رفتن به مطلب

سوالاتی در رابطه با شارژر و هندزفری بی‌سیم

DarkMERC
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

خب تاجایی که بنده میدونم شارژر های فست شارژ با اون دیوایس مثلا موبایل کانکت میشن و بسته به درصد شارژ و اطلاعات دیگه مثل دما و اینا مقدار جریان شارژ رو تنظیم میکنن

خب سوالم اینه اگه شارژری به هر دلیلی موفق نشه اطلاعاتی از این قبیل رو از اون دیوایس بگیره آیا به عقل خودش میرسه که با همون ولتاژ نورمال 5 ولت و جریان معمولی شارژش کنه؟

یعنی خلاصه معمولی شارژ کنه؟

مثلا توی هندزفری بیسیم معمولا میگن ترجیحا با شارژر های فست شارژ شارژ نکنید

میخواستم بدونم چرا همچین چیزی میگن؟ نباید اون شارژر وقتی میبینیه دیوایس پشتیبانی از فست شارژ نداره معمولی شارژش کنه؟

بعد بعضی شارژر ها هستن که چندان فست شارژ به اون معنی نیستن ولی خب روشون نوشته که دو تا خروجی دارن مثلا 5 ولت 2 آمپر و 9 ولت 1.5 آمپر

آیا شارژ کردن وسایلی مثل ساعت هوشمند یا همون هندزفری بیسیم اوکیه؟

و سوال آخر اینکه اگه اون دیوایس اورجینال نباشه اگه بخوایم با پورت یو اس بی لپتاپ شارژش کنم ممکنه آسیب بزنه به مادربورد؟

ممنون

لینک به دیدگاه

کسی نمیدونه؟ چند روزیه هندزفریمون بدون شارژ افتاده یه گوشه :) 

میترسم یه موقع به لپتاپ بزنم لپتاپ آسیب ببینه از طرفی میگم اگه به شارژر فست شارژ بزنم ممکنه یه موقع باطریش یه چیزیش بشه

اورجینال نیست بخاطر همین یه کم نگرانم

لینک به دیدگاه

کلا شما هر باتری لیتومی را چه روی گوشی چه هندزفری وقتی با fast charger شارژ کنی زود تر عمر باتری کاهش پیدا می کنه.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

من توصیم اینه که با یه شارژر قدیمی که فست نیست شارژش کنید. همیشه با شارژر ساده شارژ میکردم اما  یکبار یه هندسفری گردنیم رو با شارژر فست شارژ کردم باتریش به مشکل برخورد!

الان ساعت هوشمند و هندسفری ها و... فقط با شارژر معمولی آیفونهای قدیمی شارژ میکنم که بهترین نتیجه رو ازش گرفتم. میتونید با قیمت خیلی کم یه شارژر اورجینال ساده تهیه کنید  و خیالتون هم برای همیشه راحت باشه.

لینک به دیدگاه

ممنون پس باید برم دنبال شارژر اورجینال معمولی که فست نباشه

از کجا میتونم مطمعن شم اورجینال باشه؟ برای سامسونگ مثلا

یه چیزایی توی اینترنت هست که به فلان جای شارژر دقت کنید و اینا ولی میخواستم بدونم بجز اینا نکته دیگه ای هست؟

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

ممنون پس باید برم دنبال شارژر اورجینال معمولی که فست نباشه

از کجا میتونم مطمعن شم اورجینال باشه؟ برای سامسونگ مثلا

یه چیزایی توی اینترنت هست که به فلان جای شارژر دقت کنید و اینا ولی میخواستم بدونم بجز اینا نکته دیگه ای هست؟

ازین شارژرا تو خونه همه پیدا میشه. 

اینکه میخواید فست نباشه یعنی خود وسیله نمیتونه مدیریت کنه ولتاژ و آمپر ورودی رو؟  تا جایی که میدونم مدار شارز چه گوشی چه هروسیله ای اونه که تعیین میکنه با چه امپری شارژ بکنه. 

الان شارژر گوشی من 5 ولت داره 9 ولت هم داره با امپر های متفاوت. اینکه الان شما بگید من اینو بزنم به  وسیله ام که 5 ولته ولی شارژر 9 ولت بده و بسوزونه بعیده. مگر اون وسیله واقعا به قولی زپرتی باشه.

در ۱۴۰۲/۲/۱۰ در 22:10، DarkMERC گفته است:

مثلا توی هندزفری بیسیم معمولا میگن ترجیحا با شارژر های فست شارژ شارژ نکنید

این جمله رو من متوجه نمیشم. خود هندزفری از فست شارژ پشتیبانی میکنه و میگن از فست شارز استفاده نکنید؟ صرفا جهت افزایش عمر باتری هست یعنی؟ چون اگر فست شارژ پشتیبانی نکه خب ولتاژ میشه 5 ولتی. ولی اگر فست ساپورت کنه میشه 9 ولتی  یا 12 ولتی. یا بالاتر. 

