رفتن به مطلب

2 تا سوال ساده دارم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. دو تا سوال ساده دارم. من پردازندم i5 13600k هست و فعلا چون پول گرافیک ندارم میخوام یک گرافیک ارزون بگیرم.
لطفا اگه میشه فقط به سوالم جواب بدید.
- برام مهمه یک کارت گرافیک ارزونه بگیرم که پریمیر و افتر افکتو روون در هنگام کار کردن بیاره. برام مهم نیست زمان رندر طولانی بشه یا خروجی گرفتن طولانی بشه. آیا گرافیک GT 1030 2GB میتونه؟
- تا بودجه زیر 7 میلیون چی پیشنهاد میدید؟
---------------------------
من یک مانیتور ال چی 24 اینچ دارم. میخوام اینو به کیسم که گرافیک نداره و پردازندش گرافیک داخلی داره (I5 13600K) وصل کنم.
آیا با سیستم کار کنم موس و برنامه فتوشاپ لگ میزنه یا گرافیک داخلی این پردازنده اونقدر قوی هست که روون بیاره؟ چون من پردازنده قبلیم قدیمی بود و کلا بدون گرافیک لگ میزد.
ممنون.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ahmad00231 گفته است:

سلام. دو تا سوال ساده دارم. من پردازندم i5 13600k هست و فعلا چون پول گرافیک ندارم میخوام یک گرافیک ارزون بگیرم.
- برام مهمه یک کارت گرافیک ارزونه بگیرم که پریمیر و افتر افکتو روون در هنگام کار کردن بیاره. برام مهم نیست زمان رندر طولانی بشه یا خروجی گرفتن طولانی بشه. آیا گرافیک GT 1030 2GB میتونه؟
من یک مانیتور ال چی 24 اینچ دارم. میخوام اینو به کیسم که گرافیک نداره و پردازندش گرافیک داخلی داره (I5 13600K) وصل کنم.
آیا با سیستم کار کنم موس و برنامه فتوشاپ لگ میزنه یا گرافیک داخلی این پردازنده اونقدر قوی هست که روون بیاره؟ چون من پردازنده قبلیم قدیمی بود و کلا بدون گرافیک لگ میزد.
ممنون.

سلام شما اول با گرافیک انبردت کار کن اگر جواب نیاز شما را نداد بعد اینو تهیه کن چون من خودم با همون گرافیک انبرد کارهای مختلفی مثل بازی و کار با اتوکد و جی ای اس میکردم و لگش خیلی کم بود.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ahmad00231 گفته است:

ممنون.

درود بر شما دوست عزیز

- در ارتباط با سوال اول : رفتن به سمت GT 1030 با قیمت فعلی اشتباه کامله حتی به عنوان کارت موقتی!! تا چندوقت پیش قیمت این کارت 2 میلیون تومان بود که بنظرم با اون قیمت هم به هیچ عنوان ارزش خرید نداشت. نمیدونم تا چه حدی میتونید با کارت کارکرده کنار بیایید اما مدتیه که تب و تاب ماینینگ خوابیده و بازار کارت گرافیک های دست دوم بسیار خوبه و شما میتونید با بودجه زیر 7 میلیون تومان کارت های گرافیکی رو تهیه بکنید که GT 1030 در برابرشون هیچ به حساب میاد از جمله GTX 1660Super ، GTX 1650 ، GTX 1060 3GB & 6GB و GTX 1050Ti .

- از گرافیک مجتمع پردازنده اینتل انتظار زیادی نداشته باشید ، در حدی نیست که لگ بزنه و فتوشاپ رو اجرا خواهد کرد اما بطور کلی برای کارهای حرفه ای ساخته نشده. بنده خودم گاهی با گرافیک داخلی UHD 630 فتوشاپ رو اجرا و استفاده میکنم و مشکلی نبوده.

ویرایش شده توسط M-Amin
لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، ahmad00231 گفته است:

ممنون.

