رفتن به مطلب

مشکل عجیب با بازی های سونی روی کامپیوتر

Paradise Lost
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

واقعا من نمیفهمم مشکل بازی های سونی رو کامپیوتر چیه! 

به این عکس ها توجه کنید لطفا

20230912135320-1.jpg

20230912144023-1.jpg

بازی GOD 2018 

گرافیک 5700XT-Ram 16- 9100

تنظمیات بازی رو اروجینال هستش، 10 مصرف رم-4400 ویرم-درصد استفاده از 4 هسته CPU از 97 تا 95 کلاک گرافیک بین 800 تا 1200 و مصرف برق هم بین 84 تا 50  تو سنگین ترین قسمت بازی :| فریم ریت هم واقعا افتضاح بین 44 تا 60 محیط های باز 44 تا 36 محیط های بسته بین 60 تا 67 واقعا مشکل چیه؟! چرا از قدرت گرافیک استفاده نمیکنه اگر گلوگاه هستش پس چرا واسه بقیه بازی ها اکی هستش؟!

بازی های زیر رو ببنید !

20230912140318-1.jpg

20230912140330-1.jpg

مشخصات همون سیستم قبل 

کلاک گرافیک 1800 مگاهرتز ، مصرف ویرم 3100، رم هم 8700، مصرف برق هم رو این بازی رو 180 تا 150 وات هست در صد استفاده CPU هم 33 درصد هست!!! تنظمیات بازی تا اخر رو الترا هست، اون رندر کیفیت بافت ها هم رو 200 هست.. فریم ریت حتی یک ثانیه هم از زیر 60 نمیاد پایین حتی تو اوج مبارزات بازی ...

به عکس زیر هم توجه کنید لطفا بازی ریمیک RE4 رو بالاترین تنظمیات ممکن هست

20230912140813-1.jpg

120 وات مصرف برق، 1600 مگاهرتز کور اسپید، درصد استفاده از پردازنده هم 70 و مصرف رم 11 گیگ  و ویرم هم 7300

خلاصه لپ کلام هم اینه که 

تا فردا اینجا بازی ردیف کنم و پنجمارک از سیستم خودم بزارم مشکلی باهاشون ندارم مشکل من فقط با بازی های سونی هست

این مشکل رو با LAST PART1 بصورت خیلی بیشتر و با بازی HZD  بصورت کمتر هم دارم دقیقا درصد مصرف برق از گرافیک پایین و پردازش کور اسپید خیلی پایین و مصرف CPU بالا و افت فریم و لگ و هزار زهر مار و کوفت دیگه

مسئله من اینه که هم پلی اسیتشن 4 پرو دارم هم  پلی استیشن 5 واسه این که اگه بازی های پلی استیشن خوب اجرا بشن اون دو تا رو بفروشم و بچسبونم به بقیه جای زندگیم ولی انگار نمیشه :|

لطفا اگر امکان داره و بازی های LAST 1 و GOD رو نصب دارید یک چنج مارک بزارید ببینم فقط من اینجوریم ...

البته میدونم پردازنده ام ضعیفه و سیستم انچنان قوی هم ندارم ولی خوب خداوکیلی تمام بازی ها رو 1080 شخم میزنه فقط مشکلم همین 4/5 تا بازی هست :|

لینک به دیدگاه

خب بازی با بازی فرق میکنه ممکن روی یه‌ موتور بازی سازی پیاده شده باشه که نیاز به پردازنده قوی باشه. بازی last هم از همون اول ارائه روی پی سی ناسازگاری شدید داشته و همچنان هم داره شما که خوبی یوتیوب با سیستم‌ شاخ ۵۰ فریم میگیرن. بازی هایی مثل گاد روی پی سی مثل کره پردازنده رو قورت میدن. بعضی بازی ها وقتی ساخته میشه مثل گاد اف وار چون انحصاریه تصمیم میگیرن که از حداکثر ظرفیت کنسول بهره ببرن و همونو میارن روی پی سی که سیستم قوی‌ میخوان ولی بعضی بازی ها مثل اویل  ۳ و ۴ طراحی سبک دارن چون مولتی پلتفرمن و روز عرضه میخوان سیستمهای زیادی بکشه که درامد کنن.

شما پردازنده ت برای این گرافیک باتلناکه حتی اگه فول اچدی الترا بزنی.

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

بازی های سونی مشکلی ندارن شما سی پی یوتون خیلی ضعیفه  باید عوضش کنید الان حد اقل باید 8 تا ترد داشته باشین چهرتا هسته توی محیط  ویندوز هم خیلی تجربه کاریه خوبی نداره

لینک به دیدگاه

تا جایی که من خبر دارم، زمانی که گاد واسه پیسی اومد دقیقا همین بحث بود که گاد 2018 با گرافیک‌های AMD سازگاری خوبی نداره
درحالی که همون موقع من با 1050 با تنظیمات اورجینال و FSR اکثرا 60 فریم رو می‌گرفتم :))

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

تا جایی که من خبر دارم، زمانی که گاد واسه پیسی اومد دقیقا همین بحث بود که گاد 2018 با گرافیک‌های AMD سازگاری خوبی نداره
درحالی که همون موقع من با 1050 با تنظیمات اورجینال و FSR اکثرا 60 فریم رو می‌گرفتم :))

منم با God of war، با سیستم نسل 11 و گرافیک 6900XT  به طور ثابت 60 فریم میگیرم 😆

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، jj-191 گفته است:

خب بازی با بازی فرق میکنه ممکن روی یه‌ موتور بازی سازی پیاده شده باشه که نیاز به پردازنده قوی باشه. بازی last هم از همون اول ارائه روی پی سی ناسازگاری شدید داشته و همچنان هم داره شما که خوبی یوتیوب با سیستم‌ شاخ ۵۰ فریم میگیرن. بازی هایی مثل گاد روی پی سی مثل کره پردازنده رو قورت میدن. بعضی بازی ها وقتی ساخته میشه مثل گاد اف وار چون انحصاریه تصمیم میگیرن که از حداکثر ظرفیت کنسول بهره ببرن و همونو میارن روی پی سی که سیستم قوی‌ میخوان ولی بعضی بازی ها مثل اویل  ۳ و ۴ طراحی سبک دارن چون مولتی پلتفرمن و روز عرضه میخوان سیستمهای زیادی بکشه که درامد کنن.

شما پردازنده ت برای این گرافیک باتلناکه حتی اگه فول اچدی الترا بزنی.

مگه Ratchet & Clank: Rift Apart انحصاری نبود؟ 

Marvel's Spider-Man: Miles Morales?

Marvel's Spider-Man Remastered?

UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection? اینو در حد لگ موس باهاش مشکل دارم که وقتی با دسته بازی میکنی اصلا هیچ مشکلی نداره

Sackboy: A Big Adventure؟

چرا پردازنده ام واسه بازی های بالا گلوگاه نیست؟

چرا اصلا گرافیک رو  45 وات کار میکنه با GOD گرافیک 395 واتی باید با 45 وات کار کنه؟😐

لینک به دیدگاه

سلام 

اینکه توی خوده عکسا مشخصه ،cpu ضعیفه 

داخل گاد نود درصده 

داخل کنترل ۳۵ درصده

داخل اویل هشتاد درصده 

بسته به بازی،وقتی پرازنده بیشتره ۸۵ درصد درگیر بشه فریم از ۶۰میاد پایین تر

بازی های پورت شده معمولا مشکل مصرف بالای پرادزنده دارن ،حالا تک و توک پیش میاد پرفورمنس خوب باشه

ویرایش شده توسط silvermanHHH
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...