رفتن به مطلب

مشاوره و هم‌فکری برای تهیه اینترنت بی‌سیم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

شرح وضعیت فعلی:
من ساکن یکی از شهرستان‌های کوچک شمال ایران هستم. متاسفانه کافوی منطقه ما هنوز که هنوزه مسی هست. بزرگ‌ترین عیبش اینه که خط کشش بیشتر از 4مگ رو نداره ولی جدیدا خود فرسودگی زیرساختی هم مزید بر علت شده. الان چند وقتیه که هر چند ماه یکبار، خط به صورت فیزیکی در محدوده پست تا کافو قطع یا دچار ایراد می‌شه! یعنی اصلا چراغ ADSL ندارم، باید هر دفعه زنگ بزنم، یکی خارج از ساعت اداری بیاد کافو یا پست رو بررسی کنه، کابل یا خط رو عوض کنه، یه هزینه‌ای هم بگیره. این سری هم دوستان محبت کردن گفتن چون هوا بارونیه نمی‌تونیم بیایم! (از این جواب‌هایی که فقط در ایران می‌شنوی!)
شرح کاری که می‌خوام انجام بدم:
دیگه دیدم هر سری به این همه دردسر نمی‌ارزه، تصمیم گرفتم برم سراغ اینترنتی که وابسته به بستر فیزیکی یعنی کابل و خط نباشه. تو منطقه ما اینترنت ایرانسل خیلی وضعیت خوبی نداره، همراه اول هم تعریفی نداره. البته من فقط با نت روی گوشی تست کردم، روی مودم دیتا تست نکردم که ببینم تاثیری داره یا نه. مورد بعدی اینکه اطراف ما ساختمان بلند زیاده مگر اینکه موقعیت اتاقم رو جابه‌جا کنم و مودم رو ببرم مثلا روی بالکنی چیزی.
سوالم از دوستان اینه که توی شهرهای کوچیک که شرکت‌های بزرگی مثل زیتل و ... خدمات نمی‌دن، بهترین گزینه اینترنت بی‌سیم چی می‌تونه باشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خونه ما نقطه کوره ایرانسل هست یعنی فلجه اما با نت ثابت ایرانسل وضعیت خیلی بهتره با مودم در جای مناسب 4 الی 5 تا آنتن میگیره (چندبرابر بهتر از نت سیمکارت معمولی)

اگه قرار بر تهیه نت سیم کارتی باشه حتما از نت ثابت استفاده کنید که بسته هاش ارزونتر هستن

لینک به دیدگاه

به نظر من رسپینا توی ایران تکه هم پاسخگویی و هم کیفیت اینترنت ولی مثل بقیه قیمت هاش بالاست ، گزینه مقرون به صرفه خود 2020 هست که بخش رادیویی هم داره که اینترنت وایرلس میدن و معمولا پوشش بهتری نسبت به بقیه isp ها داره ، من توی یه نقطه کور یزد ازشون اینترنت گرفتم جایی که هنوز اینترنتش 3G هست ، باید دونه دونه به isp ها تلفن کنی ، لوکیشن بدی تا بفهمی کدوم منطقه شما رو پوشش میده

لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

خونه ما نقطه کوره ایرانسل هست یعنی فلجه اما با نت ثابت ایرانسل وضعیت خیلی بهتره با مودم در جای مناسب 4 الی 5 تا آنتن میگیره (چندبرابر بهتر از نت سیمکارت معمولی)

اگه قرار بر تهیه نت سیم کارتی باشه حتما از نت ثابت استفاده کنید که بسته هاش ارزونتر هستن

ببخشید منطورتون از نت ثابت چیه؟ یعنی سیم‌کارت مخصوصا دیتا؟
برای خرید مودم، از خود شرکت بگیرم یا از بازار آزاد؟ و اینکه آیا ابزاری برای افزایش طول آنتن مودم هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، Sandor گفته است:

ببخشید منطورتون از نت ثابت چیه؟ یعنی سیم‌کارت مخصوصا دیتا؟
برای خرید مودم، از خود شرکت بگیرم یا از بازار آزاد؟ و اینکه آیا ابزاری برای افزایش طول آنتن مودم هست؟

