رفتن به مطلب

راهنمایی در سی پیوهای i5 نسل 13و 14 اینتل

Recommended Posts

• ارسال 58
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

5 ساعت قبل، Elderado گفته است:

کارته  x1 را میتوان در اسلاتهای x4 یا x8 یا  x16 استفاده کنی.

تبدیل میخاد ؟آحه اون کوچیکه و اونا بزرگترن ؟

9 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

سی پی یو های اینتل به صورت تری و بدون گارانتی به ایران وارد میشن. علت اصلیش اینه که قاچاق هستند پس بنابراین بدون جعبه تعداد بیشتر در حجم خیلی کمتر میشه وارد کرد.

phan-biet-hai-loai-cpu-box-va-cpu-tray1.thumb.jpg.b33b895679a22e31335603597a2d3cdd.jpg

دسته دوم یا کارکرده نیستن ؟

4 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

Asus tuf a620m plus

Ryzen 7-7700 box

سرعتش خوبه ؟ این gen 5 چیه آخریشه ؟

گرافیگ انبرد داره سییپوش ؟

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، maysamsina گفته است:

این مین بکارم نمیاد چون pce 1X  نداره . چون dvb s  دارم . 

چرا سیپیوها باکس نیستن ؟

بی زحمت رم و ssd  یک ترا هم پیشهاد بدید .

دو تا اسلات PCI Express اضافی داره میتونی کارتت رو که x1 هست داخل همونا بگذاری استفاده کنی.

رم کورسیر VENGEANCE RGB 32GB 16GBx2 6000MHz CL36 DDR5

برای اس اس دی محدودیت بودجه نداری؟ رنج قیمتی چه حدودی باشه؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

دو تا اسلات PCI Express اضافی داره میتونی کارتت رو که x1 هست داخل همونا بگذاری استفاده کنی.

رم کورسیر VENGEANCE RGB 32GB 16GBx2 6000MHz CL36 DDR5

برای اس اس دی محدودیت بودجه نداری؟ رنج قیمتی چه حدودی باشه؟

ssd بیشتر چه فاکتوری براش مهمه ؟

pci 1X بدون تبدیل میشه به pci 4X یاpci 16Xیا pci 1X زد ؟ آخه بزرگ نیستن ؟

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، maysamsina گفته است:

ssd بیشتر چه فاکتوری براش مهمه ؟

پول برادر، مهمترین فاکتور برای تهیه هر قطعه ای، میزان پولیه که براش کنار گذاشتی. اگر 9 میلیون داشته باشی الان خوش قیمت ترین اس اس دی 2 ترا 990Pro است که تو لیون موجوده.

1 دقیقه قبل، maysamsina گفته است:

pci 1X بدون تبدیل میشه به pci 4X یاpci 16Xیا pci 1X زد ؟ آخه بزرگ نیستن ؟

تبدیل نمیخواد، مستقیم میزنی و میخوره.

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

پول برادر، مهمترین فاکتور برای تهیه هر قطعه ای، میزان پولیه که براش کنار گذاشتی. اگر 9 میلیون داشته باشی الان خوش قیمت ترین اس اس دی 2 ترا 990Pro است که تو لیون موجوده.

تبدیل نمیخواد، مستقیم میزنی و میخوره.

سیستم فعلیم الان i5 4460 , ausu h97 plus  , ram 8  , hdd 1tb western blue 

انصافا ازش راضیم . یه چیزی باشه در حد اینا یعنی یه سیستم میان رده ولی به روز با قیمت .

i5 13400 vs i5 14400  یا i5 14500 vs  i5 13500  یا amd بقول دوستان

مین ...

پاور Green GP600B-HP Evo Gold تو این رنج هم رده یا 80 پلاس 

Western Digital Blue 1TB ssd تو این رنج هم رده 

کیس فعلیم green x5 fushion  . که 5تا فن و صفحه نمایش دما و هارد نشون میده .در حد و هم رده  این کیس میخام ؟

رم که خودت فرمودی 

فقط تو مین و سیپیو موندم ...

لینک به دیدگاه

برای Nvme اینجا

خلاصه بررسی کارایی نسبی تمامی Nvme در سایت TPU

چارت نسبت کارایی به قیمت برای تمامی Nvme

به خاطر همین من این مدل وسترن SN 580 خریداری کردم ( دقت کنید هرگز SN570 نخرید ). فعلا همین مدل بهترین Nvme در بازار ایران است که قیمت یک ترابایتی آن از 2.5 میلیون تومان شروع میشود .مدل دیگر یعنی سامسونگ 980 Pro قیمت یک ترابایتی از 4.5 تومن میلیون به بالا.

