رفتن به مطلب

ویندوز 8 چه امتیازی به کامپیوتر شما می دهد؟

Nima2007
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

باز بحث، بحث داغ بنچمارک هست دوستان

با توجه به تصحیح جدیدی که در این ویندوز صورت گرفته و امتیاز ها هم از 1.0 تا 9.9 داده می شود گفتیم برای این ویندوز هم یه تایپیک جدید بزنیم، در ادامه راه دوستان LEE و maxel134 عزیز!

نمی دونم زود زدم تایپیکو یا نه...

انشااله که دوستان راغب بشوند ویندوز رو نصب کنند و هم لذت ویندوز جدید رو ببرند هم یه مقایسه ای با قبلی داشته باشند ببینیم چقدر تغییرات و امتیاز دهی بهتر شده !!!

دوستان عزیز لطف کنید یک عکس از بخش امتیازدهی ویندوز 7 و 8 ( مانند نمونه ی زیر) و لیست قطعات اصلی کامپیوتر خود را در این تاپیک گذاشته تا با بررسی قطعات و امتیازها ، به نتایجی تازه برسیم...

ویندوز 7 رو گفتم چون اکثر دوستان رو من جمله خودم فکر می کنم سیستم رو ارتقاء دادند و در تایپیک قبلی موجود نیست یا دوستانی جدیدا به جمع لیون پیوستند و در اون تایپیک شرکت نکرده اند و یکی هم برای اینکه جالبه که هر دو کنار هم باشه و تغییرات را دقیقتر می شه بررسی کرد !

post-2742-0-77415900-1330890636_thumb.png post-2742-0-34534500-1330892720_thumb.png

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

آقا دمت گرم

SSD نداری ببینیم نمره ی واقعی اون چنده ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شرمنده انشاله دوستان زحمتشو می کشند...! تا اینجا بگمونم در هارد های من تفاوتی حس نکرده!

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

آقا دمت گرم

SSD نداری ببینیم نمره ی واقعی اون چنده ؟

من یه SSD S511 60GB دارم ویندوز 8 رو روش نصب کردم نمره 8.9 رو بهش داد از 9.9 توی ویندوز 7 نمره 7.8 رو بهش میداد از 7.9

شاتم گرفتم منتهی دیشب فراموش کردم کپیش کنم توی یه درایو دیگه امروز هم اصلا یادم نبود اومدم 7 رو ریختم تازه یادم افتاد چکار کردم

ولی نمیدونم به چه دلیلی دیشب سیستم رو شات داون کردم بعد که روشن کردم دیگه ویندوز بالا نمیومد

دو بار هم نصب کردم ولی هر دو بار اینطوری شد بعدشم هیچ کدوم از درایور های ویندوز 7 روش نصب نمیشد پیغام میداد که با سیستم عامل هماهنگ نیست البته توی Device manager نگاه کردم تمام سخت افزار ها رو خودش شناسایی کرده بود

به خاطر همین دوباره 7 رو ریختم .زیاد حال نکردم با منوی استارتش همش نگاه اون پایین میکرم فکر میکردم یه چیزی کمه

مشخصات سیستمم ایناست :

Intel Core i7 2600k

p8z68 v-pro

GSKILL RIPJAWS 2*4G 1600

SSD S511 60GB

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبه ولی تا نسخه اصلی نیاد من نصب نمیکنم :دی

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

با عرض سلام و تبریک عید سعید فطر خدمت همه دوستان،

چند روزی است که ورژن نهایی ویندوز 8 به صورت غیر رسمی ارائه شده و هرچند هنوز شرکت های سخت افزاری مشغول تهیه درایورهای مربوطه هستند، گفتم این تاپیک رو با اجازه بزنم تا هم شاهد امتیازهای (Windows Experience Index) دوستان و مقایسه شون با هم باشیم و هم ببینیم قطعات روی پلتفورم های مختلف تو ویندوز 8 چه امتیازی می گیرند.

سقف امتیازهای ویندوز 8 حداکثر 9.9 می باشد - که البته با سخت افزار های موجود امکان رسیدن به اعداد بالای 8 در هر یک از اجزای سیستم خودش به تنهایی در حال حاضر امتیاز ممتازی محسوب میشه.

مسلما دوستانی که ویندوز 8 دارند میتونن تو این تاپیک شرکت کنند، و چون نیّت و قصد اصلی مقایسه امتیازات ویندوز 8 می باشد، خوبه که حداقل امتیاز یکی از بخش های سیستم عدد 8 و یا بالاتر باشه.

اگر این امتیاز از طریق اوورکلاک بدست اومده باشه در این صورت لطفا" میزان اوورکلاک قطعه ذکر و یا در عکس امتیازها نشون داده بشه.

--------------------------------------

69998914950837106407.png

AMD Phenom II X4 955 @ 4 GHz

G.Skill 2X4GB 1866 CL9 @ 1648 CL8 DDR3

ASUS HD 6950 DCII 2GB @ 950MHz GPU - 1350 MHz Memory Clock

2TB WD CAVIAR BLACK SATAIII

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

می خواستم نسخه ی اینترپرایزش رو بریزم دیدم مکافات داره این ورژن خودمم اپدیته فکر نکنم فرقی با این نسخه داشته باشه پس فعلا تا وجود کرکی خوب تر دست نگه داشتم و اینم که گذاشتم برای نسخه ای هست که در پایین نوشته ام!

post-2742-0-42901300-1345448771_thumb.png

------------

بعدا ورژن اصلی رو با ویرایش مجدد این پست میذارم!

