رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید ssd

Recommended Posts

سلام به همه عزیزان

امروز به صورت اتفاقی رفتم یه بررسی کلی از سیستمم داشته باشم که توی sentinel دیدم اوه اوه اوضاع هارد  1ترابایت سیستمم خرابه وبنظر در حال مرخص شدنه.

حدودا 10 سالی هست دارمش و مرحوم شدنش دور از  انتظار نبود.تصاویر نرم افزارها در لینک های زیر:

https://iutbox.iut.ac.ir/index.php/s/PokmDQcxY4pk8Pj

https://iutbox.iut.ac.ir/index.php/s/pAgzTDygDmqHmCW

مساله ای که الآن هست اینه که قصد دارم بجای جایگزینی یک hdd یک ترابایتی دیگه با قیمت حدودی 1.5میلیون(مثل وسترن آبی) برم سراغ ssd با ظرفیت 512/480 گیگابات(بخشی از فایلهای ارشیوی غیر ضروریم رو حذف میکنم.)

و مزاحم دوستان شدم که در انتخاب ssd مناسب با حدود این بودجه بنده رو راهنمایی کنند.

خودم بین موارد زیر مردد هستم.

ADATA SWORDFISH 500GB

ADATA LEGEND 700

NS100 512GB

Ultimate SU650 512GB

Ultimate SU630 480GB

Wd Green 480gb

که در نگاه اول بنظر اولین گزینه منطقی ترین هست.

انتظار زیادی ندارم ازش و بیشتر قرار هست به عنوان آرشیو ویا محل نصب یکی دوتا نرم افزار مثل solidworks و abaqus فعالیت بکنه وخب حس میکنم برای من منطقی نیست سراغ سامسونگ ها برم.مادربردم maximus x hero هست ویدونه اسلات m2 اون الآن با یه ssd 128 gb plextor پر هست و یه اسلات دیگه m2 داره که خالیه.مشکلی از این لحاظ نخواهم داشت؟

پیشاپیش متشکر از همه عزیزان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

لکسار ان اس 100 و تمام.

درایو ساتا میخواید خریداری کنید، اول سامسونگ، بعد لکسار ان اس 100، بین تمامی گزینه های موجود که من تا بحال تست کردم، این مدل از همه بهتر بوده، اون دو مدل اخری ای دیتا رو هم کلا سمتشون نرو، خیلی خوب عمر کنن، 1 ساله.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

لکسار ان اس 100 و تمام.

درایو ساتا میخواید خریداری کنید، اول سامسونگ، بعد لکسار ان اس 100، بین تمامی گزینه های موجود که من تا بحال تست کردم، این مدل از همه بهتر بوده، اون دو مدل اخری ای دیتا رو هم کلا سمتشون نرو، خیلی خوب عمر کنن، 1 ساله.

صحیح متشکر از شما

m2 ها چطور؟از کروشیال و ای دیتا میشه تو این رنج چند مورد رو خریداری کردadataهابا گارانتی مطمعن آونگ).ارزشش رو نداره؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است:

صحیح متشکر از شما

m2 ها چطور؟از کروشیال و ای دیتا میشه تو این رنج چند مورد رو خریداری کردadataهابا گارانتی مطمعن آونگ).ارزشش رو نداره؟

یه مقدار بودجه رو بالاتر بگیر و hp ex900 pro 1tb تهیه کن،اگرم شدنی نیست که زیر 2 تومن ،پیشنهادم adata sx8200pro 512gb هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۲/۱/۲۴ در 08:37، alimogharehabed گفته است:

صحیح متشکر از شما

توی m.2 ها، ای دیتا خوبه همشون، بعد سامسونگ، پیشنهاد من ای دیتا هست، مدل های sx8200 , 8100 s40g و... رو استفاده کردم خوبن

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

الان همه هارد پر سرعت دارن به سمت m2 میرن.یعنی برای ساتا به ندرت پیدا میشه.من الان برای ساتا یک هارد یک ترابایتی گیگابایت خریدم فقط به خاطر TBW که مقدارش 600 هست.ولی از سرعتش راضی نیستم.مطمئن نیستم که بتونه تا 5 سال دوام بیاره.اینم مشخصات گیگابایت که ادعا میکنه 600 است که عدد بالایی است.

