رفتن به مطلب

مشکل عجیب گرافیک مجتمع ryzen 5 4650g

AliRtx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

از زمانی که این cpu رو خریدم ی مشکل عجیب داشتم مدتی حل شد ولی باز هم گریبانم گرفته 

مشکل به این صورته که وقتی مرورگر باز میکنم و سایتی رو باز میکنم صفحه برای مدتی بلک اسکرین میشه حدود ۳ ثانیه بعد برمیگرده ممکنه نرم افزار ها رو بهم بزنه ممکنه نزنه(نرم افزار در حال اجرا) 

اینم بگم زمانی که برای مدتی ویندوز ۱۱ داشتم ابن مشکل نبود الان برگشتم به ۱۰ دوباره این مشکل به وجود اومده (برگشتم ۱۰ که بتونم بازی ها رو نصب کنم گویا روی ۱۱ بازی ها ی کوچولو مشکل دارن )

درایور پاک کردم مجدد نصب کردم نسخه recommended ولی افاقه نکرد مشکل پا برجاس  اینم بگم پاور امروز تهیه کردم دیگ نمیدونم اون مشکلی ایجاد کرده یا خیر(همزمان ویندوز ۱۰ ریختم) اما بعد از برگشت از صفحه سیاه پیام amd ظاهر میشه ک میگه گزارش کن مشکلتو 

نمیدونم جریان چیه دوستان راهنمایی کنید ممنونم

اینم کانفیگ سیستم

۴۶۵۰g

16gb ram 

Cooler master Power 800 gold

Hdd 2tb بنفش وسترن

۵۱۲ nvme وسترن

ویرایش شده توسط AliRtx
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

پردازنده آکبند خریدی؟

اره از اول دست خودم بود

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

اگه مرورگر باز نکنی چی؟

تو بازی و این چیزا مشکلی ندارم ولی مرورگر باگ داره و رو اعصاب 

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، AliRtx گفته است:

تو بازی و این چیزا مشکلی ندارم ولی مرورگر باگ داره و رو اعصاب 

خب داداش خودت میگی باگ داره زیاد روش حساس نشو چون تقریبا غیر ممکنه گرافیک مجمع مشکلی براش پیش بیاد

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

مدل دقیق رم و فرکانس کاریش رو می‌فرمایید؟

https://us-shop.xpg.com/xpg-spectrix-d50-rgb-desktop-memory-16gb-2x8gb-ddr4-3200mhz-cl16-20-20-rgb-white-heatsink-ram-upgrade-pc4-25600/

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، AliRtx گفته است:

سلام دوستان عزیز

از زمانی که این cpu رو خریدم ی مشکل عجیب داشتم مدتی حل شد ولی باز هم گریبانم گرفته 

مشکل به این صورته که وقتی مرورگر باز میکنم و سایتی رو باز میکنم صفحه برای مدتی بلک اسکرین میشه حدود ۳ ثانیه بعد برمیگرده ممکنه نرم افزار ها رو بهم بزنه ممکنه نزنه(نرم افزار در حال اجرا) 

اینم بگم زمانی که برای مدتی ویندوز ۱۱ داشتم ابن مشکل نبود الان برگشتم به ۱۰ دوباره این مشکل به وجود اومده (برگشتم ۱۰ که بتونم بازی ها رو نصب کنم گویا روی ۱۱ بازی ها ی کوچولو مشکل دارن )

درود بر شما و دیگر دوستان

اول رم با مم تست اخرین نسخه کامل تست کن(منباب رم مطمئن شی)

چون پاور هم در فازهای تغذیه سی پی یو دخیله با یه پاور دیگه هم تست کن(اگر انبردی چرا 800 وات)

بعد اگر رمها مشکل نداشتن و با پاور دیگه هم همین بود و اگر گرافیک مجزا نداری به احتمالا زیاد ارتیفکت گرافیک داخلی سی پی یو باشه

شده هم تو همین فریزها اشکل ریز ماتریسی منظم داشته باشی؟یا مثلا رنگ مانیتور یک دست ابی یا سبز شه؟

اگر گارانتی داره با گارنتی هماهنگ کن و بفرست گارانتی

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما و دیگر دوستان

اول رم با مم تست اخرین نسخه کامل تست کن(منباب رم مطمئن شی)

چون پاور هم در فازهای تغذیه سی پی یو دخیله با یه پاور دیگه هم تست کن(اگر انبردی چرا 800 وات)

