رفتن به مطلب

خرید کدام گرافیک

Recommended Posts

سلام. من دوتا گرافیک توی دیوار دیدم یکی 3070 که 12 می گن و یکی 2060 که 6 تومان هست، حالا نمی دونم کدوم رو بگیرم. باتوجه به اینکه کاربردم برا گیم هست و اون هم همیشه نمی تونم بازی کنم می خواستم 2060 بگیرم و از طرفی موندم اگر یک زمانی بخوام سیستم رو ارتقاء بدم فروش 3070 راحت تره.

به نظر شما الان رو دریابم یا آینده؟

لینک به دیدگاه

مشخصات بقیه سیستم؟

مانیتور(رزولوشن)؟

مادربرد(نسخه pci express)؟

cpu (گلوگاه)؟

چه بازی ای؟

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، pesari_az_kelachai گفته است:

سلام. من دوتا گرافیک توی دیوار دیدم یکی 3070 که 12 می گن و یکی 2060 که 6 تومان هست

3070 دست دو با این قیمت ارزش خرید نداره. با 13 تومن میتونید 6900XT تهیه کنید که به مراتب از 3070 قوی تر هست و دو برابر حافظه گرافیکی هم داره.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Elderado گفته است:

مشخصات بقیه سیستم؟

مانیتور(رزولوشن)؟

مادربرد(نسخه pci express)؟

cpu (گلوگاه)؟

چه بازی ای؟

مانیتورم 27 اینچ 2k رفرش ریت 178

رم 8ddr4 3200hz

هارد m.2

cpu نسل 12 از نوع پنتیوم البته در نظر دارم 13400 بگیرم

پاور 500 کولرمستر  که دوتا 8پین برا گرافیک داره

2 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

3070 دست دو با این قیمت ارزش خرید نداره. با 13 تومن میتونید 6900XT تهیه کنید که به مراتب از 3070 قوی تر هست و دو برابر حافظه گرافیکی هم داره.

از amd دلخوشی و خاطره خوبی ندارم

لینک به دیدگاه

در ضمن 3070 کارکرده توی همین فروم داره 10 تومن خرید و فروش میشه، توی دیوار گرون زدن.

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

پاور هم باید بخری 

چطور؟ 2 تا هشت پین pci express داره کم هست؟

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، pesari_az_kelachai گفته است:

چطور؟ 2 تا هشت پین pci express داره کم هست؟

توانش کم هست حداقل 700 وات به بالا

لینک به دیدگاه

من توی یک مقاله خوندم توان بالا زمانی بکار می ره که شما قطعات فراوانی روی سیستم تان داشته باشید مثلا کولر سی پی یو، فنهای متعدد روی کیس، چند هارد و مثل این ها که پاور برا تغذیه عناصر نصب شده کم نیاره باید پاور قویتر گرفت درصورتی که من روی سیستم ام کلی کابل خالی دارم چون قطعات خاصی ندارم

به نظر شما بازهم نیاز هست درصورت خرید 3070 پاور قوی بگیرم؟

و اگر اینطور باشه پس همون 2060 رو می خرم که حداکثر توان خواسته شده 500 وات هست. ممنونم که راهنمایم می کنید.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، pesari_az_kelachai گفته است:

مانیتورم 27 اینچ 2k رفرش ریت 178

از amd دلخوشی و خاطره خوبی ندارم

خاطرات رو ول کن ،برا 2ک اصلا3070 برا بازی های آفلاین جوابگو نیست،همینطور آنلاین ب نسبت، نهایت 100تا 120 فریم میده
بدرد امروز هم نمیخوره چندان
با 12تومن باید amd ببندی برای بازی
ک اونم چون پاور نداری کنسل میشه
برای 3070 حداقل 650 وات میخاد،دیگه لب ب لب 600وات میخاد
بنظرم 3060 بگیر اگر بودجه پاور نداری
درهرصورت 12تومن برا 3070 گرونه،گنده پولش 10 تومن،حالا لا پر هم نگهداری شده باشه

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، game over گفته است:

خاطرات رو ول کن ،برا 2ک اصلا3070 برا بازی های آفلاین جوابگو نیست،همینطور آنلاین ب نسبت، نهایت 100تا 120 فریم میده
بدرد امروز هم نمیخوره چندان
با 12تومن باید amd ببندی برای بازی
ک اونم چون پاور نداری کنسل میشه
برای 3070 حداقل 650 وات میخاد،دیگه لب ب لب 600وات میخاد
بنظرم 3060 بگیر اگر بودجه پاور نداری
درهرصورت 12تومن برا 3070 گرونه،گنده پولش 10 تومن،حالا لا پر هم نگهداری شده باشه

ممنونم از راهنمایتون

لینک به دیدگاه

۵۰۰ وات برای ۲۰۶۰سوپر کافیه اما برای ۳۰۷۰ کمه باید حداقل ۶۵۰ وات بندازی اگه میخوای ۳۰۷۰ به بالا بندازی پیشنهادم ۷۰۰ واته

لینک به دیدگاه

با ۱۲ تومن میتونی ۳۰۷۰ti بخری گزینه خوبی اگه ای ام دی بخوای ۶۸۰۰xt اونم گزینه خوبی تو یه رنج قیمتی هستن تقریبا

