رفتن به مطلب

تعويض هارد لپتاپ با SSD

ARMIN
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت ارمین 

برای لپتاپ ما که توی 2 پست بالا خدمتتون گفتم  بین ssd های زیر  کدوم  پیشنهاد میکنید ؟

1-Samsung 840 Pro

2-Samsung 840 Evo

هر دو عالی هستند. هرکدوم رو که بخرید از تاپ ترین ssd ها به حساب میان.

لینک به دیدگاه

• ارسال 72
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هر دو عالی هستند. هرکدوم رو که بخرید از تاپ ترین ssd ها به حساب میان.

درود ارمین جان  اما کدومش عالی تر هست ؟ با توجه به اینکه لپ تاپ من تا  ساتا 2 ساپورت میکنه 

ویرایش شده توسط alikocholo2013
لینک به دیدگاه

درود ارمین جان  اما کدومش عالی تر هست ؟ با توجه به اینکه لپ تاپ من تا  ساتا 2 ساپورت میکنه 

اگر لپ تاپت تا ساتا 2 ساپورت میکنه، چرا میخوای عالی تر رو بگیری؟

اونی که ارزونتره رو بگیر منطقی تره. یا حتی SSD ارزونتر اگر بود. چون هرچقدر هم اس اس دی عالی باشه وقتی ساتا 2 داری تا نصف سرعت اس اس دی میتونی استفاده کنی. پس منطقا" خیلی مته به خشخاش نگذار. ولی حتما" اس اس دی بگیر. :)

لینک به دیدگاه

اگر لپ تاپت تا ساتا 2 ساپورت میکنه، چرا میخوای عالی تر رو بگیری؟

اونی که ارزونتره رو بگیر منطقی تره. یا حتی SSD ارزونتر اگر بود. چون هرچقدر هم اس اس دی عالی باشه وقتی ساتا 2 داری تا نصف سرعت اس اس دی میتونی استفاده کنی. پس منطقا" خیلی مته به خشخاش نگذار. ولی حتما" اس اس دی بگیر. :)

درود ارمین جان 

1-ارمین جان 1-Samsung 840 Pro و 2-Samsung 840 Evo  از  corsair 240 gs  بهتر هست ؟

2- اگه بهتر باشه برای  پی سی یک ssd  از سامسونگ بگیرم  و کورسایر را روی لپتاپ بگذارم  نظز شما چی هست ؟

3-پشت لپتاپ را باز کردم و عکس  از خوده هارد موجود  و پورت های براتون گذاشتم که ببینین برای گذاشتن ssd  مشکلی نداشته باشم 

post-12700-0-74837800-1388092208_thumb.jpg

post-12700-0-36425200-1388092370_thumb.jpg

post-12700-0-01881600-1388092505_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود ارمین جان 

1-ارمین جان 1-Samsung 840 Pro و 2-Samsung 840 Evo  از  corsair 240 gs  بهتر هست ؟

2- اگه بهتر باشه برای  پی سی یک ssd  از سامسونگ بگیرم  و کورسایر را روی لپتاپ بگذارم  نظز شما چی هست ؟

3-پشت لپتاپ را باز کردم و عکس  از خوده هارد موجود  و پورت های براتون گذاشتم که ببینین برای گذاشتن ssd  مشکلی نداشته باشم 

هیچ مشکلی برای نصب SSD نیست خیالت راحت.

آره به نظر منم این کار رو بکن، یه Samsung 840 Pro برای پی سی خودت بگیر و یک SSD کورسیر GS برای لپ تاپ. اینطوری خیلی خوب میشه.

به هر دو مدل سامسونگ از کورسیر GS بهتر هستند.

لینک به دیدگاه

درود ارمین جان 

برگشتیم  سز سوال اول 

بین ssd های زیر  کدوم  عالی تر هست ؟( بدون در نظر گرفتن قیمت ) فقط کارایی و ماندگاری و احساس سرعت بیشتر نسبت به کورزایر

1-Samsung 840 Pro

2-Samsung 840 Evo

لینک به دیدگاه

درود ارمین جان 

برگشتیم  سز سوال اول 

بین ssd های زیر  کدوم  عالی تر هست ؟( بدون در نظر گرفتن قیمت ) فقط کارایی و ماندگاری و احساس سرعت بیشتر نسبت به کورزایر

1-Samsung 840 Pro

2-Samsung 840 Evo

شما میتونی بین BENZ و BMW انتخواب کنی؟

شما هرگز احساس تفاوت سرعت این دو رو نمیتونی تشخیص بدی چون چند تا عدده یه کم بالا و پایین. در تجربه ی کارکرد کاربر اصن فرقی نمیکنه بین این دو.

ماندگاری SSD بستگی زیادی به شانس داره.

من به شخصه بین اون دو تا مدل Pro رو انتخاب میکنم، یک نفر دیگه ممکنه مدل EVO رو انتخاب کنه، و هر دو انتخاب صحیحه

لینک به دیدگاه

درود 

کسی اطلاع داره روی لپ تاپ های سونی چطوری میشه AHCI  رو فعال کرد؟ چون تو منوی بایوس چنین گزینه ای نداره !

