رفتن به مطلب

روشن نشدن سیستم

arminas
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

13 دقیقه قبل، M A H D I گفته است:

پل جنوبی خیلی وقته از مادربورد ها حذف شده

اون پل شمالی هست که از مادربرد حذف شده و با سیپیو ادغام شده

پل جنوبی سرجاشه و اسمش شده چیپست!

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، M A H D I گفته است:

پل جنوبی خیلی وقته از مادربورد ها حذف شده و با چیپ اصلی مادربورد ادغام شده!!تعجب میکنم چنین چیزی گفته.تعمیرکار معتبریه؟

والا به من معرفی کردن دوستان. نمایندگی و تعمیرات لپتاپ های لنوو ایسوس و اچ پی هستند.

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اون پل شمالی هست که از مادربرد حذف شده و با سیپیو ادغام شده

پل جنوبی سرجاشه و اسمش شده چیپست!

به هر حال چیزی دیگه به اسم پل جنوبی وجود نداره

لینک به دیدگاه

دقیقا ... آخرین سری چیپ پل جنوبی مربوط میشه به X58 که با آخرین نسل سوکت 775 یکی بود یعنی ICH10R و بعد از اون مادربردهایی که از پردازنده های Core I 3,5,7 پشتیبانی میکردن کنترلر RAM,VGA و رابط DMI را به پردازنده انتقال دادن و دیگر چیزی به اسم southbridge نداریم و ان هیتسینکی که روی مادربرد میبینی مربوط میشه به همون چیپست اصلی مادربرد شما یعنی Z270

احتمالا ایشان میخواد یهتستی بکنه ببینه اگر با حرارت دادن چیپست درست شد یه پولی از شما بگیره و اگر هم نشد که میگه کلی از قطعات سوختن و نمیشه تعمیرش کرد و باز هم یه هزینه ای برای کاری که انجام نداده بگیره

باید میبردی سازگار شاید یه کاری برای مادربرد میتوانستن انجام برن

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Royal گفته است:

دقیقا ... آخرین سری چیپ پل جنوبی مربوط میشه به X58 که با آخرین نسل سوکت 775 یکی بود یعنی ICH10R و بعد از اون مادربردهایی که از پردازنده های Core I 3,5,7 پشتیبانی میکردن کنترلر RAM,VGA و رابط DMI را به پردازنده انتقال دادن و دیگر چیزی به اسم southbridge نداریم و ان هیتسینکی که روی مادربرد میبینی مربوط میشه به همون چیپست اصلی مادربرد شما یعنی Z270

احتمالا ایشان میخواد یهتستی بکنه ببینه اگر با حرارت دادن چیپست درست شد یه پولی از شما بگیره و اگر هم نشد که میگه کلی از قطعات سوختن و نمیشه تعمیرش کرد و باز هم یه هزینه ای برای کاری که انجام نداده بگیره

باید میبردی سازگار شاید یه کاری برای مادربرد میتوانستن انجام برن

حرف شما صحیح است اگه نشد یا بابت تعمیر قطعات، بیشتر از مبلغی که اعلام کردن بگیرند، من بی خیال تعمیرش میشم و میرم باندل نسل ۱۰ یا ۱۱ دسته دو می گیرم. سی پی یو هم اینجا یا دیوار آگهی می کنم بره. فعلا باید تا شنبه صبر کنم ببینم چی میگن

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، arminas گفته است:

حرف شما صحیح است اگه نشد یا بابت تعمیر قطعات، بیشتر از مبلغی که اعلام کردن بگیرند، من بی خیال تعمیرش میشم و میرم باندل نسل ۱۰ یا ۱۱ دسته دو می گیرم. سی پی یو هم اینجا یا دیوار آگهی می کنم بره. فعلا باید تا شنبه صبر کنم ببینم چی میگن

میتونی یه مادربرد بگیری و سیستمت را استفاده کنی ...شما یک سیستم Core i3 12100 هم بخری از Core i7 7700K هم بالاتر هست سراق 10 و 11 نری

در کل آمار خرابی ASUS بالا هستش حالا طرفدارهای ASUS جمع میشن

من سعی میکنم ASUS نخرم مگر اینکه مجبور باشم یا قیمتش نسبت به امکاناتش خیلی مناسب باشه . درکل امکانات خوبی دارند ولی در قسمت بایوس ASUS خرابکاری زیاد داره و به همین دلیل هم مادربردهاش خراب میشن و شما هیچوقت نمیفهمید چه اتفاقی افتاده داخل YouTube چند نفر از اشخاصی که شناخته شده هستن در این مورد صحبت کردن خود من هم این را تجربه کردم و مادربرد من بدون هیچ دلیلی حتی اور هم نکرده بودم چون با اور کردن مخالفم ولی خراب شد 