https://www.gigabyte.com/SSD/GIGABYTE-SSD-1TB/sp#sp

حالا اگر بالای 2 تومن نمیتونی خرج کنی نظرم روی سامسونگ 870 مدل  Evo با ظرفیت 500 گیگ که زیر 2 تومن است. هارد های m2  مدلهای 970 به بالا ترجیجا نگیر.خیلیها گزارش دادن که میزان سلامتی شدیدا افت میکنه بعد از یک مدتی.

https://nascompares.com/2023/02/02/samsung-980-pro-970-evo-plus-pm9a1-and-more-reporting-failures-everything-we-know-so-far/

کامنت ها بخونید که برخی از کاربران شکایت کردن که هارد خودشون 970 مدل Evo از کار افتاده.

لینک به دیدگاه

چه اس اس دی چه فلش ،خرابی ایدیتا زیاده

وسلام

برای 2.5" اینچ ارزون پر سرعت pny هم خوبه

از لکسار سریع تره😁

الب بر شما که مادر بورد m2 ساپورت پیشنهاد اول سامسونگ 980 evo+

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

سلام
من حدودا دی ماه یه ADATA XPG GAMMIX S50 Lite 2280 NVMe 512GB خریدم و به نظرم خوبه نسبت به قیمتش. علت انتخابش TBW بیشتر نسبت به بقیه بود در این قیمت. این ssd سرعتش نسبت به بقیه gen4 ها کمتره و من صرفا بخاطر طول عمر بیشتر اینو خریدم. یک چیز دیگه هم اینکه دماش نمیدونم نرمال هست یا نه ولی الان که تابستونه همش بالای 40 درجه هست. کیس هم قدیمی هست و به غیر از Aircooler هیچ فن دیگه ای ندارم متاسفانه. تو سایت خودش دمای کارکردش رو زده 0 تا 70 درجه.

image.png.a05cd49e360d9e302792aa7f9840ca1b.png

ویرایش شده توسط IDK
لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، IDK گفته است:

سلام
من حدودا دی ماه یه ADATA XPG GAMMIX S50 Lite 2280 NVMe 512GB خریدم و به نظرم خوبه نسبت به قیمتش. علت انتخابش TBW بیشتر نسبت به بقیه بود در این قیمت. این ssd سرعتش نسبت به بقیه gen4 ها کمتره و من صرفا بخاطر طول عمر بیشتر اینو خریدم. یک چیز دیگه هم اینکه دماش نمیدونم نرمال هست یا نه ولی الان که تابستونه همش بالای 40 درجه هست. کیس هم قدیمی هست و به غیر از Aircooler هیچ فن دیگه ای ندارم متاسفانه. تو سایت خودش دمای کارکردش رو زده 0 تا 70 درجه.

درود بر شما

اگر زحمتت نمیشه یه تست سنتینل ازش بده

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، IDK گفته است:

سلام

سلام. باید تهویه درستی برای بالا بردن کارایی و عمر ssd و بقیه قطعات داشته باشید.

لینک به دیدگاه

من هم یه ۲ ترابایت لازم دارم،میخام دو تا پارتیشن کنم یکی برای ویندوز و یکی برای استفاده گیم.الان یه adata legend 840 دارم که دمای زیادی داره و فکر میکنم مشکل دار شده(ویندوز موقع بالا اومدن هنگ میکنه.با f disk مشکل حل میشه ولی دوباره بعد چند مدت همون حالتی میشه)

Main : msi b660 m-p

میخام فقط gen 4 باشه سرعتش خیلی بالا نباشه بخاطر هزینه،ملاکم بیشتر اینه که اذیت نکنه و قیمتش کمتر باشه تا سقف ۸ تمن

تا الان نظرم روی این مدله 

ام اس آی مدل SPATIUM M460

با قیمت ۶ تمن

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما

اگر زحمتت نمیشه یه تست سنتینل ازش بده

درود. کدوم تست مد نظرتونه؟ مثل اینکه گزینه های مختلفی داره برای تست. کدومشه؟

12 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام. باید تهویه درستی برای بالا بردن کارایی و عمر ssd و بقیه قطعات داشته باشید.

