رفتن به مطلب

DLNA

ace
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

می خواستم ببینم آیا مودم های adsl بی سیم از قابلیت DLNA پشتیبانی می کنند؟

اگه آره ممنون میشم چند مدل رو معرفی کنید و اینکه خودم الانD-link Dsl 2640T دارم، آیا این مدل از این قابلیت پشتیبانی می کنه ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

آقا من یک بررسی کردم هنوز به نتیجه ای نرسیدم. ولی چون خودم هم چند روزه که این موضوع برام جذابیت پیدا کرده ، باز هم میگردم و اگر چیزی پیدا کردم خبر می دهم.

سوال؟ شما می خواهی موبایل رو با تلویزیون ارتباط بدی؟

لینک به دیدگاه

تا حدودی آره ولی بیشتر پخش فیلم به صورت بی سیم مد نظرم هست

تلویزیون LG مدل LM66100 این قابلیت رو توی بروشورش برای این محصول اعلام کرده منم چون میخوام تلویزیون بگیرم برام استفاده از این قابلیت خیلی جالب و به درد بخوره .

لینک به دیدگاه

من هم دقیقا به همین دلیل پیگیر این قضیه شدم . می خواهم تلویزیون رو عوض کنم. از الان دارم بررسی میکنم.

فکر کنم این اولین بار هم هست که این قضیه در انجمن مطرح شده. دوستان دیگه هم اگر نظری و یا تجربه ای دارند، لطفا مطرح کنند و حداقل 2 خانواده را از نگرانی برهانند. :D :D

لینک به دیدگاه

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=544240

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=487841

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=548236

اونی که میخواید دقیقا نیست فقط کمی بهتون کمک میکنه بتونه راه بیفتید ....

لینک به دیدگاه

ممنون لینک ها خوب بودند بعضی هاش رو خودم بلد بودم بعضی ها رو هم خیر .

ولی سوال اصلیم هنوز پا بر جاست اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون می شم.

*

حالا درسته ما ستوان دومی بیش نیستیم در این فروم ولی دوستان دقت کنند جناب سرهنگ Maxel هم در این زمینه دارای سوال هستند !

لینک به دیدگاه

من از سامسونگ 7770گرفتم درست قبل از اومدن سری جدید و از این قابلیت با مودم زایکسل استفاده کردم

نمیخوام خود نمایی کنم ولی اگر کسی خواست تلوزیون 55 اینچ بگیره حتما بیاد پیش من و اگر کم تر میخواد بازم بیاد

لینک به دیدگاه

من هم دقیقا به همین دلیل پیگیر این قضیه شدم . می خواهم تلویزیون رو عوض کنم. از الان دارم بررسی میکنم.

فکر کنم این اولین بار هم هست که این قضیه در انجمن مطرح شده. دوستان دیگه هم اگر نظری و یا تجربه ای دارند، لطفا مطرح کنند و حداقل 2 خانواده را از نگرانی برهانند. :D :D

سلام برادر maxel از اونجایی که دیدم شما هم این سوال رو دارید گفتم شما رو هم بی اطلاع نزارم.

من دلو به دریا زدم و تلویزیون رو گرفتم -

اما نتیجه :

برای استفاده از اون قابلیت نیازی نیست مودم شما از dlna پشتیبانی کنه فقط بی سیم باشه کافیه

ولی تلویزیون باید اون قابلیت رو داشته باشه.

من تلویزیون ال جی مدل 66100 گرفتم ، استفاده از این قابلیت هم خیلی راحته فقط کافیه نرم افزار nero media home رو که تو خود سایت ال جی هست دانلود کنی و از اون طریق فایلها رو با تلویزیون به اشتراک بزاری.

من فعلا به فرمتی که تلویزیون پشتیبانی نکنه بر نخوردم - از flv تا mkv , غیره براحتی و خیلی سریع پخش می شن فقط با فرمت wmv 1080 مشکل داره البته من رو کامپیوترم با اون فرمت مشکل دارم به هر حال به جز اون یکی دیگه مشکلی ندیدم.

اما برای تلویزیون های سامسونگ هم گشتم ظاهرا اونها هم این قابلیت رو دارند و برای استفاده به جای nero media سامشونگ نرم افزار allshare رو توی سایتش قرار داده که فکر کنم اونم همین کارائی رو داشته باشه.

تلویزیونی که من گرفتم وای فای داخلی داره اما برای مدل هایی که وای فای داخلی ندارند ولی از قابلیت dlna پشتیبانی می کنن چه سامسونگ و چه ال جی این قابلیت رو از طریق یه دانگل وای فای برای اون مدل ها فراهم می کنن.

اما یه چیز دیگه هم که فهمیدم که قابلیت خوبی هم هست برای مدل های ارزون تر اینه که اگه از هیچ کدام از قابلیتها بالا ( چه dlna با وای فای داخلی و چه با دانگل وای فای) پشتیبانی نکنن با استفاده از کابل لن (ethernet) و نرم افزار هایی که ذکر کردم می شه فیلم ها و سایر فایل های مولتی مدیا رو از اون طریق با تلویزیون به اشتراک گذاشت.

