رفتن به مطلب

راهنما جهت خرید کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یه سیستم با این مشخصات دارم میخوام یه کارت گرافیک مناسب براش بگیرم

Gigabyte h81m-S2 PT rev۱.۱

Core i5 4460

Ram 12 bus 1600

HDD 1tb

SSD 120

اگه کارت گرافیک بخوام بندازم پاور رو عوض میکنم

من دقیق نفهمیدم pcie ۲ هست یا pcie 3 

اگه pcie 2 باشه میتونم کارت rx 580 روش نصب کنم ؟ مشکلی پیش نمیاد میتونم از کل توان کارت گرافیک استفاده کنم واسه بازی میخوام مانیتور هم رزولوشن ۱۹۰۰×900

در آخر یه سوال دیگه دارم آیا ارزش داره خرج کنم براش کارت گرافیک بخرم؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

چنان فرقی نداره pci 2-3 توی پرفورمنس...اره 580 خوبه واسه این رزولوشن...بیشترم تونستی هرینه کنی 1660 سوپر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام جواب میده عزيز

بهتون پیشنهاد میکنم گرافیک فوقالعاده محبوب RX580 بزارین روش.

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Ho3iN_ گفته است:

چنان فرقی نداره pci 2-3 توی پرفورمنس...اره 580 خوبه واسه این رزولوشن...بیشترم تونستی هرینه کنی 1660 سوپر

چه پاوری پیشنهاد میدید برای این سیستم با این کارت

7 ساعت قبل، behy گفته است:

سلام جواب میده عزيز

بهتون پیشنهاد میکنم گرافیک فوقالعاده محبوب RX580 بزارین روش.

چه مارکی خوبه

دوستان یه سوال دیگه هم داشتم آیا ارزش داره خرج کنم برای این سیستم و اینکه اگه بخوامrx580 بخرم چه پاوری خوبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Amin_tjk گفته است:

چه مارکی خوبه

دوستان یه سوال دیگه هم داشتم آیا ارزش داره خرج کنم برای این سیستم و اینکه اگه بخوامrx580 بخرم چه پاوری خوبه

خصوصی چک کنین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
3 ساعت قبل، Amin_tjk گفته است:

چه مارکی خوبه

بله عزیز 100 درصد ارزش داره گرافیک RX580 فوق العاده محبوب اکثره افراد هستش

و هرکی خریده البته از افراده معتبر راضی بوده

و با این قیمت های مفت باید قضاوت رو به عقل و درک انسان ها سپرد که آیا خریدش منطقی هست یا نه!!

شما خودت ببین با پول یه 2 گیگ  DDR3 که به لعنت خدا نمیارزه و حتی یه فیلم فول اچ دی رو به زور بالا میاره و گیم که اصلا نابوده

میتونین گرافیک قدرتمند 8G DDR5 تازه از برند معتبر و خر کاره XFX بخرین

اینا من نمیگم خودتون میتونین امتحان کنین رو سیستم.

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

شما با این سیپیو نهایتا ۱۶۶۰ سوپر یا ۱۶۵۰ سوپر میتونی بزاری

پاور هم حداقل ۵۰۰ لازم داری یا ۴۴۰ سری های جدید که ۸ پین داشته باشن

ارزش داره گرافیک بخری

شما یا باید rx 580 حوالی ۲ تومن بخری یا 1650 super حوالی ۳.۵ ۴ تومن که با rx 580 هم قدرته یا 1660 super حوالی ۵ تومن که مثلا اگه اون دوتا حدود ۴۰ فریم تو یه بازی میدن این ۵۰ فریم میده

ارزش خرید هم شما باید نگاه به بودجت کنی ارزش کارت هم با توجه به میزان کارکرد کارت و شرایط حال حاظر مثل دما ( که میشه گفت کارتی که خنک کار میکنه احتمالا کارکردشم کمه ) بسنجی و البته بودجه

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Amin_tjk گفته است:

چه مارکی خوبه

580 به هیچ عنوان برا گیمر محبوب نبوده نیس و نخواهد بود  اگه کسی میخره از ناچاریه

یاد بگیریم از این به بعد به 580 بگیم کارت محبوب ماینر ها

کارت 2 گیگ فیلم فول اچدی هم سخن جالب و خنده داری بود اون کسانی که اینو میگن بیان 960 2 گیگ دارم 2 سال تو جعبه خوابیده شرط تست بذارم با فیلم 4k اگه مثل آب خوردن فیلمو اجرا کرد باید برای همیشه فروم رو ترک کنن!!