بعد اگر رمها مشکل نداشتن و با پاور دیگه هم همین بود و اگر گرافیک مجزا نداری به احتمالا زیاد ارتیفکت گرافیک داخلی سی پی یو باشه

شده هم تو همین فریزها اشکل ریز ماتریسی منظم داشته باشی؟یا مثلا رنگ مانیتور یک دست ابی یا سبز شه؟

اگر گارانتی داره با گارنتی هماهنگ کن و بفرست گارانتی

پاور جدید گرفتم چون میخام کارت گرافیک بندازم رو سیستم فکر نمیکنم از پاور باشه اخه قبلا هم این مشکل بود 

اشکال ریز نه ولی شده تو بازی کیفیت مثل ی موج ریز بهم بخوره متوجه این قضیه باشم

لینک به دیدگاه

درود بنده ام از همین استفاده میکنم و پیش از اینکه کارت گرافیک مجزا تهیه کنم تقریبا همین مشکل داشتم ( برای بنده وقتی توی ایج ویدیو پلی میدادم در حد ی ثانیه بلک اسکرین میداد و ..... ) با سرچ ام نتونستم دلیل خاصی براش پیدا کنم ، انگار با بلوزر مشکل داشت در نهایت اگر درست خاطرم باشه درایور رو اپدیت کردم و با فایر فاکس مشکلش به شدت کمتر شدش ولی خب پیشنهاد میشه تست هایی که دوستان گفتند انجام بدید و در صورتی که رفع نشد برای گارانتی مراجعه کنید 🙏

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، AliRtx گفته است:

پاور جدید گرفتم چون میخام کارت گرافیک بندازم رو سیستم فکر نمیکنم از پاور باشه اخه قبلا هم این مشکل بود 

اشکال ریز نه ولی شده تو بازی کیفیت مثل ی موج ریز بهم بخوره متوجه این قضیه باشم

خوب اگر اینطوره پاور نیست

پس برو سمت تست رم

و در نهایت رم هم نباشه مربوط میشه به همون سی پی یو

با اینکه اگر گرافیک مجزا بزاری رفع میشه ولی از من میشنوی پیگیر گارانتیش باش

لینک به دیدگاه

پس این مشکل رو شما هم دارید فکر میکردم فقط من دارم! انگار یک  لحظه درایور قطع و وصل میشه برای من حتی صدای ویندوز که موقع قطع وصل شدن قطعه ای شنیده میشه هم میاد. به نظر میرسه مشکل میتونه عدم هماهنگی درایور یا سخت افزار یا ... باشه. به طور کلی حس میکنم شرکت های دیگه هم نسبت به amd روی خوش نشون نمیدن و باهاش برای رفع مشکلاتش همکاری نمیکنن و انحصار میخوان دست خودشون باشه سه شرکت انویدیا مایکروسافت و اینتل با هم همکاری دارن که مشکلات سخت افزاری و نرم افزاریشون رو حل کنن. نمیگم با ای ام دی ندارن ولی amd رو غریبه ای بین خودشون میدونن و ممکنه دلیل این مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری ای ام دی به ویندوز هم ربط داشته باشه یعنی ویندوز درست و حسابی واسه ای ام دی طراحی نشده. اینم بگم نظر شخصی هستا شایدم اینطور نباشه نیایید بگید چرا اینو گفتی چرا اونو گفتی. 

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، jj-191 گفته است:

پس این مشکل رو شما هم دارید فکر میکردم فقط من دارم! انگار یک  لحظه درایور قطع و وصل میشه برای من حتی صدای ویندوز که موقع قطع وصل شدن قطعه ای شنیده میشه هم میاد. به نظر میرسه مشکل میتونه عدم هماهنگی درایور یا سخت افزار یا ... باشه. به طور کلی حس میکنم شرکت های دیگه هم نسبت به amd روی خوش نشون نمیدن و باهاش برای رفع مشکلاتش همکاری نمیکنن و انحصار میخوان دست خودشون باشه سه شرکت انویدیا مایکروسافت و اینتل با هم همکاری دارن که مشکلات سخت افزاری و نرم افزاریشون رو حل کنن. نمیگم با ای ام دی ندارن ولی amd رو غریبه ای بین خودشون میدونن و ممکنه دلیل این مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری ای ام دی به ویندوز هم ربط داشته باشه یعنی ویندوز درست و حسابی واسه ای ام دی طراحی نشده. اینم بگم نظر شخصی هستا شایدم اینطور نباشه نیایید بگید چرا اینو گفتی چرا اونو گفتی. 

