رفتن به مطلب

راهنمای خرید آداپتور اورجینال

Recommended Posts

سلام دوستان آداپتور لپ تاپ من خراب شده زنگ زدم فروشگاهی که ازش خریدم گفتن نداریم

گارانتی هم گفت نداریم

مدل آداپتور ADP-240EB B

20v 12A

هستش

مدل لپ تاپ g713qm هستش به یکی از فروشندگان لپ تاپ سپردم واسم پیدا کنن گفت اورجینالش 3500 هست

توی سایت چک کردم یه جا 1800 بود یه جا 2400 ! میشه راهنماییم کنید چطور میتونم اورجینالش رو با قیمت مناسب تهیه کنم ؟ علت این اختلاف قیمت چیه ؟

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Darksoul گفته است:

سلام دوستان آداپتور لپ تاپ من خراب شده زنگ زدم فروشگاهی که ازش خریدم گفتن نداریم

گارانتی هم گفت نداریم

مدل آداپتور ADP-240EB B

20v 12A

هستش

مدل لپ تاپ g713qm هستش به یکی از فروشندگان لپ تاپ سپردم واسم پیدا کنن گفت اورجینالش 3500 هست

توی سایت چک کردم یه جا 1800 بود یه جا 2400 ! میشه راهنماییم کنید چطور میتونم اورجینالش رو با قیمت مناسب تهیه کنم ؟ علت این اختلاف قیمت چیه ؟

درود بر شما

بعید میدونم اداپتور اورجینال به این راحتیا گیر بیاد،نهایت فقط استوک که برا این مودل استوکشم کمه

نو هرچی باشه "های کپیه"

شما قبلی که اقدام به خرید کنی اداپتور رو بده برا تعمیر

اصولا اداپتور ها 90 درصد مشکلاتشون کابلشونه و قابل تعمیره(البت کابل امپر بالا هم کم گیر میاد)

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Darksoul گفته است:

گارانتی هم گفت نداریم

مدل آداپتور ADP-240EB B

20v 12A

هستش

سلام

برای این مدل میتونید دنبال جایگیزین هم بگردید

مدل شما اگر اشتباه نکنم تولید delta electronics هست و مدل a20--240p1a هم مناسبه و دقیقا همین مشخصات رو داره و تولید شرکت chicony هست.

از حیث سازگاری هم نگران نباشید ایسوس روی یک مدل مشابه از لب تاپ هاش هر دو مدل آداپتور رو میزاره مثلا تجربه خودم راجب g14 که روی لب تاپ من مدل chicony بود و روی لب تاپ  یکی دیگه از عزیزان که اون هم همینجا خریده بود با همین گارانتی اصلی و... مدل delta .

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۲/۲ در 14:00، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما

بعید میدونم اداپتور اورجینال به این راحتیا گیر بیاد،نهایت فقط استوک که برا این مودل استوکشم کمه

نو هرچی باشه "های کپیه"

شما قبلی که اقدام به خرید کنی اداپتور رو بده برا تعمیر

اصولا اداپتور ها 90 درصد مشکلاتشون کابلشونه و قابل تعمیره(البت کابل امپر بالا هم کم گیر میاد)

کابلش درست میشه تعمیر هم میشه ولی میگن کابلش به کیفیت اصلیش نیست و ممکنه باعث خرابی لپ تاپ بشه

در ۱۴۰۲/۲/۲ در 15:57، alimogharehabed گفته است:

سلام

برای این مدل میتونید دنبال جایگیزین هم بگردید

مدل شما اگر اشتباه نکنم تولید delta electronics هست و مدل a20--240p1a هم مناسبه و دقیقا همین مشخصات رو داره و تولید شرکت chicony هست.

از حیث سازگاری هم نگران نباشید ایسوس روی یک مدل مشابه از لب تاپ هاش هر دو مدل آداپتور رو میزاره مثلا تجربه خودم راجب g14 که روی لب تاپ من مدل chicony بود و روی لب تاپ  یکی دیگه از عزیزان که اون هم همینجا خریده بود با همین گارانتی اصلی و... مدل delta .

حقیقتا نمیتونم این ریسک رو کنم

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، Darksoul گفته است:

کابلش درست میشه تعمیر هم میشه ولی میگن کابلش به کیفیت اصلیش نیست و ممکنه باعث خرابی لپ تاپ بشه

حقیقتا نمیتونم این ریسک رو کنم

ریسکی در کار نیستا.این مدل که عرض کردم روی خود لبتاپ های ایسوس هست و منظورم اینه که اگر آداپتور کد خودتون رو دقیقا نتونستید پیدا کنید این مدل مشابه هست.هم توانش 240 واته هم اینکه روی لبتاپ شما هم خود شرکت ایسوس قرار میده.خودم رو مثال زدم خدمتتون که دقیق متوجه بشید.یدونه g14 خریدم آداپتورش همین کدی بود که خدمتتون عرض کردم ولی دوستم g14 اش آداپتورش کد شما(adp) بود.هردو یه مدل ویه کد ویک گارانتی مشابه(رسمی)ریجن و کیبرد هر دو هم فارسی.پس فرقی ندارن.داخل reddit و یوتیوب و.. هم سرچ کنید متوجه میشید که این موضوع حداقل برای آداپتور های 240وات شرکت ایسوس صادقه وخود کمپانی از هر دو برند میزاره داخل پک لبتاپاش.

لینک به دیدگاه

گفته دوستمون درسته،شما فقط باید خروجی ولتاژ و جریان آداپتورتون با اداپتور مدلی که دوستمون گفته مطابقت داشته باشه و همچنین سوکت همخوانی داشته باشه،دیگه بقیش مشکلی نیست. 

کپی باشه فقط بحث کابلش نیست،احتمالا کیفیت کامپوننت های داخلشم از مدل اورجینال پایین تر خواهد بود.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۲/۴ در 22:45، Darksoul گفته است:

کابل هایی که تو بازار گیر میاد کیفیت کافی رو دارن

ولی برای امپر پایین هستن

من برای نهایت تا 6.7 امپر عوض کردم مشکلی نبوده وکابل زیاد داغ نمی کرد ،کابل نتونه امپر بالا رو تحمل کنه زیاد داغ میشه

باز ببرش یه تعمیر کار چک کنه ،گاهی حتی کابل ورودیه و هزینه  خاصی نداره

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...