اره همون سیم کارت دیتا

مودم بهتره نمونه بدون قفل بگیرید که بعدا خواستید سرویس عوض کنید براحتی بتونید به شرکت دیگه سوییچ کنید

مودم هواوی b612-b622 این مدل امتحانشو پس داده فافا هم داره 5.350
آنتن خارجی هم روش میشه نصب کرد ولی من امتحان نکردم آنتن داخلی خودش خوبه

الان بسته یکساله گرفتم 600 گیگ با مالیات فلان شد فکر کنم حدود 950 هزار تومن پرداخت کردم

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

اره همون سیم کارت دیتا

مودم بهتره نمونه بدون قفل بگیرید که بعدا خواستید سرویس عوض کنید براحتی بتونید به شرکت دیگه سوییچ کنید

مودم هواوی b612-b622 این مدل امتحانشو پس داده فافا هم داره 5.350
آنتن خارجی هم روش میشه نصب کرد ولی من امتحان نکردم آنتن داخلی خودش خوبه

الان بسته یکساله گرفتم 600 گیگ با مالیات فلان شد فکر کنم حدود 950 هزار تومن پرداخت کردم

ممنونم
من سایت ایرانسل رو بررسی کردم، با پشتیبانیشون هم صحبت کردم منتها چیزی در مورد سیم‌کارت دیتا نگفتن، گفتن سیمکارت ثابت (TD LTE) سرعت ماکسش تا 80 مگابیت هم میره و عملا با سرعت سیمکارت‌های 4G فرق می‌کنه. سیم کارت دیتا میشه همون سیمکارت معمولی با این تفاوت که فقط میشه از دیتاش استفاده کرد ولی سیم کارت ثابت فقط روی مودم کار می‌کنه. الان اینی که شما پیشنهاد دادی کدوم یک از این دوتاست؟ و سرعتتون چقدر از سرعت نت گوشی بیشتره؟

مودم آنلاک شده اگر بگیرم، خب وقتی این سرویس رو فقط ایرانسل میده چه فایده‌ای داره؟ من با همراه اول تماس گرفتم، گفتن ما اصلا چنین سرویسی نداریم، سرویسی که داریم همون نتی رو میده که گوشی موبایل میده!

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

ممنونم
من سایت ایرانسل رو بررسی کردم، با پشتیبانیشون هم صحبت کردم منتها چیزی در مورد سیم‌کارت دیتا نگفتن، گفتن سیمکارت ثابت (TD LTE) سرعت ماکسش تا 80 مگابیت هم میره و عملا با سرعت سیمکارت‌های 4G فرق می‌کنه. سیم کارت دیتا میشه همون سیمکارت معمولی با این تفاوت که فقط میشه از دیتاش استفاده کرد ولی سیم کارت ثابت فقط روی مودم کار می‌کنه. الان اینی که شما پیشنهاد دادی کدوم یک از این دوتاست؟ و سرعتتون چقدر از سرعت نت گوشی بیشتره؟

مودم آنلاک شده اگر بگیرم، خب وقتی این سرویس رو فقط ایرانسل میده چه فایده‌ای داره؟ من با همراه اول تماس گرفتم، گفتن ما اصلا چنین سرویسی نداریم، سرویسی که داریم همون نتی رو میده که گوشی موبایل میده!

Td Lte رو چند شرکت دیگه هم عرضه میکنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
24 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

ممنونم

نت ثابت همون سیم کارت دیتاست که فقط قابلیت اینترنت داره

همون 80 مگابیت ثابت بدن باید کلاهمونو بندازیم هوا

همراه اول نداره که مبین نت میشه همون نت ثابت همراه اول که توصیه نمیشه

بعد مودم بدون قفل شما فرض کن بسته شبانه همراه اول گرفتی میتونی بندازی رو مودم استفاده کنی یا هر سیم کارتی دلت خواست

