رفتن به مطلب

ریختن خمیر سیلیکون روی thermal pad

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وقتتون بخیر 

دیروز کارت گرافیکم رو برده بودیم پیش یه خدمات کامپیوتری که خمیر سیلیکونش رو عوض کنه و بالا سرش وایستادیم ببینیم چی کار میکنه 

ولی در نهایت دیدم که صاحب مغازه روی thermal pad های کارت گرافیک هم یه خورده خمیر سیلیکون ریخت

اومدم خونه و سرچ کردم دیدم مثل اینکه نباید چنین کاری کنیم

دمای کارت گرافیک دمای نرمالیه توی حالت idle و ماکس دما هم اکیه. ولی حس میکنم شاید توی یه ماه دو ماه ماکس دما رو همین خیلی بالا ببره

خب الان باید چی کار کنم؟ کارت گرافیک رو باز کنم و سعی کنم اون خمیر سیلیکون ها رو از روی thermal pad ها بردارم؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز مشکلی بابت مطلبی که گفتین پیش نمیاد با خیال راحت استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

سلام بستگی به مدلش داره اگه رسانا باشه خطر داره در کل بهتره پاک بشه کار درست و اصولی نیست 

لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام بستگی به مدلش داره اگه رسانا باشه خطر داره در کل بهتره پاک بشه کار درست و اصولی نیست 

کارت شخصی خودم رو که سرویس کردم این اتفاق افتاد اصلا هم پاک نمیشد بلکه پخش تر شد ،درنهایت همون طوری بستم رفت ، شهرستان  خدمات کامپیوتری ها جرعت یه خمیر ساده رو بزور دارند چه برسه به اینکه لیکویید متال بزنند :d 

به شماهم پیشنهاد میکنم خودتون رو درگیر نکنید اگر لیکویید متال تهیه کردید و درحد لک بوده مشکلی بنظرم پیش نمیاد ؛برای باز کردن کارت گرافیک نیاز هست دوباره خمیر بزنید که صرف هزینه دوباره هست.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

کارت شخصی خودم رو که سرویس کردم این اتفاق افتاد اصلا هم پاک نمیشد بلکه پخش تر شد ،درنهایت همون طوری بستم رفت ، شهرستان  خدمات کامپیوتری ها جرعت یه خمیر ساده رو بزور دارند چه برسه به اینکه لیکویید متال بزنند :d 

به شماهم پیشنهاد میکنم خودتون رو درگیر نکنید اگر لیکویید متال تهیه کردید و درحد لک بوده مشکلی بنظرم پیش نمیاد ؛برای باز کردن کارت گرافیک نیاز هست دوباره خمیر بزنید که صرف هزینه دوباره هست.

داش داره میگه خمیر سیلیکون ریخته روش مقداری، مگه اصلا لیکوید متال رو برای مموری یا گرافیک استفاده میکنند؟

ویرایش شده توسط Adib_mk
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، kurosh_79 گفته است:

خب الان باید چی کار کنم؟ کارت گرافیک رو باز کنم و سعی کنم اون خمیر سیلیکون ها رو از روی thermal pad ها بردارم؟

هیچی. کارت گرافیک به گوه کشیده شده. دیگه به اون تعمییرکار مراجعه نکنید. فقط چک کنید اگر دما نرمال بود که هیچ، اگر دمای کارت افزایش یافته بود به جای دیگری برای برداشتن مازاد خمیر سیلیکن مراجعه کنید. برای ترمال پدها اگر غیر قابل استفاده بودن، الان مدلهای کولر مستر در بازار موجوده میتونید تهیه و جایگزین کنید.

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، kurosh_79 گفته است:

دمای کارت گرافیک دمای نرمالیه توی حالت idle و ماکس دما هم اکیه. ولی حس میکنم شاید توی یه ماه دو ماه ماکس دما رو همین خیلی بالا ببره

درود بر دوستان

دوست من با حس کردن نمی تونی اینده رو پیش بینی کنی!!!

اگر دمای کارت خوبه پس پیش هرکس بردی کارشو درست انجام داده(اگر کسی خمیر نامرغوب بزنه یا کار خوب انجام نده دما بیشتر میشه)

منم گاها ببینم پد فاقد چسبندگی کافی باشه و یا حالت ارتجاعی خوبی نداشته باشه روی پد خمیر میزنم  البت بشرطی کهConductivity خمیر از پد بیشتر باشه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، kurosh_79 گفته است:

سلام دوستان وقتتون بخیر 

دیروز کارت گرافیکم رو برده بودیم پیش یه خدمات کامپیوتری که خمیر سیلیکونش رو عوض کنه و بالا سرش وایستادیم ببینیم چی کار میکنه 

ولی در نهایت دیدم که صاحب مغازه روی thermal pad های کارت گرافیک هم یه خورده خمیر سیلیکون ریخت

اومدم خونه و سرچ کردم دیدم مثل اینکه نباید چنین کاری کنیم

6900 با دمای لود 70 71 نرمال هست اصلا نیازی به تعویض نداشت

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...