بردم سازگار نتونستن درست کنن افتاده گوشه خونه

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، Royal گفته است:

میتونی یه مادربرد بگیری و سیستمت را استفاده کنی ...شما یک سیستم Core i3 12100 هم بخری از Core i7 7700K هم بالاتر هست سراق 10 و 11 نری

در کل آمار خرابی ASUS بالا هستش حالا طرفدارهای ASUS جمع میشن

من سعی میکنم ASUS نخرم مگر اینکه مجبور باشم یا قیمتش نسبت به امکاناتش خیلی مناسب باشه . درکل امکانات خوبی دارند ولی در قسمت بایوس ASUS خرابکاری زیاد داره و به همین دلیل هم مادربردهاش خراب میشن و شما هیچوقت نمیفهمید چه اتفاقی افتاده داخل YouTube چند نفر از اشخاصی که شناخته شده هستن در این مورد صحبت کردن خود من هم این را تجربه کردم و مادربرد من بدون هیچ دلیلی حتی اور هم نکرده بودم چون با اور کردن مخالفم ولی خراب شد 

بردم سازگار نتونستن درست کنن افتاده گوشه خونه

من مشکلی با ایسوس نداشتم 24 هم روشن بوده بستگی داره چه قطعاتی روش بزارین

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، mr mega گفته است:

من مشکلی با ایسوس نداشتم 24 هم روشن بوده بستگی داره چه قطعاتی روش بزارین

بهترین قطعات چون قطعه رده پایین و بد نمیخرم بنده به Youtube مراجعه کنید متوجه میشید ASUS چه مواردی داره البته برای دیگر ت.لید کنندگان هم پیش میاد ولی نه در این حد و اینکه ASUS مادربردهایی را که با استفاده از بایوس های Beta ای که خودش تو سایتش قرار داده اگر دچار مشکل بشن را فاقد گارانتی اعلام میکنه یک بار هم تاکید میکنم که خودش نوشته و در سایتش قرار داده 

لینک به دیدگاه

جدا از اینکه دیگه South Bridge جدا نداریم ، مادربرد نو هم که بخری همین اتفاق احتمالا براش میفته چون مشکل از یکی از قطعاتیه که متصل هست ( با احتمال خیلی بیشتر موس و کیبورد یا یکی از دیوایس های USB یا مانیتور اگه از خروجی مادربرد استفاده میشه )

سوال دیگه اینه اگه چیپ ست کامل ازبین میرفت بازم مادربرد هیچ گونه ال ای دیی از فن ها رم ها روشن نمیکرد ؟

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Royal گفته است:

بهترین قطعات چون قطعه رده پایین و بد نمیخرم بنده به Youtube مراجعه کنید متوجه میشید ASUS چه مواردی داره البته برای دیگر ت.لید کنندگان هم پیش میاد ولی نه در این حد و اینکه ASUS مادربردهایی را که با استفاده از بایوس های Beta ای که خودش تو سایتش قرار داده اگر دچار مشکل بشن را فاقد گارانتی اعلام میکنه یک بار هم تاکید میکنم که خودش نوشته و در سایتش قرار داده 

بیشترین فروش رو ایسوس داره خب مشخصه بیشترین خرابی رو هم میگیره نمیخوام تاپیک رو به انحراف ببرم فن ایسوسم نیستم .

یه نمونه مشکل مشابه ولی بی پاسخ 

https://rog-forum.asus.com/t5/other-motherboards/computer-won-t-turn-on-motherboard-doesn-t-respond/td-p/802675

ویرایش شده توسط Street Kings
لینک به دیدگاه

اگه واقعا از چیپست باشه میتونن تعمیرش کنن؟ 

چون چیزی که من پرسیدم گفتند ماکسیمم هزینه اش ۲ تومنه یا درست میشه یا نمیشه باید بررسی کنیم

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، arminas گفته است:

اگه واقعا از چیپست باشه میتونن تعمیرش کنن؟ 

چون چیزی که من پرسیدم گفتند ماکسیمم هزینه اش ۲ تومنه یا درست میشه یا نمیشه باید بررسی کنیم

