رفتن به مطلب

انتخاب قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان لیون کامپیوتر

بین انتخاب cpu کدام رو انتخاب کنم شک دارم

7600x 

7600

13400

بیشتر برای بازی و کارهای روز مره، اینکه آینده بهتر بشود ارتقا داد نمی دونم آیا این دلیل خوبی است یا نه 

آیا برای خرید رم ddr 5 با حجم 32 گیگ بهتر است یا 16 گیگ، نظرم 16 است که بتونم کمتر برای سیستم خرج کنم

سی پیو 7600x رو می شود با خنک کننده بادی استفاده کرد این که می گویند دما تا 90 درجه بالا میاد، واقعیت دارد؟ در بازی دما به چه صورت است

لینک به دیدگاه

درود به شما

اینجا چندتا مزایا و معایب هر دو رو میارم خودتون انتخاب کنید

سازگاری بهتر اینتل با بازی ها 

سازگاری بهتر اینتل با سخت افزار های دیگر مثل رم 

معمولا فروش پردازنده های ای ام دی در ایران به صورت باندل مادربرد و سی پی یو هست که دستتون رو برای انتخاب باز نمیکنه و اگه مادربرد قبلی داشته باشید و بخواید ارتقا بدید مجبور میشید دوباره یه مادربرد بخرید

پشتیبانی ای ام دی از یک سوکت در چند سری متوالی

پشتیبانی اینتل از یک سوکت فقط در 2 سری متوالی پردازنده (استثنا در سوکت 1700 که نسل 14 پردازنده هم روی این سوکت اجرا میشه یعنی 3 سری پردازنده روی یک سوکت)

دمای بالای اینتل در پردازنده های بالارده (شامل پردازنده پایین رده core i3 نمیشه) و پردازنده 13400 با یک خنک کننده بادی دیپکول gamaxx هم خنک میشه 

دمای پایین تر ای ام دی در پردازنده های پرچم دار و مصرف کمتر برق.

قیمت بالاتر مادربرد های مختص به پردازنده های ای ام دی

فروش راحت تر پردازنده و مادربرد های کارکرده اینتل 

در خصوص سوال دوم تون هم اگر بودجه دارید 32 گیگ بگیرید در غیر اینصورت 16 تهیه کنید . در هر دو صورت سعی کنید چه 16 گیگ و چه 32 گیگ رو به صورت دو کاناله استفاده کنید یعنی دو تا 8 گیگ و یا دوتا 16 گیگ 

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

ممنون

اگر انتخاب من 13400 باشد کارای سی پیو 13400 با گرافیک داخلی بهتر است یا بدون گرافیک 

کدام از یک از مادربردهای سری b بیشترین  امکانت رو دارد و همچنین یک پک رو 16 گیگ مناسب لطف کنید معرفی کنید

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، ali m گفته است:

ممنون

اگر انتخاب من 13400 باشد کارای سی پیو 13400 با گرافیک داخلی بهتر است یا بدون گرافیک 

کدام از یک از مادربردهای سری b بیشترین  امکانت رو دارد و همچنین یک پک رو 16 گیگ مناسب لطف کنید معرفی کنید

الان قیمت 13400f که بدون گرافیک هستش با 13400 معمولی تقریبا نزدیکه و ارزش خرید نسخه گرافیک دار بیشتره.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ali m گفته است:

ممنون

درود به شما

کارایی پردازنده های دارای گرافیک داخلی و پردازنده های بدون گرافیک داخلی یعنی همانهایی که پسوند F را یدک می‌کشند یکیه و تفاوتی در بهره وری و پرفورمنس با هم ندارند .  انتخاب بین این دو با توجه به پاسخ به این دو سوال خواهد بود اول اینکه سیستم مد نظر دارای گرافیک مجزا است یا خیر ؟ دوم تفاوت قیمت این دو چقدر است ؟ که اگر پاسخ به پرسش اول این باشه که سیستم مد نظر دارای گرافیک جداگانه خواهد بود انتخاب پردازنده F منطقی تر است  همچنین پاسخ به پرسش دوم اگر تفاوت قیمت این دو به میزان کمی باشه خرید پردازنده بدون پسوند F منطقی است.

بهترین مادربرد که از نظر پورت های خروجی که با چیپست Z اختلاف کمی داشته باشد در چیپست B به نظر من Rog b760-A و یا Rog b760-F و در چیپست H  شاید TUF H770 pro هستش.

برای انتخاب رم به دلیل عرضه و تقاضا  متاسفانه کیت های ۱۶ گیگ دو کاناله در سری DDR5 در بازار موجودیش کم هستش 

اما میتونید در بین برندهای معتبر مثل کورسیر ، جی اسکیل تریدنت رویال و ... جستجو کنید

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...