابراته، مخصوصا شهرستان. تاکید میکنم مخصوصا شهرستان. نت بی سیم بدرد کسی میخوره که چسبیده به دکل یا اینکه جابه جایی زیاد داره.

مشکل شما با لینک وایرلستون بخاطر الودگی فرکانسی هست، بخاطر تعدد دکل ها توی سطح شهرهای بزرگ همچین مشکل پیش میاد.

توی شهرهای کوچک یا مناطقی که تجهیزات وایرلس کمتری هست، شرایط به مراتب مطلوب تره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...