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

Td Lte رو چند شرکت دیگه هم عرضه میکنن

غیر از مبین نت و ایرانسل چه شرکت‌های دیگه‌ای هستن؟
و اینکه اقتصادی‌ترین مودم آنلاک شده چی میشه تهیه کرد؟ که TD LTE هم ساپورت بکنه؟

20 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

بعد مودم بدون قفل شما فرض کن بسته شبانه همراه اول گرفتی میتونی بندازی رو مودم استفاده کنی یا هر سیم کارتی دلت خواست

پس در واقع شما روی مودم LTE میتونی سیمکارت معمولی برای اینترنت هم قرار بدی؟ درست متوجه شدم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، Sandor گفته است:

پس در واقع شما روی مودم LTE میتونی سیمکارت معمولی برای اینترنت هم قرار بدی؟ درست متوجه شدم؟

اره مودم بدون قفل تمامی سیم کارتها رو ساپورت میکنه

بقیه شرکتها هم معمولا از آنتن ایرانسل و همراه اول استفاده میکنن مثلا من td وینکس گرفتم که بسته هاش گرونتر از ایرانسله اما از آنتن ایرانسل استفاده میکنه حتی تو مودم وینکس نمیزنه ایرانسل میزنه

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Sandor گفته است:

من آسیاتک داشتم راضی بودم به نسبت adsl منطقه

فک کنم شاتل هم داشت

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Sandor گفته است:

درود

بذار سادش کنیم

ما دو نوع سیم کارت داریم :

1. FD LTE : همین سیم کارت های معمولی تو بازار هست که هم از اینترنت پشتیبانی میکنه هم تماس و پیامک

2. TD LTE: این مدل فقط اینترنت داره و قابلیت تماس و پیامک ندارن یه به قولی سیم کارت ثابتم بهشون میگن

نکته : به طور کلی هر سیم کارت فارغ از نوعش که حالا می خواد ثابت باشه یا معمولی روی یک فرکانس کار میکنه ( ممکنه فرکانس ها متفاوت و گاهی مشترک باشه ) به عنوان مثال همراه اول روی باند 1800 و 2600 کار میده و...

حالا شاید بگی خوب این باندا رو گفتی که چی ؟! اینا جلوتر معلوم میشه چرا مهم هستند :

اگر به مشخصات گوشی موقع خرید دقت کنید نوع باند های قابل پشتیبانی برای هر گوشی ذکر میشه مثلا گوشی قدیمی  15 سال پیش نمی تونه باند جدید رو پشتیبانی کنه چون سخت افزارش رو نداره در نتیجه نهایت نتی که بهتون بده فقط روی باند 3g هست

بماند که جدیدا چند مدل گوشی های شیائومی باند TD LTE چند شرکتو هم توی بانداشون دارن که در نوع خودش جالبه ! 😃

حالا ما بحثمون اصلا گوشی نیست صرفا مثال زدم تا متوجه موضوع بشید بریم سراغ اصل کاری یعنی مودم

باز دو نوع مودم داریم :

1. FD LTE : این نمودم ها فرکانس کاریشون که پشتیبانی میکنن همون فرکانسی هست که سیم های معمولی دارن در نتیجه شما نمی تونید از سیم کارت های TD LTE یا ثابت روی اینا استفاده کنید پون اصلا فرکانس کاری اونا رو پشتیبانی نمیکنن !

2. TD LTE : این مودم ها تقریبا همشون هم باند های سیم کارت های TD LTE رو و هم FD LTE رو با هم پشتیبانی میکنن در نتیجه با خرید این مدل مودم ها میشه گفت هر سیمکارتی رو می تونید فارغ از نوعش بندازیر روش و استفاده کنید

نکته : قیمت مودم رو خیلی مسائل تعیین میکنه مثل کیفیت ساخت و قطعات ، شرکت سازنده  و... یکی از اون ها تعداد باند های قابل پشتیبانی هست به عبارتی هرچه تعداد باند ها بیشتر قیمتم بالاتر به همین خاطره کلا توی بازار بازه ی قیمتی مودم های TD LTE بیشتر هست

خوب حالا انتخاب چی باشه بهتره ؟ :

ببینید اولین برتری ADSL نسبت به الباقی اینه که قیمت و پینگ خوبی داره هر جور حساب کنیم رو دست نداره

سیم های FD LTE از نظر هزینه خخیلی گرونتر میفتند به شکلی که الان هر گیگ همراه اول حدود 4.500 تومن میفته که برای وبگردی واقعا جیب مبارکو مورد عنایت قرار میده بلند مدت !

