رفتن به مطلب

مشکل گرافیک

ALFARED
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

یه کارت xfx rx 580  گرفتم و اینکه موقعی که سیستم لود میشه قبل صفحه بایوس این تصویر یا مشابهش میاد تو ردیت یه جا نوشته بود csm رو تو بایوس فعال کنی اوئکی میشه و انجام هم دادم اوکی شد فقط یه مسئله میمونه ایا این قضیه طبیعی هست؟چون تا جایی که گفته شده به خاطر بایوس گرافیک هست که مشکل داره تا حدی 

مشخصات سیستم من هم 

r5 5600x

asus b550 a gaming

xfx tx 580 gts xxx

hUhTYfg.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب خدمت استارتر عزیز

مشکلی نیست عزیز رو بعضی از مادربورد ها اینجوری هست من زیاد داشتم اینجوری بعد که رو لوگو و ویندوز میره اوکی میشه

یه گزینه هست تو بایوس فعال کنی درست میشه یادم رفته

اگه دمای گرافیک و تو بازی اوکیه با خیال راحت استفاده کن

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

هم اکنون، behy گفته است:

سلام و عرض ادب خدمت استار عزیز

مشکلی نیست عزیز رو بعضی از مادربورد ها اینجوری هست من زیاد داشتم اینجوری بعد که رو لوگو و ویندوز میره اوکی میشه

یه گزینه هست تو بایوس فعال کنی درست میشه یادم رفته

اگه دمای گرافیک و تو بازی اوکیه با خیال راحت استفاده کن

سلام و عرض ادب

اره خودم نوشتم که تو بایوس باید کدوم گزینه رو فعال کنی دوتا مسئله هست فقط یکی اینکه از csm  رو فعال کنم دیگه گزینه resiable bar غیر فعال میشه واسه کارت که خب پروفرمنس میاد پایین ولی خواستم بگم که اگر csm  رو غیر فعال نگه دارم مشکلی پیش نمیاد؟ و اینکه دمای کارت تو گیم اوکی هست و تو تست فیور مارک میره بالای 80 درجه 

دما طبق چیزی که تو اینترنت دیدم انگار داغه برای این مدل کارت و با اندر ولت و دستکاری کردن دور فن درست میشه درست میشه حالا من تو افتربرنر یه 100 میلی ولت اندر کردم ولی بازم به اندازه کافی دما نمیاد پایین 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
8 دقیقه قبل، ALFARED گفته است:

سلام و عرض ادب

اره خودم نوشتم که تو بایوس باید کدوم گزینه رو فعال کنی دوتا مسئله هست فقط یکی اینکه از csm  رو فعال کنم دیگه گزینه resiable bar غیر فعال میشه واسه کارت که خب پروفرمنس میاد پایین ولی خواستم بگم که اگر csm  رو غیر فعال نگه دارم مشکلی پیش نمیاد؟ و اینکه دمای کارت تو گیم اوکی هست و تو تست فیور مارک میره بالای 80 درجه 

دما طبق چیزی که تو اینترنت دیدم انگار داغه برای این مدل کارت و با اندر ولت و دستکاری کردن دور فن درست میشه درست میشه حالا من تو افتربرنر یه 100 میلی ولت اندر کردم ولی بازم به اندازه کافی دما نمیاد پایین 

مسئله ای نیست اونا غیر فعال نگه دار

و اینکه تعویض خمیر کن که دما بیاد پایین

دمای نرمال این کارت بعد 5 دیقه فیور مارک حدود 73 تا 76 هست تو بایوس اورکلاک

تو بایوس پایه چند درجه کمتره

اگه خاستی کورکلاک کم کنی نیازی نیست دستی اینکار رو انجام بدی

یه دکمه هست بغل ورودی برق گرافیک

اونا تغییر بدی میره بایوس پایه 

ولی شما یه تعویض خمیر کنی درست میشه

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، behy گفته است:

مسئله ای نیست اونا غیر فعال نگه دار

و اینکه تعویض خمیر کن که دما بیاد پایین

دمای نرمال این کارت بعد 5 دیقه فیور مارک حدود 75 تا 77 هست تو بایوس اورکلاک

تو بایوس پایه چند درجه کمتره

اگه خاستی کورکلاک کم کنی نیازی نیست دستی اینکار رو انجام بدی

یه دکمه هست بغل ورودی برق گرافیک

اونا تغییر بدی میره بایوس پایه 

ولی شما یه تعویض خمیر کنی درست میشه

در مورد سوییچ بایوس هم انگار یه بایوس مایینینگ داره که کور کلاک رو میاره رو 1100 اینا ولی وی رم رو میاره رو 2100 که رو حالت گیمینگش کلاک رو 1366 هست رو وی رم رو 2000 خواستم ببینم درسته قضیه یا نه ؟چون تو سایت techpower up هم کلاک دیفالتش 1366 هست