با سلام gtx 1050 ti یا 1650 بگیر gt 1030 خوب نیست بعد که گرافیک شما میاره فتوشاپو اما تهیه این گرافیک که گفتم هم گلوگاه نمیکنه هم باهاش میتونید کار های سنگین انجام بدید پس 1050 ti یا 1650 یکی از این دو را دسته دوم تهیه کنید

لینک به دیدگاه

سلام

احتمالا این سوال زیاد پرسیده میشه و جواب های مختلفی میگیرید چه فروم های داخلی و چه خارجی ، چیزی که میخوام بگم جواب سوالتون نیست اما ممکنه کمکتون کنه اشتباه نکنید؛ بحثی که کمتر بهش اشاره میشه اینکه شما دقیقا چه کاری میخواید انجام بدید و چه جزییاتی رو قراره روش کار کنید ، بطور کلی اگه همه ی قابلیت های این نرم افزار ها و ورژن ها و کراهایی که میشه باهاشون کرد و پشتیبانی میکنند رو در نظر بگیریم باید سراغ سخت افزار با سرعت و فضا و وو بیشتر برید اما چیزی که هست این هست که ممکنه با یکسری از نرم افزار های ادیت ویدیو اگر صرفا ادیت به منظور سینک کردن و برش و صدا گذاری و غیره و بدون افکت باشه شما قرار هست خیلی خیلی بیشتر از سی پی یو و رم قوی تر بعلاوه حافظه پر سرعت بهره ببرید و وقتی این قضیه به ویدیو های خام حجیم رزولوشن بالا میرسه تاثیر حافظهه ای پر سرعت مثلا NVMe ها خیلی خیلی بیشتر از قطعات دیگه سیستم میشه

از طرفی باید بدونید نرم افزارتون برای دیکود لحظه ای و ادیت ریل تایم از چیپ های دیکودر گرافیک استفاده میکنه یا خیر ؟ این مسئله باید خیلی براتون اهیمیت داشته باشه چون در گرافیک های ارزون قیمت چیپ NVENC موجود نیست و همینطور ورژن چیپ و نسل گرافیک که در هزینه خیلی تاثیرگذار هست و همینطور زمان رندر گرفتن که از چه کدک هایی قراره استفاده بشه و چه سخت افزاری رو میطلبه شما اگه نیاز به انکودر های NVENC داشته باشید و این موضوع رو میدونید زمانی که صرف میکنید رو به یک دهم کاهش میدید

بحث دیگه برای فتوشاپ رزولوشن و عمق بیتی هست که قراره استفاده کنید که میتونه انتظارتون رو از گرافیکی که قراره بخرید از زمین تا اسمون تغییر بده

همینطور ادوبی افتر افکت با توجه به ورژن و کاربرد میتونه انتخابتون برای گرافیک رو خیلی تغییر بده پس نیاز دارید به جزییات کارتون دقت کنید وتحقیق بیشتری انجام بدید

1 دقیقه قبل، Sam-j گفته است:

سلام

احتمالا این سوال زیاد پرسیده میشه و جواب های مختلفی میگیرید چه فروم های داخلی و چه خارجی ، چیزی که میخوام بگم جواب سوالتون نیست اما ممکنه کمکتون کنه اشتباه نکنید؛ بحثی که کمتر بهش اشاره میشه اینکه شما دقیقا چه کاری میخواید انجام بدید و چه جزییاتی رو قراره روش کار کنید ، بطور کلی اگه همه ی قابلیت های این نرم افزار ها و ورژن ها و کراهایی که میشه باهاشون کرد و پشتیبانی میکنند رو در نظر بگیریم باید سراغ سخت افزار با سرعت و فضا و وو بیشتر برید اما چیزی که هست این هست که ممکنه با یکسری از نرم افزار های ادیت ویدیو اگر صرفا ادیت به منظور سینک کردن و برش و صدا گذاری و غیره و بدون افکت باشه شما قرار هست خیلی خیلی بیشتر از سی پی یو و رم قوی تر بعلاوه حافظه پر سرعت بهره ببرید و وقتی این قضیه به ویدیو های خام حجیم رزولوشن بالا میرسه تاثیر حافظهه ای پر سرعت مثلا NVMe ها خیلی خیلی بیشتر از قطعات دیگه سیستم میشه