میمونه استفاده از سرویس های اینترنت وایرلس ویا TD LTE بنا به صلاح دید مصرف کننده

من سلیقم بیشتر با TD هست چون به راحتی با عوض کردن سیم کارت می تونید در صورت عدم رضایت کیفیت اینترنت برید روی یه شرکت دیگه حتی مودم رو می تونید ببرید جای دیگه دنگ و فنگ نصب و راه اندازی وایرلس رو نداره کلا !

و نکته مهم ترش اینه که از نظر هزینه ترافیک واقعا به صرفه هست البته سرویس های وایرلسم هزینه هاشون بد نیست بعضیاشونم واقعا افتضاحه !

ار بین شرکت های ارائه دهنده سرویس TD LTE میشه به :

ایرانسل

مبین نت

آسیاتک

ماهان نت

زیتل

مبناتلکام

پیشگامان

و...

اشاره کرد

اینکه کدوم به صرفه تر هست و اصلا توی منطقه شما سرویس دارن رو دیگه خودتون می تونید با هم مقایسه کنید فقط ایرانسل دارای بسته حجم بالای شبانه ( به اصطلاح نامحدودم هست ) با حجم های مختلف ( 100.200.300 گیگی ) که ممکنه براتون جذاب و کاربردی باشه یه تفاوتم با نامحدود همراه اول که داره اینه که در صورت اتمام بسته نیازی نیست تا پایان ماه صبر کنید پشت بندش می تونید یکی دیگه بخرید ! 😊

و اینکه از بین این همه کدوم بهتره سرعتش دیگه نمیشه گفت چون منطقه تا منطقه فرق داره و متاسفانه باید تست بشه

نکته : از این نظرم که بخواید چند تا سیم کارت TD LTE بگیرید برای تست شاید نگران محدودیت تعداد سیم کارت های ثبت نامی باشید باید خدمتتون عرض کنم طبق آخرین اعمال محدودی سیم کارت برای هر فرد ، شما میتونید تعداد 10 سیم کارت FD LTE از اپراتوی های مختلف و 10 سیم TD LTE هم باز از اپراتور های مختلف به سلیقه خودتون داشته باشید یعنی روی هم 20 خط تلفن

مدل مودمم دیگه بستگی به جیبتون و نیازتون داره دیگه هر چی پول بدید آش می خورید

امیدوارم توضیحات کمکی بهتون کرده باشه ببخشید طولانی شد 😅

موفق و سلامت باشید .

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، abidi گفته است:

درود

بذار سادش کنیم

آقا خیلی ممنون
توضیح خیلی خلاصه و جامعی دادی و منو از سردرگمی درآوردی، دمتون گرم!
طبق سرچی که من زدم، در شهر و حتی محله ما، فقط ایرانسله که سرویس TD میده و همونطوری که خودتون هم گفتید، خرید بسته‌هاش به‌صرفه‌تر و بهتره!
در خصوص اینکه ADSL وضعیت پایدارتری داره، والا این خراب شده‌ای که من هستم همون ADSL هم وضعیتش پایدار نیست، توی گیم هم پکت لاس دارم! پس برای من ADSL تا الان برتری نداشته!

