رفتن به مطلب

این شماره رو میشناسید؟ (آشنایی با انواع شیوه‌های کلاهبرداری)

ABDEMOHAMMAD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

هفته پیش روز چهارشنبه یک خانمی با شماره 02165318400 باهام تماس گرفت و گفتند که بابت تراکنش های اخیر ایرانسلتون برنده جایزه ساعت هوشمند سامسونگ به ارزش حدود 8 میلیون شدید که شرکت هزینش رو پرداخت کرده و فقط 360 هزارتومان بابت هزینه پست و مالیات و ... باید هر موقع رسید دستتون بدید

منم ادرس و مشخصات دادم

امروز هم کد رهگیری برام اومد

خواستم بدونم این اصلا چی هست؟

زنگ که میزنم مشغوله یا برنمیداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
13 دقیقه قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

با سلام

هفته پیش روز چهارشنبه یک خانمی با شماره 02165318400 باهام تماس گرفت و گفتند که بابت تراکنش های اخیر ایرانسلتون برنده جایزه ساعت هوشمند سامسونگ به ارزش حدود 8 میلیون شدید که شرکت هزینش رو پرداخت کرده و فقط 360 هزارتومان بابت هزینه پست و مالیات و ... باید هر موقع رسید دستتون بدید

منم ادرس و مشخصات دادم

امروز هم کد رهگیری برام اومد

زنگ که میزنم مشغوله یا برنمیداره

سلام

خلاصه بگم، کلاهبرداریه، گولتون زدن و یک ساعت فیک خریدید همین.

لینک به دیدگاه

تعجب میکنم چطور باور کردین! بردار چهار دهه ست دارن دروغ بهمون میگن.ایرانسل رو شارژ کلی دزدی می‌کنه بعد میاد ساعت ۸میلیونی جایزه میده؟!‌ از بعضی دوستان تعجب میکنم...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

استارتر الان شما 360 تومن رو پرداخت کردین؟

اگه هنوز پولی ندادین فرصت دارین

مامور پست اومد در جعبه رو باز کنین ببینین ساعت اصلیه یا نه که بعید میدونم اصلی باشه

اگه فیک بود هیچ هزینه ای ندین به همین راحتی

لینک به دیدگاه

درود
کلاهبرداریه داداش نه پولی واریز کن نه چیزی 
کوجای دنیا چیزی برنده بشی باید پول بدی اخه شما مثال میگم 10 تومن ساعت برنده میشی بعد یارو 100 تومن نداره برات بفرسته؟
بعد چطوری مالیات میگیره ساعت 8 تومنی؟

همین 2 3 روز ب منم زنگ زدن گفتن سرویس قابلمه بردی 5 تومن 1 تومن واریز کن تا برات بفرستیم ...!!!!

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

چطوری اصلا باور میکنید اینارو. خود ساعت ارزشش 300 تومن نیست. شاید  بگم 4 ساله همچین چیزی هست. ساعت نیست همیشه.

وقتی اطلاعات بانک ها و ادارات دولتی هک میشن یکی از روش های غیر مستقیم کلاهبرداری این طوری هست. 

از یک اطلاعات داخلی ذهنتون استفاده میکنند نرمتون میکنن. کسی زنگ زد گفت روزه بگو شبه گفت ماست سفیده بگو سیاهه. کلا باور نکن.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

یک شگرد قدیمی کلاهبرداری از مردم

لینک به دیدگاه

خیلی قدیمیه به قول یه بازیگر قدیمی 

۱۰۰ ملیون میخوای بهم پول بدی با بلیط بخت آزمایی 

۱۰ تومن پول بلیط ازش کم کن بقیه رو بده 

لینک به دیدگاه

یه مدل نه چندان جدید که اخیرا باهاش برخورد داشتم این بود که یه نفر صبح ها زنگ میزنه به خونه ها، رندم، بعد خیلی مودبانه سلام و علیک میکنه و میگه وقت تعویض فیلتر آب یخچال شماست، آدرس بدین بیاییم برای تعویض.