لینک به دیدگاه

درود 

کسی اطلاع داره روی لپ تاپ های سونی چطوری میشه AHCI  رو فعال کرد؟ چون تو منوی بایوس چنین گزینه ای نداره !

شاید به صورت پیشفرض فعاله. برنامه ی AS SSD رو روی لپ تاپ فقط اجرا کن (لازم نیست تست رو استارت کنی)، عکسش رو اینجا بگذار مشخص میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من به اون دوستم برای لپ تاپ سری SP900 و SP600 رو از Adata پیشنهاد میکنم ؛ چون قیمت و پرفرمنس پایین تر نسبت به Corsair GS دارن و برای لپ تاپ ایشون با SATA 3Gb/s مناسب تر هستن .

ولی برای PC همون 840 Pro عالی هست .

لینک به دیدگاه

شاید به صورت پیشفرض فعاله. برنامه ی AS SSD رو روی لپ تاپ فقط اجرا کن (لازم نیست تست رو استارت کنی)، عکسش رو اینجا بگذار مشخص میشه.

خدمت شما . فکر کنم فعاله درسته؟

Untitled2Qni.th.jpg

ویرایش شده توسط mohammad65
لینک به دیدگاه

آره AHCI به صورت پيشفرض فعاله. مشكلى نيست. :)

لینک به دیدگاه

درود ارمین جان

هارد لپتاپ را وقتی با ssd عوض کردم هنگام بوت این صفحه میاد که به زور ازش عکس گرفتم 

به نظرتون از چی هست ؟

post-12700-0-08559200-1389249541_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود ارمین جان

هارد لپتاپ را وقتی با ssd عوض کردم هنگام بوت این صفحه میاد که به زور ازش عکس گرفتم 

به نظرتون از چی هست ؟

اين ربطى به SSD نداره، 

بايوس لپ تاپ به روز شده است؟

لینک به دیدگاه

درود ارمین جان 

وقتی روی هارد بود اپدیت کردم اما اون موقع این پیغام نمیامد

لینک به دیدگاه

درود ارمین جان 

با وجود اینکه ssd  دارم روی ویندوز 8.1 زمان بوت را نشون نمیده 

به نظرتون ممکنه از bios باشه چون حالت UEFI نداره 

لینک به دیدگاه

درود ارمین جان 

با وجود اینکه ssd  دارم روی ویندوز 8.1 زمان بوت را نشون نمیده 

به نظرتون ممکنه از bios باشه چون حالت UEFI نداره 

متوجه نشدم، زمان بوت رو كجا بايد نشون بده؟

لینک به دیدگاه

متوجه نشدم، زمان بوت رو كجا بايد نشون بده؟

درود 

task manager--start-up---last bios time

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ، من یه ماهی هست لپ تاپ n550 jv ایسوس رو خریدم ، میخواستم بدونم این لپ تاپ اسلات خالی برای هارد ssd داره یا اینکه این هارد رو باید جایگزین هارد قبلی بکنم ،اصلا چه نوع هارد ssd رو باید براش بخرم؟ چجوری میتونم بفهمم این موضوع رو !!!

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

من یه سونی دارم این چیپستشه

http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/mainstream-chipsets/mobile-chipset-hm57.html?wapkw=hm57

ملاکه اینه که میگه ساتا 3 ساپورت میکنه یا اینکه اونیکه نشون میده برای هاردم که ساتا 1 ؟

طبیعتا باید اولی باشه

و سوال دوم این مدل لپتاپ من سنسور G داره این به هارد متصله یا جدای ازونه؟ منظورم موقع نصبه و گرنه بعد از نصب SSD کاراییش بی معنی خواهد بود

ویرایش شده توسط majd
لینک به دیدگاه

من یه سونی دارم این چیپستشه

http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/mainstream-chipsets/mobile-chipset-hm57.html?wapkw=hm57

ملاکه اینه که میگه ساتا 3 ساپورت میکنه یا اینکه اونیکه نشون میده برای هاردم که ساتا 1 ؟

طبیعتا باید اولی باشه

و سوال دوم این مدل لپتاپ من سنسور G داره این به هارد متصله یا جدای ازونه؟ منظورم موقع نصبه و گرنه بعد از نصب SSD کاراییش بی معنی خواهد بود

بعیده ساتا 1 باشه. مهم اینه که شما AHCI داشته باشید یا خیر. تو تنظیمات بایوس تنظیم AHCI دارید؟

در مورد سنسور G جای نگرانی نیست.

لینک به دیدگاه

نمیدونم داره یا نداره ولی تو device manager معلومه که تو اینحالته.

اون هارد هم با hdtune دیدم که ساتا 1 زده براش و 1.5 .

در مورد سنسور g هم دیدم بله روی خود مادربرد سنسورش قرار داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...