رفتن به مطلب

undervolt کردن گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

1 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

جای خمیر رو مموری ها

این مدل خمیر مایع نیست به نوعی ویسکوزیتش خیلی بالاست و عین خمیر نونه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

این مدل خمیر مایع نیست به نوعی ویسکوزیتش خیلی بالاست و عین خمیر نونه

عرض کردم که تجربه استفاده از این مدلارو ندارم

ولی همچنان فکر میکنم استفاده از پد گزینه مناسب تریه

همین الان انواع سایز پد های کولرمستر تو بازار موجوده

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

https://lamplamp.ir/product/خمیر-سیلیکون-حرارتی-hy234-صورتی-آدامسی-هال/ 

یه زنگ بزن ببین موجود داره یا اینکه اسمشو تو اینترنت سرچ کن

کثیف کاری نداره اخه من نت نگاه کردم تمام پد های مموری ها 1 میلیمتر بودن پد تهیه کنم بهتر نیست مثلا پد کولر مستر

6 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

عرض کردم که تجربه استفاده از این مدلارو ندارم

ولی همچنان فکر میکنم استفاده از پد گزینه مناسب تریه

همین الان انواع سایز پد های کولرمستر تو بازار موجوده

اره پد 1 میلیمتر لازم دارم مارک کولر مستر خوبه تهیه کنم حقیقتا با خمیر سیلیکوناش زیاد حال نکردم..

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

کثیف کاری نداره اخه من نت نگاه کردم تمام پد های مموری ها 1 میلیمتر بودن پد تهیه کنم بهتر نیست مثلا پد کولر مستر

اره پد 1 میلیمتر لازم دارم مارک کولر مستر خوبه تهیه کنم حقیقتا با خمیر سیلیکوناش زیاد حال نکردم..

پد های کولرمستر مشکلی ندارن  ترمال پد معمولی و ترمال پد پرو یک میلی جفتشونم موجوده تو دیجیکالا

برا خمیر هم تاپ رایان نوکتوا NTH2 رو موجود داره 3.5 گرم   تقریبا گرمی 200 میوفته برا این خمیر واقعا قیمت مناسبی هست

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

کثیف کاری؟ اگر درست بزنید نه

کثیفم بشه مهم نیست چون رسانا نیست

قیمت پد خیلی گرونه

شما برای کارتتون نیاز به 2بسته پد دارید بالای 1ملیون میوفته

این کلا 200 خورده ای قیمتشه

اقای @Hassan.SKکامل تست کردن این مورد رو و کاملا راضی بودن

ولی اگه از نظر عقیده ای دنبال ترمال پد هستی بحثش جداست 

من از نظر منطقی و علمی گفتم 

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

من این خمیر هالنزیه رو چند روز پیش خریدم و برای Cpu استفاده کردم، مطابق انتظارم نبود. 

یه mastergel Pro v2 داشتم که یکسال پیش ازش استفاده کرده بودم و تهش مقداری مونده. هالنزیه رو از روی Cpu پاک کردم همین mastergel رو زدم. نتیجه دما شون یکسان بود... 

فعلا هم یک گرمی kryonaut خریدم 400ت تا بتونم اورکلاک رو انجام بدم. 

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

سلام

من این خمیر هالنزیه رو چند روز پیش خریدم و برای Cpu استفاده کردم، مطابق انتظارم نبود. 

یه mastergel Pro v2 داشتم که یکسال پیش ازش استفاده کرده بودم و تهش مقداری مونده. هالنزیه رو از روی Cpu پاک کردم همین mastergel رو زدم. نتیجه دما شون یکسان بود... 

سلام نتیجه تست kryonaut اینم بهمون میگید کدومشون بهتره

لینک به دیدگاه

kryonaut

این خمیرا فیکن
همون نوکتوا گزینه بهتریه
آقا آرمین هم یه مقاله راجبش نوشته

https://sakhtafzarmag.com/تشخیص-خمیر-سیلیکن-فیک-ترمال-گریزلی-کریونات/

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

kryonaut

این خمیرا فیکن
همون نوکتوا گزینه بهتریه
آقا آرمین هم یه مقاله راجبش نوشته

https://sakhtafzarmag.com/تشخیص-خمیر-سیلیکن-فیک-ترمال-گریزلی-کریونات/

سلام‌

همشون تقلبی نیستن. باید از فروشنده معتبر خرید بکنید.