برای خرید مودم که طبق توضیحات شما من باید مودم TD بگیرم که آنلاک شده هم باشه که فردا روزی اگر خواستم سوئیچ کنم رو یه سرویس‌دهنده دیگه، دوباره پول مودم ندم! حالا سوال اینه که اقتصادی‌ترین و بهترین مودم TD آنلاک که میشه گرفت از نظر شما چیه؟ و اینکه ایا میشه آنتن‌دهی مودم رو به صورت سخت‌افزاری تقویت کرد؟ چون این مودم‌هایی که من دیدم اکثرشون اصلا آنتن ندارن، یه جعبه هستن که من نمی‌دونم بین این همه آپارتمان قراره کجا رو بگیره :))

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، Sandor گفته است:

حالا سوال اینه که اقتصادی‌ترین و بهترین مودم TD آنلاک که میشه گرفت از نظر شما چیه؟ و اینکه ایا میشه آنتن‌دهی مودم رو به صورت سخت‌افزاری تقویت کرد؟ چون این مودم‌هایی که من دیدم اکثرشون اصلا آنتن ندارن، یه جعبه هستن که من نمی‌دونم بین این همه آپارتمان قراره کجا رو بگیره :))

درود

به طور خلاصه و مفید

سوال اول :

والا اقتصادی و بهترین دو کلمه متناقض هستند چون اونی که بهترینه اقتصادی نیست اونیم که اقتصادیه بهترین نیست !

قبل از هر چیز چند مدل از مودم های TD که تو بازار زیاد هست رو چک می کنیم تا اسامی مودم ها سر در گمتون نکنه :

TF-I60 B1 : این مدل محصول خود ایرانسل هست یه مودم معمولی فاقد پشتیبانی از آنتن خارجی

TF-I60 S1 : این مدلم باز محصول ایرانسل کپی برداری شده از مودم B612 ( اونم چه کپییی ! ) هواوی هست ساخته شده در یکی از دخمه های گمنام کشور دوست و همسایه چین همچنین فاقد پشتیبانی از آنتن خارجی

TF-i60 G1 : این مدلم چند سال پیش ایرانسل معرفی کرد محصول خودشه باز تنها امکان خاصش پشتیبانی از MIMO4 هست که تو ایران در حد همون تبلیغ هست فاقد پشتیبانی از آنتن خارجی

MIMO : خلاصه این قابلیت اینه که مودم میاد باندش رو به جای گرفتن از یک دکل بین مثلا دو دکل تقسیم میکنه یعنی از دودکل همزمان نت میگیره فایدش اینه که کیفیت اتصال کلا بالا میره منتها چون تو ایران ما همون یدونه دکل درستم نداریم و این قابلیت ران کردنش واقعا سخته در حد یه تبلیغ بدون استفاده در نظر بگیردش !

TF-i60 H1 : این مدل در اصل همون مودم B612 هواوی هست که ایرانسل و دیگر شرکت ها فریمور یا همون برنامه اختصاصی خودشون رو روش زدن پشتیبانی از آنتن خارجی

B612 : محصول شرکت خوشنام هواوی هست پشتیبانی از آنتن خارجی

B622 : محصول شرکت هواوی و یه جورایی آپدیت نسخه B612  که خیلی تغییر خاصی نداره یکم سرعت بهتر از طرفی برنامه یکم محدود تر از نسخه B612 که اگر کار خاصی معمولا انجام نمیدید فرقی براتون نداره پشتیبانی از آنتن خارجی

خوب اگر زیر 2 تومن بخواید معمولا باید برید سراغ نمونه های دست دوم B1 و S1 البته شاید نو همین مودلا رو هم بتونید پیدا کنید کافیه یکم بگردید کار راه اندازن توقع خیلی خاصیم نمیشه داشت در کل

تو رنج 3 تا 3.5 می تونید برید سراغ G1 مودم خوبیه باهاش کار کردم بد نیست ولی  به نسبت قیمت فعلیش به نظرم ارزش خریدش پایینه همون موقع که 1 تومن ارزون تر بود گزینه بهتری بود ! دست دومش ممکنه ارزونتر گیرتون بیاد

تو رنجای بالاتر حدود 5  ، 6 تومن می تونید برید سراغ  b612 و b 622 که بهترین گزینه های ممکن هستند فرق خاصی ندارن با هم قیمت بالاترم به نظرم ارزش هزینه رو ندارن مدلای ourdor هم به خاطر مسائل نصب خیلی پیشنهاد نمیکنم

مدل H1 هم رنج قیمتیش معلوم نیست هرکی هر چی دلش می خواد میزنه !!!

