رفتن به مطلب

مشکل رندوم No Signal با سیستم GPU Fan 100%

mInI_ClockEr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام
دوستان یه سیستم هستش که حدود 2یا 3 ماه هست جمع کردیم با مشخصات زیر
Main Msi Pro Z690-A Wifi DDR4
CPU i5 13600K
VGA Zotac 4070Ti TRINITY
Ram 16*2 32GB Gskil RIP 4400
Water LS720 DeepCool
Asus ROG Strix Helios
Power Green 1050W OCDG
NVME 1TB 980 PRO
Monitor VG27AQL1A 170Hz
ویندوز 11 با اخرین آپدیت و همچنین آخرین بایوس و درایور گرافیک
کاربری فقط و فقط بازی هستش سنگین
الان بعد این مدت 2-3 ماه سیستم بصورت رندم و نامشخص صفحه مانیتور سیاه میشه و پیام NO Signal ظاهر میشه و تا سیستم رو ریست نکنیم تصویر بر نمیگرده
بنظرتون چه موردی هستش ؟
قطعه ایی سوخته ؟؟یا نیم سوز شده

این وضعیت در هر حالتی امکانش هست رخ بده هم تو ویندوز و هم توی بازی و ...
ضمنا برای بار اول که این وضعیت پیش اومد صدا فن ها بسیار زیاد شد
و حالت عکس پایین رخ داد
که بعد از خاموش روشن کردن و پاک کردن درایور گرافیک با برنامه DDU و نصب درایور قدیمی تر وضعیت بهتر شدش یعنی از 531.41 برگشتیم به 531.29
تا قبل آپدیت گرافیک به 531.41 هیچ موردی نداشت سیستم و مثل ساعت کار میکرد و اینکه همیشه به کاربر گفته بودم دما ها رو کنترل کنه و برنامه کنترل و نمایش دما همیشه روشن بوده و موردی نداشته
(از اول با کابل دیسپلی خود مانیتور استفاده شده )
الان هم هیچ موردی دمایی وجود نداره ولی یکدفعه پیام No Signal میاد Depressed.png
spacer.png

بعد بروزرسانی درایور به ورژن 531.61  دیگه مورد عکس بالا پیش نمیادش ولی دور فن 100 میشه و تا سیستم رو ریست نکنیم درست نمیشه
انجمن های انویدیا رو یه نیگاه کردم بنظر مشکل نامعلومی هستش ولی یکسری از کاربران برای مدل های مختلف کارتها بیشتر نظرشون روی پاور هستش و بعد خود گرافیک
حالا موندم چه کنم

برای تعویض قطعه به احتمال زیاد بخوام اقدام کنم چون فکر نمیکنم با تعویض ویندوز و کابل و ... چیزی حل بشه
اولین قطعه ایی که فکر میکنید باعث این موضع هست رو بفرمائید تا سر به نیستش کنم
ضمنا میخوام گرافیک رو روی سیستم خودم هم تست کنم ولی نمیدونم پاور سیستم خودم پاسخگو هستش یا نه و نکنم این کار رو
مشخصات سیستم خودم
i3 12100
Tuf H670 DDR4
16GB Ram 4000 Gskil
 پاور حداقل 6-7 سالش هست ولی ولتاژها پایدار هستن ===  Power Green 750B-OC 80GOLD
NVME 1TB

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

الان بعد این مدت 2-3 ماه سیستم بصورت رندم و نامشخص صفحه مانیتور سیاه میشه و پیام NO Signal ظاهر میشه و تا سیستم رو ریست نکنیم تصویر بر نمیگرده
بنظرتون چه موردی هستش ؟

درود این مورد no signal مربوط به کارت گرافیک هست ظاهرا کارت مشکل داره که در دیوایس منیجر ناشناس میشه به صورت رندوم این مورد راه حلی هم نداره صرفا بفرستید گارانتی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
19 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است:

درود این مورد no signal مربوط به کارت گرافیک هست ظاهرا کارت مشکل داره که در دیوایس منیجر ناشناس میشه به صورت رندوم این مورد راه حلی هم نداره صرفا بفرستید گارانتی

