رفتن به مطلب

پریدن تصویر هنگام تست فورمارک

Mobin8448
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه دوستان.

امروز موقع گیم زدن یهو تصویر مانیتور کاملا سیاه شد برای 10-15 ثانیه و برگشت،ولی باز چند ثانیه ای نگذشت که دوباره کاملا سیاه شد و هرچی صبر کردم نیومد بالا تا مجبور به ریستارت سیستم شدم.

بعد از بالا اومدن سیستم باز گیم رو باز کردم و موقع لودینگ تصویر برفکی شد و دوباره سیاه شد و بالا نیومد و دوباره مجبور به ریستارت شدم.

اینبار تصمیم گرفتم یه تست از گرافیک بگیرم بعد از تست فورمارک بعد از 2 الی 3 دقیقه تصویر مثل قبل سیاه میشد ولی با این تفاوت با وقفه یک الی دو ثانیه ای باز برمیگشت. و هرچقدر میگذشت این وقفه شدید تر میشد تا یه جایی که دوباره اصلا تصویر نمیداد. با توجه اینکه من 5 ماه پیش کارت رو خریداری کردم و موقع خرید هم تست اش کردم با فورمارک ولی همچین چیزی پیش نیومد و دووم داشت.

به نظرتون دلیل خود گرافیکه یا نه به پاور و ... مربوطه؟

پاور من 485w green

گرافیک RX580

CPU i5 3470

Ram 8 ddr3

و اینکه با تبدیل مولکس به 8 پین وصل شده🤕

ویرایش شده توسط Mobin8448
لینک به دیدگاه

مشخصات سیستم وو کارت رو هم اگر صلاح دونستید بنویسید . ایشالا که 580 نیست.

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

مشخصات سیستم وو کارت رو هم اگر صلاح دونستید بنویسید . ایشالا که 580 نیست.

یادم رفت اضافه کنم مشخصات رو

و متاسفانه 580 هستش🤦‍♂️

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Mobin8448 گفته است:

یادم رفت اضافه کنم مشخصات رو

و متاسفانه 580 هستش🤦‍♂️

الان با یک تست دیگه فهمیدم وقتی دمای کارت بالای 80 میرسه این اتفاق رخ میده

فن رو خاموش کردم و گیم رو ران کردم بعد از 80 درجه صفحه سیاه شد باز

توی تست های قبلی هم بعد از 80 درجه این اتفاق میوفتاد

لینک به دیدگاه

درود
1. پاورتون یه مقدار کوچکی ضعیفه، نه که نشه باهاش این کانفیگ رو بالا آورد ولی اگر مثلا 550 یا 530 می‌بود بهتر بود + اینکه اگر زمان زیادی هست که از عمر پاور گذشته باشه، ممکنه مثل سابق مفید کار نکنه.

2. گرافیک 580 هم نیاز به توضیح نداره که چقدر مشکل داشته و داره. دمای 80 درجه با این سیستمی که شما داری هیچ رقمی توجیه نداره (حتی در رزولوشن 1080) اگر کارت دست دوم خریدید که قطعا ماین شده بوده. اگر هم نو خریدید، دیگه عمرشو کرده. ممکنه با تعویض خمیر مرغوب بهتر بشه ولی به نظر من بعد چند وقت دوباره ممکنه مشکل پیش بیاد.

3. اینکه میگید تصویر برفکی میشه، کاش دقیق‌تر توصیف می‌کردید. اگر مثلا تکه‌های سبز یا سفید در تصویر ظاهر میشه (بهش میگن آرتیکل) باید گفت که کارت کاملا معیوبه و بعد از مدتی ممکنه کلا دیگه کار هم نکنه.

4. به هیچ عنوان از برنامه فورمارک برای تست کارت استفاده نکنید! کارت سالم رو خراب می‌کنه، کارت مشکل‌دار که بماند

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

درود
1. پاورتون یه مقدار کوچکی ضعیفه، نه که نشه باهاش این کانفیگ رو بالا آورد ولی اگر مثلا 550 یا 530 می‌بود بهتر بود + اینکه اگر زمان زیادی هست که از عمر پاور گذشته باشه، ممکنه مثل سابق مفید کار نکنه.

