رفتن به مطلب

صدای شبیه به ترکیدن خازن (کمک فوری)

Sandor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود و خسته نباشید

امروز داشتم با سیستم کار می‌کردم (کاری سنگینی هم نبود، در حد وب‌گردی بود) که ناگهان یه صدای Taragh مانندی شنیدم. صدا خیلی نزدیک بود، انگار که از توی کیس باشه (چون مطمئن نیستم از داخل کیس بوده باشه) تو این حالت سیستم هیچ واکنشی نشون نداد. ولی من سیستم رو بلافاصله خاموش کردم. شکم رفت سمت ترکیدگی خازن ولی هیچ بویی حس نمی‌کردم. سرمو بردم نزدیک کیس، نزدیک خروجی پاور و هرجایی که فکرشو بکنید ولی تاکید می‌کنم که کوچیکترین بویی مبنی بر سوختگی خازن یا هر نوع سوختگی دیگه‌اس حس نکردم. حتی با چراغ قوه داخل کیس رو هم نگاه کردم ولی هیچ اثری مبنی بر ترکیدگی خازن یا سوختگی ندیدم. الان هم سیستم روشنه و مشکلی نداره. حالا سوالم اینه که:

1. ترکیدن خازن معمولا بوی خیلی بدی داره که مدت‌ها هم می‌مونه ولی این موردی که برای من پیش اومده اگر خازن نبوده پس دیگه چی می‌تونسته باشه؟

2. پاورم Green 650 OCPT هست که خیلی وقته داره کار می‌کنه و اصلا هم زیر فشار نبوده. پاور در ظاهر سالمه، هیچ بویی هم ازش نمی‌اومد. آیا باید باز بشه؟

3. آیا به صورت نرم‌افزاری می‌شه مثلا ولتاژ قطعات رو چک کرد و مطمئن شد که پاور داره درست عمل می‌کنه؟

پ.ن: امروز توی کوچه ما سروصدای کارگرا و ماشین ‌الات زیاد بود، من حتی به این هم شک کردم که نکنه صدا از بیرون بود و من دچار توهم شدم 🙄

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه به پاور شک داری و گارانتیش تموم شده بازش کن چک کن

پاور مشکلی براش پیش بیاد کل سیستم به فنا میره

لینک به دیدگاه

ممکنه جونوری چیزی رفته باشه قسمت High بعد تبخیر شدنش صدا ترقه میده.

بازش کن ببین چه خبره داخلش یا ببر نمایندگی معتبر گرین برات سرویس کنن.

لینک به دیدگاه

دوستان این مواردی که گفتید رو خودمم می‌دونم ولی فعلا امکان بردن پاور به نمایندگی و بی‌سیستم موندن برام نیست.

اگه به سوالاتم دقت کنید، بیشتر حول این قضیه بود اولا چرا سیستم هنوز داره درست و سالم کار می‌کنه؟ و ایا می‌شه به صورت نرم‌افزاری مثلا ولتاژ قطعات رو چک کرد؟

لینک به دیدگاه

با نرم افزار occt پاور رو تست کن پاور میبره زیر فشار با speed fan هم ولتاژ رو چک کن داخل occt هم ولتاژ رو میشه چک کرد

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Sandor گفته است:

دوستان این مواردی که گفتید رو خودمم می‌دونم ولی فعلا امکان بردن پاور به نمایندگی و بی‌سیستم موندن برام نیست.

اگه به سوالاتم دقت کنید، بیشتر حول این قضیه بود اولا چرا سیستم هنوز داره درست و سالم کار می‌کنه؟ و ایا می‌شه به صورت نرم‌افزاری مثلا ولتاژ قطعات رو چک کرد؟

ولتاژ سی پی یو و گرافیک و مادربرد میشه ولی بقیشو نه با نرم افزار hw monitor pro

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، lvy Bridge گفته است:

ولتاژ سی پی یو و گرافیک و مادربرد میشه ولی بقیشو نه با نرم افزار hw monitor pro

3 ساعت قبل، حسین عسکری گفته است:

با نرم افزار occt پاور رو تست کن پاور میبره زیر فشار با speed fan هم ولتاژ رو چک کن داخل occt هم ولتاژ رو میشه چک کرد

می‌شه یه مقدار با جزییات بیشتر توضیح بدید؟

لینک به دیدگاه

49 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

می‌شه یه مقدار با جزییات بیشتر توضیح بدید؟

چیز خواستی نداره داخل برنامه برید متوجه 

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Sandor گفته است:

عزیز ممکنه خازن های خروجی low کلا بترکه و یا خراب بشه ولی سیستم همچنان کار میکنه. برای من پیش آمده. علت اون هم اینه روی مادربورد روی گرافیک خودشون بانک خازن دارن. ممکنه تا حدی درست کار کنه. ولی اگر مورد شما خازن باشه باید سریع سیستم رو خاموش کنید و سرویسش کنید. برای همین دوستان تاکید دارن روی این.

اگر علاقه به جزییات الکترونیکی قضیه دارید باید خودتون بیشتر گوگل کنید یا برید فنی حرفه یی دانشگاهی چیزی یاد بگیرید. خیلیا اینجا بلدن ولی حوصلشون نمیشه بگن اونم داخل فوروم که باید تایپ کنی . خودم یکیش :)

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

عزیز ممکنه خازن های خروجی low کلا بترکه و یا خراب بشه ولی سیستم همچنان کار میکنه. برای من پیش آمده. علت اون هم اینه روی مادربورد روی گرافیک خودشون بانک خازن دارن. ممکنه تا حدی درست کار کنه. ولی اگر مورد شما خازن باشه باید سریع سیستم رو خاموش کنید و سرویسش کنید. برای همین دوستان تاکید دارن روی این.

راستش منم تا جایی که بررسی کردم، خازن جامد به سختی می‌ترکه. تنها خازنی که ممکنه آسیب ببینه، همون بخش صدای مادربرد هست که اونم چک کردم مشکلی نداشت. ضمن اینکه بالاتر هم گفتم هیچ بویی از کیس درنیومد.

راستش دارم فکر می‌کنم صدای مربوطه اصلا مال خازن بود یا نه

لینک به دیدگاه

احیانا کابل 3 پین ورودی پاور رو چک کردین؟

من یه پاور گرین دستم بود در حال کار با سیستم اون کابل رو منفجر میکرد رسما آتش بازی چهارشنبه سوری راه مینداخت مثل حالت جوشکاری  فوران میکرد بدون اینکه سیستم خاموش اینا بشه سر اون پاور من 4 تا کابل عوض کردم!!!!

لینک به دیدگاه

50 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

احیانا کابل 3 پین ورودی پاور رو چک کردین؟

من یه پاور گرین دستم بود در حال کار با سیستم اون کابل رو منفجر میکرد رسما آتش بازی چهارشنبه سوری راه مینداخت مثل حالت جوشکاری  فوران میکرد بدون اینکه سیستم خاموش اینا بشه سر اون پاور من 4 تا کابل عوض کردم!!!!

آره

اصلا یه دور پاور رو خاموش و روشن کردم

لینک به دیدگاه

سلام

دقیقا همین اتفاق برا من افتاد و چند روزی سرکارم گذاشت. آخرش متوجه شدم که یه پشه رفته بوده داخل کیسم و باعث یه اتصال کوتاه کوچک شده.

خصوصا اگه گلدان نزدیک کیستون دارید خیلی مراقب باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بقل دستت آب معدنی نبود احیانا😄

ظرف های اب معدنی گهگداری از خودشون صدای ترکیدگی تولید میکنن وقتی سرد و گرم میشن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...