رفتن به مطلب

استفاده از تلوزیون بجای مانیتور ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
بنده قصد خرید یه مانیتور جدید برای سیستم رو دارم
یه سرچ که زدم دیدم با قیمت زیر 30 تومن راحت میشه یه تلوزیون oled 55 4k اینچ کارکرده دستُ پا کرد,درصورتی که اگر قرار باشه با همین مشخصات مانیتور تهیه کنم اصلا کار کردش که پیدا نمیشه ,صفرش هم دیگه 60 رو باید کنار گذاشت
حالا سوالم اینه که کسی تا حالا از تلوزیون به عنوان مانیتور استفاده کرده ؟چون در نهایت مانیتور نیست چه معایبی میتونه داشته باشه ؟همچین کاری رو پیشنهاد میکنید ؟

لینک به دیدگاه

سلام خب بستگی داره شما چطوری بازی میکنی 

یک وقت هست شما یک گیم ریسینگ یا یک چیزی مثل فیفا داری بازی میکنی خیلی راحت ریلکس میکنی میری عقب رو به رو tv با دسته بازی میکنی خیلیم حال میده

اما شما یک بازی سبک fps مثلا که داری با موس و کیبرد بازی میکنی نمیتونی با فاصله بشینی بازی کنی و تلوزیون به اون بزرگی قطعا اذیتت میکنه و کلافه میشی 

یک نکته دیگه هم این که تلوزیون رفرش ریتش 60 هرتز در صورتی که شما اگه اهل بازی های سبک خاصی باشی مثل همین fpS فرض کن کانتر میزنی خیلی جالب درنمیاد کار و رفرش ریت بالا بهتر هست

در کل اگه مانیتور میخوای تهیه کنی پیشنهاد میکنم نهایت 27 اینچ بگیر 

اگه میخوای کیفیت رنگ هم خوب باشه پنل tn نگیر یا IPS یا VA که به نظرم IPS بهتره خرید OLED هم به نظرم خیلی منطقی نیست با این قیمت ها 

اینم یادم رفت بگم اگه کلا هدف بازی نیست بازم به نظرم برای کار با سیستم راحت نیست tv 

ویرایش شده توسط Pooriya_sh
لینک به دیدگاه

59 دقیقه قبل، sajad564 گفته است:

سلام دوستان
بنده قصد خرید یه مانیتور جدید برای سیستم رو دارم
یه سرچ که زدم دیدم با قیمت زیر 30 تومن راحت میشه یه تلوزیون oled 55 4k اینچ کارکرده دستُ پا کرد,درصورتی که اگر قرار باشه با همین مشخصات مانیتور تهیه کنم اصلا کار کردش که پیدا نمیشه ,صفرش هم دیگه 60 رو باید کنار گذاشت
حالا سوالم اینه که کسی تا حالا از تلوزیون به عنوان مانیتور استفاده کرده ؟چون در نهایت مانیتور نیست چه معایبی میتونه داشته باشه ؟همچین کاری رو پیشنهاد میکنید ؟

بیش از 10 سال است از تلویزیون به جای مانیتور استفاده میکنم و واقعا رضایت دارم. البته تلویزیون خوب با رفرش ریت بالا و کیفیت رنگ مناسب. اولد هم که اگر از نوع رفرش ریت بالا باشه ارزش خرید بالایی داره. من به شخصه از بزرگ بودن تصاویر و و جزییات ریز در 4k هم روی تلویزیون لذت میبرم. حالا اگر اولد شما از تکنولوژی freesync هم پشتیبانی کنه که دیگه بی نقصه. اینم بگم که تاخیر در تلویزیون خیلی مهمه که معمولا در تلویزیون های میان رده و بالارده در حالت گیم پایینه و مناسب. فاصله از تلویزیون هم برای خودم حدود 1 الی 1.5 متر هستش و سایز 55 اینچ

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است:

بیش از 10 سال است از تلویزیون به جای مانیتور استفاده میکنم و واقعا رضایت دارم. البته تلویزیون خوب با رفرش ریت بالا و کیفیت رنگ مناسب. اولد هم که اگر از نوع رفرش ریت بالا باشه ارزش خرید بالایی داره. من به شخصه از بزرگ بودن تصاویر و و جزییات ریز در 4k هم روی تلویزیون لذت میبرم. حالا اگر اولد شما از تکنولوژی freesync هم پشتیبانی کنه که دیگه بی نقصه. اینم بگم که تاخیر در تلویزیون خیلی مهمه که معمولا در تلویزیون های میان رده و بالارده در حالت گیم پایینه و مناسب. فاصله از تلویزیون هم برای خودم حدود 1 الی 1.5 متر هستش و سایز 55 اینچ

درود
ممنون بابت پاسختون
قاعدتا زمانی که از تلوزیون به عنوان مانیتور برای استفاده روزمره(وب گردی,تولید محتوا یا هرچیزی جز بازی کردن) استفاده میکنید به این دلیل که عملا باید از موس و کیبرد استفاده کنید نمیشه که فاصله 1.5 متر باشه(در بازی به دلیل استفاده از کنترلر میشه فاصله رو بیشتر کرد) در نتیجه در همچین شرایطی تلوزیون در این سایز اذیت نمیکنه ؟(چقدر پیچیدش کردم :D )
منظورم اینه که خارج از بازی در محیط ویندوز و غیره فاصلتون که 1.5 متر نیست ؟ همون فاصله معمولی هست که هممون از مانیتور هامون داریم(50-60cm) در نتیجه برای دیدن بخش هایی از تصویر باید مرتب سرمون رو به طرفین بچرخونم و گردن درد.. ؟

لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، Pooriya_sh گفته است:

سلام خب بستگی داره شما چطوری بازی میکنی 

یک وقت هست شما یک گیم ریسینگ یا یک چیزی مثل فیفا داری بازی میکنی خیلی راحت ریلکس میکنی میری عقب رو به رو tv با دسته بازی میکنی خیلیم حال میده

اما شما یک بازی سبک fps مثلا که داری با موس و کیبرد بازی میکنی نمیتونی با فاصله بشینی بازی کنی و تلوزیون به اون بزرگی قطعا اذیتت میکنه و کلافه میشی 

یک نکته دیگه هم این که تلوزیون رفرش ریتش 60 هرتز در صورتی که شما اگه اهل بازی های سبک خاصی باشی مثل همین fpS فرض کن کانتر میزنی خیلی جالب درنمیاد کار و رفرش ریت بالا بهتر هست

در کل اگه مانیتور میخوای تهیه کنی پیشنهاد میکنم نهایت 27 اینچ بگیر 

اگه میخوای کیفیت رنگ هم خوب باشه پنل tn نگیر یا IPS یا VA که به نظرم IPS بهتره خرید OLED هم به نظرم خیلی منطقی نیست با این قیمت ها 

اینم یادم رفت بگم اگه کلا هدف بازی نیست بازم به نظرم برای کار با سیستم راحت نیست tv 

والا قطعا تلوزیونی که میگیرم 120 هرتز خواهد بود
مانیتور قبلیم هم 32 اینچ بود مشکلی با سایزش نداشتم(ولی خب,خودم حس میکنم با 55 به مشکل میخورم..)
پنل هم حقیقتا بخاطر منطقی تر بودن تلوزیون های Oled نسبت به مانیتور های oled در پی چنین حرکتی هستم

لینک به دیدگاه

اینپوت لگ مانیتور قابل قیاس با تلوزیون نیست

بحث هرتز یه چیزه ولی بحث تاخیر پردازش یه چیز دیگست

اگر صرفا بازی تفننی میکنی و کلا این تاخیر ها مهم نیس بخر

اگر رنکینگ مهمه و درامد زایی داری نخر

چگالی پیکسل هارو هم در نظر بگیر که در هر اینچ چند پیکسله

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، sajad564 گفته است:

مانیتور قبلیم هم 32 اینچ بود مشکلی با سایزش نداشتم(ولی خب,خودم حس میکنم با 55 به مشکل میخورم..)

