رفتن به مطلب

اسمبل سیستم با بودجه 180ت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان ، من قصد اسمبل سیستم نسل 14 با تم سفید رو داشتم . کانفیگ زیر رو سفارش دادم

میتونید نگاهی بهش بندازید . ایا قطعه ای رو اشتباه انتخاب کردم یا نه

ASUS GT502 WHITE کیس
MB ASUS Z790-A PRIME WIFI 
i7 14700K TRAY 
RAM CORSAIR 32GB 6000 TITANIUM 
SSD 990 PRO 2TB 
WD 2TB BLUE 
ROG RYUJIN III 360 ARGB White Edition 
POWER 1050 THERMAL TAKE 
LIAN LI UNIFAN SL-INF فن
sleeve cable 24PIN lian li
sleeve cable 3*8 PIN lian li
THERMAL GRIZZLY Kryonaut 1g خمیر
VGA ZOTAK 4070TI TRIBITY OC WHITE 

و سوال دیگه ای که هست اینه که خود کولینگش خمیر داره و من نمیدونم از خمیر خودش استفاده کنم یا ترمال گریزلی

و شما چه مانیتوری رو برای این سیستم پیشنهاد میکنید ؟ 240 هرتز یا 165 و خمیده یا تخت  

لینک به دیدگاه

نهایت 2k چون بیشتر رو کارتم احتمالا کم بیاره و بیشتر بازیا شوتینگ هست 

لینک به دیدگاه

حیف نیس با این بودجه کارت ۴۰۹۰ نبندی مابقی رو هم میتونی اقتصادی کنی و بری نسل ۱۲ ببندی 

لینک به دیدگاه

سلام و وقت بخیر 

منم با دوستمون موافقم. با این سیستم پیشنهادی حیف هستش کارت 4070ti ببندین.

از سایر هزینه ها که بیشتر برای زیبایی و ظواهر کیس هست کم کنین.

همون کولر ریوجین ۳ ایسوس واقعا با قیمت حدودی ۳۰م ارزش خرید نداره. 

ویرایش شده توسط FakhaR
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ در 00:39، stephen گفته است:

سلام دوستان ، من قصد اسمبل سیستم نسل 14 با تم سفید رو داشتم . کانفیگ زیر رو سفارش دادم

ASUS GT502 WHITE کیس
i7 14700K TRAY 
SSD 990 PRO 2TB 
WD 2TB BLUE 
POWER 1050 THERMAL TAKE 
LIAN LI UNIFAN SL-INF فن

و سوال دیگه ای که هست اینه که خود کولینگش خمیر داره و من نمیدونم از خمیر خودش استفاده کنم یا ترمال گریزلی

و شما چه مانیتوری رو برای این سیستم پیشنهاد میکنید ؟ 240 هرتز یا 165 و خمیده یا تخت  

درود بر شما و بر دیگر دوستان

مشاوره و نظر خواهی همیشه قبل از سفارش خوبه نه اینکه اول سفارش بدین بعد مشاوره بگیرید

با توجه به گرافیک و دارا بودن کانکتور 12VHPWR بهتر بود پاور atx 3.0 انتخواب میکردید(ورژن ATX 3.1 هم که هنوز نیومده)

و اینکه رم  CORSAIR  و فنهای lian li نسخه وایت هم داره، و برای زیبایی بیشتر پیشنهاد میشه، البت فک کنم مد نظر خودتونم همینه و احتمالا  فراموش کردید پسوندشونو  بنویسید

خمیر خود کولینگ مرغوبه و کفایت میکنه و نیازی به خرید ترمال گریزلی نیست، ظاهرا فیک ترمال گریزلی هم زیاد شده

برا مانیتور  نظر من(نظر من سلیقه ای هست)  165 هرتز و رزولوشن 4K با اینچ بالا هست،البت مانیتور 240 هرتر قطعا بهتره ولی اینچ بالاش با رزولوشن 4K خیلی گرون میشه(بخصوص بخاطر 4k بودن نیازه گرافیک هم قوی تر بزارید)

برای 2K همون مانیتور 240 هرتز پیشنهاد میشه

الب جدای مبحث رزولوشن، بهتر بود گرافیک 16 گیگ مثل 4080 انتخواب میکردید

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، stephen گفته است:

