رفتن به مطلب

راهنمایی برای ارتقاء سیستم گیم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان,

من قصد یه ارتقاء کوچیک توی سیستمم رو دارم برای گیم. میخوام ببینم حداکثر چه گرافیک یا رمی میتونم استفاده کنم که ارتقاء بدم. یعنی اگر مادربورد و cpu رو عوض نکنم چقدر توی گیم بهتر میشه؟

CPU: ryzen 5 2600

GPU: asus  strix 1050ti 
Main: Asus B450M-K
Memory: 2*4 2400Mhz
SSD: samsung evo 250gb

یکی از اقوام میتونه برام یک یا دو قطعه از خارج از کشور بیاره و میگه شاید توی بلک فرایدی آمازون بشه خرید مناسبی داشت. کسی تجربه ای داره؟ شما بودین چه قطعه ای برای ارتقاء این سیستم میگرفتین که ارزش داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است:

سلام دوستان,

من قصد یه ارتقاء کوچیک توی سیستمم رو دارم برای گیم. میخوام ببینم حداکثر چه گرافیک یا رمی میتونم استفاده کنم که ارتقاء بدم. یعنی اگر مادربورد و cpu رو عوض نکنم چقدر توی گیم بهتر میشه؟

CPU: ryzen 5 2600

GPU: asus  strix 1050ti 
Main: Asus B450M-K
Memory: 2*4 2400Mhz
SSD: samsung evo 250gb

یکی از اقوام میتونه برام یک یا دو قطعه از خارج از کشور بیاره و میگه شاید توی بلک فرایدی آمازون بشه خرید مناسبی داشت. کسی تجربه ای داره؟ شما بودین چه قطعه ای برای ارتقاء این سیستم میگرفتین که ارزش داشته باشه؟

سلام عزیز کلا سیستمتون چنگی به دل نمیزنه اما اگه بودجه واسه تعویض کامل سیستم نداری رمتو حداقل 16 گیگ کن  (Patriot Viper Steel RGB DDR4 16GB Dual 3200MHz CL16وCorsair VENGEANCE LPX 16GB Dual 3200MHz CL16 این دو مدل خوب هستن و با رایزن سازگار هستن)

گرافیک هم دیگه حداقل یه rx5700xt بزار اما احتمالا یه مقداری باتلنک کنه

پاورت چیه؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۲/۸/۱۹ در 19:40، parsa seyedi گفته است:

سلام عزیز کلا سیستمتون چنگی به دل نمیزنه اما اگه بودجه واسه تعویض کامل سیستم نداری رمتو حداقل 16 گیگ کن  (Patriot Viper Steel RGB DDR4 16GB Dual 3200MHz CL16وCorsair VENGEANCE LPX 16GB Dual 3200MHz CL16 این دو مدل خوب هستن و با رایزن سازگار هستن)

گرافیک هم دیگه حداقل یه rx5700xt بزار اما احتمالا یه مقداری باتلنک کنه

پاورت چیه؟

خیلی ممنون از راهنماییتون. پاور رو متاسفانه الان یادم نیست باید برم چک کنم. 

پس فعلا به نظرم ارتقاء این شکلی زیاد به صرفه نیست و بهتره به فکر جمع کردن یه سیستم جدید باشم. به نظرتون اگر بخوام فعلا فقط رم رو ارتقاء بدم, 32 گیگ رم زیاده و همون 16 بندازم؟ 

این دو مدلی که فرمودین تفاوت قیمت زیادی ندارند. کدومشون رو پیشنهاد میدین؟

ویرایش شده توسط Lovely_killer
اضافه کردن یک سوال
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است:

پس فعلا به نظرم ارتقاء این شکلی زیاد به صرفه نیست و بهتره به فکر جمع کردن یه سیستم جدید باشم. به نظرتون اگر بخوام فعلا فقط رم رو ارتقاء بدم, 32 گیگ رم زیاده و همون 16 بندازم؟ 

همون ۱۶ گیگ کفایت میکنه .

گرافسکتون رو هم این دوستمون درست میگه . ۵۷۰۰xt بزاری سیستمت از این رو به اون رو میشه .

ممکنه کمی باتلنک داشته باشی که مشکلی نداره سیپیوتم ارتقا میدی مشکلت حل میشه .

گرافیک خودم ۵۷۰۰xt هست که واقعا حرف نداره . گذاشتمش برای فروش ولی . توی تاپیک هایی که ساختم نگاه کنی پیداش میکنی . 

از دستش نده .

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است:

سلام مجدد 

من کورسیر نداشتم اما تعریفشو زیاد شنیدم اما قبلا یه رم ddr2پاتریوت داشتم کیفیت خوبی داشت 

اما بنظرم کورسیر انتخاب بهتریه 

رم هم بله 16 برای 1080 کفایت میکنه

4 ساعت قبل، DiakoRK گفته است:

همون ۱۶ گیگ کفایت میکنه .

گرافسکتون رو هم این دوستمون درست میگه . ۵۷۰۰xt بزاری سیستمت از این رو به اون رو میشه .

