رفتن به مطلب

کمک ! رفتن حشره داخل مانیتور پشت صفحه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یه حشره رفته داخل مانیتور و پشت صفحه گیر کرده هنوز زنده هست. یکی دو بار مانیتور رو تکون دادم و ظاهرا رفت اما باز برگشت و داره راه میره پشت مانیتور. چیکار کنم دوستان؟ تجربه ای دارید؟ میترسم کار از کار بگذره و بمیره و همونجا عین پیکسل سوخته ثابت بمونه

• لایک 1
  • حالم خوب شد 12
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Gazer گفته است:

سلام یه حشره رفته داخل مانیتور و پشت صفحه گیر کرده هنوز زنده هست. یکی دو بار مانیتور رو تکون دادم و ظاهرا رفت اما باز برگشت و داره راه میره پشت مانیتور. چیکار کنم دوستان؟ تجربه ای دارید؟ میترسم کار از کار بگذره و بمیره و همونجا عین پیکسل سوخته ثابت بمونه

بدید یه جا ماینتور براتون باز کنند و بعدش که پشه رو پیدا کردید یا حالا حشره با تبر یا پتک بزنید تو سرش دیگه چیزی به فکرم نمیرسه

• لایک 1
  • حالم خوب شد 3
لینک به دیدگاه

دوستان سه چهار بار مانیتور رو خاموش کردم و تکون دادم حشره میره اما باز دوباره بعد چند دقیقه که روشنه میاد رو صفحه و هنوز زنده هست. به نظرم به خاطر نور مانیتور دوباره برمیگرده رو صفحه. یه روز کلا خاموش کنم تا بمیره

لینک به دیدگاه

از رو صفحه رفت مانیتور رو خاموش کن حشره کش بزن تو😅

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است:

از رو صفحه رفت مانیتور رو خاموش کن حشره کش بزن تو😅

داداش الان وقت شوخی نیست دارم سکته میکنم

لینک به دیدگاه

این حشره اگر دستشوییش بگیره و بیاد روی صفحه دیگه نمیتونی کاریش کنی از من گفتن. فعلا توی محیط اتاق میتونی حشره کش بزنی که بمیره ولی باید درش بیاری 

مانیتور چه برندی هست ؟ میشه لطف کنی مدلش را هم بگی

لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، Gazer گفته است:

داداش الان وقت شوخی نیست دارم سکته میکنم

باید یکاری انجام بدی رو صفحه نیاد و بمیره

اخرین راه باز کردنشه

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، Royal گفته است:

این حشره اگر دستشوییش بگیره و بیاد روی صفحه دیگه نمیتونی کاریش کنی از من گفتن. فعلا توی محیط اتاق میتونی حشره کش بزنی که بمیره ولی باید درش بیاری 

مانیتور چه برندی هست ؟ میشه لطف کنی مدلش را هم بگی

حشره کش رو نزدیک مانیتور بزنم خراب نمیکنه مانیتور رو؟

لینک به دیدگاه

نمیخواد ببری نزدیک 

بوی حشره کش داخل اتاق بپیچه کافی هست نزدیک مانیتور نزنی ممکن هست که واکنش شیمیایی نشون بده بدتر بشه 1 یا 2 متر دورتر هم بزنی حله

فقط موندم چطوری رفته داخل مانیتور یه عکس هم میزاشتی

لینک به دیدگاه

59 دقیقه قبل، Royal گفته است:

نمیخواد ببری نزدیک 

بوی حشره کش داخل اتاق بپیچه کافی هست نزدیک مانیتور نزنی ممکن هست که واکنش شیمیایی نشون بده بدتر بشه 1 یا 2 متر دورتر هم بزنی حله

فقط موندم چطوری رفته داخل مانیتور یه عکس هم میزاشتی

مانیتور رو گذاشتم داخل اناق ۹ متری حشره کش زدم. البته توی این چند ساعت که مانیتور روشن کردم اثری از حشره نبود احتمالا افتاده پایین چون بعد از مدتی کار کردن باهاش میومد بالا. به خاطر همین نتونستم عکس بگیرم. امیدوارم مشکل حل بشه. ممنون از الطاف دوستان. به نظرتون چقدر بزارم اونجا بمونه ؟