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

سلام

اینم از سیستم من

هاردم هم ssd s511 adata هستش

post-9372-0-17676500-1345379890_thumb.png

ویرایش شده توسط Captain
لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه نسخه RTM Win 8 entrprise از طرف مایکروسافت به صورت ترایل 90 روزه در دسترس کاربران قرار داده شده است. پیشنهاد من اینه که بعد از نصب امتیاز خودتون را در اینجا آپلود کنید. امتیاز در این ورژن از ویندوز از 1.0 تا 9.9 قابل دسترس هست.

لینک به دیدگاه

به عنوان شروع خودم امتیاز سیستمم را آپلود می کنم.

post-8090-0-94644400-1349040004_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

جالب اینجاست که امتیاز cpu و ram در ویندوز 7 به ترتیب 7.8 و 7.9 بود اما در اینجا بیشتر شده و امتیاز هارد اندکی کمتر شده است.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز این سومین تایپیکی هست که با این عنوان ساخته شده... یه بار اول خودم زدم موقعی که پریویو بود، یبار چند روز پیش دوستمون ارمین جان مجددا این تایپیک رو ساختند و دوباره شما!Oh%20Go%20On.gif

نه اینکه بگی من ناراحتم که تایپیک مثل من زدید اما اگه یه مقدار گشت میزدید حتما میدیدی که حداقل چند روز پیش این تایپیک رو زده بودند...! :D

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز این سومین تایپیکی هست که با این عنوان ساخته شده... یه بار اول خودم زدم موقعی که پریویو بود، یبار چند روز پیش دوستمون ارمین جان مجددا این تایپیک رو ساختند و دوباره شما!Oh%20Go%20On.gif

نه اینکه بگی من ناراحتم که تایپیک مثل من زدید اما اگه یه مقدار گشت میزدید حتما میدیدی که حداقل چند روز پیش این تایپیک رو زده بودند...! :D

اااا چه جالب آخه من سرچ کردم توی سایت اما نتیجه ای ندیدم تا حالا هم اون تاپیکارو ندیده بودم. عجب حالا مدیرا دیگه خودشون یه کاریش کنن اینارو ;)

لینک به دیدگاه

دوستان . بی زحمت لینک ها رو برای من بفرستید. من تاپیک ها رو یکجا میکنم. اون تاپیکی هم باقی می مونه که تاریخ تشکیلش از همه زود تر باشه. :)

لینک به دیدگاه

لینک تاپیک را بفرستیم؟

لینک به دیدگاه

دوستان تاپیک ها ادغام شدن. فقط نمیدونم این وسط چیز رفت هوا یا نه؟؟ :lol:

بی زحمت یک بار چک کنید . البته اگر پاک شده باشه باید دوباره تایپش کنید.. البته زیاد قصه نخورید. دسستتون تو تایپ قوی میشه :wub: :redface:

لینک به دیدگاه

اینم امتیاز ویندوز 8 به پی سی من :) دیگه شرمنده ما در همین حد داشتیم رو کردیم ^_^ البته که انگشت کوچیکه ی سیستم دوستان نمیشه!! zuilr90y8iqo2b3o8v49_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

CPU: Intel Core i3-2120 3.3 @ 3.43 - BCLK 104

RAM: 8 Gig. Super Talent 1333 @ 1386

Main: ASUS P8H61-MLE-Rev3

VGA: Intel HD 2000

Power: Cooler Master 520W Modular

SSD: Corsair 90G Force 3 - on Sata II

WIN 8 – 64

مطمئنم اگر ویندوز 7 ریخته بودم حداقل یکی یک نمره امتیاز هر قطعه بیشتر بود - امتیاز SSD به علت اتصال به ساتا 2 پایین است.

97067471063319279459.jpg

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

post-11151-0-72029200-1353012195_thumb.jpg

post-11151-0-09539100-1353012234_thumb.jpg

منم دقیقا همین مدل رم های شمارو دارم ویندوز ۸ به رمها امتیاز ۸.۴ رو داده البته من روی x79 هستم که رمها کاناله هستن فکر نمی کردم اینقدر تفاوت باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم دقیقا همین مدل رم های شمارو دارم ویندوز ۸ به رمها امتیاز ۸.۴ رو داده البته من روی x79 هستم که رمها کاناله هستن فکر نمی کردم اینقدر تفاوت باشه

بله چون فرکانس رم های من روی 1333 بود به جای 1600

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با رم های جدید هم امتیاز CPU بهتر شد هم امتیاز رم ها

البته روی این سیستم ۵ تا هارد مکانیکی هم هست نمی دونم با جدا کردن اونا امتیاز هارد بهتر میشه یا نه

باید بعدا تست کنم

CPU: intel 3930K

MB: Asus Sabertooth X79

RAM: Patriot Viper Xtreme Divion 4 1866MHz CL9

VGA: Sapphire HD7950 Dual-X

SSD: OCZ Vertex 4 265GB

Power: Green 885p

Case: CoolerMaster Haf x

همه چیز در حالت stock

بودجه رو آماده کنم انشالله ۱/۲ ماه دیگه سیستم واترکولینگ میگیرم و اور می کنم ببینیم چی میشه D:

post-8297-0-96759700-1353339835_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماکروسافت دیگه داره خیلی نامردی میکنه امتیاز سیستم شما نباید کمتر از 9.5 باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماکروسافت دیگه داره خیلی نامردی میکنه امتیاز سیستم شما نباید کمتر از 9.5 باشه

من فکر می کنم چون ویندوز ۸ تازه اومده و قراره ۲/۳ سالی حداقل مهمون ما باشه مایکروسافت به سخت افزارهایی که تا اون موقع خواهند اومد فکر می کنه

البته اینم فکر نمی کنم امتیاز کامل به هیچ قطعه ایی بده مثل ویندوز ۷ که حتی به 3960x هم امتیاز کامل نداد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...