رفتن به مطلب

ارتقا cpu و کارت گرافیک

Recommended Posts

سلام من میخواستم بدونم اگه من سی پی یو فعلیم رو به Core i7-4790K ارتقا بدم و کارت گرافیک آخرین مدلی که باعث درست شدن گلوگاه و....(موارد فنی دیگه) نمیشه بزارم چقدر تفاوت ایجاد میکنه تو بازی ها؟
بخصوص سی اس گو

لطفا کارت گرافیکی که با این مشخصات بخوره و مشکلی ایجاد نکنه هم بهم معرفی کنید مرسی.

در حال حاضر میتونم 50 تا 60 اف پی اس توی سی اس گو با تنظیمات خیلی لو بگیرم.

مشخصات سیستم در حال حاضر

پردازنده Intel Core™ i5-4690 Haswell Processor

مادربورد GIGABYTE GA-H97-Gaming 3

رم

Kingston HyperX FURY 4GB 1600Mhz

2*kingston 8GB 1600Mhz DDR3

20GB=

کارت گرافیک asus - gt640-2g

ذخیره سازی

SSD Silicon Power Ace A55 128GB

HDD  Toshiba 1TB 32MB Buffer 7200RPM

منبع تغذیه Cooler Master MWE 230V 550

خنک کننده Thermaltake Contac Silent 12

مانیتور Samsung 20" LED Monitor

ویرایش شده توسط hadi soleimanzadeh
لینک به دیدگاه

اگه میتونید برید سراغ نسل جدید میتونید از گرافیک قوی استفاده کنید با سیپیو فعلیتون و اون i7 یه 3060 یا3060 tiبگیرید ولی خوب گلوگاه ایجاد میشه

الان من دارم 3080tiرو روی i7 3770 استفاده میکنم😁

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

سلام تا ۲۰۶۰ سوپر یا 5700xt میتونی ارتقا بدی

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است:

اگه میتونید برید سراغ نسل جدید میتونید از گرافیک قوی استفاده کنید با سیپیو فعلیتون و اون i7 یه 3060 یا3060 tiبگیرید ولی خوب گلوگاه ایجاد میشه

الان من دارم 3080tiرو روی i7 3770 استفاده میکنم😁

کلا برنامه م این بود برم روی ddr5 ولی نشد مشکل خوردم.

اخه تو سایت ها زده بود کارت بیشتر از دو گیگ رو ساپورت نمیکنه.

نمیخوامم هم انقدر قوی باشه

کلا یه کارتی باشه که باتل نک و گلوگاه نداشته باشم

10 ساعت قبل، Sandor گفته است:

RTX 3050

گلوگاه و باتال نک میشه

میخوام جوری باشه این اتفاق نیفته

11 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام تا ۲۰۶۰ سوپر یا 5700xt میتونی ارتقا بدی

به مشکل باتل نک یا گلوگاه بر نمیخورم؟

چند اف پی اس ازش میتونم بگیرم؟

و اینکه سایت ها زده بودن کارت بیشتر از دو گیگ رو ساپورت نمیکنه!

ویرایش شده توسط hadi soleimanzadeh
لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز بهترین گزینه برای شما 580 هشت گیگ هست با همون cpu که داری. توی هزینتم صرفه جویی کامل کردی. شما هر کارتی بالاتر از این بندازی گلوگاه میشه. 4790 هم ارزش نداره بندازی با قیمت دو سه برابر سی پی یوی خودت. تفاوتی با سی پی یوی قبلیت نداره بزرگوار. رنک 4790 توی امتیاز نرم افزارها زیر 20 درصد بالاتر از سی پی یوی خودت هست. تو بازی که شاید در حد چند فرم. هردو چهار هسته واقعی دارند. بنده مثل سی پی یوی شما داشتم و فقط تا گرافیک 580 جواب میده بدون گلوگاه. البته میتونی کارتی کمی بالاتر و پایین تر در حد 10 الی 20 درصد بندازی و مشکلی نخواهید داشت ولی بهترین گزینه 580 هست.