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، maysamsina گفته است:

سرعتش خوبه ؟ این gen 5 چیه آخریشه ؟

گرافیگ انبرد داره سییپوش ؟

بنچمارکاشو میتونید بررسی داشته باشید،همرده 13600هست.

اون برا ssd هست ، a620 از gen4 پشتیبانی می‌کنه ، gen5 برای b650 هست،البته مورد مهمی باتوجه به کاربری شما نیست.

گرافیک انبرد داره.

Klevv cras v rgb 32gb cl 30

Klevv cras c910 1tb

لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

بنچمارکاشو میتونید بررسی داشته باشید،همرده 13600هست.

مادربرد پیشنهادی داغون هست 

روی tdp پایه قفل میشه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ در 15:39، ARMIN گفته است:

دوست عزیز چرا اشتباهی راهنمایی می کنی، فاصله بین نسل 12 و 13 اونقدری زیاده که خرید نسل 12، به غیر از 12100 پیشنهاد نمیشه. اونم به خاطر اختلاف قیمتی زیاد بین 12100 و 13100 هست وگرنه همون 12100 هم پیشنهاد نمیشد.

فاصله بین 13400 با 12600 اصلا اونقدری نیست که شما نوشتین 13400 به گرد پای 12600 نمیرسه. 13400 پردازنده بسیار بهتری نسبت به 12400 و 12600 محسوب میشه، عملا 13400 قهرمان پردازنده های نسل 13 و پر فروش ترین پردازنده لاین آپ اینتل بوده. این راهنمایی شما غلطه، که دارید ایشون رو به نسل 12 سوق میدین. پرفورمنس 13400 نسبت به 12400 در همه حالی برتره و نسبت به 12600 ممکنه در گیمینگ درصد نامحسوسی عقب باشه اما از نظر توانایی پردازش موازی 13400 حتی از 12600 هم بهتر عمل میکنه.

شما باید بدونید که در i5 ضریب بسته نسل 12 ما اصلا ساختار هیبریدی نداریم، به همین خاطر i5 ضریب بسته نسل 13، خیلی خیلی بهتر از i5 ضریب بسته نسل 12 است.

لطفا توجه کنید اطلاعات غلط ندین.

اینکه ۱۳۴۰۰ از ۱۲۴۰۰ پرفورمنس بهتری داره که مشخصه.

ولی سوال اینجاست که آیا ارزش ۳ میلیون هزینه بیشتر رو داره؟ 

پاسخ من با توجه به بررسی کلی بنچمارک و تست مختلف (چون خودمم قصد خرید ۱۳۴۰۰ داشتم) اینه که برای اکثر مصارف "مخصوصاً گیمینگ" خیر ارزش نداره و همین هزینه رو مثلا به بودجه گرافیک اضافه کنیم حتی با وجود امکان باتلنک ، در مجموع نتیجه بسیار بهتری میشه گرفت. کاری که خودم انجام دادم. 

نمیشه و نباید برای همه یه نسخه چید و گفت نسل ۱۲ دیگه ارزش خرید نداره. این خودش مصداق یه راهنمایی کاملا اشتباهه

Screenshot_2024-01-13-19-02-45-155_com.android.chrome.jpg

Average-p.webp

ویرایش شده توسط amir13
لینک به دیدگاه

اختلاف کارایی در بازی بین 13400 و 12400 در رزولوشن 1080 ناچیز است. در حدود 2.9 درصد

https://tpucdn.com/review/intel-core-i9-14900k/images/relative-performance-games-1920-1080.png

و برای کارایی نسبی برنامه ها غیر از بازی  ، اختلاف حدود 13.4 درصد

https://tpucdn.com/review/intel-core-i9-14900k/images/relative-performance-cpu.png

در اینجا اختلاف درصد با این فرض که 12400 مبنا بگیریم. در صورت ارتقا به 13400 ، افزایش کارایی همان چیزی که در بالا  گفته شده است.

نظر شخصی بنده اگر میخواهید آینده نگر باشید بهتر است 12400 بگیرید و با اون اختلاف قیمت با 13400 ، بروید مادربورد بهتر بگیرید.