اره داداش ی لحظه انگار برق میرع

قطع میشه کلا 

والا معلوم نیس شاید نظرتون درست باشه

1 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

خوب اگر اینطوره پاور نیست

پس برو سمت تست رم

و در نهایت رم هم نباشه مربوط میشه به همون سی پی یو

با اینکه اگر گرافیک مجزا بزاری رفع میشه ولی از من میشنوی پیگیر گارانتیش باش

باشه حتما لطف کردی داداش دمت گرم

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، jj-191 گفته است:

. به طور کلی حس میکنم شرکت های دیگه هم نسبت به amd روی خوش نشون نمیدن و باهاش برای رفع مشکلاتش همکاری نمیکنن و انحصار میخوان دست خودشون باشه سه شرکت انویدیا مایکروسافت و اینتل با هم همکاری دارن که مشکلات سخت افزاری و نرم افزاریشون رو حل کنن.

نه اتفاق نظر دادن خیلی هم خوبه، دور هم میشینیم بحث میکنیم

منم یه نکته بگم که اینا از بیخو بن مشکل خود ای ام دی هست و هیچ تلاشی هم برای رفع مشکل که نمی کنه هیچ سنگ اندازی هم میکنه!!!!

نیگا یه سری لپ تاپها هستن گرافیک amd دارن(بخصوص تو سری hd5000 تا hd8000) که گرافیکشون با ویندوز 10 نسخه 21h2 به بالا مشکل داره (البن فقط یه سریهاشون اینطورین)

چند تا راه چاره هم داره

ویندوز 10 نسخه قدیمی که گاهی با درایور جدید سازگاره

یا نه هم ویندوز 10 قدیمی بزنید و هم درایور قدیمی بزنید که سازگار باشه

گاهی هم فقط نسخه سایت سازنده جواب میده

که به بعض از نرم افزار ها به خاطر قدیمی بودن همه اینها به گرافیک گیر میده!!!!

یکی از بارز ترین مدلهای لپتاپی که بار های زیر دستم اومده و این مشکل داشته dell E6400 بوده (اغلب هم فک میکنن ایراد گرافیکیه)

و البت hp450 g0 و  HP 1000 هم یکی یکیبار اومدن که همین مشکل رو داشتن

HP 1000 که فقط با ویندو 8 اوکی شد و حتی سر 8.1 هم هنگام ریستارت گاهی بلو پیج میشد

از اونجایی که همه اینا با یه ویندوز قدیمی و داریور قدیمی حل شدن قطعا ایراد درایوریه و خود amd تا به الان(21h2 خیلی وقته اومده) درایور بهینه براش نداده

لینک به دیدگاه

سلام.

به نظرم مشکل از چیپ گرافیک هست. البته مورد خواستی نیست ولی قبلا همچین موردی دیده بودم. البته تو نسل 40 و 50 گرافیکای ati. چیزی که من خودم فهمیدم این بود چیپ کیفیت مطلوب رو نداره همون asic در gpu. برا همین با ولتاژ و فرکانسی که دیفالت اون نوع هست مشکل داره. مرورگرها به محض باز کردن در حد یکی دو ثانیه gpu رو تخته گاز میکن تا آخر. برا همین درایور یه لحظه کرش میکنه و بعد لود مجدد. مثل آور کلاکی که جواب نده. برای رفع مشکل اگر امکان داره ولتاژ گرافیک آنبرد رو بالاتر ببرید. اگرم نه به اندازه 50 یا 100 مگاهرتز کلاک رو در ستاپ پایین بیارید. از من که این طوری حل میشد.من حتی این مورد رو در cpu اینتل هم دیدم. یه 2700k low voltage داشتم که با ولتاژی که مادربرد به صورت دیفالت ست میکرد مشکل داشت و به محض بالا اومدن ویندوز و باز کردن یه نرم افزار سنگین بلو اسکرین میداد با بالا بردن ولتاژ تو ستاپ مادربرد مشکل حل میشد.البته خدایی شاهکار بود تو زمان خودش کمتر سی پی یویی بود بتونه فرکانس 5 گیگاهرتز به بالا رو بزنه ولی اون 5.4 رو راحت میزد رو air.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، jj-191 گفته است:

سلام اتفاقا کاملا برعکس میگی دوست عزیز. شریک تجاری مایکروسافت و حتی سونی کسی نیست جز amd. فکر کنم فراموش کردید که کنسولهای هردو طرف قطعه اصلیش یعنی apu از شرکت amd هست.