من تا الان از مانیتور با کیفیت استفاده نکردم و نمیتونم مقایسه کنم. ولی در این مورد میتونم بگم که به مشکل نمیخورید.من بخاطر جابجایی چند وقتیه با تلوزیون 55 از فاصله کمتر از 1.5 متر استفاده میکنم.چه تو وبگردی و چه تو کارای روزمره مشکلی نداشتم هرچند شاید تو این موارد بهتر از مانیتور نباشه ولی به هیچ وجه ازار دهنده نبود حداقل برای من. ضمن اینکه برای دیدن فیلم یا گیم هم بسیار راضی هستم.موفق باشید

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، sajad564 گفته است:

درود
ممنون بابت پاسختون
قاعدتا زمانی که از تلوزیون به عنوان مانیتور برای استفاده روزمره(وب گردی,تولید محتوا یا هرچیزی جز بازی کردن) استفاده میکنید به این دلیل که عملا باید از موس و کیبرد استفاده کنید نمیشه که فاصله 1.5 متر باشه(در بازی به دلیل استفاده از کنترلر میشه فاصله رو بیشتر کرد) در نتیجه در همچین شرایطی تلوزیون در این سایز اذیت نمیکنه ؟(چقدر پیچیدش کردم :D )
منظورم اینه که خارج از بازی در محیط ویندوز و غیره فاصلتون که 1.5 متر نیست ؟ همون فاصله معمولی هست که هممون از مانیتور هامون داریم(50-60cm) در نتیجه برای دیدن بخش هایی از تصویر باید مرتب سرمون رو به طرفین بچرخونم و گردن درد.. ؟

فاصله حدود ۱ متر هستش و نحوه استفاده به این صورت هستش که یک میز کوچک برای تلویزیون دارید و یک میز کامپیوتر جلوی آن و صندلی که باز حلوی میز هستش و به راحتی مثل مانیتور کامپیوتر استفاده میکنید. نه نیاز هست دور شوید و نه نزدیک. در مورد input lag هم قبلش بررسی تلویزیون را نگاه کنید اگر مناسب بود که دیگه حله.

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

اصلا قابل مقایسه نیستن با هم به هیچ عنوان!

کیفیت تلویزیون حتی معمولی ترین نسخه IPS سایز 43 اینچ تجربه اش هزار برابر مانیتور هست

هرچی سایز صفحه بالاتر، جزئیات بهتر ، و بیشتر تو عمق بازی ها و فیلم ها درگیر میشید

با توجه به این که به مدت 6 ماه تلویزیون رو به عنوان مانیتور استفاده کردم، باید بگم تجربه بازی ها رو 43 اینچ واقعا مهلک، بسیار لذت بخش، و باور نکردنی بود، حتی یک سری 5 سامسونگ مدل 2018....

بنظر من برای بازی های شوتر اصلا مناسب نیست ، مثل R6/Bf1/Titanfall 2 و غیره ، دوم این که برای تلویزیون ، یک دسته بیسیم خوب مثل دسته سریز ایکس بخرید و تمام! اگر هم واسه وب گردی و فیلم اینا میخوای، یک موس و کیبرد بی سیم حتما لازم میشه تا رعایت فاصله رو داشته باشید.

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

ممنون دوستان
در مورد input lag هم تا جایی میدونم تلوزیون های oled وضعیتشون عالی هستش(بسیار پایین(شاید بهتر از خیلی از مانیتور ها)) و در نهایت بنده گیمر حرفه ای نیستم(در حد مسابقات و اینا)
صرفا جهت تفریح حالا چه آنلاین چه آفلاین روزی دو سه ساعت میانگین بازی میکنم

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است:

کیفیت تلویزیون حتی معمولی ترین نسخه IPS سایز 43 اینچ تجربه اش هزار برابر مانیتور هست

درود

کیفیت بصری بیشتر یک تعریف کلی هست که شامل پارامتر های مختلفی میشه

به طور کلی میشه گفت تلویزیون و مانیتور هر دو یکی هستند  ، منتها به دلیل کاربرد متفاوتی که معمولا دارند به اجبار بعضی پارامتر ها در هر گروه دست خوش تغییر میشه تا جامعه ی مورد استفاده هر کدوم به چیزی که می خوان برسن

