رفتن به مطلب

بهترین تعمیرات مانیتور asus کدام است

Behnam tjd
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام وقت بخیر

من یک مانیتور Asus va24ehe دارم که بعد از رعد و برق خراب شد

گوگل که سرچ کردم سایت های تعمیر زیادی بالا اومد ممنون می شم اگه کسی میدونه کدومش خوبه راهنمایی کنه تشکر

مانیتورو کرمان نتونستن درست کنن گفتن قطعش گیرمون نیومده 

لینک به دیدگاه

همش الکیه داداش . هیچ کدومشون خوب نیستن . و متاسفانه تعمیر مانیتور اسوس خیلی کم قبول میکنن . ما که یدونه داشتیم چند جام بردیم درست نشد که نشد . حالا ایشالا برای شما درست بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
57 دقیقه قبل، Behnam tjd گفته است:

سلام وقت بخیر

گوگل که سرچ کردم سایت های تعمیر زیادی بالا اومد ممنون می شم اگه کسی میدونه کدومش خوبه راهنمایی کنه تشکر

درود

من یه مانیتور دقیقا مدل شما دارم که پنلش شکسته، یعنی برد و بدنه و... سالم هست، اگر تمایل داشتید، مانیتور رو از من بخرید یا اینکه مانیتور خودتون رو برام ارسال کنید که بردشون رو جابجا کنم، البته اگه فکر میکنید پنل مانیتور خودتون سالمه و مشکل از بردش هست.

لینک به دیدگاه

تعمیر در کلان شهر کرمان کلا بیخیال شو داداش . 

من یه سامسونگ ساده 14 اینچی LCD داشتم .. بردم گفتم این رنگ ش پریده دیگه رنگی نیست .

طرف از این بدنسازها بود ، تعمیرکاری سخت افزار راه انداخته بود ! 

یه نگاهی کرد گفت خب ! مانیتور رو اصولا باید خم کنی یه ذره به بالا تا رنگاش معلوم بشه !

یه دو هفته ای پیش ش بود . هیچ کار نکرد گفت نتونستم یه ده 15 هزار تومن هم کارمزد گرفت .. 

اگر هم یکی دو جا به زور مراکز تعمیر سخت افزار و لپ تاپ باشه . یا باز میکنن خراب تر تحویل میدن . . (تجربه شو داشتم الکی نمیگم) 

یا میفرستن تهران ...... 

اینجا حتی در حد بازیافت و ریکاوری فلش و هارد هم نیست . 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، DooM 4 گفته است:

تعمیر در کلان شهر کرمان کلا بیخیال شو داداش . 

من یه سامسونگ ساده 14 اینچی LCD داشتم .. بردم گفتم این رنگ ش پریده دیگه رنگی نیست .

طرف از این بدنسازها بود ، تعمیرکاری سخت افزار راه انداخته بود ! 

یه نگاهی کرد گفت خب ! مانیتور رو اصولا باید خم کنی یه ذره به بالا تا رنگاش معلوم بشه !

یه دو هفته ای پیش ش بود . هیچ کار نکرد گفت نتونستم یه ده 15 هزار تومن هم کارمزد گرفت .. 

اگر هم یکی دو جا به زور مراکز تعمیر سخت افزار و لپ تاپ باشه . یا باز میکنن خراب تر تحویل میدن . . (تجربه شو داشتم الکی نمیگم) 

یا میفرستن تهران ...... 

اینجا حتی در حد بازیافت و ریکاوری فلش و هارد هم نیست . 

مانیتور شما با تعویض خازن درست میشه نفر بعدی .....

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، Behnam tjd گفته است:

سلام وقت بخیر

مانیتور شما هم احتمالا مشکل برق رسانی داره و به رعد و برق ربطی نداره حالا از شانس شما اون لحظه این اتفاق افتاده یا خازن هست یا های ولتاژ و اگر خیلی بد شانس باشی آی سی کنترلر ورودی خراب شده و بنظر من زیاد ارزش تعمیر نداره چون مانیتور معمولی هست و میتونی با 5.500.000 که شاید مقداری بیشتر از هزینه تعمیر باشه در صورت خرابی آی سی یک مانیتور 27 اینچ بخری با همون مشخصات مگر اینکه به نام ASUS علاقه خاصی داشته باشی

درضمن اگر مقدور هست آداپتور مانیتور را چک کن شاید خراب شده باشه به LED آداپتور توجه نکن چیزی را معلوم نمیکنه

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Royal گفته است:

مانیتور شما هم احتمالا مشکل برق رسانی داره و به رعد و برق ربطی نداره حالا از شانس شما اون لحظه این اتفاق افتاده یا خازن هست یا های ولتاژ و اگر خیلی بد شانس باشی آی سی کنترلر ورودی خراب شده و بنظر من زیاد ارزش تعمیر نداره چون مانیتور معمولی هست و میتونی با 5.500.000 که شاید مقداری بیشتر از هزینه تعمیر باشه در صورت خرابی آی سی یک مانیتور 27 اینچ بخری با همون مشخصات وگر اینکه به نام ASUS علاقه خاصی داشته باشی

درضمن اگر مقدور هست آداپتور مانیتور را چک کن شاید خراب شده باشه به LED آداپتور توجه نکن چیزی را معلوم نمیکنه

سلام تشکر برا نظرتون . متاسفانه به خاطر رعد و برقه . لحظه رعد برق صدای ترکیدن از داخل مانیتورم اومد  و همراه خاموش شدن مانیتور کارت گرافیکمم سوخت  من خودمم فکر میکردم که به خاطر خازن هست چون شبیه صدای ترکیدن خازن بود اما تعمیر کار نظر دیگه ای داشت . مانیتور کابل برق مستقیم میخوره . 