نکته : ار برندای دیگه هم مدلای خوب توی بازار هست منتها اگر یه وقت خواستید بفروشید شاید براتون سخت بشه ویا اگر به مشکل فنی خورد شاید تعمیر کار یکم راه دستش نباشه ترجیحا مدلای روند بازار گزینه بهتری هستند !

نکته : اگر مدلای H1 از حالا هر شرکتی چه ایرانسل چه مبین نت یا وینکس یا ... خوش فی گیرت اومد حالا نو یا دست دوم ارزش خرید دارن به راحتی می تونید آنلاکشون کنید البته نرم افزارشون رو دیگه نمیشه آپدیت کرد منتها ولی بازم خوبن قبلا توی بازهی قیمتی 3 تا 5 تومن راحت گیر میومد الان یکم کمیاب شدن انگار !

سوال دوم :

مودم هایی که پشتشون جای آنتن هست رو میشه آنتن های تقویتی مختلفی رو بهشون وصل کرد اونایی هم که ندارن نمیشه کاریشون کرد هرچی در توان خود مودم هست دیگه !

مودم ها همه آنتن داخلی دارند خیلی ها هم هستند آنتن خارجی دارن مفتشون گرونه مهم کیفیت سخت افزار هست همونطور که میبینیم مثلا یک گوشی با اون حجم کوچیکش چه کیفیت آنتن دهی بالای داره !

نکته : ترجیحا اگر براتون امکان پذیر باشه شدیداااااا پیشنهاد میدم قبل از خرید مودم یدونه از دوست و آشنا قرض کنید و در جاهای مختلف خونه و پشت بام چند تا تست بگیرید تا ببینید اصلا می تونه توقعتون رو برطرف بکنه یا نه که اینجوری نشه کلی هزینه مودم و سیم کارتو حتی آنتن تقویتیم بدید تهشم بشه همون مشکل پینگADSL تون !!!

البته اینکه مدل مودم و سرویس دهنده هم چی باشه ملاکه ولی خوب باز میشه تا حدی مشخص کرد بارقه امیدی هست برای هزینه کردن یا نه !

موفق و سلامت باشید .

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، abidi گفته است:

و رنجای بالاتر حدود 5  ، 6 تومن می تونید برید سراغ  b612 و b 622 که بهترین گزینه های ممکن هستند فرق خاصی ندارن با هم قیمت بالاترم به نظرم ارزش هزینه رو ندارن مدلای ourdor هم به خاطر مسائل نصب خیلی پیشنهاد نمیکنم

به نظرم این موارد هواوی بهترین گزینه هستن. باقی موارد گویا دردسر زیاد دارن یا اینکه آنلاک نیستن. فقط موردی که هست اینه که B22 رو چندجا دیدم عبارت LTE توی توضیحاتشون نوشته نشده! برام سوال شد نکنه اینا هم مدل فیک و اصل داره؟

گر مدلای H1 از حالا هر شرکتی چه ایرانسل چه مبین نت یا وینکس یا ... خوش فی گیرت اومد حالا نو یا دست دوم ارزش خرید دارن به راحتی می تونید آنلاکشون کنید البته نرم افزارشون رو دیگه نمیشه آپدیت کرد منتها ولی بازم خوبن قبلا توی بازهی قیمتی 3 تا 5 تومن راحت گیر میومد الان یکم کمیاب شدن انگار !

جایی رو سراغ دارید بشه دست دوم پیدا کرد؟ یا مثلا بعد تحویل چطوری باید از سلامتشون مطمئن شد؟

ترجیحا اگر براتون امکان پذیر باشه شدیداااااا پیشنهاد میدم قبل از خرید مودم یدونه از دوست و آشنا قرض کنید و در جاهای مختلف خونه و پشت بام چند تا تست بگیرید تا ببینید اصلا می تونه توقعتون رو برطرف بکنه یا نه که اینجوری نشه کلی هزینه مودم و سیم کارتو حتی آنتن تقویتیم بدید تهشم بشه همون مشکل پینگADSL تون !!!