Screenshot_۲۰۲۳-۱۰-۲۰-۰۱-۰۱-۲۰-۷۷۴_com.android.chrome.jpg

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

گلوگاه و باتال نک میشه

می‌شه ولی به نسبت به گزینه‌های دیگه بهتره

لینک به دیدگاه

شما میتونی 5700XT یا اگر بودجه محدود تری داری 5600XT کارکرده تهیه کنی و در اکثر موارد گلوگاه نمیشه. اگر ارزون تر خواستی RX 580 8gb بگیر

17 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است:

الان من دارم 3080tiرو روی i7 3770 استفاده میکنم

💀

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

کلا برنامه م این بود برم روی ddr5 ولی نشد مشکل خوردم.

اخه تو سایت ها زده بود کارت بیشتر از دو گیگ رو ساپورت نمیکنه.

نمیخوامم هم انقدر قوی باشه

کلا یه کارتی باشه که باتل نک و گلوگاه نداشته باشم

گلوگاه و باتال نک میشه

به مشکل باتل نک یا گلوگاه بر نمیخورم؟

چند اف پی اس ازش میتونم بگیرم؟

و اینکه سایت ها زده بودن کارت بیشتر از دو گیگ رو ساپورت نمیکنه!

سیپیو شما هم قدرت i3 10100 هست تا این کارتایی که گفتم گلوگاه خاصی نمیشه

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام

دوست عزیز بهترین گزینه برای شما 580 هشت گیگ هست با همون cpu که داری. توی هزینتم صرفه جویی کامل کردی. شما هر کارتی بالاتر از این بندازی گلوگاه میشه. 4790 هم ارزش نداره بندازی با قیمت دو سه برابر سی پی یوی خودت. تفاوتی با سی پی یوی قبلیت نداره بزرگوار. رنک 4790 توی امتیاز نرم افزارها زیر 20 درصد بالاتر از سی پی یوی خودت هست. تو بازی که شاید در حد چند فرم. هردو چهار هسته واقعی دارند. بنده مثل سی پی یوی شما داشتم و فقط تا گرافیک 580 جواب میده بدون گلوگاه. البته میتونی کارتی کمی بالاتر و پایین تر در حد 10 الی 20 درصد بندازی و مشکلی نخواهید داشت ولی بهترین گزینه 580 هست.

سلام.

همون طور که دوستمون فرمودند Rx580 بهترین گزینه اس به بالاتر فکر نکن چون ارزش نداره یه 5700xt بگیری ۶-۸ میلیون یا 2060 بگیری ولی ۴۰-۵۰ درصد گلوگاه داشته باشی حتی با سیپیو قویتر.

سیپیو رو عوض نکن اصلا ارزش نداره چون تعداد هسته اش بالا نمیره اصلا.

یه rx580 بگیری روی تنظیمات مدیوم اینا راحت 75-90 تا میگیری. که بازم بخاطر رم های ضعیف فریم کم میگیری.

ترجیحا کارت 580 رو از سافایر یا xfx بگیر ولی اگه msi armor بگیری از همه اینا بهتره.

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سیپیو شما هم قدرت i3 10100 هست تا این کارتایی که گفتم گلوگاه خاصی نمیشه

سلام

میلاد جان کجا 4790k در حد 10100 هست برادر . از شما که این کاره هستی تعجب داره. در تست زیر میبینید که با مصرف نزدیک 100 وات و آور تا فرکانس 4700 هنوز 25 فرم عقب هست از 10100. بعدم فرکانس رم رو در نظر نمیگیرید ایشون رم رو هر کاری کنه حتی آور نمیتونه نزدیک ساپورت رم 10100 بشه در کارایی. تازه کارتی که باهاش تست زدن 3080 هست که برای هردو گلوگاهه. یکی رو 40 لود کرده کارت رو یکی 50 درصد. بعدم چه کاری هست که این بنده خدا بره پنج یا شش میلیون کارت گرافیک و 3 میلیون سی پی یو بخره وقتی با دو میلیون میتونه 580 بخره و بهترین  کارایی و هزینه رو بگیره در مقابل  کارت قبلیش. رزولوشن بنده خدارم در نظر بگیرید میگه مانیتورم 20 اینچه و احتمالا hd.من خودم 4690 داشتم و عین این کار که دوستمون میخواد بکنه یعنی خرید 4790 انجام دادم و هیچ فایده ای نداشت. طرف آشنا بود مغازه دار و سی پی یو رو پس برداشت وگرنه کی میاد بین 3000 تا 3500 بده برا 4790k وقتی 4690 یک میلیون قیمت میخوره.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DFjZ9j49U5xo&ved=2ahUKEwjdrsK6i4SCAxWAhv0HHWzWBxUQwqsBegQICxAG&usg=AOvVaw0DK-N5PmSlX6rGYQ5BckY6