خلاصه این اندک تجربیات من در باب استفاده از dlna بود اگه سوال دیگه ای هم بود بگین اگه سوادم برسه با کمال میل پاسخ میدم.

واسه غلط املائی چک نکردم پیشاپیش اگه داشت عذر می خوام.

لینک به دیدگاه

برای TV های Sony چطور ؟ از این قابلیت پشتیبانی می کنند؟

والا مال من پشتش کابل Lan می خوره ولی خیلی مشتاق شدم ببینم این کار رو با اکسس پوینتم می تونم توی خونه بکنم یا خیر!!! این مدل هستش : Sony EX700 40"

http://reviews.cnet....7-33975928.html

.....................

ویرایش: توی این مقاله نوشته :

The final piece of the interactive puzzle, and one we didn't test for this review, is the Sony's capability to stream photos, music, and video from networked PCs that are running compatible DLNA-compliant software, such as Windows Media Player 11.

While this step-down Sony lacks the built-in Wi-Fi connection found on its more expensive brethren; however, you can add an optional USB dongle (model UWA-BR100, $80 list) to connect to the Internet sans wires. Of course, you could also use a third-party Ethernet-to-wireless solution, such as a wireless bridge.

فکر کنم باید دانگل USB تهیه کنم :-?

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

دوست عزیز آفای ACE. خیلی ممنون از اطلاعات کاملی که گذاشتید.

فکر کنم در زمینه تلویزیون هم اطلاعات خوبی دارید برای همین باید از شما راهنمایی بگیرم

:wub: :D

پوریا جان . مودم وایرلس usb داشته باشی ، این کار رو میشه انجام داد ولی مشکلش اینه کخ از قرار معلوم باید حتما از یک مدل های خاص باشه که توسط تلویزیون شناخته بشه. :blink:

لینک به دیدگاه

برای TV های Sony چطور ؟ از این قابلیت پشتیبانی می کنند؟

والا مال من پشتش کابل Lan می خوره ولی خیلی مشتاق شدم ببینم این کار رو با اکسس پوینتم می تونم توی خونه بکنم یا خیر!!! این مدل هستش : Sony EX700 40"

http://reviews.cnet....7-33975928.html

.....................

ویرایش: توی این مقاله نوشته :

The final piece of the interactive puzzle, and one we didn't test for this review, is the Sony's capability to stream photos, music, and video from networked PCs that are running compatible DLNA-compliant software, such as Windows Media Player 11.

While this step-down Sony lacks the built-in Wi-Fi connection found on its more expensive brethren; however, you can add an optional USB dongle (model UWA-BR100, $80 list) to connect to the Internet sans wires. Of course, you could also use a third-party Ethernet-to-wireless solution, such as a wireless bridge.

فکر کنم باید دانگل USB تهیه کنم :-?

سلام

توی لینکی که دادید تا اونجایی که من متوجه شدم تلویزیون شما قابلیت dlna رو داره

و از اونجایی که نرم افزار nero media home چیزی رو من باب اینکه فقط مخصوص تلویزیون های ال جی هست ذکر نکره پیشنهاد می کنم یکبار با استفاده از این نرم افزار و اتصال تلویزیون به کامپیوتر از طریق پورت لن این کار رو امتحان کنید.

چون این نرم افزار تا اونجایی که من فهمیدم کلا یه نرم افزار به اشتراک گذاری فایل ها بین دستگاه های مختلف هست.

لینک دانلودش رو براتون میزارم به امتحانش میارزه - از پورت hdmi خیلی بهتره چون دیگه کامپیوتر این وسط واسطه نیست و شما فقط فایل ها رو ازش بر می دارین.

http://ftp22.nero.com/oem/LGE/NMH-4.5.20.45_LGE.zip

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اوه فکر کنم من این تاپیک رو ندیده بودم!

از پست 1-9 فقط کافی بود یک بار با خودمون بگیم اصلا DLNA یعنی چی و راه ارتباطی چی هست؟

یه نگاه تو ویکی یا سایت اصلیش مینداختیم...

چواب موضوع این تاپیک نوشته شده :

DLNA uses Universal Plug and Play (UPnP) for media management, discovery and control.[4] UPnP defines the type of device that DLNA supports ("server", "renderer", "controller") and the mechanisms for accessing media over a network. The DLNA guidelines then apply a layer of restrictions over the types of media file format, encodings and resolutions that a device must support

نت ورک یا شبکه بسته به دیوایس شبکه شما از جمله مودم ها و غیره میتونه تعریف بشه .

اینجا فقط بحث "server", "renderer", "controller" هست مثلا شما با خود ویندوز مدیا سنتر میتونید مدیا رو سرو کنید برای دیوایس مورد نظر.

یا مثلا پلیر VLC که آشنایی داریم میتونه نقش سرور رو اجرا کنه موضوع فقط ساپورت کردن Stream هست اینکه شبکه رو با کابل دارین یا وایرلس دارین موضوع نیست.

سرو کردن مدیا از طریق مدیا پلیر خود ویندوز

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...