رفتن به مطلب

مشکلات احتمالی کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیز

جدیدا کارت گرافیکی خریداری شده مدل xfx rx580 gts تو ماینی بودنش شکی نیست مشکلی با این مسئله ندارم و اینکه پیچ پلمپ هست و فروشنده 10 روز مهلت تست رو فاکتور داده

سوالی که هست اینه:

1 : با چه روش هایی میشه از سلامت کارت مطمئن شد؟

2 : از کجا میشه فهمید بایوسش دستکاری شده نیست؟؟

3 : دمای کارت تو گیم gow با تنظیمات high تا 77 میرسه و این دما اوکی هست ؟؟؟ اگه نه چه خمیری و پدی پیشنهاد میکنید؟؟؟

ممنون میشم از راهنمایی های دوستان

لینک به دیدگاه

سلام

یه عکس gpuz بفرست

خمیر دیپکولی چیزی بزن . پد مموری هم حتما باید عوض کنی اگه بازش کردی . فقط اگه باز کنه ممکنه دگه طرف مهلت تستی که بهت داده باطل بشه . پد مموری هم حتما سری نازک نیم میلی متری بزن . یک میلی متری به هیچ عنوان نزن

و اما تست شما بهتره تو گرافیک سنگین تست کنی حدود ۱ ساعت رو اخرین تنظیمات . دما هم اگه تو گیم سنگین تست کردی ۷۷ اینا شد نیازیی به سرویس نیس چون کمتر نمیاد نهایت یک درجه

میشه با ادیت بایوس و بالا بردن حدود ۱۰ درصد دور فن دماشو یکی دو درجه کمتر کرد خواستی واست انجام میدم تلگرام پیام بده 09303813318

لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام

یه عکس gpuz بفرست

خمیر دیپکولی چیزی بزن . پد مموری هم حتما باید عوض کنی اگه بازش کردی . فقط اگه باز کنه ممکنه دگه طرف مهلت تستی که بهت داده باطل بشه . پد مموری هم حتما سری نازک نیم میلی متری بزن . یک میلی متری به هیچ عنوان نزن

و اما تست شما بهتره تو گرافیک سنگین تست کنی حدود ۱ ساعت رو اخرین تنظیمات . دما هم اگه تو گیم سنگین تست کردی ۷۷ اینا شد نیازیی به سرویس نیس چون کمتر نمیاد نهایت یک درجه

میشه با ادیت بایوس و بالا بردن حدود ۱۰ درصد دور فن دماشو یکی دو درجه کمتر کرد خواستی واست انجام میدم تلگرام پیام بده 09303813318

خیلی ممنون از پاسخ شما

image.thumb.gif.22c91a39609afbbfd639a93e09b4c544.gifimage.thumb.gif.c2caa4e041c2f1bed7d777197748e97e.gif

تست هم تو gow تنظیمات ultra و FSR 2.0 خاموش گرفتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این بایوس اصلی هست و اورکلاک

اگه تو تست ها مشکلی نداره

5 دیقه فیورمارک با MXAA 0 بزار اگه کرش نکرد یا خط ننداخت اوکیه البته تویه گیم هم تست بکن همونطور که میلاد گفت اگه اوکی بود

با خیال راحت استفاده کن

دما هم اوکی هست برا این بایوس

اگه میخای میتونی از بایوس پایه استفاده کنی که دما چند درجه ای کمتر میشه

یه دکمه داره باید تغییر بدی کنار ورودی برق

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عکسی که از سنسور گذاشتی حتی کورکلاکش و مموری نوسان هم نداره

یعنی اصلا خاک توش نیست

نیازی به باز کردن نداره

و اینکه جنس خوبی طرف بهت داده ظاهرا.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، behy گفته است:

سلام دوست عزیز
این بایوس در عکس زیر برای کارت 6900xt swft بایوس اصلی هست؟ روی کارت یک سوییچ بایوس داره کدوم سمت باید بذارم؟
 هیچ اطلاعاتی درباره این سوییچ در نت پیدا نمی کنم. الان سمت مخالف کابل پاور هست.

image.thumb.png.49cb4692009177b8164dca5aa59e536e.png

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
11 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