اگر صرفا میخواید با کمترین فشار ممکنه به باتری شارژ بشه یه شارژ سونی دارم رایگان  تقدیم کنم.  5 وات و 850 میلی امپر. فکر میکنم اصلیش باشه واسه اکسپریای قدیمه.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

ازین شارژرا تو خونه همه پیدا میشه. 

اینکه میخواید فست نباشه یعنی خود وسیله نمیتونه مدیریت کنه ولتاژ و آمپر ورودی رو؟  تا جایی که میدونم مدار شارز چه گوشی چه هروسیله ای اونه که تعیین میکنه با چه امپری شارژ بکنه. 

الان شارژر گوشی من 5 ولت داره 9 ولت هم داره با امپر های متفاوت. اینکه الان شما بگید من اینو بزنم به  وسیله ام که 5 ولته ولی شارژر 9 ولت بده و بسوزونه بعیده. مگر اون وسیله واقعا به قولی زپرتی باشه.

این جمله رو من متوجه نمیشم. خود هندزفری از فست شارژ پشتیبانی میکنه و میگن از فست شارز استفاده نکنید؟ صرفا جهت افزایش عمر باتری هست یعنی؟ چون اگر فست شارژ پشتیبانی نکه خب ولتاژ میشه 5 ولتی. ولی اگر فست ساپورت کنه میشه 9 ولتی  یا 12 ولتی. یا بالاتر. 

اگر صرفا میخواید با کمترین فشار ممکنه به باتری شارژ بشه یه شارژ سونی دارم رایگان  تقدیم کنم.  5 وات و 850 میلی امپر. فکر میکنم اصلیش باشه واسه اکسپریای قدیمه.

اره یه شارژر غیر فست داشتم ولی نمیدونم چش شد دیگه شارژ نمیکنه

اون مدیریت ولتاژ و آمپر رو هم نمیدونم منطقا باید خود اون وسیله کنترل کنه ولی میترسم یه موقع کنترل نکنه بترکه دردسر شه سر همین

و اره واقعا خودم دلیل اینکه چرا وسیله ای که تست های فست شارژ رو گذرونده میگن فست شارژ نکنید حالا این رو میگیم جنس فیکه چیزایی که روش نوشته الکیه ولی دیدم حتی هندزفری های اصل و گرون قیمت رو هم میگن نزنید به فست شارژ درحالی که روی هندزفری نوشته پشتیبانی میشه مثلا

شاید بخاطر همون عمر باطریه

حالا احتمالا یه سر میرم ولیعصر اگه شارژری پیدا نشد دیگه نهایتا با همون 5-9 ولتیه شارژ میکنم فوقش منفجر میشه دیگه :) 

ممنون از همگی بخاطر راهنمایی

لینک به دیدگاه

سلام. شارژ سریع برای مواقع ضروری استفاده میشه. اینکه برند های معتبر یا نامعتبر دارن روی این قضیه مانور میدن برای بازار گرمی و عقب نمونده از بازار فروش لوازم با قابلیت شارژ سریع هست. اگر به طور مکرر از این قابلیت استفاده بشه عمر باتری به شدت کاهش پیدا میکنه.                                

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

این سوالو منم مدت‌ها قبل داشتم

به طور خلاصه، دیواس‌های جدید خودشون تعیین می‌کنن چه مقدار ولت آمپر بکشن، بنابراین نوع شارژ کاملا بستگی به دیوایس یا دستگاه داره، نه مبدل شارژر.

اما خودم همیشه برای اطمینان از کیس کامپیوتر برای شارژ هندزفری یا ریش تراش و ... استفاده می‌‎کنم

لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

شاید بخاطر همون عمر باطریه

احتمالا همینه. کلا هرچه ملایم تر شارژ بشه باتری بهتره. حتی گوشی های فست شارژ هم در ازای سرعت شارژ دارن عمر باتری رو فدا میکنن. 

حالا تا شارژر برسه با پورت usb  میخوای استفاده کن.

لینک به دیدگاه

خود شدت و سرعت شارژ شدن هیچ تاثیری تو عمر مفید باتری نداره.

صرفا مسئله گرماست که باعث کاهش عمر باتری های لیتیومی میشه.

به دلیل اینکه در فست شارژ گرمای بیشتری تولید میشه ممکن ه طول عمر باتری کمتر از حالت عادی باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...