کاملا درسته. همه مشکلات از پوله.

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

https://nascompares.com/2023/02/02/samsung-980-pro-970-evo-plus-pm9a1-and-more-reporting-failures-everything-we-know-so-far/

کامنت ها بخونید که برخی از کاربران شکایت کردن که هارد خودشون 970 مدل Evo از کار افتاده.

سامسونگ بیش از 50 درصد سهم بازار اس اس دی های کلاس کاربری رو در دنیا داره. بنابراین من هم جای رقبا باشم میام پول میدم به یکسری رسانه بی هویت که بیان علیه سامسونگ این خزعبلات رو بنویسند. نسخه های 2 ترابایتی حافظه های 980Pro و 990Pro در فوریه 2023 (دی ماه پارسال) دچار مشکل می شدند که سامسونگ با ارائه فیرمور جدید از بروز این مشکل پیشگیری کرد و حافظه هایی که دچار مشکل شده بودند را از طریق مراجعه به گارانتی تعویض کرد.

بعد از اون داستان تا به امروز 2 فریمور جدیدتر هم ارائه شده است.

ضمنا حافظه اس اس دی - هارد نیست.

16 ساعت قبل، IDK گفته است:

سلام

اس اس دی ADATA XPG GAMMIX S50 Lite به شرط اینکه خنک بشه (با سینک استفاده بشه)، عملکرد مطلوبی در گیمینگ داره.

17 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

چه اس اس دی چه فلش ،خرابی ایدیتا زیاده

وسلام

برای 2.5" اینچ ارزون پر سرعت pny هم خوبه

از لکسار سریع تره😁

الب بر شما که مادر بورد m2 ساپورت پیشنهاد اول سامسونگ 980 evo+

در ارزون قیمت ها، اس اس دی های Apacer از لکسار و PNY و HP بهتر هستند.

لینک به دیدگاه

49 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

اس اس دی ADATA XPG GAMMIX S50 Lite به شرط اینکه خنک بشه (با سینک استفاده بشه)، عملکرد مطلوبی در گیمینگ داره.

سلام. ببخشید مادربرد من خودش هیت سینک داشت ولی خود همین s50 lite هم یه هیتسینک فلت و صاف داره. من از ترس گارانتی و اینا نکندم واسه مادربرد رو بزنم. آیا باید کنده بشه؟ یا هیت سینک مادربرد رو روی همون هیت سینک خودش بچسبونم؟ image.png.bde901e3e3b7b159c5b6b1e578713203.png

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، IDK گفته است:

سلام. ببخشید مادربرد من خودش هیت سینک داشت ولی خود همین s50 lite هم یه هیتسینک فلت و صاف داره. من از ترس گارانتی و اینا نکندم واسه مادربرد رو بزنم. آیا باید کنده بشه؟ یا هیت سینک مادربرد رو روی همون هیت سینک خودش بچسبونم؟ image.png.bde901e3e3b7b159c5b6b1e578713203.png

نه آقا چیو بکنی؟ سینک مادربرد روی خود همون سینک/برچسب SSD نصب باید بشه. هیچیو نباید بکنی.

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

نه آقا چیو بکنی؟ سینک مادربرد روی خود همون سینک/برچسب SSD نصب باید بشه. هیچیو نباید بکنی.

ممنون

لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

سامسونگ بیش از 50 درصد سهم بازار اس اس دی های کلاس کاربری رو در دنیا داره. بنابراین من هم جای رقبا باشم میام پول میدم به یکسری رسانه بی هویت که بیان علیه سامسونگ این خزعبلات رو بنویسند. نسخه های 2 ترابایتی حافظه های 980Pro و 990Pro در فوریه 2023 (دی ماه پارسال) دچار مشکل می شدند که سامسونگ با ارائه فیرمور جدید از بروز این مشکل پیشگیری کرد و حافظه هایی که دچار مشکل شده بودند را از طریق مراجعه به گارانتی تعویض کرد.