مثال

مادربورد خودم ایسوس مدل X370 Prime Pro است یعنی زمانی که اولین بار رایزن به بازار آمد فکر کنم اوایل سال 1397.اون موقع همین مادربورد یکی از بهترین مادربورد خوش قیمت  ,و رده بالا  بود.سی پی یو بنده رایزن 1600 ایکس.الان به رایزن 5900 ایکس ارتقا دادم که اختلاف کارایی برای بنده بسیار زیاد بود. مخصوصا برنامه نویسی در داخل سرور مجازی VirtualBox.

شاید در آینده بتوانید به 14700K ارتقا بدهید که اختلاف کارایی در برنامه ها با 12400 به 85 درصد میرسد. خوبی پردازنده 14700K این است که رم نسل چهار یعنی DDR4 پشتیبانی می کند.

• لایک 1
  • ممنونم 1
  • چرا؟! 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، amir13 گفته است:

اینکه ۱۳۴۰۰ از ۱۲۴۰۰ پرفورمنس بهتری داره که مشخصه.

ولی سوال اینجاست که آیا ارزش ۳ میلیون هزینه بیشتر رو داره؟

45654.thumb.PNG.21d6556e309102bffef98aa828ff12b6.PNG

اختلاف اینا 3 میلیونه؟ یا 2 میلیون؟ چیزی که من نگاه میکنم 2 میلیونه. حالا شما رو نمیدونم.

Capture221212.thumb.PNG.0fbc970086750e230d8ffc441f27799d.PNG

با 2 میلیون اختلاف قیمت شما 33 درصد عملکرد بهتر در پردازش موازی، دارید، و در گیمینگ هم عملکرد بسیار بهتره.

2 مگ کش بیشتر، تعداد 4 هسته فیزیکی بیشتر، سقف فرکانس کاری بالاتر، پیشتیبانی از رمهای فرکانس بالاتر، همه اینها ارزش اون 2 میلیون اختلاف رو داره، و با 2 میلیون اختلاف شما نمیتونی یه کارت گرافیک بهتر بخری.

کاری که خودم انجام دادم.

انشاالله سری بعد خواستین ارتقا بدین بیایین مشاوره بگیرین تصمیمهای بهتری میتونید بگیرید.

نمیشه و نباید برای همه یه نسخه چید و گفت نسل ۱۲ دیگه ارزش خرید نداره. این خودش مصداق یه راهنمایی کاملا اشتباهه

امیر جان ممنون که شما با 7 تا دونه پست در انجمن و 4 تا دونه مثبت احساس کردی من راهنمایی اشتباه دادم، ما که بی سوادیم، امیدواریم در آینده از شما یاد بگیریم.

لینک به دیدگاه

منو باش میخواستم از 11400 کوچ کنم سمت 13 پس با خوندن تجربه اساتید صبر میکنم تا سری 19 یا 20 اگر عمری موند! 

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ در 17:16، ARMIN گفته است:

آرمین جان باید بگم تفاوت نزدیک سه تومن هست. بیشتر دوستان سری f مد نظر دارند چون گرافیک میخوان روش سوار کنند و نیاز به گرافیک داخلی ندارند. سه تومن تقریبا تفاوت بین 6700xt و 6800xt هست یا تفاوت بین 3060 با 3070 یا تفاوت بین  b660 با z690. سه تومن خودش قیمت یک پک رم 16 باس بالا و rgb دار که تازه کمترم هست و قیمت یک m2 یک ترا سرعت بالاست.. در مورد پرفورمنس هم بله قوی تره ماهم چندین بار گفتیم ولی در رندر و کارهای محاسباتی و در گیم ارزش هزینه بیشتر رو نداره. منظور از تفاوت نمیکنه یا در حد کم در گیم هست که تقریبا 90 درصد دوستان برای گیم میخرن و برای رندر و کارهای محاسباتی  عموما کسی i5 نمیخره. در مورد مشاوره هم باید بگم اولین و مهمترین چیز پول یا هزینه نیست بلکه نوع استفاده هست. شما اول باید بپرسید برای چه مصرفی یا چه استفاده ای نیاز دارید که دوستمون هم اعلام کرد کارهای معمولی و روزمره کما این که استارتر محترم خودش اعلام کرده که با i5 پایین رده نسل 4 هم  مشکلی نداره و کارش رو راه مینداخته. به نظرم طبق صحبتهای استارتر مناسب ترین گزینه براشون 12100 و h610 هست. کما این که اعلام کردن با کنسول بازی میکنن و سیستم رو جهت بازی نمیگیرن و یه سیستم به روز و میان رده میخوان. نمیشه صرفا چون کسی میخواد پول بده یا پول داره بهش راهنمایی داد که فلان جنس رو بخر. مثل این که بنده برای وب گردی برم i7 بخرم یا دوستانی که برای تفنن و کلاس میرن آیفون یا پرچمدار اندرویدی میخرن درحالی که هیچ استفاده ای غیر از اینستاگرام ندارن. دوستی دارم که سالی یک گوشی پرچمدار عوض میکنه بدون این که حتی بدونه دوربین یا سخت افزارش چیه یا یک عکس باهاش انداخته باشه. در رابطه با مموری سریعتر هم باید بگم فرکانس قابل  پشتیبانی هردوشون یکی هست.در مورد فرکانس به نظرم 200 مگاهرتز ارزش این مبلغ رو نداره. کما این که هیچ کدوم زیر لود به بوست کامل نمیرسن به خاطر گرمای vrm و tdp بالا. بوست لحظه ای هست دوست عزیز و اکثرا رو فرکانس 4 تا 4.2 تاب میخورن. فقط اون 2 مگ کش بیشتر مگر به دادش برسه. اونم مگه 3d  کش ام ای دی هست که وضعیت رو از این رو به اون رو کنه. دو مگ کشه دیگه. در مورد هسته بیشتر باید بگم چهارتا هسته ecore گذاشتن برای کارهای معمولی که وقتی سی پی یو روی لود نیست مصرفی نداشته باشه. طبق اذعان سایتها در جاهایی دست و پای سی پی یو رم بسته و باعث پرفورمنس پایین تر شده. مثل لاستیک زاپاس مزدا 3 های قدیمه که مثل تایر فرغون بود و فقط باهاش میشد رفت تا دم آپاراتی. خود اینتل میگه چهار هسته کم مصرف. یعنی اصلا این هسته ها بحثش جدا از اون هسته هاس. 

https://www.aparat.com/v/1CLuk

Screenshot_۲۰۲۴-۰۱-۱۳-۲۳-۱۵-۳۸-۱۷۸_ir.torob.jpg

Screenshot_۲۰۲۴-۰۱-۱۳-۲۳-۱۵-۱۵-۲۹۱_ir.torob.jpg

Screenshot_۲۰۲۴-۰۱-۱۴-۰۰-۰۳-۳۳-۶۵۴_com.android.chrome.jpg

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

دوستان بنده این سایت رو نگاه کردم ... زیاد اختلاف نداشتن . البته این مال i9-14900k  هستش ولی بنده i5-13400f با i5-12400f تو چارتش نگاه کردم . شما نگاه کنید

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i9-14900k-raptor-lake-tested-at-power-limits-down-to-35-w/2.html

اینم مال Intel Core i5-13600K , Intel Core i5-12600K  ...البته 12400 و 13400 نداشت . کفتم اینام در یه حد باشن //

https://www.anandtech.com/bench/product/2923?vs=2917

47 دقیقه قبل، Hy1362 گفته است:

آرمین جان باید بگم تفاوت نزدیک سه تومن هست. بیشتر دوستان سری f مد نظر دارند چون گرافیک میخوان روش سوار کنند و نیاز به گرافیک داخلی ندارند. در مورد پرفورمنس هم بله قوی تره ماهم چندین بار گفتیم ولی در رندر و کارهای محاسباتی و در گیم ارزش هزینه بیشتر رو نداره. منظور از تفاوت نمیکنه یا در حد کم در گیم هست که تقریبا 90 درصد دوستان برای گیم میخرن و برای رندر و کارهای محاسباتی  عموما کسی i5 نمیخره. در مورد مشاوره هم باید بگم اولین و مهمترین چیز پول یا هزینه نیست بلکه نوع استفاده هست. شما اول باید بپرسید برای چه مصرفی یا چه استفاده ای نیاز دارید. کما این که دوست استارترمون با i5 پایین رده نسل 4 مشکلی نداره و کارش رو راه میندازه. نمیشه صرفا چون کسی میخواد پول بده یا پول داره بهش راهنمایی داد که فلان جنس رو بخر. مثل این که بنده برای وب گردی برم i7 بخرم یا دوستانی که برای تفنن و کلاس میرن آیفن یا پرچمدار میخرن درحالی که هیچ استفاده ای غیر از اینستاگرام ندارن. دوستی دارم که سالی یک گوشی پرچمدار عوض میکنه بدون این که حتی بدونه دوربین یا سخت افزارش چیه یا یک عکس باهاش انداخته باشه.