من خودم دوباره این خمیر رو گرفتم و برای کارت گرافیک و پردازنده استفاده کردم و نتیجه روی کارت گرافیک بسیار عالی بوده.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام‌

همشون تقلبی نیستن. باید از فروشنده معتبر خرید بکنید.

من خودم دوباره این خمیر رو گرفتم و برای کارت گرافیک و پردازنده استفاده کردم و نتیجه روی کارت گرافیک بسیار عالی بوده.

بحث معتبر غیر معتبر نیست

این یه مورد جهانیه و مختص ایران نیست  چه بسا تعداد زیادی فروشنده به اصطلاح معتبر هستند که خودشونم خبر ندارن جنسشون اصله یا فیکه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
8 ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

سلام

کولرت چیه اگه جواب نگرفتی احتمالا توان کولرت پایینه من با کارت 250-300 واتی جواب گرفتم

ترمال پوتی هم ناموجوده چند تا سایت که داشتن چک کردم ناموجودن نگردید

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

کولرت چیه اگه جواب نگرفتی احتمالا توان کولرت پایینه من با کارت 250-300 واتی جواب گرفتم

NOTUS 400 argb

RYZEN 5 3600XT 

فرکانس cpu رو نتونستم بالاتر از 4.2 بیارم، تا 4.5 فرکانس بوسته

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

بحث معتبر غیر معتبر نیست

این یه مورد جهانیه و مختص ایران نیست  چه بسا تعداد زیادی فروشنده به اصطلاح معتبر هستند که خودشونم خبر ندارن جنسشون اصله یا فیکه

مگه میشه؟ 

اصلا اینجوری که فکر میکنید نیست. 

وقتی جنس رو از جای معتبر بخرید کالای اصلی رو تحویل میگیرید. اگر هم به احتمال ۱ در ۱ میلیون کالا اصل نبود میشه پسش داد. مگه میشه که فروشنده ندونه چه کالایی رو برای فروش قرار داده؟؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

مگه میشه؟ 

اصلا اینجوری که فکر میکنید نیست. 

وقتی جنس رو از جای معتبر بخرید کالای اصلی رو تحویل میگیرید. اگر هم به احتمال ۱ در ۱ میلیون کالا اصل نبود میشه پسش داد. مگه میشه که فروشنده ندونه چه کالایی رو برای فروش قرار داده؟؟

برادر من محض یادآوری خواستم بگم اینجا ایرانه هااا

الان نمونش دیجیکالا جایی که شناخته شده و معتبره  ولی پای این خمیر فیک به اونجا هم باز شده و توی نظرات از عدم مرجوعی هم صحبت شده  قاعدتا هم اینطوره

مثلا توی تبریز که شهر بزرگی محسوب میشه  بازار کامپیوتر اصلیش میشه پاساژ سهند  نصف فروشنده ها یه ناشی واگعی از دنیای سخت افزارن و طرف حالیش نیست فیک چیه اصل چیه  مابقی هم ...

فرض کن یه فروشنده ای داریم  1 جعبه از این خمیر داره  قبل بازشدن پلمپ هم ظاهرا چیزی قابل تشخیص نیست   رو نمونه های قدیم حتی باید تست شه که مطمین شد اصله
فرضا یکی میاد جنسو خریداری میکنه میبره خونه تست میکنه میبینه اوه  خمیر فیک دراومد  فرداش میبره میگه فیکه  و این واقعا تقصیر فروشنده نیست  اونم همین مدلی خریده و از محتویات داخل بسته بندی آگاه نیست اگه مقاله آقا آرمینو میخوندین نوشته بود که داخل بسته که قاعدتا پلمپ باید پاره بشه  کاغذی برا استعلام هست که باید کد اون کاغذ رو چک کرد  رو نمونه های قدیم هم فقط باید خود خمیرو تست کرد  قاعدتا هیچ فروشنده ای این کارو نمیکنه            حال راجب داستانی که گفتم حالا اگه تونست پولشو پس بگیره بهش بگین سلام منم بهش برسونه

برادر اینجا ایرانه   برای کوچک ترین چیزی باید کلی دوندگی کنی   اون ور آب نیست که ببری بندازی سر شرکت      نمونش همین داستان مادربرد خودت

کسی که دنبال دردسره و به شدت ریسک پذیره و به اصلاح تنش میخواره  حتما توصیه میشه از این خمیر استفاده کنه🤣   از هر 10 تا خمیر کریونات  4 تاش کیکه

کسی که دنبال گزینه بی دردسره و ... میتونه از برندای دیگه استفاده کنه  نمونشم کولرمستر و نوکتوا و هانزی و کورسیر و ...