به عنوان مثال اینکه بگیم مانیتور ها همه توی گیم بهتر از تلویزیون هستند شاید خیلی درست نباشه  ولی اینکه بگیم اکثرشون به خصوص مدل های گیمینگ بهتر عمل میکنند تعریف درست تری هست

و یا اینکه بیایم بگیم تلویزیون 43 چون بزرگتره و غوطه وری توی تصویر بیشتر پس کیفیت تصویر چند برابره همه مانیتورهاست خوب اینم خیلی درست نیست ما مانیتور 43 گیمینگم داریم که اصلا تجربه گیمش و بصریش با تلویزیون عادی که هیچ باید با تلویزیون های رده بالاتر مقایسه بشه اینقدر خوبه !

یا مثلا مانیتور های فوق حرفه ای طراحی ips با اینکه کیفیت و درستی رنگ ها دیوانه وار بالا هست به هیچ عنوان به درد گیم نمی خورند در مقایسه با تلویزیونی که پارامتر های گیمینگ توش بیشتر رعایت شده !

یا مثلا مقایسه تلویزیون معمولی ips با مانیتور oled !!!

و ...

سرتونو درد نیارم از دید من نوعی اینکه بگیم مانیتور بهتر یا بدتر از تلویزیونه تعریف کاملا صحیحی نیست به جاش باید بگیم مانیتور x در مقایسه با تلویزیون y با توجه به نیاز من که ... هست کدام یک بهتر است ؟

( صرفا نظر شخصی رو گفتم امیدوارم جسارتی نشده باشه نظر همه ی عزیزان به جا مورد قبول و احترام هست )

3 ساعت قبل، sajad564 گفته است:

ممنون دوستان
در مورد input lag هم تا جایی میدونم تلوزیون های oled وضعیتشون عالی هستش(بسیار پایین(شاید بهتر از خیلی از مانیتور ها)) و در نهایت بنده گیمر حرفه ای نیستم(در حد مسابقات و اینا)
صرفا جهت تفریح حالا چه آنلاین چه آفلاین روزی دو سه ساعت میانگین بازی میکنم

نکات فنی رو دوستان گفتند فقط یه مورد که حس میکنم جا افتاده و خودم خیلی بهش دقت میکنم و برام مهمه رفلکس هست پیشنهاد میکنم توی تجربه استفادتون اگر تاثیری داره ، حتما مانیتور فعلیتون رو با تلویزیون مد نظر مقایسه کنید تا یه وقت بعد خرید تو ذوقتون نخوره !

اگرم براتون مهم نیست کلا فراموش کنید 😅

و در تصدیق حرفتون تلویزیون های oled مثل lg c2 توی گیم از بسیاری از مانیتورهای ips ، va ، tn گیمینگ عملکرد بصری و فنی گیمینگ بهتری میدند و بهتره با مانیتور های oled مقایسه بشند اما در خرید oled حتما به مسئله burning توجه داشته باشید .

موفق و سلامت باشید.

لینک به دیدگاه

دوست گرامی سلام

بنده از سال 2009 تا الان فقط و فقط از تی وی استفاده کردم به عنوان مانیتور

چه گیم و چه استفاده روزمره

همیشه سری پرچمدار داشتم اوایل پنل VA بود و از سال 2015 هم فقط اولد استفاده کردم

سایزم 8 سال هست که 55 اینچه و از فاصله 70 سانتی دارم بهش نگاه میکنم

از سایز 32 کوچ کردم رو تلویزیون و به همین خاطر چون پله پله رشد کرده سایز تی ویم ، برا همین هیچوقت اذیت نشدم

الانم منتظرم اولد پرچمدار سونی ریلیز بشه تا سایز 75 اینچش رو استفاده کنم

در مورد تاخیر تی وی چون هیچوقت گیم رقابتی بازی نکردم واسه همین نظری ندارم

ولی به شخصه کیفیت تصویر برام از FPS مهمتره

البته بماند که تی وی ها حالت گیم مود دارن ولی با اینهمه من باز به حالت گیم مود هم اعتقادی ندارم

اگر سوالی بود در خدمتم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...