والا هنوز دست خودم نرسیده تست دقیق بزنم
ولی اونجور که فهمیدم گارانتی هم میخواد با برنامه های 3d mark _ furmark و ... تست بزنن و اگر موردی دیده نشه فقط زمان هدر میره
حالا در اولین فرصتی که برسه دستم سیستم چک میکنم دقیقتر
در مورد پاور 750 وات گرین بنظرتون پاسخگوی کارت هستش یا میترکه زیر بار با سیستم گفته شده و امکان تست نمیده ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
12 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

والا هنوز دست خودم نرسیده تست دقیق بزنم
ولی اونجور که فهمیدم گارانتی هم میخواد با برنامه های 3d mark _ furmark و ... تست بزنن و اگر موردی دیده نشه فقط زمان هدر میره
حالا در اولین فرصتی که برسه دستم سیستم چک میکنم دقیقتر
در مورد پاور 750 وات گرین بنظرتون پاسخگوی کارت هستش یا میترکه زیر بار با سیستم گفته شده و امکان تست نمیده ؟

گرافیک رو سیستم خودتون تست بزنید

پاور مشکلی نداره و جوابگو هست این کارت 300 وات مصرف داره

میتونه از درایور و ویندوز هم باشه

اگر تصویر میره و دور فن گرافیک 100% میشه و فقط با دکمه پاور خاموش و روشن میشه احتمالا گرافیک ایراد پیدا کرده (نسخه مرحوم خودم 480)

به هر حال تا گرافیک کامل تست نشه معلوم نمیشه

برنامه ddu کلا بیخیال بشید خود انویدیا گفته از کنترل پنل درایور پاک کنید

واسه آپدیت از طریق پنل درایور اقدام کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
6 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

گرافیک رو سیستم خودتون تست بزنید

پاور مشکلی نداره و جوابگو هست این کارت 300 وات مصرف داره

میتونه از درایور و ویندوز هم باشه

اگر تصویر میره و دور فن گرافیک 100% میشه و فقط با دکمه پاور خاموش و روشن میشه احتمالا گرافیک ایراد پیدا کرده (نسخه مرحوم خودم 480)

به هر حال تا گرافیک کامل تست نشه معلوم نمیشه

برنامه ddu کلا بیخیال بشید خود انویدیا گفته از کنترل پنل درایور پاک کنید

واسه آپدیت از طریق پنل درایور اقدام کنید

ممنون از راهنمایی تون :x
ببینم چه میشه
اطلاع میدم چند روز دیگه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان کابل با کیفیت HDMI و دیسپلی پورت چی بگیرم خیالم راحت باشه
قیمت در حد معقول و موجود باشه و راحت گیر بیادش
با سپاس

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

دوستان کابل با کیفیت HDMI و دیسپلی پورت چی بگیرم خیالم راحت باشه
قیمت در حد معقول و موجود باشه و راحت گیر بیادش
با سپاس

احتمالا یا مشکل از کارت و یا ازپاور

البته این مورد من دیده بودم کابل hdmi بد استفاده کرده بودند و حتی سوکت hdmi کارت هم ضربه دیده بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
12 دقیقه قبل، hosin گفته است:

احتمالا یا مشکل از کارت و یا ازپاور

البته این مورد من دیده بودم کابل hdmi بد استفاده کرده بودند و حتی سوکت hdmi کارت هم ضربه دیده بود

منم شک م به همین دو مورد هستش
البته برای اطمینان کامل میخوام یه کابل HDMI خوب تهیه کنم
چندین مدل رو دیجی داره از باسئوس تا مک دودو و ... با قیمت های متفاوت
الان موندم کدوم مدل رو تهیه کنم برای تست که خیالم راحت باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
7 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

منم شک م به همین دو مورد هستش
البته برای اطمینان کامل میخوام یه کابل HDMI خوب تهیه کنم
چندین مدل رو دیجی داره از باسئوس تا مک دودو و ... با قیمت های متفاوت
الان موندم کدوم مدل رو تهیه کنم برای تست که خیالم راحت باشه

برای بنده فقط تو بازی اتفاق می افتاد یعنی زیر لود

کابل برند نمیدونم ولی حتما ورژن 2 تهیه کنید

به لینک امضا هم سر بزنید

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

برای بنده فقط تو بازی اتفاق می افتاد یعنی زیر لود

کابل برند نمیدونم ولی حتما ورژن 2 تهیه کنید

به لینک امضا هم سر بزنید

حسن جان داداش از کجا تشخیص بدیم، کابلی که داریم ورژن 2 هست یا 1... 