و اما برند محبوب xfx🤣 که لازم نمیبیبنم حرفی بزنم

در کل استارتر محترم به جای دور انداختن پول و آتیش به سرمایت برو یه کارت انویدیا سری 1000 با وی رم 4 یا 3 بردار و بهش قانع باش

با عقل سلیمت یه حساب کتابی کن ببین به منظورم رسیدی یا نه

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشیّ و ما رستگار

یا حق

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت RX580 کارت بدی نیست 

البته اگر msi یا ایسوز بگیری 

xfx نگیر که پولت رو ریختی تو مستراح یه افتابه ابم ریختی روش 

همون msi و ایسوز هم با شرط و شروط باید بگیری 

یک مورد دیگه هم بگم یکی دوتا بازی هستن که از کارتهای سری ۵۰۰ به پایین پشتیبانی نمیکنن 

ممکنه تا سال دیگه این موارد بیشتر بشه 

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

نخر  580 نخر

پس چی بخرم تو این رده قیمتی

9 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

شما با این سیپیو نهایتا ۱۶۶۰ سوپر یا ۱۶۵۰ سوپر میتونی بزاری

پاور هم حداقل ۵۰۰ لازم داری یا ۴۴۰ سری های جدید که ۸ پین داشته باشن

ارزش داره گرافیک بخری

شما یا باید rx 580 حوالی ۲ تومن بخری یا 1650 super حوالی ۳.۵ ۴ تومن که با rx 580 هم قدرته یا 1660 super حوالی ۵ تومن که مثلا اگه اون دوتا حدود ۴۰ فریم تو یه بازی میدن این ۵۰ فریم میده

ارزش خرید هم شما باید نگاه به بودجت کنی ارزش کارت هم با توجه به میزان کارکرد کارت و شرایط حال حاظر مثل دما ( که میشه گفت کارتی که خنک کار میکنه احتمالا کارکردشم کمه ) بسنجی و البته بودجه

این نمونه من دیدم تو بازار سه تومن cx550f از برند کورسیر سری برنز

9 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

580 به هیچ عنوان برا گیمر محبوب نبوده نیس و نخواهد بود  اگه کسی میخره از ناچاریه

یاد بگیریم از این به بعد به 580 بگیم کارت محبوب ماینر ها

کارت 2 گیگ فیلم فول اچدی هم سخن جالب و خنده داری بود اون کسانی که اینو میگن بیان 960 2 گیگ دارم 2 سال تو جعبه خوابیده شرط تست بذارم با فیلم 4k اگه مثل آب خوردن فیلمو اجرا کرد باید برای همیشه فروم رو ترک کنن!!

و اما برند محبوب xfx🤣 که لازم نمیبیبنم حرفی بزنم

در کل استارتر محترم به جای دور انداختن پول و آتیش به سرمایت برو یه کارت انویدیا سری 1000 با وی رم 4 یا 3 بردار و بهش قانع باش

با عقل سلیمت یه حساب کتابی کن ببین به منظورم رسیدی یا نه

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشیّ و ما رستگار

یا حق

خب میدونم ان‌ویدیا بهتره ولی هزینم میره چند. ملیون بالاتر 

ویرایش شده توسط Amin_tjk
لینک به دیدگاه

دوستان بنظرتون می ارزه برای این سیستم اینقدر خرج کنم حساب کردم شیش ملیون هزینه پام میوفته با پاور خوب و کارت گرافیک Rx 580

ویرایش شده توسط Amin_tjk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما بگید کلا چقدر میخواید هزینه بکنید تا بهتر بشه مشاوره داد

الان پاور سیستمت چی هست ؟

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، WINNER گفته است:

شما بگید کلا چقدر میخواید هزینه بکنید تا بهتر بشه مشاوره داد

الان پاور سیستمت چی هست ؟

حدود شیش تومن میتونم هزینه کنم

پاور عادی هست برچسبی چیزی روش ندارن که بفهمم چند واته ولی حتما عوض میکنم

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Amin_tjk گفته است:

خب میدونم ان‌ویدیا بهتره ولی هزینم میره چند. ملیون بالاتر 

در عوض کارتی میخری که حداقل بعدا از خریدش پشیمون نمیشی

سقف بودجت چقدره؟

لینک به دیدگاه

سلام

مادربورد فرقی نداره PCI چند باشه ،جواب میده

اگه فقط در حد ۳تومن داری،مجبوری همون ۵۸۰ رو بخری ،ولی xfx نخر ،از همشون دما کمتر فکر کنم MSI gaming باشه (اگه سالم و بدون نیاز به سرویسش رو پیدا کنی)

برای پاور هم نیاز به یه 550w داری که خیالت راحت باشه 

در مورد ارزش هم بگم ،اگه واقعا نیاز داری ،بخر ،اما اگه میدونی بعدا میتونی در حد ۳۰تومن جور کنی ،برو سراغ نسل جدید و یه RX 6700x 

اینم بگم RX 580 سالم و بدون مشکل هم که پیدا کنی ،بازم مالی نیست و نمیتونه راحت بازیا جدید رو اجرا کنه ،پردازنده شما هم تقریبا توی تمام بازیهای جدید لگ میزنه ،مگر فقط بخاید کانتر بازی کنید (که اونم اپدیت داره براش میاد ...)

لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است:

سلام

مادربورد فرقی نداره PCI چند باشه ،جواب میده

اگه فقط در حد ۳تومن داری،مجبوری همون ۵۸۰ رو بخری ،ولی xfx نخر ،از همشون دما کمتر فکر کنم MSI gaming باشه (اگه سالم و بدون نیاز به سرویسش رو پیدا کنی)

برای پاور هم نیاز به یه 550w داری که خیالت راحت باشه 

در مورد ارزش هم بگم ،اگه واقعا نیاز داری ،بخر ،اما اگه میدونی بعدا میتونی در حد ۳۰تومن جور کنی ،برو سراغ نسل جدید و یه RX 6700x 

اینم بگم RX 580 سالم و بدون مشکل هم که پیدا کنی ،بازم مالی نیست و نمیتونه راحت بازیا جدید رو اجرا کنه ،پردازنده شما هم تقریبا توی تمام بازیهای جدید لگ میزنه ،مگر فقط بخاید کانتر بازی کنید (که اونم اپدیت داره براش میاد ...)

یعنی نمیتونه این پردازنده با Rx 580 روی رزولوشن 1080 بازی های جدید رو بدون لگ اجرا کنه ؟ چون اگه اینجوری باشه نمی‌خوام هزینه الکی کنم

زیاد اهل بازی نیستم نهایت هفته ایی چند ساعت ولی دلم میخواد با یه کیفیت خوب و بدون لگ بازی کنم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز انتظارت از گرافیکی که میخوای بگیری چیه؟

میشه مشخص کنی چه بازی هایی رو میخوای بازی کنی؟

بودجت چقدره؟

لینک به دیدگاه

عزیزان بنده یک موردی رو بگم

چون میبینم کاربر Kiarash917 بدجور تقلا میکنند فلان مدل رو نخر

اول اینکه عزیز دل برادر وقتی ما میایم موضوعی رو نقض میکنیم باید براش دلیل و مدرک موجه داشته باشیم

صرف اینکه من بیام بگم کارت سری 9 من فلان رو اجرا میکنه سخن بسیار پرچ پراکنده کنی هست

حالا بیایم نظریه بعدی شما رو مورد بررسی قرار بدیم . اینکه شما برو سری 1000 با رم 3 یا 4 بگیر

باشه میایم بررسی میکنیم قویترین کارت ها با راهنمایی شما میشه کارت 1050Ti یا 1060 3 گیگ که اگر بیایم با 580 مقایسه کنیم باز یک نظریه پرچ انداز دیگه رو مشاهده میکنیم

دوست عزیز این منطق های پرچ در بیار رو بگذار کنار و اگر میخوای راهنمایی بکنی منطقی راهنمایی انجام بده

حالا من در جریان قیمت کارت ها و پاور های دست دوم نیستم و بودم هم اعلام نمیکردم ولی به نظرم میشه کارت سری 16 و پاور 550 دست دوم خرید با این بودجه