2. گرافیک 580 هم نیاز به توضیح نداره که چقدر مشکل داشته و داره. دمای 80 درجه با این سیستمی که شما داری هیچ رقمی توجیه نداره (حتی در رزولوشن 1080) اگر کارت دست دوم خریدید که قطعا ماین شده بوده. اگر هم نو خریدید، دیگه عمرشو کرده. ممکنه با تعویض خمیر مرغوب بهتر بشه ولی به نظر من بعد چند وقت دوباره ممکنه مشکل پیش بیاد.

3. اینکه میگید تصویر برفکی میشه، کاش دقیق‌تر توصیف می‌کردید. اگر مثلا تکه‌های سبز یا سفید در تصویر ظاهر میشه (بهش میگن آرتیکل) باید گفت که کارت کاملا معیوبه و بعد از مدتی ممکنه کلا دیگه کار هم نکنه.

4. به هیچ عنوان از برنامه فورمارک برای تست کارت استفاده نکنید! کارت سالم رو خراب می‌کنه، کارت مشکل‌دار که بماند

1-اره پاور ام قدیمیه و عمر اش رو کرده تقریبا

ولی وقتی اندازه میگرفتم مقدار انرژی مصرفی کارت گرافیک تغییری نمیکرد و روی فول لود همون عدد ثابت خودش بود

2-و اینکه دمای 80 درجه موقع گیم وقتی رخ داد که فن ها رو به صورت دستی خاموش کرده بودم. و بعلاوه تست فورمارکی که گفتم بعد از مشکل انجام دادم. و البته کارت هم ماین شده بود و کلا توی تست های این چنینی دما فقط تا 85 86 میومد بالا.(ولی الان تا به ۸۰ میرسه تصویر قطع میشه )

1-19.jpg.412b600a08b2c84d88d3ab85c9239bd3.jpg

این تنها نمونه عکس نزدیکی بود که تونستم پیدا کنم

البته ققط سه چهار عدد از این خط ها بودن که به این اندازه هم نبودن

موقع لودینگ اون وسط اومدن در حد دو ثانیه و بعد صفحه پرید.

بعد از اون تست دیگه جرات نکردم انجام بدم

میترسم بدتر بشه

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Mobin8448 گفته است:

2-و اینکه دمای 80 درجه موقع گیم وقتی رخ داد که فن ها رو به صورت دستی خاموش کرده بودم.

ایران حتما درست میشه

لینک به دیدگاه

سلام روز بخیر 

پاور یه مقداری ضعیفتر و کهنه است همین الان باید بخوای یه ۵۸۰ داشته باشی باید یه پاور ۵۰۰ بگیری چه برسه به 485 قدیمی 

از برفکی بودن یکم بیشتر توضیح بدین؟ مشکل رنگ پریدگی داره یا مثل تلویزیون قدیمیا میشه 

احتمالا مدار تغذیه کارت دچار مشکل شده که فکر نکنم بشه کاری کرد پیشنهاد میدم جایی ببرین تخصصی براتون تست کنن با پاور جدید

فورمارک تست خوبی نیست که هیچ برای سلامت مضر هم هست 

برای تست از گیم استفاده کنین نه فورمارک

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

ایران حتما درست میشه

قبلش تنظیمات رو عوض کرده بودم و یادم رفت فن رو دوباره بزارم روی حالت auto 😕

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول یه پاور 550 میخوای بعد تعویض خمیر ، اگه درست شد هیچ نشد

کارتت مشکل سخت افزاری داشته باشه هیچی عمرشو کرده

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، AmirPuniSher گفته است:

سلام روز بخیر 

پاور یه مقداری ضعیفتر و کهنه است همین الان باید بخوای یه ۵۸۰ داشته باشی باید یه پاور ۵۰۰ بگیری چه برسه به 485 قدیمی 

از برفکی بودن یکم بیشتر توضیح بدین؟ مشکل رنگ پریدگی داره یا مثل تلویزیون قدیمیا میشه 

احتمالا مدار تغذیه کارت دچار مشکل شده که فکر نکنم بشه کاری کرد پیشنهاد میدم جایی ببرین تخصصی براتون تست کنن با پاور جدید

