رفتن به مطلب

روشن شدن چراغ سفید رو گرافیک !

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام وقت بخیر

من یه گرافیک گیگابایت 6600 XT دارم بعضی اوقات چراغ سفیدی که عکسش رو گذاشتم روشن میشه و وقتی سیستم رو خاموش روشن میکنم اوکی میشه میخواستم ببینم نشان دهنده و مشکلش چیه؟

ممنون

photo_2023-06-05_09-03-50.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاورتون چیه؟

اون چراغ سفید مربوط به اوکی بودنه برق گرافیک هست

قرمز که نمیشه؟

ولی ماله شما چه قدر پرنوره!!

و اینکه اگه همچی تو کار اوکی هست احتمالا اون قسمت مدار یه اخلالی توش هست که مهم نیست به نظرم

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، moonstar گفته است:

سلام وقت بخیر

من یه گرافیک گیگابایت 6600 XT دارم بعضی اوقات چراغ سفیدی که عکسش رو گذاشتم روشن میشه و وقتی سیستم رو خاموش روشن میکنم اوکی میشه میخواستم ببینم نشان دهنده و مشکلش چیه؟

ممنون

سلام

یعنی برق رسانی از طریق اون 8 پین پاور یک مشکلی داره که احتمالا مربوطه به پاورت یا کابلش تا خود کارت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

قدیما این چراغ سفید، روشن بودنش به معنی نرمال بودن برق رسانی بود، ولی چون همش یه نور سفید روشن بود روی کارت، سازنده ها کمی کارایی این چراغ رو تغییر دادن و بسته به مدل کارت، رفتار متفاوتی این چراغ داره. توی مدل های یکم قدیمی تر، یه چراغ سفید بود که دائم روشن بود و به معنی مطلوب بودن برق رسانی، کنارش یه چراغ قرمز هم بود که اگه روشن میشد نشون دهنده ی مشکل بود، توی کارت های جدید، دیگه اون ال ای دی که دائم روشن باشه و بخواد مطلوب بودن رو برسونه، حذف شده و روشن شدن ال ای دی، به معنی مشکل در برق رسانی هست. حالا توی بعضی کارت ها مثل کارت شما سفیده، بعضی کارت ها قرمز.

image.thumb.png.8b2ff24485e0b36439ddad14c0c44520.png

image.thumb.png.e55921e718c89ae29dca835d4b4ffb2b.png

طبق توضیح خود سایت و نظر کاربران، روشن شدن این چراغ، به معنی مشکل توی برق رسانی هست، نظرات رو که خوندم، برخی ها گفته بودن با تمیز کردن اسلات گرافیک و بررسی سوکت پاور مشکل حل شده. این کار ها رو انجام بدید، و اگر باز هم مشکل حل نشد، با پاور دیگه امتحان کنید. اگر پاورتون کابل دیگه ای هم داره، حتما امتحان کنید.

رفع ابهام: اونجا که زده "flashing light" منظورش چشمک زدن نیست و همون روشن شدن چراغ هست. سرچ کردم تمام کاربرانی که این مشکل رو داشتن، گفتن که چراغ دائم روشن بوده و کسی به چشمک زن بودن اشاره نکرده. باز توی دفترچه رو هم بخونید، شاید توضیح داده باشه، توی سایت که دفترچه درست و حسابی ای نداشت

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

قدیما این چراغ سفید، روشن بودنش به معنی نرمال بودن برق رسانی بود، ولی چون همش یه نور سفید روشن بود روی کارت، سازنده ها کمی کارایی این چراغ رو تغییر دادن و بسته به مدل کارت، رفتار متفاوتی این چراغ داره. توی مدل های یکم قدیمی تر، یه چراغ سفید بود که دائم روشن بود و به معنی مطلوب بودن برق رسانی، کنارش یه چراغ قرمز هم بود که اگه روشن میشد نشون دهنده ی مشکل بود، توی کارت های جدید، دیگه اون ال ای دی که دائم روشن باشه و بخواد مطلوب بودن رو برسونه، حذف شده و روشن شدن ال ای دی، به معنی مشکل در برق رسانی هست. حالا توی بعضی کارت ها مثل کارت شما سفیده، بعضی کارت ها قرمز.

image.thumb.png.8b2ff24485e0b36439ddad14c0c44520.png

image.thumb.png.e55921e718c89ae29dca835d4b4ffb2b.png

طبق توضیح خود سایت و نظر کاربران، روشن شدن این چراغ، به معنی مشکل توی برق رسانی هست، نظرات رو که خوندم، برخی ها گفته بودن با تمیز کردن اسلات گرافیک و بررسی سوکت پاور مشکل حل شده. این کار ها رو انجام بدید، و اگر باز هم مشکل حل نشد، با پاور دیگه امتحان کنید. اگر پاورتون کابل دیگه ای هم داره، حتما امتحان کنید.