ویرایش شده توسط Gazer
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، Gazer گفته است:

مانیتور رو گذاشتم داخل اناق ۹ متری حشره کش زدم. البته توی این چند ساعت که مانیتور روشن کردم اثری از حشره نبود احتمالا افتاده پایین چون بعد از مدتی کار کردن باهاش میومد بالا. به خاطر همین نتونستم عکس بگیرم. امیدوارم مشکل حل بشه. ممنون از الطاف دوستان. به نظرتون چقدر بزارم اونجا بمونه ؟

ممنون از این گزارش تعقیب و گریزی که در انجمن منتشر کردی. اینقدری اونجا بگذار بمونه که مجبور به زدن تاپیک دوم نشی.

• لایک 2
  • حالم خوب شد 10
لینک به دیدگاه

هم اکنون، ARMIN گفته است:

ممنون از این گزارش تعقیب و گریزی که در انجمن منتشر کردی. اینقدری اونجا بگذار بمونه که مجبور به زدن تاپیک دوم نشی.

شاید تاپیک 2وم را همون حشره درست کنه با این عنوان ( کمک برای فرار از مانیتور ) یا مثلا فرار از زندان قسمت 2وم 😉 به هرحال اینجا ایران هست هممون آماده هستیم که کمک کنیم

• حالم خوب شد 5
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پخش فرکانس هایی که حشرات حساس هستند و باعث فرارشون میشه

کار هم نکنه بالخره مباد بیرون . همیشه اون تو نمیمونه مگه اینکه راه ورود رو گم کنه😄

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

مشکل حل شد و فعلا از حشره خبری نیست. اما نمیدونم چرا یدونه نقطه خاکستری رنگ مثل پیکسل سوخته گوشه مانیتور به وجود اومده. مانیتور من از اول حتی یدونه پیکسل سوخته نداشت. ایا تکون دادن باعث شده به وجود بیاد یا گرد و خاکه؟

IMG_20230731_210959.thumb.jpg.a574e668a859bef01f918953b36067fa.jpgIMG_20230731_234618.thumb.jpg.e27834cf4a9fb9be1b7e7f6abb26d841.jpgIMG_20230731_210931.thumb.jpg.8112dfe980a4a415506ae7052e610e72.jpg

ویرایش شده توسط Gazer
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Gazer گفته است:

مشکل حل شد و فعلا از حشره خبری نیست. اما نمیدونم چرا یدونه نقطه خاکستری رنگ مثل پیکسل سوخته گوشه مانیتور به وجود اومده. مانیتور من از اول حتی یدونه پیکسل سوخته نداشت. ایا تکون دادن باعث شده به وجود بیاد یا گرد و خاکه؟

احتمالا پی پی کرده یعنی همون چیزی که گفته بودم

چه برند و مدلی هست ؟

• لایک 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Royal گفته است:

احتمالا پی پی کرده یعنی همون چیزی که گفته بودم

چه برند و مدلی هست ؟

مدل Optix MAG273
یه نقطه خاکستری رنگ هست بعید می دونم پیکسل سوخته باشه. عمیق هم هست. از بعضی زاویه ها هم دیده نمیشه. یعنی هیچ راهی نداره رفعش کنم؟ ولی فکر نکنم برای حشره باشه احتمالا گرد و خاک رفته توش موقع تکون دادن و جا به جایی

لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، Gazer گفته است:

مدل Optix MAG273
یه نقطه خاکستری رنگ هست بعید می دونم پیکسل سوخته باشه. عمیق هم هست. از بعضی زاویه ها هم دیده نمیشه. یعنی هیچ راهی نداره رفعش کنم؟ ولی فکر نکنم برای حشره باشه احتمالا گرد و خاک رفته توش موقع تکون دادن و جا به جایی

تست پیکسل سوخته بگیرید ببینید با پسزمینه چه رنگ‌هایی دیده می‌شه

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

تست پیکسل سوخته بگیرید ببینید با پسزمینه چه رنگ‌هایی دیده می‌شه

تقریبا با هر رنگی دیده میشه به جز مشکلی. البته توی رنگ آبی کم رنگ تر دیده میشه

لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، Gazer گفته است:

تقریبا با هر رنگی دیده میشه به جز مشکلی. البته توی رنگ آبی کم رنگ تر دیده میشه

پیکسل سوخته هست ولی شما قبلا متوجه اش نشدی. الان که سوسک رفته داخل مانیتور خیلی دقت کردی و پیداش کردی.