فورمارک تست خوبی نیست که هیچ برای سلامت مضر هم هست 

برای تست از گیم استفاده کنین نه فورمارک

سلام وقت بخیر

اره مثل تلویزیون های قدیمی شد ولی نه به صورت تمام صفحه

یکبار دیگه هم به صورت صفحه های شطرنجی

یعنی میتونه از پاور باشه؟ چون قبلا هم با همین پاور کار میکرد

و اینکه دما وقتی میرسه به 80 درجه این اتفاق میوفته

2 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

اول یه پاور 550 میخوای بعد تعویض خمیر ، اگه درست شد هیچ نشد

کارتت مشکل سخت افزاری داشته باشه هیچی عمرشو کرده

سلام

ممنونم، امیدوارم با پاور درست بشه. حالا روی یک سیستم دیگه میزارم ببینم باز همین مشکل پیش میاد یا نه

لینک به دیدگاه

برادر شما کارت دست دوم با علم به اینکه ماین شده بوده رو خریدی

تنظیمات فن رو خاموش کردی (چون هات اسپات کارت‌ها معمولا همون 80 درجه‌اس)

با فورمارک کارت رو زیر لود بردی

خب الان دیگه چه سوالی باقی مونده؟!

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

برادر شما کارت دست دوم با علم به اینکه ماین شده بوده رو خریدی

تنظیمات فن رو خاموش کردی (چون هات اسپات کارت‌ها معمولا همون 80 درجه‌اس)

با فورمارک کارت رو زیر لود بردی

خب الان دیگه چه سوالی باقی مونده؟!

خب داداش شما جای من بودی به همین سادگی قید کارت رو میزدی؟😁 

گفتم شاید مشکل از بقیه جهت ها باشه و امیدی هنوز باشه

اون تنطیمات فن فقط موقع گیم زدن بود و در حذ همون 10 دقیقه اول بازی که کارت فرصت کرد برسه به 80 درجه و تصویر رو قطع کنه

بعدش تنظیمات رو دوباره ریست کردم حتی روی اون فورمارکی که گفتم فن ها روشن بودن

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز شرمنده از وقتی که ازتون گرفتم :)

مثل اینکه مشکل پیدا شد

نمیدونم چرا ولی از کابل hdmi بود

و اتفاقا روی دما هم اتفاق میوفتاد

بعد از عوض کردن کابل و بالا بردن دما به واسطه گیم تا 80 درجه هم مشکلی ایجاد نکرد

حتی برای مطمعن شدن تا 86 درجه هم رسوندم که باز مشکلی ایجاد نشد ولی توی همون دما با تعویض دوباره کابل جدید به قدیمی تصویر قطع میشد :/

ممنون از راهنمایی های همه تون 

ویرایش شده توسط Mobin8448
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mobin8448 گفته است:

و اینکه با تبدیل مولکس به 8 پین وصل شده🤕

خوب دوست عزیز اینکار اشتباهه

اولا نباید از تبدیل های پاور استفاده کنید

ثانیا اگر مجبور شدید از تبدیل پاور استفاده کنید نباید کارت رو ۱۰۰٪ زیر لود ببرید

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است:

خوب دوست عزیز اینکار اشتباهه

اولا نباید از تبدیل های پاور استفاده کنید

ثانیا اگر مجبور شدید از تبدیل پاور استفاده کنید نباید کارت رو ۱۰۰٪ زیر لود ببرید

سلام

بله درست میفرمایید ولی مجبور بودم تا خرید پاور جدید و بقیه قطعات از تبدیل استفاده کنم

سعی میکنم فشار زیادی دیگه روی گرافیک نیارم که اسیب نبینه

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، Mobin8448 گفته است:

سلام

بله درست میفرمایید ولی مجبور بودم تا خرید پاور جدید و بقیه قطعات از تبدیل استفاده کنم

سعی میکنم فشار زیادی دیگه روی گرافیک نیارم که اسیب نبینه

سلام

وقت تون بخیر 

بازم تبدیل ۲مولکس به ۶پین قابل قبولتره

تبدیل ۲مولکس به ۸پین ریسک زیادی داره

بله سعی کنید موقع گیم کارت تون رو ۱۰۰٪ زیر لود نبرید، مثلا اگه بازی خیلی سنگین بود تنظیمات رو روی مدیوم بزارید، از طریق مانیتور کردن با نرم افزار هایی مثل Msi Afterburner میتونید عملکرد کارت گرافیک تون رو بررسی کنید

ویرایش شده توسط aVaOMi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...