گرافیک خودم ۵۷۰۰xt هست که واقعا حرف نداره . گذاشتمش برای فروش ولی . توی تاپیک هایی که ساختم نگاه کنی پیداش میکنی . 

از دستش نده .

دقیقا من خودم یه تایمی میخواستم 5700xtبگیرم اما به دلایلی نشد......اما پنچمارک هاشو ک میدیدم واقعا عملکرد خوبی داره 

ویرایش شده توسط parsa seyedi
لینک به دیدگاه

رم رو همونطوری که بقیه گفتن حداقل باید به 16 برسونی

اما برای گرافیک، من اگر جای شما بودم میرفتم سراغ انویدیا و از سری 3000 یا 4000 مثل 4060 یا بالاتر شروع میکردم (بسته به ظرفیت پاور و گلوگاه) کارت‌های AMD این دوره روزهای خوبی نداره. خوصوصا که وقتی سری Super انویدیا بیاد. البته در یک سری موارد AMD نسبت عملکرد به قیمت بهتری داره ولی در کل من انودیا رو پیشنهاد میدم.

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

کارت‌های AMD این دوره روزهای خوبی نداره. 

از چه لحاظ؟

من خودم گرافیکم amdعه 

والا توی درایورش نه باگی مشاهده کردم نه چیزی 

چند تا مشکل داشتم ک با تعویض hdmiحل شد ک کلا مشکل از hdmiبود

اوضاع کارت هم داره بهتر میشه بعد از هر درایوری ک میاد الان نسبت به درایور 21.5.2 ک از اون موقع دارم اپدیت میکنم تا الان (23.11.1)اوضاعش بهتر شده بهینه تر شده 

فعلا درایور مود شده ریختم اما درایور اصلی هم مشکلی نداشت خدایی

ویرایش شده توسط parsa seyedi
لینک به دیدگاه

سلام

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون. رم رو امروز ایشالله خرید میکنم. قیمت ها رو نگاه کردم دیدم واقعا تفاوت زیادی بین 16 و 32 گیگ نیست. چون گفته بودین حداقل به 16 برسونم, به نظرم حالا که دارم میخرم یه دفعه 32 بگیرم بهتره یه مقدار روون تر بشه 😅

مگر اینکه منظورتون این باشه که 32 گیگ زیادیه و استفاده ای ازش نمیشه که اگه اونطوره خرج الکی نکنم. 

لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، Lovely_killer گفته است:

سلام

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون. رم رو امروز ایشالله خرید میکنم. قیمت ها رو نگاه کردم دیدم واقعا تفاوت زیادی بین 16 و 32 گیگ نیست. چون گفته بودین حداقل به 16 برسونم, به نظرم حالا که دارم میخرم یه دفعه 32 بگیرم بهتره یه مقدار روون تر بشه 😅

مگر اینکه منظورتون این باشه که 32 گیگ زیادیه و استفاده ای ازش نمیشه که اگه اونطوره خرج الکی نکنم. 

زیادی که هست ، ولی تفاوتشون کمه . یک تومن اینا فرقشونه . لسون کامپیوتر هم به مناسبت بلک فرایدی تخفیف گذاشته .

اگر مادربردت ساپورت میکنه فرکانس رو زیر 3200mhz نگیر اصلا .

گرافیکتم در اولین فرصت عوض کن و زیر 5700xt چیزی نگیر .

سیپیوتم بعدا یچیزی بالای r5 3600 بگیر. 

من جفتشونو دارم برای فروش . خواستی بگو بهم . 

از منم نگرفتی نگرفتی ولی نکاتو یادت نره .

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، Lovely_killer گفته است:

قیمت ها رو نگاه کردم دیدم واقعا تفاوت زیادی بین 16 و 32 گیگ نیست. چون گفته بودین حداقل به 16 برسونم, به نظرم حالا که دارم میخرم یه دفعه 32 بگیرم بهتره یه مقدار روون تر بشه 😅

بین کدوم با کدوم مدل؟

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، parsa seyedi گفته است:

بین کدوم با کدوم مدل؟

همون 2 مدلی که شما معرفی کردین. 

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، parsa seyedi گفته است:

روی چ رزولوشنی بازی میکنن؟

روی 1080 بازی میکنم

ویرایش شده توسط Lovely_killer
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Lovely_killer گفته است:

روی 1080 بازی میکنم

ولی توی محیط ویندوز هم گاهی اوقات رم کم میارم چون خیلی تب مرورگر باز میکنم همزمان با یه برنامه. سیستم کند میشه و همیشه میبینم استفاده ی رم رو 90% و ایناست. 32 بگیرم فکر کنم از این نظر راحت شم. 

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است:

ولی توی محیط ویندوز هم گاهی اوقات رم کم میارم چون خیلی تب مرورگر باز میکنم همزمان با یه برنامه. سیستم کند میشه و همیشه میبینم استفاده ی رم رو 90% و ایناست. 32 بگیرم فکر کنم از این نظر راحت شم. 

الان 16 گیگ واسه بازی های روز کفایت میکنه 

بعد اینکه الان شما 8 گیگ رم دارید طبیعیه 

ا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...