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

پیکسل سوخته هست ولی شما قبلا متوجه اش نشدی. الان که سوسک رفته داخل مانیتور خیلی دقت کردی و پیداش کردی.

نه داداش این حرفا چیه من دو ساله از این مانیتور استفاده می کنم هر روز هم چک می کنم. اصلا نبوده اینجا. بعد از این جریان به وجود اومد

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Gazer گفته است:

IMG_20230731_210931.thumb.jpg.8112dfe980a4a415506ae7052e610e72.jpg

داخل این عکس مشخص هست که پیکسل سالم هست چون نصفش تیره شده

کمی رو مخ هست ولی سعی کن کاری انجام ندی مثلا فشار دادن صفحه چون مشکل از پیکسل نیست و احتمال داره باعث مشکلات جدی بشه چون برجسته هست شاید به مرور زمان خودش خشک بشه و بیفته

معمولا 1 پیکسل زیاد به چشم نمیاد و موردی که شما دارید نصف پیکسل هست

• لایک 1
لینک به دیدگاه

پیکسل سوختس

این سری msi کلا زیاد پیکسل سوخته داشتن { 4 مورد برای خوده ینده غیر از یکی 3 تاش داشت از همون اول }

مشکلی نداره استفاده کنید

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، Royal گفته است:

داخل این عکس مشخص هست که پیکسل سالم هست چون نصفش تیره شده

کمی رو مخ هست ولی سعی کن کاری انجام ندی مثلا فشار دادن صفحه چون مشکل از پیکسل نیست و احتمال داره باعث مشکلات جدی بشه چون برجسته هست شاید به مرور زمان خودش خشک بشه و بیفته

معمولا 1 پیکسل زیاد به چشم نمیاد و موردی که شما دارید نصف پیکسل هست

عکس از فاصله نزدیک. به نظر میاد گرد و غبار باشه. تو یوتیوب یه ویدیو دیدم با مسواک برقی ویبره دار به صفحه لرزش وارد می کرد و باعث حرکت و به بیرون هدایت کردن اون ذره می شد.

photo_2023-08-01_12-33-51.jpg

photo_2023-08-01_12-33-53.jpg

ویرایش شده توسط Gazer
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Gazer گفته است:

عکس از فاصله نزدیک. به نظر میاد گرد و غبار باشه. تو یوتیوب یه ویدیو دیدم با مسواک برقی ویبره دار به صفحه لرزش وارد می کرد و باعث حرکت و به بیرون هدایت کردن اون ذره می شد.

photo_2023-08-01_12-33-51.jpg

photo_2023-08-01_12-33-53.jpg

از نظر فیزیکی قابل انجام دادن هست که با ویبره این کار را انجام بدن ولی اگر امکانات کامل باشه با استفاده از سیستم الترا سونیک باید این کار را انجام بدن که تماس فیزیکی مستقیم نداشته باشه

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در ۱۴۰۲/۵/۱۰ در 15:08، Royal گفته است:

از نظر فیزیکی قابل انجام دادن هست که با ویبره این کار را انجام بدن ولی اگر امکانات کامل باشه با استفاده از سیستم الترا سونیک باید این کار را انجام بدن که تماس فیزیکی مستقیم نداشته باشه

ممنون از همه دوستان . پیکسل سوخته امروز به طور معجزه آسایی با ضربه زدن آرام با ناخن به صفحه مانیتور برطرف شد. واقعا ممنون. داشتم سکته می کردم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...