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

برای 2k باید برید سمت 3080 که از 16 تا 21 میلیون هست

برای پاور هم خیلی بستگی به پاور و عمرش داره اگر یک چیز درست حسابی 600 گلد باشه برای 3070 هم کافیه

البته خیلی بستگی به باقی چیزا مخصوصا cpu هم داره

پاور هر چی گرون تر و خفن تر بردارید به نفعتون هست چون پاورهای خیلی خوب 10 سال گارانتی دارن و اغلب بالای 10 سالم کار می کنن تکنولوژی خاصی هم ندارن که بگیم از رده خارج می شن

به جاش تا 10 سال برای هر نوع ارتقا بیمه می شید و ضمنا بالاترین حد محافظت از قطعاتتونم دارید پاور در عمر و جلوگیری از سوختن قطعات خیلی موثره

الان من با 4090 که به تنهایی مصرفش 500 واته با یک کامیون هارد و اس اس دی مصرفم بیشتر از 700 وات نمی شه در بدترین حالت اما با 10 درصد پرت مصرفی 770 تا حساب کنیم 800 نیازم می شد اما لب مرز برداشتن پاور خیلی کار اشتباهی هست من 1200 به فرض برداشتم که طبق نقدهاش تا 1600 هم کار می کنه اما قطعا سیف ترین حالتش تا استفاده مکس 1000 وات هست نه دیگه تهش 1100

اکثر پاورها مخصوصا گلد به پایین و برندهای اقتصادی تر یا مدل های اقتصادی تر توی مصارف بالا به شدت کیفیت خروجیشون افت می کنه که با کیفیت برق افتضاح ایران یک فاجعه می شه برای پاور که قلب سیستم هست هر چی خرج کنید ارزشش داره

من دیگه وارد بحث اختصاصیش و اینکه پارامترهاش چیه نشدم کلی گفتم که قابل فهم برای همه باشه

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

برای 2k باید برید سمت 3080 که از 16 تا 21 میلیون هست

برای پاور هم خیلی بستگی به پاور و عمرش داره اگر یک چیز درست حسابی 600 گلد باشه برای 3070 هم کافیه

البته خیلی بستگی به باقی چیزا مخصوصا cpu هم داره

پاور هر چی گرون تر و خفن تر بردارید به نفعتون هست چون پاورهای خیلی خوب 10 سال گارانتی دارن و اغلب بالای 10 سالم کار می کنن تکنولوژی خاصی هم ندارن که بگیم از رده خارج می شن

به جاش تا 10 سال برای هر نوع ارتقا بیمه می شید و ضمنا بالاترین حد محافظت از قطعاتتونم دارید پاور در عمر و جلوگیری از سوختن قطعات خیلی موثره

الان من با 4090 که به تنهایی مصرفش 500 واته با یک کامیون هارد و اس اس دی مصرفم بیشتر از 700 وات نمی شه در بدترین حالت اما با 10 درصد پرت مصرفی 770 تا حساب کنیم 800 نیازم می شد اما لب مرز برداشتن پاور خیلی کار اشتباهی هست من 1200 به فرض برداشتم که طبق نقدهاش تا 1600 هم کار می کنه اما قطعا سیف ترین حالتش تا استفاده مکس 1000 وات هست نه دیگه تهش 1100

اکثر پاورها مخصوصا گلد به پایین و برندهای اقتصادی تر یا مدل های اقتصادی تر توی مصارف بالا به شدت کیفیت خروجیشون افت می کنه که با کیفیت برق افتضاح ایران یک فاجعه می شه برای پاور که قلب سیستم هست هر چی خرج کنید ارزشش داره

من دیگه وارد بحث اختصاصیش و اینکه پارامترهاش چیه نشدم کلی گفتم که قابل فهم برای همه باشه

داداش این ۶ ماه قبل بوده فک کنم خریده طرف

لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

پس چرا این زیر توی پست های جدید بهم پیشنهادش داده بود منم به تاریخ توجه نکردم

من اون زیر ببینم پستی هست که می تونم کمک کنم جواب می دم عجیبه این پست قدیمی اومده بالا برام😄

به هر حال سوال ایشون سوال خیلی های دیگه هست و می تونه به درد بخوره

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

6 ماه که خوبه

ایشون به 7 ساله ها هم یاری و مدد می رسانند:D

image.png

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

من اون زیر ببینم پستی هست که می تونم کمک کنم جواب می دم عجیبه این پست قدیمی اومده بالا برام😄

برا منم اخیرا یبار اینجوری شد. الان دیگه دوبار چک میکنم قدیمی نباشه😅

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

برا منم اخیرا یبار اینجوری شد. الان دیگه دوبار چک میکنم قدیمی نباشه😅

احتمالا به خاطر قند شکن یا چیز دیگه ای هست چون من توی فروم نمی چرخم حوصله شم ندارم اما میام به تاپیکم سر می زنم گاهی اخرین موضوعات زیر تاپیکم می خونم میام جواب می دم

جفت این تاپیک ها توی یک زمان از زیر تلی از خاک اوردم بیرون😄

به نظرم تاپیک های قدیمی باید ارشیو و قفل بشن یا زمانی که شخص به جوابش رسید قفل بشه

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...