سلام دوست عزیز
این بایوس در عکس زیر برای کارت 6900xt swft بایوس اصلی هست؟ روی کارت یک سوییچ بایوس داره کدوم سمت باید بذارم؟
 هیچ اطلاعاتی درباره این سوییچ در نت پیدا نمی کنم. الان سمت مخالف کابل پاور هست.

image.thumb.png.49cb4692009177b8164dca5aa59e536e.png

سلام عزیز خوبین

این بایوس اصلیه و رو حالت پایه هست

اگه تغیرش بدین به سمت ورودی برق گرافیک میشه حالت اورکلاک

که پیشنهاد میکنم این کار رو نکنین

همینجوری رو حالت پایه کار کنین

هم دما بهتره هم فشار کمتری میاد به گرافیک

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، behy گفته است:

اگه تو تست ها مشکلی نداره

5 دیقه فیورمارک با MXAA 0 بزار اگه کرش نکرد یا خط ننداخت اوکیه البته تویه گیم هم تست بکن همونطور که میلاد گفت اگه اوکی بود

با خیال راحت استفاده کن

دما هم اوکی هست برا این بایوس

اگه میخای میتونی از بایوس پایه استفاده کنی که دما چند درجه ای کمتر میشه

یه دکمه داره باید تغییر بدی کنار ورودی برق

3 ساعت قبل، behy گفته است:

عکسی که از سنسور گذاشتی حتی کورکلاکش و مموری نوسان هم نداره

یعنی اصلا خاک توش نیست

نیازی به باز کردن نداره

و اینکه جنس خوبی طرف بهت داده ظاهرا.

خیلی ممنون از پاسخ شما دوست عزیز

خمیر و پد رو بیشتر سر این گفتم که پلمپ هست شاید خشک شده باشن  

ظاهرش که تر تمیزه گرد و خاک یه ریز داره دور پد های مموری و چیپ اصلی

حتما تست میکنم هر چند خود فروشنده 10 دقیقه تست فیورمارک گذاشت دما نهایت همون 75 76 بود

فقط تو بخش سنسور ها GPU load اوکی هست؟؟ چون نوسان داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هم اکنون، Ali0078 گفته است:

حتما تست میکنم هر چند خود فروشنده 10 دقیقه تست فیورمارک گذاشت دما نهایت همون 75 76 بود

اوکیه

لینک به دیدگاه

دما اوکیه و نیاز به هیچ تغییر یا سرویسی نیس . بایوسم اوکیه

لینک به دیدگاه

یک چیز وقتی فروشنده برات در فضای اتاق تست میکنه اگر دما 76 باشه وقتی میبری داخل کیس ممکنه تهویه خوب نباشه دما میره 80.الان تابستان است اینم طبیعی است.فقط با نرم افزار MSI Afterburner اونم نمودار فن درست کن.مثلا من

دمای 30 ، فن 10 درصد

دمای 50 ، فن 25 درصد

دمای 60 ، فن 50 درصد

دمای 75 ، فن 85 درصد

دمای 90 ، فن 100 درصد

درست کردم.البته با این صدایی که تولید میکنه اذیت نمیشم.خودت باید تست کنی.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۵/۹ در 22:33، BehrouzSedigh گفته است:

یک چیز وقتی فروشنده برات در فضای اتاق تست میکنه اگر دما 76 باشه وقتی میبری داخل کیس ممکنه تهویه خوب نباشه دما میره 80.الان تابستان است اینم طبیعی است.فقط با نرم افزار MSI Afterburner اونم نمودار فن درست کن.مثلا من

دمای 30 ، فن 10 درصد

دمای 50 ، فن 25 درصد

دمای 60 ، فن 50 درصد

دمای 75 ، فن 85 درصد

دمای 90 ، فن 100 درصد

درست کردم.البته با این صدایی که تولید میکنه اذیت نمیشم.خودت باید تست کنی.