Screenshot_۲۰۲۳-۱۰-۲۰-۱۰-۵۵-۵۴-۰۴۵_com.google.android.youtube.jpg

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، blooder گفته است:

سلام

میلاد جان کجا 4790k در حد 10100 هست . از شما که این کاره هستی تعجب داره. در تست زیر میبینید که با مصرف نزدیک 100 وات و آور تا فرکانس 4700 هنوز 25 فرم عقب هست از 10100. بعدم فرکانس رم رو در نظر نمیگیرید ایشون رم رو هر کاری کنه حتی آور نمیتونه نزدیک ساپورت رم 10100 بشه در کارایی. تازه کارتی که باهاش تست زدن 3080 هست که برای هردو گلوگاهه. یکی رو 40 لود کرده کارت رو یکی 50 درصد

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DFjZ9j49U5xo&ved=2ahUKEwjdrsK6i4SCAxWAhv0HHWzWBxUQwqsBegQICxAG&usg=AOvVaw0DK-N5PmSlX6rGYQ5BckY6

سلام فقط ۷ درصد ضعیف تره تو بازی هم نهایت ده درصد . بعد تست شما با ۳۰۸۰ هست نسبت با ۲۰۶۰ گلوگاهش کمتره

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-4790K-vs-Intel-i3-10100/2275vs3717

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۲۷ در 23:25، blooder گفته است:

سلام

ممنونم از راهنمایی‌تون

درسته من خودم هم برای این موضوع شک داشتم.

اما یک سوال ۵۸۰ برای ای‌ام‌دی هست، با توجه به باگ هایی که از محصولات ای‌ام‌دی گزارش میشه مخصوصا نرم‌افزاری آیا منطقی به جای انویدیا رفت سراغ ای‌ام‌دی؟

در ۱۴۰۲/۷/۲۷ در 23:43، Sandor گفته است:

می‌شه ولی به نسبت به گزینه‌های دیگه بهتره

مرسی.

آیا راهی هست با صرف هزینه حتی، کمترش کرد؟

22 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

شما میتونی 5700XT یا اگر بودجه محدود تری داری 5600XT کارکرده تهیه کنی و در اکثر موارد گلوگاه نمیشه. اگر ارزون تر خواستی RX 580 8gb بگیر

💀

مسئله بودجه و هزینه نیست.

بیشتر درگیری که دارم اینه که باتل نک یا گلوگاه اتفاق نیفته.

و اینکه ای‌ام‌دی با توجه به گزارشات ایرادات نرم افزای که میشه بهتر نیست رفت سراغ انویدیا؟

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Amir215 گفته است:

سلام.

همون طور که دوستمون فرمودند Rx580 بهترین گزینه اس به بالاتر فکر نکن چون ارزش نداره یه 5700xt بگیری ۶-۸ میلیون یا 2060 بگیری ولی ۴۰-۵۰ درصد گلوگاه داشته باشی حتی با سیپیو قویتر.

سیپیو رو عوض نکن اصلا ارزش نداره چون تعداد هسته اش بالا نمیره اصلا.

یه rx580 بگیری روی تنظیمات مدیوم اینا راحت 75-90 تا میگیری. که بازم بخاطر رم های ضعیف فریم کم میگیری.

ترجیحا کارت 580 رو از سافایر یا xfx بگیر ولی اگه msi armor بگیری از همه اینا بهتره.