شاید کمی بودجه بیاد بالاتر  میشه 1660 با پاور 550 خرید 

فقط ذکر 2 مورد اینکه کارت رو صرف ماینی بودن بخرید و سعی کنید  از برند های استخوان دار مثل ایسوس و ام اس آی و گیگا خرید داشته باشید

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

دوست عزیز انتظارت از گرافیکی که میخوای بگیری چیه؟

میشه مشخص کنی چه بازی هایی رو میخوای بازی کنی؟

بودجت چقدره؟

حدود شش تومن بودجه دارم

گیم هایی که بیشتر بازی میکنم اینا هستن

کالاف دیوتی 

GTA v

CSGO

PUBG mobile با شبیه ساز اندروید

دلم میخواد اگه سیستم بکشه پابجی پی سی هم بازی کنم 

اینایی که گفتم حداقل بشه با این گرافیک تو رزولوشن ۱۰۸۰ بدون لگ بازی کنم

ویرایش شده توسط Amin_tjk
لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، EHSAN.K گفته است:

اول اینکه عزیز دل برادر وقتی ما میایم موضوعی رو نقض میکنیم باید براش دلیل و مدرک موجه داشته باشیم

صرف اینکه من بیام بگم کارت سری 9 من فلان رو اجرا میکنه سخن بسیار پرچ پراکنده کنی هست

حالا بیایم نظریه بعدی شما رو مورد بررسی قرار بدیم . اینکه شما برو سری 1000 با رم 3 یا 4 بگیر

باشه میایم بررسی میکنیم قویترین کارت ها با راهنمایی شما میشه کارت 1050Ti یا 1060 3 گیگ که اگر بیایم با 580 مقایسه کنیم باز یک نظریه پرچ انداز دیگه رو مشاهده میکنیم

دوست عزیز این منطق های پرچ در بیار رو بگذار کنار و اگر میخوای راهنمایی بکنی منطقی راهنمایی انجام بده

حالا من در جریان قیمت کارت ها و پاور های دست دوم نیستم و بودم هم اعلام نمیکردم ولی به نظرم میشه کارت سری 16 و پاور 550 دست دوم خرید با این بودجه

فقط ذکر 2 مورد اینکه کارت رو صرف ماینی بودن بخرید و سعی کنید  از برند های استخوان دار مثل ایسوس و ام اس آی و گیگا خرید داشته باشید

حدود دو تومن بیشتر میشه هزینم بخوام کارت سری ۱۶ بخرم 

خب الان شما میگید آیا ارزش داره بخرم این کارت رو یا نه و اینکه خرج کنم برای این سیستم ارزشش رو داره

لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، EHSAN.K گفته است:

جناب کاشفی عزیز شما که خودتون خیلی خوب و بهتر از همه جریان xfx rx580 های موجود در بازار ایران رو میدونید   از قدیم میگن چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است اگه بخوایم نحوه واردات این کارت هارو بررسی کنیم که نیاز به ایجاد تایپک جدید داریم

جمله کارت سری 9 بنده برمیگرده به مطلب دوست عزیزمون به حالت قبل ویرایش این حرف بنده مصداق حالت اولیه جمله ایشون بدون ویرایش بود

منظور بنده از کارت سری 1000 کاملا مشخص بود که کدوم دو کارت میشه که خود شما هم اشاره کردین  هدف من به استارتر بابت این پیشنهاد صرفا کارتی بدون مورده  که 100% انتخابی هوشمندانه تر از xfx580 میباشد

خود شما فکر کنم چند مدل از این موارد تبلیغ من دراوردی رو در تایپک برخی از فروشندگان محترم ویرایش کردین و بهشون تذکر دادین

در کل هدف و منظور بنده از کامنت اول به صورت غیر علنی به نوعی هشدار درباره عواقب این کارتا بود که فکر کنم منظورمو فهمیدن

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عرض ادب مجدد خدمت استارتر عزیز

بایستی تجربیات خودم رو بهتون بگم و نزارم شمارا گمراه کنن

گرافیک محبوب گیمر ها و اقشار مختلف پیر جوان زن مرد به دلیل قیمت مفت

RX580 هستش

گرافیک 8 گیگ RX580 XFX با کوکلاک 1366 و مموری 2000 واقعا پر قدرته

بازی هایی مثله گاد اف وار

فارکرای آخرین نسخه

مافیا بازسازی شده و... با آخرین تنظیمات میشه با این گرافیک اجرا کرد

بازی گیراگور دار مثله The Last  رو تنظیمات پایین راحت بالا میاره

وقتی که یه فن آکبند اصلی اورجینال به قیمت 500 تومن

و یه خمیر EX750 دیپ کول به قیمت 200 تومن

میتونی با اینها یه گرافیک RX580 XFX رو اور حال کنی و یه کاری کنی از فابریک کارخونه هم بهتر بشه

چرا استفاده نکنه مشتری؟؟؟!!!!