این شیوه کلاهبرداری بر این فرض پایه گذاری شده که:

1. صبح ها آقا تو خونه نیست (مردها رفتن سر کار)

2. خانم هایی که جواب میدن آگاهی فنی ندارن و راحت تر گول میخورن

لینک به دیدگاه

یه مدت هم یکی کلید کرده بود هی به موبایلم زنگ میزد میگفت بیا شماره ثابت 912 شماره خودتو به نصف قیمت بخر. که گفتم نمیخوام، گفت این از دست میره، نذار شماره یونیک خودت دست کس دیگه ای باشه، آخرش گفتم به فلان جام - بزرگوار دیگه زنگ نزد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینا که اینطور زنگ میزنن مخشون رو کار بگیرید اگر بیکار بودید 

خیلی حال میده 

لینک به دیدگاه

ایرانسل اگر به صورت واقعی و رایگان هم بخواد برای آدم چیزی بفرسته، من شک می‌کنم
چه برسه به اینکه فیک و کلاه‌برداری باشه :)

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

یه مدت هم یکی کلید کرده بود هی به موبایلم زنگ میزد میگفت بیا شماره ثابت 912 شماره خودتو به نصف قیمت بخر. که گفتم نمیخوام، گفت این از دست میره، نذار شماره یونیک خودت دست کس دیگه ای باشه، آخرش گفتم به فلان جام - بزرگوار دیگه زنگ نزد.

دقیقا کدوم نقطه از بدنتون ارمین جان؟😂

لینک به دیدگاه

به من تا حالا 4 بار زنگ زدن هر بار میگم مال خودت باشه😂

لینک به دیدگاه

سلام .

به خوندنش میرزه . چن دیقه وقت بزارین 😁

دوستان شوخی نگیرین . قضیه خیلی جدیه . تا باهاتون تماس نگیرن و تو اون موقعیت قرار نگیرین به حساسیت قضیه پی نمیبرین !

من خودم از اونایی هستم که به همه میگم آقا حواستون باشه ولی خدا شاهده نزدیک بود منم به چوخ برم .

یکی تماس گرفت گفت آقای فلانی از برنامه رادیویی فلان باهاتون تماس میگیریم آقای فلانی مدیر عامل همراه اول مهمون برناممون هستن . دقایقی پیش بصورت زنده  قرعه کشی کردیم  . چند شماره برنده جایزه ویژه فلان به مناسبت فلان شدن . هر یک به مبلغ 30 میلیون تومان . یکیشم شما هستین . آمادگی دارین بصورت زنده برین رو خط و با مدیر عامل صحبت کنین . گفتم مشکلی نیست .وصلم کنین . طرف وصلم کرد با یه بابایه دیگه صحبت کردم و بهم تبریک گفتن و .... خلاصه یه 10 دقیقه ای طول کشید و اونور خط چند نفر بودن و دقیقا محیط یه استودیو رو پیاده کرده بودن ! خلاصه کار رسید به جایی که ازم شماره کارت خواستن برای واریز مبلغ و گفتن سقف واریزمون 10 میلیونه و باید شما سه تا شماره کارت بدین . منم از اونجایی که کارت زیاد دارم و همشونم خالی هستن . سه تاشماره کارت دادم . بلافاصله سه تا sms واریز 10 میلیونی برام اومد ! داشتم شاخ در میاوردم و باورم نمیشد ! از اونجایی که گوشی دستم بود و داشتم صحبت میکردم . فقط نوتیفیکیشن واریز مبلغ 10 میلیونی رو میدیدم و نمیرفتم خود sms رو ببینم . داشتم عشق میکردم و میگفتم مام یبار تو عمرمون شانس آوردیم . تا اینجا همه چیز خوب پیش رفته بود که اینجا طرف گفت شماره ccv2 کارتام بدین تا اینجا ثبت بشه . با این که میدونستم نباید بدم ccv2 ها رم دادم . و با خودم گفتم که رمز دوم که ندادم بهشون پس نمیتونن کاری بکنن . طرف خداحافظی کرد و قطع شد . من سریع sms ها رو چک کردم دیدم واریزها 3 تا 10 میلیونه به سه تا شماره کارتم . ولی از اون بانک ها sms واریز به حساب خبری نیست . ( شماره تلفن منو هک کرده بودن و sms رمز دوم به اونا میرفت )

خیلی شیک سه تا شماره کارتم به چوخ رفت و خدارو شکر خالی بودن . رفتم هر سه تا کارتو مجدد از بانک گرفتم و یه نفس راحت کشیدم .

ویرایش شده توسط rahman1700
لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، rahman1700 گفته است:

سلام .

به خوندنش میرزه . چن دقیقه وقت بزارین

دوستان شوخی نگیرین . قضیه خیلی جدیه . تا باهاتون تماس نگیرن و تو اون موقعیت قرار نگیرین به حساسیت قضیه پی نمیبرین !