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Taridosh گفته است:

درود بنده ام از همین استفاده میکنم و پیش از اینکه کارت گرافیک مجزا تهیه کنم تقریبا همین مشکل داشتم ( برای بنده وقتی توی ایج ویدیو پلی میدادم در حد ی ثانیه بلک اسکرین میداد و ..... ) با سرچ ام نتونستم دلیل خاصی براش پیدا کنم ، انگار با بلوزر مشکل داشت در نهایت اگر درست خاطرم باشه درایور رو اپدیت کردم و با فایر فاکس مشکلش به شدت کمتر شدش ولی خب پیشنهاد میشه تست هایی که دوستان گفتند انجام بدید و در صورتی که رفع نشد برای گارانتی مراجعه کنید 🙏

ینی سی پی یو مجتمع هاش کلا له این صورت 

عجیب

1 ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام.

به نظرم مشکل از چیپ گرافیک هست. البته مورد خواستی نیست ولی قبلا همچین موردی دیده بودم. البته تو نسل 40 و 50 گرافیکای ati. چیزی که من خودم فهمیدم این بود چیپ کیفیت مطلوب رو نداره همون asic در gpu. برا همین با ولتاژ و فرکانسی که دیفالت اون نوع هست مشکل داره. مرورگرها به محض باز کردن در حد یکی دو ثانیه gpu رو تخته گاز میکن تا آخر. برا همین درایور یه لحظه کرش میکنه و بعد لود مجدد. مثل آور کلاکی که جواب نده. برای رفع مشکل اگر امکان داره ولتاژ گرافیک آنبرد رو بالاتر ببرید. اگرم نه به اندازه 50 یا 100 مگاهرتز کلاک رو در ستاپ پایین بیارید. از من که این طوری حل میشد.من حتی این مورد رو در cpu اینتل هم دیدم. یه 2700k low voltage داشتم که با ولتاژی که مادربرد به صورت دیفالت ست میکرد مشکل داشت و به محض بالا اومدن ویندوز و باز کردن یه نرم افزار سنگین بلو اسکرین میداد با بالا بردن ولتاژ تو ستاپ مادربرد مشکل حل میشد.البته خدایی شاهکار بود تو زمان خودش کمتر سی پی یویی بود بتونه فرکانس 5 گیگاهرتز به بالا رو بزنه ولی اون 5.4 رو راحت میزد رو air.

با Msi afterburner امکانش هست؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام.

با after نمیشه مبزنم که تغییر کنه دوباره ب حالت اولیه برمیگرده 

دوستان ویندوز ۱۱ الان بعد از حدود یکسال برای گیم مناسب نیست؟(بازی کرکی)

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، AliRtx گفته است:

من 5-6 ماهی هست نصب کردم ... هیچ مشکلی نبوده تا الان
ryzen 4300ge هم داشتم ... یه مدت از گرافیک انبوردش استفاده کردم ولی هیچکدوم از مشکلات شما رو نداشتم

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، MRO گفته است:

من 5-6 ماهی هست نصب کردم ... هیچ مشکلی نبوده تا الان
ryzen 4300ge هم داشتم ... یه مدت از گرافیک انبوردش استفاده کردم ولی هیچکدوم از مشکلات شما رو نداشتم

با ویندوز ۱۱ بازی میکنید؟اوکیه

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، AliRtx گفته است:

اره اوکیه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، AliRtx گفته است:

با after نمیشه مبزنم که تغییر کنه دوباره ب حالت اولیه برمیگرده 

فکر کنم داخل ستاپ مادربرد بتونید. ریست کنید و کلید دلیت یا f12 رو بزنید تو تنظیمات مادربرد میتونید فرکانس کاری گرافیک داخلی رو کم کنید.تو گوگل هم سرچ کنید پیدا میکنید. البته هر سازنده نرم افزار خودش تحت ویندوز هم داره 

1 ساعت قبل، AliRtx گفته است:

در مورد ویندوز هم باید بگم من چند وقته یازده زدم مشکلی نداشتم تو بازیها. یه بار دانگرید کردم رو ده ولی سریع پشیمون شدم. ویندوز یازده از لحاظ رنگ و لعاب یه سر و گردن از ده بالاتره. انگار روح سیستم گرفته شد. 