حرفتون در مورد قیمت صحیحه منم یک مانیتور دیگه خریدم با همین حدودی که گفتید .

5 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

من یه مانیتور دقیقا مدل شما دارم که پنلش شکسته، یعنی برد و بدنه و... سالم هست، اگر تمایل داشتید، مانیتور رو از من بخرید یا اینکه مانیتور خودتون رو برام ارسال کنید که بردشون رو جابجا کنم، البته اگه فکر میکنید پنل مانیتور خودتون سالمه و مشکل از بردش هست.

تشکر از شما . بله خیلی خوبه .ممنون می شم یک قیمتی به من بدید ببینم می صرفه

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، rahman1700 گفته است:

همش الکیه داداش . هیچ کدومشون خوب نیستن . و متاسفانه تعمیر مانیتور اسوس خیلی کم قبول میکنن . ما که یدونه داشتیم چند جام بردیم درست نشد که نشد . حالا ایشالا برای شما درست بشه

بله متاسفانه . جالب اینجاست این همه سایت مختلف هست اکثرا ادرس مرکزشون یکیه . فقط سایتای مختلف ساختن .

ویرایش شده توسط Behnam tjd
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Behnam tjd گفته است:

سلام تشکر برا نظرتون . متاسفانه به خاطر رعد و برقه . لحظه رعد برق صدای ترکیدن از داخل مانیتورم اومد  و همراه خاموش شدن مانیتور کارت گرافیکمم سوخت  من خودمم فکر میکردم که به خاطر خازن هست چون شبیه صدای ترکیدن خازن بود اما تعمیر کار نظر دیگه ای داشت . مانیتور کابل برق مستقیم میخوره . 

از آنجایی که آداپتور مانیتور شما داخل مانیتور هست پس 100% با تعویض این قطعه درست میشه و هزینه زیادی هم نداره

در مورد کارت گرافیک کمی فرق میکنه و احتمال داره فیوزش سوخته باشه که کار تخصصی هست تعمیرش و نمیدونم گرافیک شما چه مدلی هست و ارزش تعمیر دارد یا خیر ولی مانیتور راحت درست میشه

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
41 دقیقه قبل، Royal گفته است:

از آنجایی که آداپتور مانیتور شما داخل مانیتور هست پس 100% با تعویض این قطعه درست میشه و هزینه زیادی هم نداره

در مورد کارت گرافیک کمی فرق میکنه و احتمال داره فیوزش سوخته باشه که کار تخصصی هست تعمیرش و نمیدونم گرافیک شما چه مدلی هست و ارزش تعمیر دارد یا خیر ولی مانیتور راحت درست میشه

فیوز کارت گرافیک دقیقا کجاشه?

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Behnam tjd گفته است:

تشکر از شما . بله خیلی خوبه .ممنون می شم یک قیمتی به من بدید ببینم می صرفه

درود بر شما

متاسفانه در تعمیرات یه غول اخر داریم به نام قطعات مورد نیاز

یعنی اگر تعمیر کار خبره باشه و نقشه مدار هم داشته باشه و بتونه ایراد رو هم خیلی راحت پیدا کنه میرسه به قطعه مورد نیاز

که اغلب قطعات به کار رفته در بردها چه مانیتور چه لپتاپ و چه دستگاهای دیگر در بازار پیدا نمیشه(اینکه نو باشه و قطعه اصلی باشه)

حالا اگر لپ تاپ باشه یا یه برد دیگر که داغی اون موجود باشه اغلب قابل تعمیر هستن

ولی وسیله هایی مثل مانیتور و اونم مدلهای خاص که برد داغیشون موجود نیست و معمولا قطعات بکار رفته در اون برد هم قابل تهیه کردن نیست، غیر قابل تعمیر میشن

دوره تعمیرات قدیم گذشت که اغلب بردها ایراد خازن الکترولیت پیدا میکردن و تعمیراتشون چش بسته انجام میشد

الان اغلب ایراد ها سمت ای سی ها و مدار های تغذیشونه، که اغلب هم این قطعات به صورت نو و اصل در بازرا موجود نیست

معمولا در مراکز پر تردد تعمیرات، قطعات یا داغی این بردهای گیر میاد و چون این دستگاه منبع تغذیه داخلی داره احتمال داره در این مراکز تعمیر بشه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

فیوز کارت گرافیک دقیقا کجاشه?