راستش گوشی من Mi A3 هست و طبق سرچی که کردم از شبکه Cat6 پشتیبانی می‌کنه. به نظرتون اول روی گوشی تست بگیرم آیا بهتر نیست؟

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، Sandor گفته است:

به نظرم این موارد هواوی بهترین گزینه هستن. باقی موارد گویا دردسر زیاد دارن یا اینکه آنلاک نیستن. فقط موردی که هست اینه که B22 رو چندجا دیدم عبارت LTE توی توضیحاتشون نوشته نشده! برام سوال شد نکنه اینا هم مدل فیک و اصل داره؟

جایی رو سراغ دارید بشه دست دوم پیدا کرد؟ یا مثلا بعد تحویل چطوری باید از سلامتشون مطمئن شد؟

راستش گوشی من Mi A3 هست و طبق سرچی که کردم از شبکه Cat6 پشتیبانی می‌کنه. به نظرتون اول روی گوشی تست بگیرم آیا بهتر نیست؟

درود

1 . نه مشکلی نداره با خیال راحت می تونید تهیه کنید  ( اگر خواستید نو بخرید ترجیحا با گارانتی معتبر تهیه کنید الان قیمتا مناسبه برای سری B هواوی ) تنها موردی که قبلا زیرابی میرفتن بعضی وارد کننده ها این بود که  اگر برگردیم چند مدت پیش و قیمتا رو نیگاه کنیم قبلا مودمای B612 یا همون TF i60 h1 حدود 3 تا 3.5 فروش میرفتند مدلای شرکتیشون یعنی ایرانسلو مبین نت و... در حالی که قیمت آنلاک توی بازار به دلیل نبود و موجودی کم ، بالا بود حدود 6 الی 8 تومن !

برخی از سودجویان گرامم میومدند همین مدلای شرکتی خودمون و همچنین مودلای خارج کشور رو میخریدند آنلاک میکردند و توی جعبه جدید میدادن به ملت به قیمت آنلاک خود کارخونه ! که اکثرا هم به عنوان جعبه باز و بدون گارانتی فروش میرفت یه تایمی بود که اصلا تخم مودم آنلاک شرکتی مثل B612 رو ملخ زده بود هیچ جا گیر نمیومد به لطف ایرانسل و ... تا خوب فروششون رو بکنن بعدش گفتن حالا برید آزاد وارد کنید ! موردی از تقلبی بودن من ندیدم مگر خراب بودن مودم و یا  اشتباه گرفتن مدل اصلی هواوی با s1 ساخت ایرانسل همین !

2 . خرید دست دوم جای خاصی که نیست از دیوار گرفته تا ایسام و دوست و همسایه یا همین فروم های فروش سخت افزاری

مودمم تست عجیب و خاصی نداره همون تستایی رو انجام بدید که موقع خرید مودم نو انجام میدید مثل تست سلامت سخت افزاری مثل پورت ها و دکمه های مودم تا وای فای و در نهایت تست 1 تا 2 روزه مداوم مودم تا اگر مورد خاصی مثل خرابی و قطعی یا هر چیز غیر عادی داشت رو بشه دید ( توی عملکرد فرقی بین نو دست دوم توی مودم نیست که مثلا اگر نو باشه بخواد پینگ بهتر باشه و ... مهم فقط سالم بودنه )

3 . تست رو که اگر بتونید حتما بگیرید چون می تونه از اتلاف هزینه جلوگیری کنه مگر اینکه هزینه ها براتون خیلی مهم نباشه

نکته : طبق مشخصات گوشیتون نهایت فرکانسی که می تونه روی اون نت بگیره روی باند 4g فرکانس 40یا همون 2300 هست در نتیجه گوشی شما از فرکانس TD LTE های بازار پشتیبانی نمیکنه ( فرکانس مورد نیاز روی گوشی برای TD ایرانسل : باند 4G فرکانس 3500 یا همون 42 هست )

عبارت CAT مربوط به پهنا و سرعت باند هست و هیچ ربطی نوع باند و فرکانس قابل پشتیبانی نداره یا قابل فهم ترش فرق بین usb2.0 با usb3.0 به عنوان مثال یک مودم می تونه FD LTE باشه با استاندارد cat 10

موفق و سلامت باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...