رفتن به مطلب

سوال در مورد یه اکتشاف

lvy Bridge
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من یک قانون جدید برای محاسبات سرعت اورکلاک کشف کردم میتونم این قانون رو به اون بالا مالا ها برسونم لطفا راهنمایی کنید البته کمی از قوانینش ار فیزیک نیوتون کپی شده ولی کلی فرق داره با قوانین نیوتون میشه کاری کرد باهاش

ویرایش شده توسط lvy Bridge
  • حالم خوب شد 2
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، lvy Bridge گفته است:

من یک قانون جدید برای محاسبات سرعت اورکلاک کشف کردم میتونم این قانون رو به اون بالا مالا ها برسونم لطفا راهنمایی کنید البته کمی از قوانینش ار فیزیک نیوتون کپی شده ولی کلی فرق داره با قوانین نیوتون میشه کاری کرد باهاش

با سلام

اگر از کسی کپی نکرده باشی و بتوان ثابت کرد

چرا که نه

لینک به دیدگاه

سرعت اورکلاک منطور چیه ؟ برای یک ترانزیستور ؟ برای یک ای سی ؟ برای یک معماری ؟ برای یک سی پی یو با معماری مشخص ؟ برای چی چیو کشف کردید ؟ سرعت کلاک مفاهیم زیادی داره از فیزیک پایه ترانزیستور گرفته تا ای سی های به شدت پیچیده، کلاک برای ای سی ساده با پایپ لاین ؟ کلاک برای اینستراکشن چند بیتی ؟

بهرحال هرچی که باشه محتوای علمیی داشته باشه شما میتونید از یکی از اساتید قابل اعتماد الکترونیک توی دانشگاها پیگیر بشید رزومه ها در سایت های دانشگاها مجوده و راه های ارتبطیشون اکثرا هم جواب ایمیل ها و راه های ارتباطیشون رو میدن

• لایک 3
لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

سرعت اورکلاک منطور چیه ؟ برای یک ترانزیستور ؟ برای یک ای سی ؟ برای یک معماری ؟ برای یک سی پی یو با معماری مشخص ؟ برای چی چیو کشف کردید ؟ سرعت کلاک مفاهیم زیادی داره از فیزیک پایه ترانزیستور گرفته تا ای سی های به شدت پیچیده، کلاک برای ای سی ساده با پایپ لاین ؟ کلاک برای اینستراکشن چند بیتی ؟

بهرحال هرچی که باشه محتوای علمیی داشته باشه شما میتونید از یکی از اساتید قابل اعتماد الکترونیک توی دانشگاها پیگیر بشید رزومه ها در سایت های دانشگاها مجوده و راه های ارتبطیشون اکثرا هم جواب ایمیل ها و راه های ارتباطیشون رو میدن

در مورد محاسبه سرعت اورکلاک از روی اطلاعاتی مثل مقدار اورکلاک شده و زمان اورکلاک یا به دست اوردن تندی اورکلاک در هر ثانیه توسط زمان و مقدار اورکلاک شده با فرمول های ریاضی منظورم از سرعت اورکلاک همون mhz یعنی با چه سرعتی فرکانس را بالا پایین میکنند اورکلاکر ها بدین صورت میشه با فرمول آن را بدست آورد

ویرایش شده توسط lvy Bridge
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

الان سوال شما دقیقا چیه؟؟ من که با خوندن تاپیک متوجه نشدم.

اینکه چگونه بفهم قابل ثبت در اسناد اکتشاف ها است یا اصلا قابل ثبت است؟

• حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

لیون کامپیوتر چه اسطوره هایی داره ما خبر نداشتیم  -هیچ وقت یه ایرانی رو دست کم نگیرید  

• لایک 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، lvy Bridge گفته است:

اینکه چگونه بفهم قابل ثبت در اسناد اکتشاف ها است یا اصلا قابل ثبت است؟

داداش اسناد اکتشاف ها دیگه چیه. اگر چیزی اختراع کردید برید ثبت اختراع کنید.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۳/۶ در 15:10، lvy Bridge گفته است:

پردازنده رو یکی دیگه ساخته، همه قوانینش رو از مرحله ای که سیلیکن داخل ریگ کنار ساحل هست، تا مرحله آخر که پردازنده روی سیستم ران میشه و اجرا میشه، همه رو قبلا کشف کرده و داره در عمل به کار می بره و استفاده می کنه، بعد شما چیو کشف کردی؟ کشف به چیزی اطلاق میشه که در طبیعت وجود داشته و توسط انسان هنوز خودش/قانونش یا دلیلش مشخص نشده.