من خودم از اونایی هستم که به همه میگم آقا حواستون باشه ولی خدا شاهده نزدیک بود منم به چوخ برم .

یکی تماس گرفت گفت از برنامه رادیویی فلان باهاتون تماس میگیریم آقای فلانی مدیر عامل همراه اول مهمون برناممون هستن . دقایقی پیش بصورت زنده  قرعه کشی کردیم  . چند شماره برنده جایزه ویژه فلان شدن به مبلغ 30 میلیون  . یکیشم شما هستین . آمادگی دارین بصورت زنده برین رو خط و با مدیر عامل صحبت کنین . گفتم مشکلی نیست .وصلم کنین . طرف وصلم کرد با یه بابایه دیگه صحبت کردم و بهم تبریک گفتن و .... خلاصه یه 10 دقیقه ای طول کشید و اونور خط چند نفر بودن و دقیقا محیط یه استودیو رو پیاده کرده بودن ! خلاصه کار رسید به جایی که ازم شماره کارت خواستن برای واریز مبلغ و گفتن سقف واریزمون 10 میلیونه و باید شما سه تا شماره کارت بدین . منم از اونجایی که کارت زیاد دارم و همشونم خالی هستن . سه تاشماره کارت دادم . بلافاصله سه تا sms واریز 10 میلیونی برام اومد ! داشتم شاخ در میاوردم و باورم نمیشد ! از اونجایی که گوشی دستم بود و داشتم صحبت میکردم . فقط نوتیفیکیشن واریز مبلغ 10 میلیونی رو میدیدم و نمیرفتم خود sms رو ببینم . داشتم عشق میکردم و میگفتم مام یبار تو عمرمون شانس آوردیم . تا اینجا همه چیز خوب پیش رفته بود که اینجا طرف گفت شماره ccv2 کارتام بدین تا اینجا ثبت بشه . با این که میدونستم نباید بدم ccv2 ها رم دادم . و با خودم گفتم که رمز دوم که ندادم بهشون پس نمیتونن کاری بکنن . طرف خداحافظی کرد و قطع شد . من سریع sms ها رو چک کردم دیدم واریزها 3 تا 10 میلیونه به سه تا شماره کارتم . ولی از اون بانک ها sms واریز به حساب خبری نیست . ( شماره تلفن منو هک کرده بودن و sms رمز دوم به اونا میرفت )

خیلی شیک سه تا شماره کارتم به فنا رفت و خدارو شکر هر سه تاشم خالی بودن . رفتم هر سه تا کارتو مجدد از بانک گرفتم و یه نفس راحت کشیدم .

همین موضوع برای خواهر منم پیش امد ، از رادیو جوان گفتن برنده شدی و 4.5 میلیون 5 سال پیش از کارتش برداشت کردن با این تفاوت که خواهرم خودش این مبلغ رو واسه اینها کارت به کارت کرد ولی واسه شما خیلی حرفه ای تر بوده چون میگید رمز دوم که به موبایل میاد هک کردن ، شکایت ما هم به نتیجه نرسید و پول از دست رفت ، استاتر 350 تومن اگر پرداخت کرده پولش از دست رفته ارزش شکایت هم ندارن یه جعبه خالی واسش میفرستن

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

همین موضوع برای خواهر منم پیش امد ، از رادیو جوان گفتن برنده شدی و 4.5 میلیون 5 سال پیش از کارتش برداشت کردن با این تفاوت که خواهرم خودش این مبلغ رو واسه اینها کارت به کارت کرد ولی واسه شما خیلی حرفه ای تر بوده چون میگید رمز دوم که به موبایل میاد هک کردن ، شکایت ما هم به نتیجه نرسید و پول از دست رفت ، استاتر 350 تومن اگر پرداخت کرده پولش از دست رفته ارزش شکایت هم ندارن یه جعبه خالی واسش میفرستن

نه جعبه خالی نمیاد، دیگه انقدر بی انصاف نیستن...