https://www.aparat.com/v/1CLuk

Screenshot_۲۰۲۴-۰۱-۱۳-۲۳-۱۵-۳۸-۱۷۸_ir.torob.jpg

Screenshot_۲۰۲۴-۰۱-۱۳-۲۳-۱۵-۱۵-۲۹۱_ir.torob.jpg

یه چیزیم بگم . با گرافیگ انبرد 4460 و رم 8  بازی gears of war 1 ,  بازیای سونی 2 و1  با شبیه ساز بازی کردم . حتی بازی معروف starcraft 2 void of legacy

کلا میخام نسل جدید بگیرم . پارسال بود یا 2 سال پیش کفتن سری 12 هک شده درسته !

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Hy1362 گفته است:

آرمین جان باید بگم تفاوت نزدیک سه تومن هست. بیشتر دوستان سری f مد نظر دارند چون گرافیک میخوان روش سوار کنند و نیاز به گرافیک داخلی ندارند.

خوب همین برادر، شما به این توجه کن که نوع کاربری استارتر اصلا گیم نیست. این بنده خدا پردازنده مجهز به گرافیک مجتمع میخواد - کارت گرافیک نداره و نوع کاربریش وبگردی و معاملات ترید هست. برای چنین سیستمی من باشم 13400 پیشنهاد میدم.

Capture1212.thumb.PNG.22f88818e7c4ba1e9b8492b404a82e04.PNG

اینکه میگم 13400 بهترین پردازنده برای انواع کاربری در کلاس اقتصادیه، فقط حرف من نیست یا اصراری که دارم برای این نیست که چون من میگم پس همینه. تقریبا غیر از من، شاید اکثر منابع سخت افزاری روی این موضوع اتفاق نظر دارند، چه برای گیمینگ چه برای استفاده روزمره از سیستم، 13400 یک پردازنده قهرمانه. چون هم در زمینه پردازش موازی خوب عمل می کنه و هم در زمینه گیمینگ، که البته در لیست نوع کاربری استارتر نیست.

من هر سه نسل آخر اینتل رو تجربه کردم، یعنی هم نسل 12 رو گرفتم یک سال استفاده کردم، بعدش به نسل 13 ارتقا دادم و یک سال استفاده کردم و حالا روی نسل 14 هستم، به وضوح تفاوت کیفیت پردازش و عملکرد برتر نسل 13 رو نسبت به نسل 12 تجربه کردم. اینجا حرفی از نسل 14 نزدم چون آنچنان تفاوت 13 و 14 محسوس نبود برام، اما واقعا صادقانه میگم، حیفه شما الان وقتی سیستم میخوای بخری، بری سراغ پردازنده 2 نسل قبل تر.

همیشه به همه گفتم حتی الامکان آخرین مدل و جدیدترین نسل رو تهیه کنید. اگر بودجه اجازه نمیده، برید یک نسل عقبتر. اما دیگه خرید از 2 نسل عقبتر به نظرم اشتباه فاحش در خرید سیستم.

دیگه گفتنی ها گفته شده در این تاپیک، امیدوارم استارتر بتونه تصمیم بگیره.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

خوب همین برادر، شما به این توجه کن که نوع کاربری استارتر اصلا گیم نیست. این بنده خدا پردازنده مجهز به گرافیک مجتمع میخواد - کارت گرافیک نداره و نوع کاربریش وبگردی و معاملات ترید هست. برای چنین سیستمی من باشم 13400 پیشنهاد میدم.

Capture1212.thumb.PNG.22f88818e7c4ba1e9b8492b404a82e04.PNG

اینکه میگم 13400 بهترین پردازنده برای انواع کاربری در کلاس اقتصادیه، فقط حرف من نیست یا اصراری که دارم برای این نیست که چون من میگم پس همینه. تقریبا غیر از من، شاید اکثر منابع سخت افزاری روی این موضوع اتفاق نظر دارند، چه برای گیمینگ چه برای استفاده روزمره از سیستم، 13400 یک پردازنده قهرمانه. چون هم در زمینه پردازش موازی خوب عمل می کنه و هم در زمینه گیمینگ، که البته در لیست نوع کاربری استارتر نیست.