اگر دنبال فیوز مینیاتوری میگردی که پیداش نمیکنی ولی اگر وارد باشی میدونی که هم مادربرد و هم بقیه قطعات الکترونیکی حتی فکس مودم هم فیوز دارند و بجز فیوز واریستور هم دارن که قبل از اینکه پدر قطعات در بیاد اینها میسوزن و جریان را قطع میکنند برای مثال در کنار کانکتورهای USB روی مادربرد میتوانید فیوزها را راحت ببینید که رنگشون هم سبز هست

فیوز کارت گرافیک هم در مسیر ورود برق هست جای دیگری نمیتواند باشد اگر مولتی متر داری با یه گرافیک قدیمی میتونی تست کنی فیوزهای SMD هستند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Royal گفته است:

اگر دنبال فیوز مینیاتوری میگردی که پیداش نمیکنی ولی اگر وارد باشی میدونی که هم مادربرد و هم بقیه قطعات الکترونیکی حتی فکس مودم هم فیوز دارند و بجز فیوز واریستور هم دارن که قبل از اینکه پدر قطعات در بیاد اینها میسوزن و جریان را قطع میکنند برای مثال در کنار کانکتورهای USB روی مادربرد میتوانید فیوزها را راحت ببینید که رنگشون هم سبز هست

فیوز کارت گرافیک هم در مسیر ورود برق هست جای دیگری نمیتواند باشد اگر مولتی متر داری با یه گرافیک قدیمی میتونی تست کنی فیوزهای SMD هستند

فکس و مودم و ... صحیح، یه فیوز که عموما فیوز شیشه ای هست، توی برق ورودی دارن.

پورت های usb هم قبول، توی برد های ارزون قیمت و اقتصادی و قدیمی که استفاده از سوییچ ها گرون تموم میشه، پلی فیوز استفاده شده که کارش کنترل جریان خروجی هست. نه اینکه جلوی جریان ورودی اضافه رو بگیره و اگه جریان اضافه روی usb اومد بسوزه که جریان قطع بشه، فقط جایی عمل میکنه که مصرف کننده زیاد جریان بکشه یا کابلی که به پورت وصله اتصالی داشته باشه!

چند تا برد گرافیک هم گشتم، فیوزی در کار نبود. عموما توی این برد ها، خازن رو با GND موازی میکنن که اگر نیروی اضافه ای اومد، به GND انتقال بده و زمان نیاز، اون نیروی اضافه رو به برد برگردونه، توی تعمیرات زیاد پیش میاد که این خازن ها میسوزه و یکسره میشه و باعث اتصال مثبت به gnd میشه که با برداشتن یا تعویضش، مشکل حل میشه. ولی هیچ موقع، هیچ جایی ندیدم کسی واژه فیوز رو حتی برای این قطعه به کار ببره XD

لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

فکس و مودم و ... صحیح، یه فیوز که عموما فیوز شیشه ای هست، توی برق ورودی دارن.

پورت های usb هم قبول، توی برد های ارزون قیمت و اقتصادی و قدیمی که استفاده از سوییچ ها گرون تموم میشه، پلی فیوز استفاده شده که کارش کنترل جریان خروجی هست. نه اینکه جلوی جریان ورودی اضافه رو بگیره و اگه جریان اضافه روی usb اومد بسوزه که جریان قطع بشه، فقط جایی عمل میکنه که مصرف کننده زیاد جریان بکشه یا کابلی که به پورت وصله اتصالی داشته باشه!

چند تا برد گرافیک هم گشتم، فیوزی در کار نبود. عموما توی این برد ها، خازن رو با GND موازی میکنن که اگر نیروی اضافه ای اومد، به GND انتقال بده و زمان نیاز، اون نیروی اضافه رو به برد برگردونه، توی تعمیرات زیاد پیش میاد که این خازن ها میسوزه و یکسره میشه و باعث اتصال مثبت به gnd میشه که با برداشتن یا تعویضش، مشکل حل میشه. ولی هیچ موقع، هیچ جایی ندیدم کسی واژه فیوز رو حتی برای این قطعه به کار ببره XD

شماتیک بردها را بررسی کنید اگر در دسترس باشه آنجا همه مدار توضیح داده شده حالا چه مادربرد باشه چه مودم و گرافیک همیشه برای مدار سیستم پیشگیری تعبیه میشه 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

نتیجه این تاپیک رو اینجا مینویسم شاید بعدا برا کسی مفید بود

من  مانیتور ایشون رو خریدم 1300 و با هزینه پستش و تعویض قطعاتش حدود 1500 در اومد و مشکل مانیتورم رفع شد .

در ۱۴۰۲/۶/۹ در 11:39، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
9 ساعت قبل، Behnam tjd گفته است:

سلام

نتیجه این تاپیک رو اینجا مینویسم شاید بعدا برا کسی مفید بود

من  مانیتور ایشون رو خریدم 1300 و با هزینه پستش و تعویض قطعاتش حدود 1500 در اومد و مشکل مانیتورم رفع شد .

خب خداروشکر

رضایت داشتید، بازخورد هم ثبت کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...