بله کلا بالانس نیست

البته نوع کاربری مهمه ولی من باشم رایزن برمیدارم با یه کولر 7-8 تومنی و تمام پول مازاد رو میدم گرافیک 4080 چیزی برمیدارم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

من با 70 تومن سیستم بهت پیشنهاد میدم پرفورمنس برابر با اینی که شما 180 تومن سر هم کردی میده، آیا به نظرت ارزش داره که این همه پول بدی ولی بازده در حد سیستم 70-80 تومنی بگیری؟ به نظرم به طور کلی روی قطعات انتخاب شده تجدید نظر کن با توجه به پیشنهاداتی که دوستان بالاتر دادن تغییرات بده.

شما وقتی کاربریت گیم هست دلیلی نداره بری سراغ 14700K و اون کولر ایسوس بیخود که از خود سی پی یو گرون تره 😐

بهترین پردازنده گیمینگ دنیا یعنی 7800X3D الان تو بازار 21 تومنه، با یه مادربرد B650 ایسوس که 9 تومن هست و یه کولر 4-5 تومنی از اون کانفیگی که شما بستی پرفورمنس بالاتری در گیم میده. بقیه پولش هم خرج گرافیک بهتر کن که اصلی ترین قطعه و مهم ترین فاکتور در گیمینگ هست. 

واقعا حیفه این پول که بدی در نهایت بشینی از 4070ti استفاده کنی.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

سلام.

دوستان اکثر نکات مهم رو گفتن. با این بودجه اصلا 4070ti منطقی نیست دوست عزیز.

اگر امکانش هست شدیدا پیشنهاد می‌کنم خرید رو کنسل کنید و مجدد قطعات رو انتخاب کنید.

با این بودجه می‌تونید سراغ کارت‌های خیلی خیلی بهتر برید که بیشترین اثر رو روی کارکرد سیستمتون توی بازی‌ها دارن. در کنارش هم یه پردازنده‌ی متناسب انتخاب می‌کنید که کمترین گلوگاه رو داشته باشه (بالاتر دوستمون 7800X3D رو پیشنهاد کردن که نسبت به قیمتش باندل به شدت ارزشمندیه).

درمورد مانیتور هم به نظر من اگر تورنومنتی گیم نمی‌زنید همون 165 (یا حتی 144!) هرتز کفایت می‌کنه، بودجه‌ی مانیتور رو روی برند، پنل و کیفیت صفحه نمایش بذارین (با این بودجه قاعدتا باید سمت 4K برین. اما کیفیت 2K هم راضی کننده هستش و در ازاش با کارت مشابه، فریم‌ریت بالاتری می‌تونید بگیرید).

ویرایش شده توسط Paxton
لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، stephen گفته است:

ASUS GT502 WHITE کیس
i7 14700K TRAY 
SSD 990 PRO 2TB 
WD 2TB BLUE 
POWER 1050 THERMAL TAKE 
LIAN LI UNIFAN SL-INF فن

سلام دوست عزیز کانفیگ جالبی با این بودجه انتخاب نکردی . انتخاب بهتر کانفیگ زیر میشه . سمت مادربرد های ایسوس هم نرو خرابی زیاد داره همین هفته پیش هم دوتا مادربرد b650 tuf فرستادم گارانتی . 

7800x3d بهترین پردازنده برای گیم و کار های سنگین و ارزش خرید بالا

Asrock b650 pro rs هرچی باشه از ایسوس بهتره

Kingston fury beast 2x16gb 5600 rgb حرفی توش نیست 

Rtx 4090 zotac trainity oc white تنها گرافیک سفید موجود در ایران البته گرافیک giga aero 4090 هم هست ولی قیمتش ۲۰ میلیون بیشتر هست و ارزش خرید ندارن.

Power fsp 1000w hydro ptm pro atx3.0 پاور جزو بهترین پاور های دنیا البته بعد از seasonic

Case gamemax Infinity white این کیس را خرید زدم  و کیس بسیار زیبا و با کیفیت و متریال عالی . 

Deepcool ls720 white قیمت مناسب و قدرت خوب

Ssd Samsung 990pro 1tb بهترین SSD بازار 

Ssd lexar nm620 2tb m.2 ارزش خرید خوب نسبت به هارد hdd

Fan case deepcool fc120 white x6 با واتر کول ست میشه 

LG UltraGear 32GP750-B با قیمت و مشخصات خوب . 