حالا من از دوستان یه سوال میپرسم

8 گیگ DDR5 بهتر هستش

یا 2 گیگ DDR3

این دو هم قیمت هست

کودوم رو ورمیداره؟؟

ببخشید سرتون رو درد آوردم دوستان

یا علی

ویرایش شده توسط EHSAN.K
لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، Amin_tjk گفته است:

حدود دو تومن بیشتر میشه هزینم بخوام کارت سری ۱۶ بخرم 

خب الان شما میگید آیا ارزش داره بخرم این کارت رو یا نه و اینکه خرج کنم برای این سیستم ارزشش رو داره

واقعیت برای اون سیستم خیر 

ولی مسئله اینجا هست که اگر من الان برم برای این سیستم قدیمی باز کارت قدیمی بگیرم توی همون دور باطل باقی خواهم ماند

شما کارت رو فعلا یک کارت به نسبت به روز تر بردار تا بعد بری سراغ تعویض باندل مادربورد و سی پی یو و رم

نه اینکه بگم اصلا" نمیشه با این سیستم کارکرد

ولی سی پی یو شما فقط حدود 10 درصد از 7100 قوی تر هست

شما از کارت استفاده میکنی ولی نه از همه پتانسیل کارت بلکه گلوگاه این وسط خواهی داشت

بعدا سر فرصت که پول دست شما اومد و دست دوم های نسل 12 هم تو بازار بیشتر شد باندل رو هم تعویض کن

لینک به دیدگاه

سلام مجدد . خیلی خواستم تو این موارد از تاپیک ها دخالت نکنم اما به نظرم بهتره این پست رو بزارم و دگه راهنمایی نکنم که باز دوستان نیان مارو متهم کنن .  اما راجب کسانی که مواردی گفتن منم این رو میگم که

کارت ۵۸۰ واقعا کارت پر فروشیه حالا برخی همکارا فقط به فورمارک بسنده میکنن و حتی بایوس ماینینگ رو هم عوض نمیکنن ( چون بعضا سواد کافی ندارن ) . یا مثلا کارت های ما دما پایین هستن دما بالا هارو بایوس پایه میزنیم که افت کنه و میبندیم رو کیس مشتری که اتفاقا با پایه طول عمر کارت بیشترم میشه . بحث من نیست بحث اینه که کارت خریدن از فروشنده خیلی مهمه که از کی بخری . کارت هم شرایطش فرق داره با کارتای دیگه کارتی که دماش پایین باشه مشخصه کمتر استفاده و همینطور بحث ظاهری .

حالا این که کارتای ماین شده خوبن یا نه قطعا کارت ماین نشده بهتره ولی این بستگی به شخص خریدار داره که یه کارت ۱۰ سال گیم زده شده که چیپ هم درگیر بوده رو بخره ۲ تومن یا یه کارت مثلا ۱ سال ماین شده رو بخره ۲ تومن با ۲ برابر قدرت . کارتایی مثل ۱۶۶۰ اینا هم اکثرا ماین شدن حداقا هم اندازه ۵۸۰ ولی خوب به قول دوستان انویدیا گرون تره . 

اینارو به عنوان اخرین راهنمایی گفتم واسه دوستانی که‌ میخوان کارت بخرن که با یه کامنت بعضیا یهو نظرشون عوض میشه . یه جوری میگن نخر انگار همه ۵۸۰ ها بعد ۱ ماه میسوزن . اگه میسوزن چرا اینقدر فروششون زیاده و میخرن ؟ اگه xfx برند بدیه چرا امار خرابیش تو این چند سال واسم خیلی کمتر از برند های دیگه بوده ?

ویرایش شده توسط EHSAN.K
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...