عالی ممنونم

فقط موندم اینکه ای‌ام‌دی با تپجه به گزارشات ایرادات نرم افزاری بهتر نیست برم سراغ انویدیا؟

هم اکنون، hadi soleimanzadeh گفته است:

5700xt

14 ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام

میلاد جان کجا 4790k در حد 10100 هست برادر . از شما که این کاره هستی تعجب داره. در تست زیر میبینید که با مصرف نزدیک 100 وات و آور تا فرکانس 4700 هنوز 25 فرم عقب هست از 10100. بعدم فرکانس رم رو در نظر نمیگیرید ایشون رم رو هر کاری کنه حتی آور نمیتونه نزدیک ساپورت رم 10100 بشه در کارایی. تازه کارتی که باهاش تست زدن 3080 هست که برای هردو گلوگاهه. یکی رو 40 لود کرده کارت رو یکی 50 درصد. بعدم چه کاری هست که این بنده خدا بره پنج یا شش میلیون کارت گرافیک و 3 میلیون سی پی یو بخره وقتی با دو میلیون میتونه 580 بخره و بهترین  کارایی و هزینه رو بگیره در مقابل  کارت قبلیش. رزولوشن بنده خدارم در نظر بگیرید میگه مانیتورم 20 اینچه و احتمالا hd.من خودم 4690 داشتم و عین این کار که دوستمون میخواد بکنه یعنی خرید 4790 انجام دادم و هیچ فایده ای نداشت. طرف آشنا بود مغازه دار و سی پی یو رو پس برداشت وگرنه کی میاد بین 3000 تا 3500 بده برا 4790k وقتی 4690 یک میلیون قیمت میخوره.

امکانش نیست رم رو تغییر یا ارتقا بدم تا وضعیت بهبود پیدا کنه؟

مانیتور DVI میخوره با VGA

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

و اینکه ای‌ام‌دی با توجه به گزارشات ایرادات نرم افزای که میشه بهتر نیست رفت سراغ انویدیا؟

کدوم ایرادات نرم افزاری؟ من که چیزی تا بحال ندیدم و به شخصه نرم افزار amd را به nvidia ترجیح میدم.

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

ممنونم از راهنمایی‌تون

درسته من خودم هم برای این موضوع شک داشتم.

اما یک سوال ۵۸۰ برای ای‌ام‌دی هست، با توجه به باگ هایی که از محصولات ای‌ام‌دی گزارش میشه مخصوصا نرم‌افزاری آیا منطقی به جای انویدیا رفت سراغ ای‌ام‌دی؟

مرسی.

آیا راهی هست با صرف هزینه حتی، کمترش کرد؟

مسئله بودجه و هزینه نیست.

بیشتر درگیری که دارم اینه که باتل نک یا گلوگاه اتفاق نیفته.

اتفاقا برعکس هست عزیز. ای ام دی کاملا ساپورت میکنه و حتی هنوز درایورهای به روز میده برای کارتهای قدیمیش و از نظر کارایی قدرتشون رو بالاتر میبره در بازیهای جدید. واسه همینه که 580 یه زمانی رغیب 1060 بود ولی الان رقیب 1070 شده و 5700 رقیب 2060 بود ولی الان شده رغیب 2070. چون بروز رسانی ای ام دی بهتر هست در درایورهاش.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

عالی ممنونم

فقط موندم اینکه ای‌ام‌دی با تپجه به گزارشات ایرادات نرم افزاری بهتر نیست برم سراغ انویدیا؟

امکانش نیست رم رو تغییر یا ارتقا بدم تا وضعیت بهبود پیدا کنه؟

مانیتور DVI میخوره با VGA

رمهاتون اگر 1333 هست بله میتونید عوض کنید. ولی اگر 1600 باشه با تعویضش فرقی در کارایی نخواهید داشت. البته رمهای ddr3 جدید حتی با تایمینگ یکسان با رمهای قدیمی تر از اونها سرعت بالاتری دارند ولی نه در اون حد که اصلا به چشم بیاد. ولی در هرصورت اصلا به صرفه نیست تعویض رم.شما تازه باید اون چهارگیگ رو برداری چون الان به نظرم سیستم لنگ میزنه. یه جوری بنداز که هردو رم 8 فرکانس و تایمینگ یکسان داشته باشند و دوال هم حتما باشند دیگه کافیه

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
12 ساعت قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

عالی ممنونم

میتونید تو تاپیک 3dmark امتیاز کارت بنده رو ببینید که الان همرده 3090 امتیاز داده 