من هر سه نسل آخر اینتل رو تجربه کردم، یعنی هم نسل 12 رو گرفتم یک سال استفاده کردم، بعدش به نسل 13 ارتقا دادم و یک سال استفاده کردم و حالا روی نسل 14 هستم، به وضوح تفاوت کیفیت پردازش و عملکرد برتر نسل 13 رو نسبت به نسل 12 تجربه کردم. اینجا حرفی از نسل 14 نزدم چون آنچنان تفاوت 13 و 14 محسوس نبود برام، اما واقعا صادقانه میگم، حیفه شما الان وقتی سیستم میخوای بخری، بری سراغ پردازنده 2 نسل قبل تر.

همیشه به همه گفتم حتی الامکان آخرین مدل و جدیدترین نسل رو تهیه کنید. اگر بودجه اجازه نمیده، برید یک نسل عقبتر. اما دیگه خرید از 2 نسل عقبتر به نظرم اشتباه فاحش در خرید سیستم.

دیگه گفتنی ها گفته شده در این تاپیک، امیدوارم استارتر بتونه تصمیم بگیره.

پس شما نسل  14 داشتید و فرق انچنانی با 13 نداشته درسته ؟

لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، maysamsina گفته است:

پس شما نسل  14 داشتید و فرق انچنانی با 13 نداشته درسته ؟

تفاوت محسوسی نداره.

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

تفاوت محسوسی نداره.

کیس هم بگید .  در حد این green x5 fusion

رم رو کفتید 6000 هستش ولی مادربرد تا 5800 میزنه !  مکشلی پیش نمیاد ؟

پیش خودم میکم الان سیپیو13400 اینهمه کش و هسته و رشته از سیپیو قبیلم چندبرابر بیشتر یعنی 4460 . سرعتش خیلی میره بالا . اینطوریه ؟

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، maysamsina گفته است:

کیس هم بگید .  در حد این green x5 fusion

رم رو کفتید 6000 هستش ولی مادربرد تا 5800 میزنه !  مکشلی پیش نمیاد ؟

مادربرد کجا نوشته تا 5800 میزنه؟ تو مشخصات مادربرد فرکانس 7200MHz هم ذکر شده.

برای کیس بودجه مشخص بفرمایید.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

مادربرد کجا نوشته تا 5800 میزنه؟ تو مشخصات مادربرد فرکانس 7200MHz هم ذکر شده.

برای کیس بودجه مشخص بفرمایید.

نوشته حداکثر فرکانس حافظه در حالت اورکلاک 7200 مگاهرتز و در حالت عادی 5800 مگاهرتز ....

کیس هم نوشتم در حد green x5 fution .... کیس جدید دراین حد ...مشخصاتو بی زحمت ببینید ...4تا فن 120 یا 140 میلیتری و 1 فن بزرگ بقل کیس هس . جنس  بدنشم نمیدونم چیه ...صفحه نمایش داره که دما و هارد نشون میده ... در حد این مدل باشد

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، maysamsina گفته است:

نوشته حداکثر فرکانس حافظه در حالت اورکلاک 7200 مگاهرتز و در حالت عادی 5800 مگاهرتز ....

کیس هم نوشتم در حد green x5 fution .... کیس جدید دراین حد ...مشخصاتو بی زحمت ببینید ...4تا فن 120 یا 140 میلیتری و 1 فن بزرگ بقل کیس هس . جنس  بدنشم نمیدونم چیه ...صفحه نمایش داره که دما و هارد نشون میده ... در حد این مدل باشد

اونو برای سلب مسئولیت نوشته. وگرنه تا 7200MHz پشتیبانی میکنه.

برای کیس من واقعا نمیدونم چطوری میشه برای x5 معادل سازی امروزی کرد. پیشنهاد کیس رو واگذار میکنم به بقیه دوستان.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

برای کیس من واقعا نمیدونم چطوری میشه برای x5 معادل سازی امروزی کرد. پیشنهاد کیس رو واگذار میکنم به بقیه دوستان.

کوگار پانزر ...

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

کوگار پانزر ...

لینکشو بده بی زحمت

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، maysamsina گفته است:

لینکشو بده بی زحمت

لینک اینجا ممنوعه

cougar panzer

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...