بعد از اون داستان تا به امروز 2 فریمور جدیدتر هم ارائه شده است.

ضمنا حافظه اس اس دی - هارد نیست.

اون ماجرا درباره جهانی است در ضمن ما تو ایران زندگی میکنیم.گارانتی تعویض اینها رو قبول میکنه ؟ گارانتی در ایران یک جوک است.

لفظ هارد اس اس دی خیلی وقته است که در عامه مردم جا افتاده اگر میخواهید به بنده یاد بدهید خب مشکل من نیست.بله میدانم اس اس دی هارد نیست.

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

اون ماجرا درباره جهانی است در ضمن ما تو ایران زندگی میکنیم.گارانتی تعویض اینها رو قبول میکنه ؟ گارانتی در ایران یک جوک است.

دوست عزیز، ما داریم راجب یک مشکل که در یک بازه زمانی 2 ماهه (آغاز مشکل تا ارائه فیرمور جدید و پایان مشکل) که در سال 2022 اتفاق افتاد صحبت میکنیم. الان در سال 2023 هستیم، شما میگی گارانتی پاسخگو نیست؟ مگه اتفاقی افتاده؟ اون تموم شد داستانش. در همون زمان هم من ندیدیم کسی توی این فروم یا جاهای دیگه دچار مشکل شده باشه. چه برسه به اینکه بخواد به گارانتی رجوع کنه چه برسه به اینکه گارانتی بخواد قبول نکنه.

پس سر چیزی که در گذشته در ایران اتفاق نیفتاده چه بحثی کنیم؟ مشکل جهانیش هم ظرف 2 ماه همون سال 2022 تموم شد و رفع شد.

2 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

لفظ هارد اس اس دی خیلی وقته است که در عامه مردم جا افتاده اگر میخواهید به بنده یاد بدهید خب مشکل من نیست.بله میدانم اس اس دی هارد نیست.

بله، عامه مردم بی اطلاع. منتها ما اینجا داریم توی یک فروم تخصصی کامپیوتر فعالیت میکنیم. از شمایی که "میدانی" که اس اس دی هارد نیست و علیرغم این دانش، بازهم این اصطلاح رو به کار میبری، تعجب می کنم. یک زمانی داریم توی نی نی سایت مشاوره میدیم، اوکی من میگم طرف عام مردمه، انتظاری نیست، اما از شما انتظار داریم اصطلاح صحیح رو به کار ببری چون در فروم تخصصی کامپیوتر فعالیت میکنی و خودت هم ماشالا مطلع هستی.

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

دوست عزیز، ما داریم راجب یک مشکل که در یک بازه زمانی 2 ماهه (آغاز مشکل تا ارائه فیرمور جدید و پایان مشکل) که در سال 2022 اتفاق افتاد صحبت میکنیم. الان در سال 2023 هستیم، شما میگی گارانتی پاسخگو نیست؟ مگه اتفاقی افتاده؟ اون تموم شد داستانش. در همون زمان هم من ندیدیم کسی توی این فروم یا جاهای دیگه دچار مشکل شده باشه. چه برسه به اینکه بخواد به گارانتی رجوع کنه چه برسه به اینکه گارانتی بخواد قبول نکنه.

پس سر چیزی که در گذشته در ایران اتفاق نیفتاده چه بحثی کنیم؟ مشکل جهانیش هم ظرف 2 ماه همون سال 2022 تموم شد و رفع شد.

خیر داستان تمام نمی شود.از کجا مطلع هستید که در ایران اتفاق نیفتاده است ؟ ارتباط ما با جهان قطع هست و از طرفی نمایندگی سامسونگ نداریم. تعداد افرادی که میتوانند فریمور سخت افزار رو ارتقا بدهند خیلی کم است.اکثریت خریداران را افراد عادی تشکیل میدهند.این گارانتی درایران بیشتر به ماهیت فیزیکی اهمیت میدهد.در صورتیکه مشکل سلامتی پدیدار شود ، گارانتی این موارد را قبول نخواهند کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...