رفع ابهام: اونجا که زده "flashing light" منظورش چشمک زدن نیست و همون روشن شدن چراغ هست. سرچ کردم تمام کاربرانی که این مشکل رو داشتن، گفتن که چراغ دائم روشن بوده و کسی به چشمک زن بودن اشاره نکرده. باز توی دفترچه رو هم بخونید، شاید توضیح داده باشه، توی سایت که دفترچه درست و حسابی ای نداشت

مرسی از شما و همه دوستان.

ببینین داستان اینه که همیشه روشن نیست بعضی از روزا روشن میشه ( تا الان فقط 3 بار روشن شده ) که خاموش روشن میکنم کامپیوتر رو درست میشه و خاموش میشه چراغ سفید و تا الان چراغ قرمز هم روشن نشده.

چطوری میتونم عیب یابی کنم که مشکل دقیقا از کجای سیستم برق رسانیه؟

لینک به دیدگاه

برای من کلا دو دفعه روشن شد البته چراغ قرمز
بعدش دیگه از انموقع پیش نیومده
قرمز نشان دهنده ضعف پاوره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
5 ساعت قبل، moonstar گفته است:

مرسی از شما و همه دوستان.

ببینین داستان اینه که همیشه روشن نیست بعضی از روزا روشن میشه ( تا الان فقط 3 بار روشن شده ) که خاموش روشن میکنم کامپیوتر رو درست میشه و خاموش میشه چراغ سفید و تا الان چراغ قرمز هم روشن نشده.

چطوری میتونم عیب یابی کنم که مشکل دقیقا از کجای سیستم برق رسانیه؟

یکی از دوستان من 3070ti روگ داشت که 3 تا ورودی برق داشت، یه موقهایی، یکیشون، یه موقعایی هم 2 تا شون رندوم چراغش روشن میشد، با اینکه پاور 750 بود و موردی نداشت، ولی پاور رو که عوض کرد حل شد و دیگه روشن نشد، الان هم شما بهتره اول کارت رو در بیارید و اسلات رو تمیز کنید. کابل دیگه اگر پاورتون داره، با اون امتحان کنید. اگر حل نشد باید پاور رو عوض کنید.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، SeCret گفته است:

برای من کلا دو دفعه روشن شد البته چراغ قرمز
بعدش دیگه از انموقع پیش نیومده
قرمز نشان دهنده ضعف پاوره؟

رنگشون و رفتارشون تو برند های مختلف فرق میکنه.

برای کارت های گیگابایت همون رنگیه که ملاحظه کردید، برای ایسوس قرمزه و هر وقت روشن میشه زمانیه که یا برق رسانی مشکل داره و یا مدار چرخه برق رسانی دچار اتصال کوتاه شده.

اگه در حالت روشن بودن سیستم روشن میشه، برق رسانی مشکل داره، میتونه از عدم اتصال صحیح کانکتور و ... باشه.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Blueman6 گفته است:

رنگشون و رفتارشون تو برند های مختلف فرق میکنه.

برای کارت های گیگابایت همون رنگیه که ملاحظه کردید، برای ایسوس قرمزه و هر وقت روشن میشه زمانیه که یا برق رسانی مشکل داره و یا مدار چرخه برق رسانی دچار اتصال کوتاه شده.

اگه در حالت روشن بودن سیستم روشن میشه، برق رسانی مشکل داره، میتونه از عدم اتصال صحیح کانکتور و ... باشه.

ایسوس راگ استریکس هستش، نه وقتی روشن کردم قرمز بود که بعد ریستارت کردن اوکی شدن
از آخرین باری که اینطوری شد خیلی وقته میگذره و الان اوکیه

ویرایش شده توسط SeCret
بولد متن :D
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...