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

دوستان تاپیک داره از موضوع اصلی خودش دور میشه. بذارید من خمیر بدستم رسید اصل یا فیک بودنش رو به اطلاع شما میرسونم. 

اصل بود، تست میکنم و دما رو هم اطلاع میدم. 

آقا کیارش عزیز، . من بارها خمیر خریدم و یکبار هم نشده فروشنده جنس فیک رو پس نگیره. حتی یکبار

دیگه ما روز اول که نیست خرید میکنیم. چند ساله خودمون خرید داریم، دوستان خرید می‌کنند تجربیاتشون رو میگند، یک نفر تست میکنه به بقیه پیشنهاد میده، یک شِما کلی از فروشنده های خوب بازار داریم. اینجوری ها هم نیست که شما فکر می‌کنید. 

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Ali0110 گفته است:

دوستان تاپیک داره از موضوع اصلی خودش دور میشه. بذارید من خمیر بدستم رسید اصل یا فیک بودنش رو به اطلاع شما میرسونم. 

اصل بود، تست میکنم و دما رو هم اطلاع میدم. 

آقا کیارش عزیز، . من بارها خمیر خریدم و یکبار هم نشده فروشنده جنس فیک رو پس نگیره. حتی یکبار

دیگه ما روز اول که نیست خرید میکنیم. چند ساله خودمون خرید داریم، دوستان خرید می‌کنند تجربیاتشون رو میگند، یک نفر تست میکنه به بقیه پیشنهاد میده، یک شِما کلی از فروشنده های خوب بازار داریم. اینجوری ها هم نیست که شما فکر می‌کنید. 

انشالله که اینطور باشه

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

چندتا نکته

1-خمیر بهتر به معنی دمای بهتر نیست، از نوع چیپ تا سیستم خنک کننده در اون دخیل هستن پس اینکه صرفا خمیر 2ملیونی بخریم انتظار 10درجه کاهش دما داشته باشیم اشتباهه

2- پردازنده شما باید کیفیت سیلیکون مناسب داشته باشه تا بتونید به فرکانس نام برده دست پیدا کنید.

15 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

این خمیرا فیکن

قضاوت نفرمایید اینطوری نیست که همه فیک باشن

6 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

از هر 10 تا خمیر کریونات  4 تاش کیکه

این ها دیگ حرفای بدون مدرک و سند هست

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

قضاوت نفرمایید اینطوری نیست که همه فیک باشن

این ها دیگ حرفای بدون مدرک و سند هست

مشکلی نیست  شما از همین خمیرا استفاده کنید

3 ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

Screenshot_۲۰۲۳۱۲۰۲_۱۱۱۵۰۰.jpg

خب خداروشکر

لینک به دیدگاه

رایزن مستر ام دچار مشکل شده و بالا نمیاره...

یمشکل عجیب دیگه هم که دارم اینکه دما cpu توسط bios/ AISuite3 و نرم افزار دیگه ای که اطلاعات گرافیک و cpu رو نشون میده , درست نشون داده نمیشه و فقط با برنامه gpuz سربرگ سنسور ,دما درست نشون داده میشه. 4 تا cpu تو این 2 هفته رو سیستم ام تست کردم فقط همین مورد این مشکل بوجود اومده... احتیاج تایپیک بزنم و از دوستان بپرسم؟

خب داشتم میگفتم رایزن مستر ام بالا نمیاد. رفتم داخل bios و tpu 2 رو فعال کردم. فرکانس رو از 3.8 به 4.1 رسوند. دوباره وارد بایوس شدم و اینبار فقط فرکانس رو از 4.1 به 4.5 که فرکانس boost تغییر دادم و بقیه رو کاری نداشتم و گذاشتم auto بمونه

اینم تستی که با furmark گرفتم

فرکانس 4.5 با دما 85 و دور فن 85

1.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...