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، zen گفته است:

سلام دوست عزیز کانفیگ جالبی با این بودجه انتخاب نکردی . انتخاب بهتر کانفیگ زیر میشه . سمت مادربرد های ایسوس هم نرو خرابی زیاد داره همین هفته پیش هم دوتا مادربرد b650 tuf فرستادم گارانتی . 

Rtx 4090 zotac trainity oc white تنها گرافیک سفید موجود در ایران البته گرافیک giga aero 4090 هم هست ولی قیمتش ۲۰ میلیون بیشتر هست و ارزش خرید ندارن.

Power fsp 1000w hydro ptm pro atx3.0 پاور جزو بهترین پاور های دنیا البته بعد از seasonic

Case gamemax Infinity white این کیس را خرید زدم  و کیس بسیار زیبا و با کیفیت و متریال عالی . 

من میخواستم یه کانفیگی باشه که اینده بخوام کارت گرافیک سنگین تری بندازم روش مشکلی نداشته باشه و برای پردازش های سنگین هم کم نیاره ، فعلا که کاربری گیم هست ولی در اینده برنامه هایی مثل افترافکت و اندروید استودیو هم لازم دارم

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Paxton گفته است:

سلام.

دوستان اکثر نکات مهم رو گفتن. با این بودجه اصلا 4070ti منطقی نیست دوست عزیز.

اگر امکانش هست شدیدا پیشنهاد می‌کنم خرید رو کنسل کنید و مجدد قطعات رو انتخاب کنید.

با این بودجه می‌تونید سراغ کارت‌های خیلی خیلی بهتر برید که بیشترین اثر رو روی کارکرد سیستمتون توی بازی‌ها دارن. در کنارش هم یه پردازنده‌ی متناسب انتخاب می‌کنید که کمترین گلوگاه رو داشته باشه (بالاتر دوستمون 7800X3D رو پیشنهاد کردن که نسبت به قیمتش باندل به شدت ارزشمندیه).

درمورد مانیتور هم به نظر من اگر تورنومنتی گیم نمی‌زنید همون 165 (یا حتی 144!) هرتز کفایت می‌کنه، بودجه‌ی مانیتور رو روی برند، پنل و کیفیت صفحه نمایش بذارین (با این بودجه قاعدتا باید سمت 4K برین. اما کیفیت 2K هم راضی کننده هستش و در ازاش با کارت مشابه، فریم‌ریت بالاتری می‌تونید بگیرید).

اینکه گرون شد بخواطر فن های لیان لی و سفید بودن تم کیس شد وگرنه میدونم میتونستم کانفیگ جالب تری ببندم

حتی خیلی برای لیان لی O11 سفید گشتم ولی پیدا نکردم

ولی الان بجز کارت گرافیک باقی چیزا اوکی هست ؟!

و اینکه مانیتور 2K و 240hz یا نهایت 165 با 2k چه چیزی رو پیشنهاد میدید 

چون 4k و هرتز بالا بنظرم هم گیر نیاد هم خیلی گرون باشه

چون گیم سبک شوتینگ میزنم بنظرم باید صفحه تخت بگیرم

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

من با 70 تومن سیستم بهت پیشنهاد میدم پرفورمنس برابر با اینی که شما 180 تومن سر هم کردی میده، آیا به نظرت ارزش داره که این همه پول بدی ولی بازده در حد سیستم 70-80 تومنی بگیری؟ به نظرم به طور کلی روی قطعات انتخاب شده تجدید نظر کن با توجه به پیشنهاداتی که دوستان بالاتر دادن تغییرات بده.

شما وقتی کاربریت گیم هست دلیلی نداره بری سراغ 14700K و اون کولر ایسوس بیخود که از خود سی پی یو گرون تره 😐

بهترین پردازنده گیمینگ دنیا یعنی 7800X3D الان تو بازار 21 تومنه، با یه مادربرد B650 ایسوس که 9 تومن هست و یه کولر 4-5 تومنی از اون کانفیگی که شما بستی پرفورمنس بالاتری در گیم میده. بقیه پولش هم خرج گرافیک بهتر کن که اصلی ترین قطعه و مهم ترین فاکتور در گیمینگ هست. 