جعبه یا یک بادمجونه کادو پیچ شده XDD.... شایدم بادمجونش دلمه ای باشه !  :)

لینک به دیدگاه

نه هنوز پرداخت نکردم 

شماره کارتم ندادم فقط شماره موبایل و ادرس دادم

بسته که رسید میگم برگشت بزنید

لینک به دیدگاه

حالا ک بحث داغه عزیزان
چند وقتیه شماره های عجیب غریب و کشور های دیگه بهم زنگ میزنن تا وصل میکنم قطع میکنن و ی باری خودم تماس گرفتم ی زنه ای خارجی صحبت میکرد 5 ثانیه هم طول نکشید 20 تومن شارژم رو خورد ...!!!
کسی تجربه مشابه داره؟ یا اصلا چیکار باید بکنم این موضوع رو 
بار ها هم شده نیمه شب ساعت 2 3 صبح هم زنگ خورده  گوشی

لینک به دیدگاه

قدیمی شده این کلاهبرداریا

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

اگر باور داشته باشید هیچ جای دنبا هیچ کس مفتی مجانی با منت نمیاد تف کف دستتون بندازه چه برسه به پول.

این شگردها همیشه بوده .زنگ میزنن موبایل بردید. هزینه پست رو بده بفرستیم. پول پست میزنی هیچی نمیاد. 

یه فامیلی هم داریم یه گ.شی از ماهواره خرید اومد درخونه پولشم داد. باز کرد دید اسباب بازی بچه به شکل گوشیه. یه چیزی درحد لپ لپ

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

حالا ک بحث داغه عزیزان
چند وقتیه شماره های عجیب غریب و کشور های دیگه بهم زنگ میزنن تا وصل میکنم قطع میکنن و ی باری خودم تماس گرفتم ی زنه ای خارجی صحبت میکرد 5 ثانیه هم طول نکشید 20 تومن شارژم رو خورد ...!!!

بله معمولا میگن واستا هدستمو بزارم . اینا دله دزد هستن انگلیسی هم سرچ کنید بعضی ها هستن این طوری اسکم شدن. کنجکاو نشید. هیچکس کاری با شما نداره در خارج. از مستاصل بودن ایرانی ها سوء استفاده میکنند.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، rahman1700 گفته است:

سلام .

به خوندنش میرزه . چن دیقه وقت بزارین 😁

یکی تماس گرفت گفت آقای فلانی از برنامه رادیویی فلان باهاتون تماس میگیریم آقای فلانی مدیر عامل همراه اول مهمون برناممون هستن . دقایقی پیش بصورت زنده  قرعه کشی کردیم  . چند شماره برنده جایزه ویژه فلان به مناسبت فلان شدن . هر یک به مبلغ 30 میلیون تومان . یکیشم شما هستین . آمادگی دارین بصورت زنده برین رو خط و با مدیر عامل صحبت کنین . گفتم مشکلی نیست .وصلم کنین . طرف وصلم کرد با یه بابایه دیگه صحبت کردم و بهم تبریک گفتن و .... خلاصه یه 10 دقیقه ای طول کشید و اونور خط چند نفر بودن و دقیقا محیط یه استودیو رو پیاده کرده بودن ! خلاصه کار رسید به جایی که ازم شماره کارت خواستن برای واریز مبلغ و گفتن سقف واریزمون 10 میلیونه و باید شما سه تا شماره کارت بدین . منم از اونجایی که کارت زیاد دارم و همشونم خالی هستن . سه تاشماره کارت دادم . بلافاصله سه تا sms واریز 10 میلیونی برام اومد ! داشتم شاخ در میاوردم و باورم نمیشد ! از اونجایی که گوشی دستم بود و داشتم صحبت میکردم . فقط نوتیفیکیشن واریز مبلغ 10 میلیونی رو میدیدم و نمیرفتم خود sms رو ببینم . داشتم عشق میکردم و میگفتم مام یبار تو عمرمون شانس آوردیم . تا اینجا همه چیز خوب پیش رفته بود که اینجا طرف گفت شماره ccv2 کارتام بدین تا اینجا ثبت بشه . با این که میدونستم نباید بدم ccv2 ها رم دادم . و با خودم گفتم که رمز دوم که ندادم بهشون پس نمیتونن کاری بکنن . طرف خداحافظی کرد و قطع شد . من سریع sms ها رو چک کردم دیدم واریزها 3 تا 10 میلیونه به سه تا شماره کارتم . ولی از اون بانک ها sms واریز به حساب خبری نیست . ( شماره تلفن منو هک کرده بودن و sms رمز دوم به اونا میرفت )

خیلی شیک سه تا شماره کارتم به چوخ رفت و خدارو شکر خالی بودن . رفتم هر سه تا کارتو مجدد از بانک گرفتم و یه نفس راحت کشیدم .