در مورد تعویض خمیر هم مثل اینکه باید پدر مموری هارو هم عوض کنم این چجوریه پد ها با چه ضخامتی و چه مارکی بگیرم اوکی هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
7 دقیقه قبل، ALFARED گفته است:

در مورد سوییچ بایوس هم انگار یه بایوس مایینینگ داره که کور کلاک رو میاره رو 1100 اینا ولی وی رم رو میاره رو 2100 که رو حالت گیمینگش کلاک رو 1366 هست رو وی رم رو 2000 خواستم ببینم درسته قضیه یا نه ؟چون تو سایت techpower up هم کلاک دیفالتش 1366 هست

در مورد تعویض خمیر هم مثل اینکه باید پدر مموری هارو هم عوض کنم این چجوریه پد ها با چه ضخامتی و چه مارکی بگیرم اوکی هست؟

بخش اول صحبتتون دقیقا درسته

بخش
دوم صحبتتون  کاربره @میلاد بهرامن

شمارو راهنمایی میتونه بکنه

من خودم اکثرا خمیر عوض میکنم

بهترینش هم کولر مستر V2 PRO هستش

ولی پد هم تعویضش کاره درستی هست

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، behy گفته است:

بخش اول صحبتتون دقیقا درسته

بخش
دوم صحبتتون  کاربره @میلاد بهرامن

شمارو راهنمایی میتونه بکنه

من خودم اکثرا خمیر عوض میکنم

ولی پد هم تعویضش کاره درستی هست

اقا ممنون بابت پاسخگویی

شب خوبی داشته باشین

لینک به دیدگاه

سلام بر شما .

این بایوس گرافیک uefi هست ولی با uefi مین های جدید سازگار نیست واسه همین نمیتونه لوگو مادربورد رو نشون بده و اکثر گرافیکای ۵۸۰ xfx اینجورین .

میتونم بایوس بدم بهتون بزنین درست بشه اما باید حتما csm فعال باشه تا تصویر بده

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام بر شما .

این بایوس گرافیک uefi هست ولی با uefi مین های جدید سازگار نیست واسه همین نمیتونه لوگو مادربورد رو نشون بده و اکثر گرافیکای ۵۸۰ xfx اینجورین .

میتونم بایوس بدم بهتون بزنین درست بشه اما باید حتما csm فعال باشه تا تصویر بده

سلام

گرافیک تصویر میده و اوکی هست فقط این تصویر میاد میخواستم بدونم چیه که خب اره انگار همینی که شما گفتید هست

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ALFARED گفته است:

سلام

گرافیک تصویر میده و اوکی هست فقط این تصویر میاد میخواستم بدونم چیه که خب اره انگار همینی که شما گفتید هست

مربوط به ناسازگاری بایوس کارت با مادربورده . چیز خاصی نیست نه خرابی مموریه نه خرابی چیپ . چون لوگو مین رو نمیتونه نشون بده اینجوری میشه اکثر ۵۸۰ ها اینجورین

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

مربوط به ناسازگاری بایوس کارت با مادربورده . چیز خاصی نیست نه خرابی مموریه نه خرابی چیپ . چون لوگو مین رو نمیتونه نشون بده اینجوری میشه اکثر ۵۸۰ ها اینجورین

ممنون فقط یه سوال بخوام خمیر کارت رو عوض کنم و همینطور پد مموری رو عوض کنم بهترین جنس و ضخامت چی هست برای این کارت؟

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، ALFARED گفته است:

ممنون فقط یه سوال بخوام خمیر کارت رو عوض کنم و همینطور پد مموری رو عوض کنم بهترین جنس و ضخامت چی هست برای این کارت؟

برای پد حتما هم اندازه قبلیش بزار ممکنه 2 یا 3 ضخامت مختلف داشته باشه نمیشه همشو یه اندازه بزاری ممکنه ضخامت زیاد قسمتی باعث بشه قسمت دیگه اصلا به هیتسینک نرسه

خمیر که قیمتش 400 به بالاست اما در مورد پد اگه معمولی بخوای با 300 تومن هم میشه جور کرد اما خوب هاش بالای 2 تومن تموم میشه

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

برای پد حتما هم اندازه قبلیش بزار ممکنه 2 یا 3 ضخامت مختلف داشته باشه نمیشه همشو یه اندازه بزاری ممکنه ضخامت زیاد قسمتی باعث بشه قسمت دیگه اصلا به هیتسینک نرسه

خمیر که قیمتش 400 به بالاست اما در مورد پد اگه معمولی بخوای با 300 اومن هم میشه جور کرد اما خوب هاش بالای 2 تومن تموم میشه

ممنون از شما

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ALFARED گفته است:

سلام خمیر حداقل z5

پد نیم میلیمتری ارزون ۱۰ ۱۵ تومنی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...