واقعا حیفه این پول که بدی در نهایت بشینی از 4070ti استفاده کنی.

در اینده برای رندر و پردازش هم لازمش دارم

و رخ کیس خیلی برام مهم بود که سفید باشه و فن هاش دلیل گرونیش شد

لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، 60FPS گفته است:

حیف نیس با این بودجه کارت ۴۰۹۰ نبندی مابقی رو هم میتونی اقتصادی کنی و بری نسل ۱۲ ببندی 

هدفم زیاد گیم نیست ، چند مدت دیگه برای کار های پردازشی و برنامه نویسی لازم دارم

، و تم سفید کیس هم برام گرون تموم شد

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، FakhaR گفته است:

سلام و وقت بخیر 

منم با دوستمون موافقم. با این سیستم پیشنهادی حیف هستش کارت 4070ti ببندین.

از سایر هزینه ها که بیشتر برای زیبایی و ظواهر کیس هست کم کنین.

همون کولر ریوجین ۳ ایسوس واقعا با قیمت حدودی ۳۰م ارزش خرید نداره. 

کارت گرافیک رو در اینده ارتقا میدم اگه کم بیاره

الان از لحاظ پردازش اوکی هست؟ چون 14700 زیادی داغه مجبور شدم این کولینگ رو بگیرم

، خنک کنندگی و رخ خوبی داره ، رنگ سفیدش رو با جستجو فراوان ۳۶٫۳۰۰ ت تونستیم خریداری کنیم 

بهتر بود کاستوم کولینگ میبستم ولی چون تا حالا تجربه استفاده ازش نداشتم ، ترسیدم و این کولینگ رو ترجیح دادم

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، stephen گفته است:

چون گیم سبک شوتینگ میزنم بنظرم باید صفحه تخت بگیرم

مانیتور 4k برای بازی شوتر آنلاین زیاد جالب نیست و اینکه با 4070ti فریم بالا نمیتونی بگیری که بخوای از هرتز بالا استفاده کنی، در صورتی که فریم بالا و مانیتور حداقل 144 هرتز برای شوتر جزو واجبات اولیه هست. پس برو سراغ مانیتور 1440p که حداقل 144hz باشه و پنل IPS.

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

مانیتور 4k برای بازی شوتر آنلاین زیاد جالب نیست و اینکه با 4070ti فریم بالا نمیتونی بگیری که بخوای از هرتز بالا استفاده کنی، در صورتی که فریم بالا و مانیتور حداقل 144 هرتز برای شوتر جزو واجبات اولیه هست. پس برو سراغ مانیتور 1440p که حداقل 144hz باشه و پنل IPS.

دنبال 240hz هستم ولی نیست توی بازار 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ در 00:39، stephen گفته است:

ASUS GT502 WHITE کیس
i7 14700K TRAY 
SSD 990 PRO 2TB 
WD 2TB BLUE 
POWER 1050 THERMAL TAKE 
LIAN LI UNIFAN SL-INF فن

دوستان من بعد از کلی جستجو فقط 

Asus ROG Strix XG27AQMR 300Hz QHD GAMING

رو برای مانیتور پیدا کردم ، قیمت فعلی حدود ۳۷ ت

بنظرتون این چطوره 

ایا گزینه بهتری هم هست؟

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، zen گفته است:

8 ساعت قبل، stephen گفته است:

من میخواستم یه کانفیگی باشه که اینده بخوام کارت گرافیک سنگین تری بندازم روش مشکلی نداشته باشه و برای پردازش های سنگین هم کم نیاره ، فعلا که کاربری گیم هست ولی در اینده برنامه هایی مثل افترافکت و اندروید استودیو هم لازم دارم

عیب ندارد کانفیگ همین را بخر میتونی کارت 4080 برداری و سی پی یو 7900x3d که واقعا پردازنده قدرتمندی هست . رم ها دو سری بخر و به ۶۴ گیگ ارتقا بده . ۴۰۸۰ هم دست کمی از ۴۰۹۰ نداره و کارت قدرتمندی هست‌.

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، zen گفته است:

سلام. به جای کولر ls720 نسخه lt720 پیشنهاد میشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...