رفتن به مطلب

سرویس vdsl مخابرات

amirsafary13
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ببخشید من چند وقتیه که نت مخابراتم خیلی قوی شده میخواستم بدونم که میتونم با تغییرش از adsl2+ به vdsl انجام بدم با تغییر دادن مودمم ببینید که میشه تغییر داد یا نه که اگه میشه سرعت دریافتی من از vdsl چقدر میشود؟

Screenshot 2023-07-10 155050.png

لینک به دیدگاه

سلام من بعضی وقتا نتم از کند میشه یعنی line atteunation ام که حالت عادی باید روی 18 باشه میره روی 31 و وقتی که میره روی 31 سرعت میاد روی 2.4 مگابیت ولی وقتی که 18 هست سرعت روی 10.2 مگابیته (اما بهم 8 میده چون بسته 8 مگه) وقتی که هم به مخابرات پیام میدادم میگفت که مقادیر کیفی ضعیفه که من هیچی نه اسپلیتر و نه تلفن وصل نیست هر کسی هم که دیدم که line اش 30 حتی 40 هم بوده سرعتی نزدیک به 7 یا 10 مگ میگرفته نمیدونم چرا من وقتی که نت کند میشه میره روی حالت 30 سرعتم میشه 2.5 مگابیت نمیدونم راه حلی دارین؟ این عکسه هم مشخصات حالت خوبشهspacer.png

لینک به دیدگاه

این نوسانات SNR و ...در ساعات روز عادیه. و ربطی نداره به VDSL شدن. این طوری نیست که وقتی نت شما نویزش کم میشه لول آپ میشه میره روی VDSL. 

ادوات VDSL کلا فرق میکنه. 

لینک به دیدگاه

سلام فکر کنم شما در دو حالت میتونید سرویس vdsl بگیرید یا فاصله شما تا مخابرات منطقتون زیر 1000 متر باشه یا باکس فیبر نوری داخل خیابان های اطراف منزل یا محل کارتون باشه...

لینک به دیدگاه

باید برید مرکز مخابرات منطقه و سوال کنید که پلاک شما تحت پوشش سرویس تانوما (ftth) یا VDSL هست یا نه و بعد برای دریافت هر کدومش که خواستید اقدام کنید

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

این نوسانات SNR و ...در ساعات روز عادیه. و ربطی نداره به VDSL شدن. این طوری نیست که وقتی نت شما نویزش کم میشه لول آپ میشه میره روی VDSL. 

ادوات VDSL کلا فرق میکنه. 

خب میدونم فقط نمیدونم چرا وقتی line attuation ام میره 30 31 یا 27 چرا سرعتم اون چیزی نیست که باید وقتی line ام 30 یا هرچی باشه بده؟ سرعتی که وقتی line attueation ام رو 30 یا هر چی هست 2.7 مگابیت میشه

چون دیدم که بیشتریا وقتی نتشون روی line attueation 30 یا حتی بیشتر هست سرعتشون خیلی بیشتر است؟ چرا؟ 

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، amirsafary13 گفته است:

خب میدونم فقط نمیدونم چرا وقتی line attuation ام میره 30 31 یا 27 چرا سرعتم اون چیزی نیست که باید وقتی line ام 30 یا هرچی باشه بده؟ سرعتی که وقتی line attueation ام رو 30 یا هر چی هست 2.7 مگابیت میشه

چون دیدم که بیشتریا وقتی نتشون روی line attueation 30 یا حتی بیشتر هست سرعتشون خیلی بیشتر است؟ چرا؟ 

با توجه به تصاویر و حرفای خودتون نه ناگفته های ذهنتون من نظر میدم. ببین چیزایی که نوشتی ربطی به اعداد و ارقام داخل مودم نداره ! چون حدی که تغییر میکنه حد ایده آله و فاکتور تعیین کننده شلوغی شبکه هست اون ساعت یوزر بیشتر استفاده میکنه پهنای باند شییر میشه سرعت شما هم کم میشه.

روی هر حالت خط شما رو بستن روی 10 مگ 1 مگ/ 10مگ دانلود 1 مگ آپلود. مگابیت نه بایت.

مثلا اگر  attenuation line شما از 18 که هست الان بیاد روی 5 اتفاقی که میوفته اینه که عملا لینکتون میپره. دوباره کانکت میشید این دفعه مثلا روی 2 مگ /256 بسته میشه خط جای 10/1 مگ. بعد دوباره attenuation line عدد بالاتری رو نشون میده روی اون لینک 2 مگی که گرفتید.

سیگنال به نویزم تقریبا همین مفهموم رو میرسونه. بالای dbm10 عملا تا سرعت 10 مگابیتی که خط شما رو آپ کردن تغییری در سرعت ایجاد نمیکنه. یعنی چه 30dbm باشه چه 10dbm لینک دارید با همون سرعت 10 مگابیت. تفاوتش اینه روی 30 عملا خطتون کشش بیشتری نشون میده روی 10 داره میگه لب مرزید و نهایت کشش همینه.

در کل 1 :

خط شما کشش 20 مگابیت هم داره احتمالا و ممکنه بعضی ساعات بره روی 20 ! ولی عکسی که گذاشتی 2 تاش روی 10 هست.

و 2 : وقتی میبینید  پرش دارید روی مقدار پایینتر براتون ست میکنند که استیبل تر باشه کانکشنتون.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

با توجه به تصاویر و حرفای خودتون نه ناگفته های ذهنتون من نظر میدم. ببین چیزایی که نوشتی ربطی به اعداد و ارقام داخل مودم نداره ! چون حدی که تغییر میکنه حد ایده آله و فاکتور تعیین کننده شلوغی شبکه هست اون ساعت یوزر بیشتر استفاده میکنه پهنای باند شییر میشه سرعت شما هم کم میشه.

روی هر حالت خط شما رو بستن روی 10 مگ 1 مگ/ 10مگ دانلود 1 مگ آپلود. مگابیت نه بایت.

مثلا اگر  attenuation line شما از 18 که هست الان بیاد روی 5 اتفاقی که میوفته اینه که عملا لینکتون میپره. دوباره کانکت میشید این دفعه مثلا روی 2 مگ /256 بسته میشه خط جای 10/1 مگ. بعد دوباره attenuation line عدد بالاتری رو نشون میده روی اون لینک 2 مگی که گرفتید.

سیگنال به نویزم تقریبا همین مفهموم رو میرسونه. بالای dbm10 عملا تا سرعت 10 مگابیتی که خط شما رو آپ کردن تغییری در سرعت ایجاد نمیکنه. یعنی چه 30dbm باشه چه 10dbm لینک دارید با همون سرعت 10 مگابیت. تفاوتش اینه روی 30 عملا خطتون کشش بیشتری نشون میده روی 10 داره میگه لب مرزید و نهایت کشش همینه.

در کل 1 :

خط شما کشش 20 مگابیت هم داره احتمالا و ممکنه بعضی ساعات بره روی 20 ! ولی عکسی که گذاشتی 2 تاش روی 10 هست.

و 2 : وقتی میبینید  پرش دارید روی مقدار پایینتر براتون ست میکنند که استیبل تر باشه کانکشنتون.

تا حالا ندیدم بره روی 20 بیشترینی که دیدم یه موقع بود بسته 16 خریدم که بهم توی 192 میداد 16000 و خورده ای که به من سرعت 18 رو میداد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...