لینک به دیدگاه

بعدم باید بگم احتمالا مشکل شما پاک کردن کرک یا فایل اجرایی بازی و نرم افزارها توسط دفندر ویندوز یازده هست. شما اولا باید بازیها رو فقط ورژن فیت گرل و یا دودی بگیری. قبلا هم بلک باکس بود که الان کم رنگ شده. اینا رو بگیری هم کم حجمه هم مشکل کرک نداری که پاک کنه. دوما اگر پاک میکنه باید غیرفعالش کنی که یکم سخته و در بعضی جاها بازم پاک میکنه. راه حلش نصب نود ۳۲ هست که دفندر رو غیر فعال میکنه. البته خود نود هم پاک میکنه ولی اگر بهش آدرس بدی تو تنظیمات دیگه کاری نداره با کرک. البته ویندوز یازده یه مشکل دیگم داره. اونم اینه که با سخت افزارهای قدیمی که پروتکلهای امنیتی به روز ندارند مشکل داره و اذیت میکنه. مثل بلوتوث یا وای فای یا مودم یا کارت شبکه جانبی و غیره. خود ویندوز یازده بدون داشتن سخت افزار امنیتی روی مادربرد اصلا نصب نمیشه. اینایی که ما میزنیم همه دستکاری شده هستند. ویندوز اورجینال روی مادربردهای 2020 یا قبلتر نصب نمیشه. یه سری خارجی ها که مثل ما تقلب نمیکنن برای نصب ویندوز اورجینال کیت جانبی امنیتی میخرن نزدیک ۵۰ یا ۶۰ دلار تا بتونن ویندوز یازده نصب کنن.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، blooder گفته است:

فکر کنم داخل ستاپ مادربرد بتونید. ریست کنید و کلید دلیت یا f12 رو بزنید تو تنظیمات مادربرد میتونید فرکانس کاری گرافیک داخلی رو کم کنید.تو گوگل هم سرچ کنید پیدا میکنید. البته هر سازنده نرم افزار خودش تحت ویندوز هم داره 

در مورد ویندوز هم باید بگم من چند وقته یازده زدم مشکلی نداشتم تو بازیها. یه بار دانگرید کردم رو ده ولی سریع پشیمون شدم. ویندوز یازده از لحاظ رنگ و لعاب یه سر و گردن از ده بالاتره. انگار روح سیستم گرفته شد. 

تو بایوس حتماً چک میکنممرسی از وقتی ک گذاشتی دمت گرم

27 دقیقه قبل، blooder گفته است:

بعدم باید بگم احتمالا مشکل شما پاک کردن کرک یا فایل اجرایی بازی و نرم افزارها توسط دفندر ویندوز یازده هست. شما اولا باید بازیها رو فقط ورژن فیت گرل و یا دودی بگیری. قبلا هم بلک باکس بود که الان کم رنگ شده. اینا رو بگیری هم کم حجمه هم مشکل کرک نداری که پاک کنه. دوما اگر پاک میکنه باید غیرفعالش کنی که یکم سخته و در بعضی جاها بازم پاک میکنه. راه حلش نصب نود ۳۲ هست که دفندر رو غیر فعال میکنه. البته خود نود هم پاک میکنه ولی اگر بهش آدرس بدی تو تنظیمات دیگه کاری نداره با کرک. البته ویندوز یازده یه مشکل دیگم داره. اونم اینه که با سخت افزارهای قدیمی که پروتکلهای امنیتی به روز ندارند مشکل داره و اذیت میکنه. مثل بلوتوث یا وای فای یا مودم یا کارت شبکه جانبی و غیره. خود ویندوز یازده بدون داشتن سخت افزار امنیتی روی مادربرد اصلا نصب نمیشه. اینایی که ما میزنیم همه دستکاری شده هستند. ویندوز اورجینال روی مادربردهای 2020 یا قبلتر نصب نمیشه. یه سری خارجی ها که مثل ما تقلب نمیکنن برای نصب ویندوز اورجینال کیت جانبی امنیتی میخرن نزدیک ۵۰ یا ۶۰ دلار تا بتونن ویندوز یازده نصب کنن.

خوب مشکلات اگر اینا باشن اوکیه ازار دهنده نیست میشه رفعشون کرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...