یکی روی خود مانیتورم بود، همون رو دارم استفاده میکنم، نمیدونم 2 هست یا 1 ..ماینتور هم اینه 24" CF390 Curved

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
20 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

حسن جان داداش از کجا تشخیص بدیم، کابلی که داریم ورژن 2 هست یا 1... 

یکی روی خود مانیتورم بود، همون رو دارم استفاده میکنم، نمیدونم 2 هست یا 1 ..ماینتور هم اینه 24" CF390 Curved

از فروشنده معبتر باید خرید کنید

برای بنده تو جعبه خود مانیتور بود و 144 ساپورت میکنه روی خود کابل دقت نکردم ببینم چیزی نوشته یا نه 

ولی ورژن های پایینتر ساپورت پایینتری هم دارن

به لینک امضا سر بزن برادر

766441839_Screenshot2023-04-19140446.thumb.jpg.92ce4ad7acd8f829b7ebba40da8a1b6f.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام به تمامی دوستان عزیز

مشکلی که داری بیشتر به درایور و بیشتر از اون به سیستم عامل یا Windows بستگی داره اول با نصب ویندوز 10 یه تست بگیر و بعد اگر دیدی مشکل همچنان پابرجا هست یه پاور تهیه کن با همون میزان قدرت  یا بیشتر و مجددا تست کن

من قبلا یه Titan Black داشتم از برند Zotac و همین مشکل را داشت البته از Sleep Mode که خارج میشد دیگه تصویر نمیداد و باید ریست میشد

درضمن قبل از همه این کارها وقتی دیدی تصویر نداری و همین مشکل پیش آمد بصورت نرم افزاری ریست کن و اگر ریست شد بعد برو بقیه کارها را انجام بده و اگر نشد یعنی به گرافیک مربوط نیست و سیستم هنگ کرده که میتونه از کابل ساتا یا برق ساتا باشه و یا اینکه SSD مشکل داره

موارد زیاد هست از آسان ترین تستها شروع کن که میشه تستهای نرم افزاری این را میگم چون سیستم خوب و بی نقصی داری بعید میدونم مشکل سخت افزاری باشه نهایتش پاور شاید ریپ بزنه زیر فشار 

لینک به دیدگاه

راستی چک کن ببین وقتی تصویر نداری مانیتور از کدام ورودی تصویر میخواد سیگنال بگره که تصویر نداره این مورد را حتما چک کن

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

از تاریخ 21 آپریل هستش که مانیتور رو روی 120 هرتز محدود کردیم و مشکلی دیگه وجود نداره
و با همین وضعیت داره ادامه میده
حالا موندیم با تغییر کابل از دیسپلی 1.2 به یه کابل خوب 8k HDMI V2.1 امید هستش که 144 رو روی 2k استفاده کنه یا بازم مشکل ادامه پیدا میکنه 😕
بزودی اطلاع رسانی میکنم اگر جواب داد

لینک به دیدگاه

درود

قطعات و خارج از کیس تست کنید به احتمال زیاد مشکل اتصالی کیس تون هست 

من این مشکل و با کیس X3 وایپر داشتم پس از تعویض کیس حل شد طوری بود که با روشن کردن لامپ آشپزخونه یا هر جایی رندوم تصویر می رفت 