دقیقا از منم مثل شما شد ولی من به خانمه گفتم. جایزه من از طرف خودم هدیه به شما. از اتفاق حتی لعنتیا وصل کردن به قرعه کشی زنده و گردونم میچرخوندن. بعد گفتن تبریک و صدای جیغ و تشویق هم اومد. احمقا نگفتن کسی که برنده بشه بهش زنگ میزنن. نه این که زنگ بزنی بعد گردونه رو بچرخونی🤣🤣🤣. این که هیچ الان حواستون باشه اولا کارت بانکیتون توش زیاد پول نباشه. یعنی همراه بانک داشته باشین و تو حساب دیگری بدون کارت پول باشه و در مواقع لزوم اندکی جابجا کنید. دوم کارت میکشین جایی حواستون باشه طرف یه بار و تو یه دستگاه بکشه و جلوی چشمتون. الان با اسکمر از روی کارتتون راحت کپی میکنن و با خیال راحت کارت رو چند روز بعد خالی میکنن. رمزم که خودمون دادیم

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

حالا ک بحث داغه عزیزان

من کلاهبرداری خارجی این مدلو تجربه کردم، نباید گوشی رو برداشت، ولی چون فامیل خارج داریم مجبور بودم بردارم.

یه مدل کلاهبرداری خارجی هم داشتم طرف از نیجر، تو واتس اپ بهم پیام داد که بابام از دولت نیجر پول دزدیده رفته زندان تا ابد. من موندم و پولاش، میخوام بیام ایران واسه سرمایه گذاری، دنبال یه آدم مطمئن میگردم، شماره حساب ارزی خودتو توی ایران معرفی کن من پولامو بفرستم اونطرف واسه تو، ولی خودم نمیتونم به پولا دست بزنم، اگر دست بزنم میفهمن پولا دست منه میان سراغ من، در عوض من یه حساب ارزی معرفی میکنم تو برام 2000 دلار واریز کن من بلیت بگیرم بیام ایران با هم سرمایه گذاری کنیم.

بهش گفتم به کاهدونی زدی، ایران تحریم بانکیه، این دام رو باید بری واسه کشوری پهن کنی که تحریم نباشه

اینجا بود که فهمیدم چقدر تحریم ها به نفع ما بوده.

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

من کلاهبرداری خارجی این مدلو تجربه کردم، نباید گوشی رو برداشت، ولی چون فامیل خارج داریم مجبور بودم بردارم.

یه مدل کلاهبرداری خارجی هم داشتم طرف از نیجر، تو واتس اپ بهم پیام داد که بابام از دولت نیجر پول دزدیده رفته زندان تا ابد. من موندم و پولاش، میخوام بیام ایران واسه سرمایه گذاری، دنبال یه آدم مطمئن میگردم، شماره حساب ارزی خودتو توی ایران معرفی کن من پولامو بفرستم اونطرف واسه تو، ولی خودم نمیتونم به پولا دست بزنم، اگر دست بزنم میفهمن پولا دست منه میان سراغ من، در عوض من یه حساب ارزی معرفی میکنم تو برام 2000 دلار واریز کن من بلیت بگیرم بیام ایران با هم سرمایه گذاری کنیم.

بهش گفتم به کاهدونی زدی، ایران تحریم بانکیه، این دام رو باید بری واسه کشوری پهن کنی که تحریم نباشه

اینجا بود که فهمیدم چقدر تحریم ها به نفع ما بوده.

نمیدونم والا اخه من اقوامی خارج ندارم جز عمم و پسر عمم اونام باز شماره منو ندارن
واقعا نمیدونم سیستم چیه باور کن شاید روزی 10 باری زنگ بزنن
ی روز نزدیک ب 30 بار زنگ زدن خسته شدم 
نمیدونم برم مرکز ایرانسل کاری میکنه یا نه

۱ ساعت قبل، saeed0c گفته است:

بله معمولا میگن واستا هدستمو بزارم . اینا دله دزد هستن انگلیسی هم سرچ کنید بعضی ها هستن این طوری اسکم شدن. کنجکاو نشید. هیچکس کاری با شما نداره در خارج. از مستاصل بودن ایرانی ها سوء استفاده میکنند.

کلاهبرداری ک نمیتونن بکنن از من
منتها این ک وقتو بی وقت زنگ میزنن خیلی رو عصابه از طرفی ب خاطر کارم باید موبایل روشن باشه یکم سخته ...!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...