6 ماهی که کارت 6800xt دستم بوده به غیر از پروفایل دور فن دفالت درایور موردی نبوده البته همونم مشکلی نداره ولی برای دمای خنکتر بهتره پروفایل دستی ست بشه (بنده هنوز با پروفایل دفالت کار میکنم)

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، blooder گفته است:

اتفاقا برعکس هست عزیز. ای ام دی کاملا ساپورت میکنه و حتی هنوز درایورهای به روز میده برای کارتهای قدیمیش و از نظر کارایی قدرتشون رو بالاتر میبره در بازیهای جدید. واسه همینه که 580 یه زمانی رغیب 1060 بود ولی الان رقیب 1070 شده و 5700 رقیب 2060 بود ولی الان شده رغیب 2070. چون بروز رسانی ای ام دی بهتر هست در درایورهاش.

نظرتون در مورد سری 6000 هزار چیه؟

مثلا RX 6500 XT

۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

میتونید تو تاپیک 3dmark امتیاز کارت بنده رو ببینید که الان همرده 3090 امتیاز داده 

6 ماهی که کارت 6800xt دستم بوده به غیر از پروفایل دور فن دفالت درایور موردی نبوده البته همونم مشکلی نداره ولی برای دمای خنکتر بهتره پروفایل دستی ست بشه (بنده هنوز با پروفایل دفالت کار میکنم)

مرسی

در کل میخواستم بدونم هم رده ش انویدیا چه کارتی موجود هست

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

نظرتون در مورد سری 6000 هزار چیه؟

مثلا RX 6500 XT

مرسی

اصلا و ابدا.

این سیپیو و رم اصلا مناسب ۶۵۰۰ نیستن.

همرده 6500 تقریبا 1660 هستش که خب ارزش خرید ندارن.

همون Rx580 مناسبترین حالته.

اگه سیستم رو بتونی آپ کنی حتی i3 10100f هم بگیری خیلی خوب میشه.

چون الان یه گرافیک بگیری فردا گیم جدید میاد باید سیپیو و مادربورد رو آپ کنی پسفردا ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با 4460 گرافیک 1660ti استفاده کردم

این باندل ارزش ارتقا نداره باید بکوبید نسل نو بگیرید فرقی نداره حتی نسل 10 هم داشتید برای ارتقا بهتره نسل جدید بگیرید

اصلی ترین قسمت بودجه رو تعیین نکردید اگه بودجه مهم نیست چرا به ارتقا پردازنده فکر میکنید یکباره به نسل جدید کوچ کنید پس هزینه مهمه ....

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Amir215 گفته است:

اصلا و ابدا.

این سیپیو و رم اصلا مناسب ۶۵۰۰ نیستن.

همرده 6500 تقریبا 1660 هستش که خب ارزش خرید ندارن.

همون Rx580 مناسبترین حالته.

اگه سیستم رو بتونی آپ کنی حتی i3 10100f هم بگیری خیلی خوب میشه.

چون الان یه گرافیک بگیری فردا گیم جدید میاد باید سیپیو و مادربورد رو آپ کنی پسفردا ....

مرسی

و اینکه هم رده انویدیا Rx580 چه مدلی میشه؟

6 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

من با 4460 گرافیک 1660ti استفاده کردم

این باندل ارزش ارتقا نداره باید بکوبید نسل نو بگیرید فرقی نداره حتی نسل 10 هم داشتید برای ارتقا بهتره نسل جدید بگیرید

اصلی ترین قسمت بودجه رو تعیین نکردید اگه بودجه مهم نیست چرا به ارتقا پردازنده فکر میکنید یکباره به نسل جدید کوچ کنید پس هزینه مهمه ....

من قصدم خرید نسل جدید بود که حدودا بین صد تا دویست میلیون خرج کنم و برنامه هم تا همین چند روز پیش همین بود ولی مسکل اقتصادی برنامه رو خراب کرده فعلا

منظورم اینه که برای آپدیت گرافیک تا حد نهاییش که مشکلاتی مثل گلوگاه و... ایجاد نکنه میتونم خرج کنم، مثلا نهایت قیمتی که میتونه یه Rx580 داشته باشه چقدره!

از این نظر منظورم بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...