سلام دوست عزیز. من هم گرافیک مثل شما خریداری کردم. باید بگم به خاطر ولتاژ بالاتر گرافیکای xfx یکم داغ تر هستن. شما دو تا کار میتونی انجام بدی. اولیش بر اساس مموری که اکثرا سامسونگ هستند بایوسی رو از سایت تیچ پاور آف بگیری که فرکانس هسته 1100 هست و مخصوص ماین هست در اصل بعد با نرم افزار پولاریس بایوس ادیتور فرکانس کارت رو تا 1400 میتونی ببری ولی 1300 به نظرم خوبه. فرکانس مموری هم اگه کرش نکرد یا خط سبز نیومد تو تستها همون بزار باشه اگه نه بزارش رو 2000 این بایوس تایمینگ رم بسیار پایینی داره و کاستومایز فن دیفالت بسیار عالی داره. با این کار دما از 75 بالاتر نمیره. تست کردم. اگر بایوس دیفالت 1366 یا 1386 بزاری دما تا 85 هم خواهد رفت زیر بار و در زمان طولانی و گرافیک شروع به آندر کلاک میکنه. کار دومی که میشه کرد استفاده از بایوس گیگا بایت یا msi مدل گیمینگ فقط مدلای دیگه مثل آرمور یا اوروس داغ هستند. البته با مموری کارت هم خوانی داشته باشه. استفاده از این بایوسها خیلی خوبه. کاری که باید بشینی و وقت بزاری و آندر ولت کنی تا گرافیک خنک بشه رو با یه بایوس انجام میدی. ولتاژ خود xfx 1.150  هست زیر لود ولی نهایت ولتاژ گیگا و msi گیمینگ 1.100 هست زیر لود کامل گرافیک. دما از 75 بالاتر به هیچ وجه نمیره.خمیرم دست نزن من 320 هزار پول دادم ولی دریغ از یک درجه تفاوت دما. خمیر خود کارت از بهترین خمیرای بازار هم بهتره. البته به شرطی که کارت خیلی زیاد استفاده نشده باشه. منظورم عمر کارت زیر بار و فشار هست. از بوت نشدن  هم نترس. اولا گرافیکت دوال بایوسه و دوما اگر گرافیک داخلی داری که خیلی بهتر. من حتی بایوس 590 هم از تمام برندها زدم رو کارت. بهترینش همین گیگا و ام اس آی گیمینگ هستند. فقط به هیچ وجه بایوس مدلهای دیگه غیر از پولاریس نزنی که کارت بریک میشه . فقط تو رده خودش و از نوع مموری خودش. هرچند من مموری هاینیکس ومیکرون و سامسونگ هم رو همدیگه زدم و خیلی عالی هم کار کرده.

16909656673697948811696056045172.jpg

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۵/۸ در 20:05، Ali0078 گفته است:

Gpu load که باید نوسان داشته باشه.مشکلی نیست فرکانس کاری رو بر اساس استفاده بالا پایین میکنه درایور . توی فور مارک باید پاور لیمیت رو افزایش بدی تا فرکانس کاری رو حداکثر کنه. در حقیقت چون بایوس کارت حداکثر از 145 وات پشتیبانی میکنه اگر فورمارک اجرا کنید فرکانس بین 1100 تا 1200 هست و دما زیاد بالا نمیره . بایوس اورس 580 یا آرمور 580 بزنید که پاور لیمیتش رو 185 وات هست اون وقت فرکانس مرجع رو لود میکنه. تازه همونم زیاد روش نمیتونه و آندر کلاک میکنه. فورمارک برا لود کامل 580 روی فرکانس 1400 بالای 220 وات برق میخواد که باید پاور لیمیت رو افزایش بدیم.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۲/۵/۸ در 14:21، میلاد بهرامن گفته است:

سلام

یه عکس gpuz بفرست

سلام و درودی دوباره 

استاد عذرخواهی میکنم پد و خمیر چی پیشنهاد میدید شما؟؟

یه مدل کولرمستر هست ضخامت 0.5 و 1.0 داره ولی اندازش نمیدونم بس میشه یا نه؟؟

نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Ali0078 گفته است:

سلام و درودی دوباره 

استاد عذرخواهی میکنم پد و خمیر چی پیشنهاد میدید شما؟؟

یه مدل کولرمستر هست ضخامت 0.5 و 1.0 داره ولی اندازش نمیدونم بس میشه یا نه؟؟

نظر شما چیه؟

کارتای ۵۸۰ خمیر خیلی خوب نمیخوان یه خمیر با حداقل ضریب انتقال حرارت ۵ کافیه و پد مموری نازک نیم میلی متری کافیه از همین ارزونای توی بازار ۱ میلیمتری بزاری هیتسینک به چیپ نمیچسبه . با خطکش اندازه بگیر بعد که پد هارو زدی با دست کمی پهنش کن تا نازک تر شه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...