تا حالا ندیدم برای چیزی که خود بشر قبلا صفر تا صدش رو اختراع کرده، "کشف" صورت بگیره. مثل این میمونه بگی چرخ رو از روی تایر ماشین اختراع کردی.

ضمن احترام به شما، منکر اکتشافات شما نیستم ولی هر چیزی از قوانین نیوتون "کپی" کردی برای پیدا کردن فرمول اورکلاک، دمت گرم، اما متاسفانه باید به اطلاعتون برسونم حتی اگر درست باشه از قبل برای سازنده اظهر من الشمس مشخص بوده که تونسته ریزپردازنده با قابلیت اورکلاک بسازه.

بنابراین ضمن تبریک بهت، خیلی فشار نیار و خودتو اذیت نکن.

عرض ارادتی هم می‌کنیم به کلیه دوستانی که موضوع رو جدی گرفتن. جمیعا اعتماد به سقفمون از پهنا تو حلق پاتریک گلسینگر مدیر عامل اینتل.

با امید به روزی که فرمول ساخت کوکاکولا رو هم کشف کنیم.

• لایک 1
  • حالم خوب شد 10
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

پردازنده رو یکی دیگه ساخته، همه قوانینش رو از مرحله ای که سیلیکن داخل ریگ کنار ساحل هست، تا مرحله آخر که پردازنده روی سیستم ران میشه و اجرا میشه، همه رو قبلا کشف کرده و داره در عمل به کار می بره و استفاده می کنه، بعد شما چیو کشف کردی؟ کشف به چیزی اطلاق میشه که در طبیعت وجود داشته و توسط انسان هنوز خودش/قانونش یا دلیلش مشخص نشده.

تا حالا ندیدم برای چیزی که خود بشر قبلا صفر تا صدش رو اختراع کرده، "کشف" صورت بگیره. مثل این میمونه بگی چرخ رو از روی تایر ماشین اختراع کردی.

ضمن احترام به شما، منکر اکتشافات شما نیستم ولی هر چیزی از قوانین نیوتون "کپی" کردی برای پیدا کردن فرمول اورکلاک، دمت گرم، اما متاسفانه باید به اطلاعتون برسونم حتی اگر درست باشه از قبل برای سازنده اظهر من الشمس مشخص بوده که تونسته ریزپردازنده با قابلیت اورکلاک بسازه.

عرض ارادتی هم می‌کنیم به کلیه دوستانی که موضوع رو جدی گرفتن. جمیعا اعتماد به سقفمون از پهنا تو حلق پاتریک گلسینگر مدیر عامل اینتل.

دقیقا ممنون از شما خودمم میدونستم کشف نیست گفتم فقط یه روش که میشه راحت باهاش زمان اورکلاک و زما اورکلاک در هر ثانیه و مقدار اورکلاک با دو مقادیر به دست آورد دقیقا مثل فرمول سرعت متوسط تندی متوسط و شتاب متوسط بدین صورت بر حال ممنون از پاسخگویی اتون

10 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

سرعت کلاک clock speed یا سرعت اورکلاک ez overclocking ? کدومش؟

نه منظورم اینکه در هر ثانیه چقدر اورکلاک میکرده به طور متوسط یا مقدار اورکلاک شده به مگاهرتز و زمان اورکلاک به ثانیه و شتاب اورکلاک در هر ثانیه به واحد مگاهرتز با فرمول با دو مقادیر واحد میشه یه واحد مجهول به دست اورد مثل  فرمول تندی متوسط و سرعت متوسط و شتاب متوسط

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، NASABAM گفته است:

لیون کامپیوتر چه اسطوره هایی داره ما خبر نداشتیم  -هیچ وقت یه ایرانی رو دست کم نگیرید  

6 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

نه کشف نیست من منظور امو اشتباه رسوندم چهار تا فرمول برای محاسبه سرعت اورکلاک کردن یک شخص مثلا یه شخص در هر ثانیه 30 مگاهرتز ب سرعت اورکلاک می افزاید یا 100 یا چه مقدار اورکلاک کرده یا چقد طول کشیده با دو واحد داشتن از اینا میشه به دست اورد مجهول و شتاب اورکلاک هم یعنی در یه مدت مشخص مثلا 10 صانیه سرعت اورکلاک افزایش یا کااهش بهش مگین شتاب مثبت و منفی که طی یک فرمول بدست میاد بعدشم اصلا اشتباه گفتم از نیوتون کپی نکردم این همون فرمول تندی متوسط سرعت متوسط شتاب متوسط که تغییرش دادم واحد هاشو 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه کشف نیست من منظور امو اشتباه رسوندم چهار تا فرمول برای محاسبه سرعت اورکلاک کردن یک شخص مثلا یه شخص در هر ثانیه 30 مگاهرتز ب سرعت اورکلاک می افزاید یا 100 یا چه مقدار اورکلاک کرده یا چقد طول کشیده با دو واحد داشتن از اینا میشه به دست اورد مجهول و شتاب اورکلاک هم یعنی در یه مدت مشخص مثلا 10 صانیه سرعت اورکلاک افزایش یا کااهش بهش مگین شتاب مثبت و منفی که طی یک فرمول بدست میاد بعدشم اصلا اشتباه گفتم از نیوتون کپی نکردم این همون فرمول تندی متوسط سرعت متوسط شتاب متوسط که تغییرش دادم واحد هاشو 

سلام خوبی؟ 

میگما، کیبوردت حروف فارسی روش حک شده؟ یا از ایناس که فقط انگلیسی داره؟

• لایک 1
  • حالم خوب شد 3
لینک به دیدگاه

برادر جسارت نباشه میپرسم، شما در چه مقطع تحصیلی هستید؟

• حالم خوب شد 3
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، lvy Bridge گفته است:

دقیقا ممنون از شما خودمم میدونستم کشف نیست گفتم فقط یه روش که میشه راحت باهاش زمان اورکلاک و زما اورکلاک در هر ثانیه و مقدار اورکلاک با دو مقادیر به دست آورد دقیقا مثل فرمول سرعت متوسط تندی متوسط و شتاب متوسط بدین صورت بر حال ممنون از پاسخگویی اتون

این چیزی که شما میگید درمورد رم ها و سیستم رایزن بود که میزان اورکلاک پذیری رم هارو حساب میکرد. اگر اینطوریه میتونید یه اپ طراحی و پابلیک کنید. 

تمام این محاسبات توسط خود کمپانی ها با هزارتا ورودی بیشتر بعضا حساب شده. البته راه حل  و فرمول شما بعضا ممکنه خیلی ساده تر باشه. ولی خب حداقلش اینه  درایران نباید دنبالش باشید. 

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، lvy Bridge گفته است:

من واقعیتش تاپیک رو میبندم چون میترسم خودم و یا بچه ها از روی شوخی یه حرفی بزنن ناراحت بشین.

فقط اینو بگم که برای آدمیزاد که فرمول نمینویسن.

یک شخص بستگی به شانسی که داره (چه کیفیتی از پردازنده ای گیرش اومده باشه) و تجهیزاتی که داره (مدل مادربرد، کولینگ، پاور) و دانشی که از اورکلاک داره (چقدر تجربه عملی داشته باشه) می تونه یک درصدی از افزایش کلاک پردازنده رو تجربه کنه. در معادله ای که سه مجهول داره (یعنی شما نمیدونی کیفیت سیلیکنی که دست طرفه چیه، و چه تجهیزاتی داره، و دانشش از اورلاک چقدره، نمیتونی به پاسخ میزان اورکلاک یا سرعت اورکلاکش دست پیدا کنی.

موفق باشی.

• ممنونم 3
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...