از طرفی باید بدونید نرم افزارتون برای دیکود لحظه ای و ادیت ریل تایم از چیپ های دیکودر گرافیک استفاده میکنه یا خیر ؟ این مسئله باید خیلی براتون اهیمیت داشته باشه چون در گرافیک های ارزون قیمت چیپ NVENC موجود نیست و همینطور ورژن چیپ و نسل گرافیک که در هزینه خیلی تاثیرگذار هست و همینطور زمان رندر گرفتن که از چه کدک هایی قراره استفاده بشه و چه سخت افزاری رو میطلبه شما اگه نیاز به انکودر های NVENC داشته باشید و این موضوع رو میدونید زمانی که صرف میکنید رو به یک دهم کاهش میدید

بحث دیگه برای فتوشاپ رزولوشن و عمق بیتی هست که قراره استفاده کنید که میتونه انتظارتون رو از گرافیکی که قراره بخرید از زمین تا اسمون تغییر بده

همینطور ادوبی افتر افکت با توجه به ورژن و کاربرد میتونه انتخابتون برای گرافیک رو خیلی تغییر بده پس نیاز دارید به جزییات کارتون دقت کنید وتحقیق بیشتری انجام بدید

https://helpx.adobe.com/x-productkb/multi/gpu-acceleration-and-hardware-encoding.html

اطلاعات مفیدی اینجا هست که میتونید ببینید همچنین هیچ وقت نیازتون به یک سی پی یو رده بالا برای کار های ویدیووی و گرافیکی رو فراموش نکنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پریمیر چیزی نداره که گرافیک بخواد و با گرافیک داخلی سیپیو هم خوب کار میکنه.

اما توی افتر افکتس چیزی که لایو میبینید از گرافیک خروجی میگیره و هر چی گرافیک قوی تر باشه، اون پری ویو روون تره، و 1030 هم به هیچ عنوان خروجی روونی نمیده و خیلی ضعیفه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1030 با قیمت 7 تومن اصلا ارزش نداره نهایت 2 تومن میرزه

باید چک بشه ولی فکر نکنم تفاوت چندانی با گرافیک مجتمع پردازنده داشته باشه

با 7 تومن کارتهای 6600-5700-1660 سوپر و تی آی میشه کرد البته همشون ماین شده هستن و احتمالا نیاز به سرویس دارن

لینک به دیدگاه

با 7 8 تومن گزینه های دست دو خیلی خوبی توی بازار هست

از همونا بگیر

شما 1030 بخری هم بعدا کسی ازت 2 تومنم برنمیداره

لینک به دیدگاه

با 5 تا 6 تومن 5700xt با 4 تومن هم 1070 میتونی بگیری 

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

با 5 تا 6 تومن 5700xt با 4 تومن هم 1070 میتونی بگیری 

جسارتا کجا میدن این قیمت ؟ خریدارم اگ دارین

لینک به دیدگاه

سلام اگه گرافیک موقتی هست ،یه ماینی rx580 از افراد بااعتماد همین فروم بگیرید استفاده کنید قدرتش خوبه ،برا فروش هم خوب میره ،کلا نو نگیرید اگه موقتیه 

اصن کلا نو نگیرید :6_smile:

لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان

2060 هم گزینه خوبیه

دورو بر  7فک کنم گیر بیاد

لینک به دیدگاه

7 تومن بودجه خیلی خوبیه . میشه کارت های دسته دو 2060 ، 6600 ، 5700xt گرفت که کارت های قدرتمندی هستن و پر دیوار هستن یا بچه های اینجا هم موجود دارن . با مهلت تست بگیر .

لینک به دیدگاه

از تمامی دوستان بابت پاسخ هاشون سپاسگزارم.
ممنون و تمام.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...