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام دوباره
دوستان این سیستم هنوز هم مشکل داره
بترتیب کارهایی که از اخرین پست این تاپیک تا به امروز انجام شده رو می نویسم
1- تعویض ویندوز و برگشت به ویندوز 10 هیچ تاثیری نداشت
2- تغییر کابل دیسپلی مانیتور به HDMI 2.1 از برند باسئوس هیچ تاثیری نداشت
3- تغییر دادن رم ها 4400 جی اسکیل با چیپ هاینیکس و تعویض اونها با رم های خودم  با فرکانس 4000 و CL15 که چیپ سامسونگ هستن و حرفی توش نیست
4 تغییر هرتز مانیتور از 144 به 120 
5- نصب و تست انواع نرم افزار های تست مثل پی سی مارک ورژن اخر ساین بنچ  آیدا 64 و تری دی مارک و ...
و در ادامه دیدیم که اینجوری فایده نداره
سیستم خودم رو الان حدود یکهفته هست یا شاید 10 روز بیشتر تعویض کردم با سیستم تایپک برای عیب یابی گرافیک بشرح زیر
سیستم خودم با مشخصات
CPU i3 12100
CPU FAN AK400
H670TUF
Ram 16 4000
PSU GREEN 750B-OC قدیمی گلد
کیس دیپ کول CK560
گرافیک خودم که 3060Ti هست رو از روش برداشتم بهمراه NVME خودم و گرافیک 4070Ti بهمراه NVME سیستم دارای ایراد رو گزاشتم روی سیستم خودم
کم کاستی توی بازی در رزولیشن 2K بابت ضعف پردازنده دیده نشده و هیچ موردی نداشته  نه پرش تصویر و نه مشکلات مطرح شده در پست اول تایپک

از اونطرف برای اینکه من هم بیکار نمونم
سیستم پست اول تاپیک که دارای مشخصات زیر هست رو گرفتم و گرافیک و NVME خودم رو انداختم روش و توی این یکهفته هنوز موردی ندیدم
اصلا هنگ کردم که چرا اینجوری هست و چیکار باید کنم
i5 13600K
main Z690A -pro آخرین بایوس
واتر کولر LS720
Ram 4400 32 GB
PSU 1050 GREEN
کیس هلیوس
 بهمراه قطعات خودم که 3060Ti و NVME
این سیستم دست من شاید 24 ساعته کامل روشن بوده و حدقل بخاطر شرایط استفاده من 10 ساعت روشن میمونه بخاطر دانلود وکار های دیگه و هیچ موردی نداشته با انواع تست و ... و بازی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چنین مشکل مشابه ای رو داشتم من، مشکل ویندوز آپدیت بود و خود بخود درایو آپدیت میکرد و درایو جدید نامناسب بود و به مشکل میخورد دستگاه، دقیقا به همین شکل، و اینکه توی تصاویر، گرافیک داخلی هم داره ارور میده، مشکل باید نرم افزاری باشه، توی بایوس، به نظرم گرافیک سیپیو رو خاموش کنید و روی pci باشه، به نظرم حل شه

لینک به دیدگاه

دیدم که تعویض کابل و تعویض رم سیستم رو هم امتحان کردید ولی حل نشده

پس اگه مقدور بود این موارد هم بررسی کنید

تعویض ویندوز به آخرین نسخه پایدار ویندوز 10

آپدیت درایور کارت گرافیک به آخرین نسخه پایدار(بتا نصب نکنید)

استفاده از یک مانیتور دیگه ( که احتمال این خیلی کمه چون دیدم خود به خود درایور تون میپره)

امتحان کردن با یه پاور دیگه ( احتمال داره کابل برق گرافیک پاور مشکل داشته باشه)

شاید کمی بی ربط به نظر برسه اما کارت رو روی اسلات دوم PCI EXPRESS نصب کنید در یک مورد که برای یکی از آشناهام پیش اومد با این روش مشکل حل شد و مشخص شد اسلات pcI اکسپرس اولی وقتی SSD  PCI GEN4  روش نصب میشه باعث این مشکل می شه (جالبیش این بود که با SSD نسل 3 این مشکل نبود . این مورد با بارها تعویض مختلف قطعات فهمیدم به عقل جن هم نمیرسید :D )حالا یا ایراد از فریمور SSD های نسل جدید هست یا ناسازگاری بایوس مادربرد با نسل جدید ssd ها نمیدونم . امیدوارم مشکل شما هم با این کار حل بشه