اون چیپ ست بش میگن PCH ، در واقع همون پل جنوبی یا MCH قدیمه که با حذف پل شملی یا ICH در مادر بوردهای جدید، کمی وظایفش بیشر شده

گاهی پایه هاش دچار قلع سردی میشه که نهایت باید ریبال یا ریسولد شه

اگر هم بسوز تعمیر نمیشه و در نهایت باید تعویض شه، جزو قطعاتی هست که به صورت نو هم گیر نمیاد(از رو برد داغی بر میدارن)

چه ریسولد چه ریبال و چه تعویض اگر اصولی باشه باید با دستگاه گرون قیمتی انجام شه، حالا قیمت خود PCH بماند( برا همینه هزینه تعمیرش زیاد میشه)

قبلانم بتون گفتم هیچ تعمیر کاری، چه برای ریسولد چه برای ریبال یا حتی تعویض این قطعه به شما تضمین مدت دار قابل قبولی نمیده

پس اگر قصد استفاده از همین سی پی یو رو دارید یه مادر برد دسته دو تهیه کنید

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

اون چیپ ست بش میگن PCH ، در واقع همون پل جنوبی یا MCH قدیمه که با حذف پل شملی یا ICH در مادر بوردهای جدید، کمی وظایفش بیشر شده

گاهی پایه هاش دچار قلع سردی میشه که نهایت باید ریبال یا ریسولد شه

اگر هم بسوز تعمیر نمیشه و در نهایت باید تعویض شه، جزو قطعاتی هست که به صورت نو هم گیر نمیاد(از رو برد داغی بر میدارن)

چه ریسولد چه ریبال و چه تعویض اگر اصولی باشه باید با دستگاه گرون قیمتی انجام شه، حالا قیمت خود PCH بماند( برا همینه هزینه تعمیرش زیاد میشه)

قبلانم بتون گفتم هیچ تعمیر کاری، چه برای ریسولد چه برای ریبال یا حتی تعویض این قطعه به شما تضمین مدت دار قابل قبولی نمیده

پس اگر قصد استفاده از همین سی پی یو رو دارید یه مادر برد دسته دو تهیه کنید

اگه درست شه یک مدت سر میکنم باهاش بعد میرم سراغ ارتقا. تا الان که خبری بهم ندادن درچه وضعیتی هست

لینک به دیدگاه

امروز تعمیرکار با بنده تماس گرفت و گفت تعمیر نمیشه برد را فرستاد من چک کردم اوکی بود اما یکی از پین های usb3 مادربرد نبود!!! حالا کنده شده یا ... وقتی برد اصلا روشن نمیشه با usb3 مادربرد چی کار داشته؟؟

چه الکی خراب شد☹️

در آخر هم از همه عزیزانی که من را راهنمایی کردند سپاسگزارم.🌷

1706181352842.jpg

1706181352827.jpg

ویرایش شده توسط arminas
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۱/۵ در 14:54، arminas گفته است:

امروز تعمیرکار با بنده تماس گرفت و گفت تعمیر نمیشه برد را فرستاد من چک کردم اوکی بود اما یکی از پین های usb3 مادربرد نبود!!! حالا کنده شده یا ... وقتی برد اصلا روشن نمیشه با usb3 مادربرد چی کار داشته؟؟

چه الکی خراب شد☹️

در آخر هم از همه عزیزانی که من را راهنمایی کردند سپاسگزارم.🌷

1706181352842.jpg

1706181352827.jpg

ممکنه از دیباگر استفاده کرده باشه زده بشاه به پین های یو اس بی ولی چی کارش کرده که کندش

لینک به دیدگاه

با توجه به وضعیت مادربرد، امکان فروشش هست؟ منظورم اینه خریدار داره؟ یا باید نگهش دارم؟

Cpu core i5 7500 box رو برای فروش چه قیمتی بگذارم خوبه؟

باید سریع دنبال یک باندل ddr4 باشم چون لپ‌تاپم قدیمیه انجام کارا باهاش عذاب آوره

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، arminas گفته است:

با توجه به وضعیت مادربرد، امکان فروشش هست؟ منظورم اینه خریدار داره؟ یا باید نگهش دارم؟

اگر خاز زیف سی پی یو اسیب ندیده باشه من با پنل  200 میخرم

دوست داشتی یه تاپیک فروش براش بزن و قیمت مد نظر خودتو بزار شاید بیشتر خریدن

البت همونطور که قبلا گفتم بحث PCH باشه تعمیر پذیر نیست (یا بصرفه نیست)و هدف من چیز دیگس

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...