همچنین یه مورد دیگه هم چک کنید ، باتری مادربرد رو با یک باتری نو (پیشنهادم باتری وارتا VARTA هست) تعویض کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه روی سیستم دوم مشکل داشته بفرستید گارانتی خودتونو بیش از این اذیت نکنید

من پدرم در اومد با اون 480 مرحرم صد جور تست گرفتیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دیدم که تعویض کابل و تعویض رم سیستم رو هم امتحان کردید ولی حل نشده

پس اگه مقدور بود این موارد هم بررسی کنید

تعویض ویندوز به آخرین نسخه پایدار ویندوز 10 (((ویندوز 10 اخرینآپدیت و پایدار هستش الان داره استفاده میکنه هیچ موردی نداره با سیستم دوم (همون سیستم خودم )))

آپدیت درایور کارت گرافیک به آخرین نسخه پایدار(بتا نصب نکنید)( درایور ها WHQL هستن  و اخرین نسخه )

استفاده از یک مانیتور دیگه ( که احتمال این خیلی کمه چون دیدم خود به خود درایور تون میپره)(متاسفانه مانیتور 120 یا 144 هرتز در دسترسم نیستش این طرف هم زیر 120 هرتز راضی نمیشه و اینکه بعید از مانیتور باشه)

امتحان کردن با یه پاور دیگه ( احتمال داره کابل برق گرافیک پاور مشکل داشته باشه)( والا این گرین 1050 کلی برق و جای برق گرافیک روش داره ولی فکر نکنم این مورد ها باشه ولی مد نظر قرار میدم- همین الان داره با کارت 3060Ti  خودم و با همون کابل برق کار میکنه )

شاید کمی بی ربط به نظر برسه اما کارت رو روی اسلات دوم PCI EXPRESS نصب کنید در یک مورد که برای یکی از آشناهام پیش اومد با این روش مشکل حل شد و مشخص شد اسلات pcI اکسپرس اولی وقتی SSD  PCI GEN4  روش نصب میشه باعث این مشکل می شه (جالبیش این بود که با SSD نسل 3 این مشکل نبود . این مورد با بارها تعویض مختلف قطعات فهمیدم به عقل جن هم نمیرسید :D )حالا یا ایراد از فریمور SSD های نسل جدید هست یا ناسازگاری بایوس مادربرد با نسل جدید ssd ها نمیدونم . امیدوارم مشکل شما هم با این کار حل بشه (((( این مورد رو مد نظرم قرار میدم ولی امیدی ندارم ))))

همچنین یه مورد دیگه هم چک کنید ، باتری مادربرد رو با یک باتری نو (پیشنهادم باتری وارتا VARTA هست) تعویض کنید (بله حتما ولی مادربرد نو هستش تقریبا و هنوز خاک نگرفته و چند ماه بیشتر نیست داره کار میکنه )

در نهایت سپاسگذارم از اینکه نظرتون دادین و راهنمایی کردید🌹

37 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

اگه روی سیستم دوم مشکل داشته بفرستید گارانتی خودتونو بیش از این اذیت نکنید

من پدرم در اومد با اون 480 مرحرم صد جور تست گرفتیم

خیر دوست گرامی روی سیستم خودم که دادم به دوستم و الان بیشتر از 10 روزه داره استفاده میکنه هیچ موردی ندیده
حالا تا اخر این هفته هم دستش بمونه سیستم من، ببینیم چی میشه بعدش میریم برای مراحل بعدی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

خیر دوست گرامی روی سیستم خودم که دادم به دوستم و الان بیشتر از 10 روزه داره استفاده میکنه هیچ موردی ندیده
حالا تا اخر این هفته هم دستش بمونه سیستم من، ببینیم چی میشه بعدش میریم برای مراحل بعدی

پس دونه دونه قطعاتو عوض کن با سیستم خودت ببین کجا ایراد میده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...