رفتن به مطلب

راهنمایی برای اسمبل گیمینگ

Recommended Posts

9 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

من 11400 دارم وضعم اینه پس چرا؟ بفروشم 1600 بخرم؟

20240131_225006.jpg

دوست گرامی شما دقت به میزان فرم دهیتون بفرمایید‌ شما جوری تنظیمات رو گذاشتین و مانیتورتون رفرش ریت بالایی داره که داره 180 و اندی فرم میده خوب طبیعتا زیر این فرم سی پی یو دووم نخواهد آورد. قصد جسارت ندارم ولی اینم یه نوع مغلطه هست بزرگوار. رفرش ریت و رزولوشن مانیتور با گرافیک و سی پی یو باید همخوانی داشته باشه. همونطور که تو اکثر مشاوره ها دوستان اهل فن اول میپرسن چه رزولوشنی و چه رفرش ریتی دارید تا طبق اون پیشنهاد گرافیک و سی پی یو بدن.به نظرم احتیاجی به 1600 نداری😂 شما همین رفرش ریت رو بخوای رو حداکثر تنظیمات داشته باشی باید علاوه بر 14700  بری 4090 هم بخری.

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Hy1362 گفته است:

دوست گرامی شما دقت به میزان فرم دهیتون بفرمایید‌ شما جوری تنظیمات رو گذاشتین و مانیتورتون رفرش ریت بالایی داره که داره 180 و اندی فرم میده خوب طبیعتا زیر این فرم سی پی یو دووم نخواهد آورد. قصد جسارت ندارم ولی اینم یه نوع مغلطه هست بزرگوار. رفرش ریت و رزولوشن مانیتور با گرافیک و سی پی یو باید همخوانی داشته باشه. همونطور که تو اکثر مشاوره ها دوستان اهل فن اول میپرسن چه رزولوشنی و چه رفرش ریتی دارید تا طبق اون پیشنهاد گرافیک و سی پی یو بدن.شما همین رفرش ریت رو بخوای رو حداکثر تنظیمات داشته باشی باید علاوه بر 14700  بری 4090 هم بخری.

تنظیمات مکس هست

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

تنظیمات مکس هست

مکس با ری تریسینگ؟ بعید میدونم. در هر صورت مکس هم باشه چیزی از قضیه بالا کم نمیکنه برادر. رفرش ریت بالا علاوه بر سی پی یوی قوی تر کارت گرافیک قوی تری هم میخواد. حالا کارت شما روی رزیدنت 3 این فرم رو داده روی بازیهای دیگه فرم دهی متفاوت خواهد بود و لود سی پی یوتون کمتر. همین طور که در بالا آرمین جان یادآوری کرد که معیار سنجش باتلنک fhd هست معیار رفرش ریت هم 60 هست حالا جدیدا نهایتا 100نه 180 فرم. خود کنسولها روی 60 قفل هستند. بعضا روی بازیهای سنگین روی 30 و جدیدا با fsr  میشن 60. این فرم که دارید بازی میکنید مال بازیهای آنلاین هست تا میلی ثانیه رو از دست ندید و کشته نشید.

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Hy1362 گفته است:

مکس با ری تریسینگ؟ بعید میدونم. در هر صورت مکس هم باشه چیزی از قضیه بالا کم نمیکنه برادر. رفرش ریت بالا علاوه بر سی پی یوی قوی تر کارت گرافیک قوی تری هم میخواد. حالا کارت شما روی رزیدنت 3 این فرم رو داده روی بازیهای دیگه فرم دهی متفاوت خواهد بود و لود سی پی یوتون کمتر. همین طور که در بالا آرمین جان یادآوری کرد که معیار سنجش باتلنک fhd هست معیار رفرش ریت هم 60 هست حالا جدیدا نهایتا 100نه 180 فرم. خود کنسولها روی 60 قفل هستند. بعضا روی بازیهای سنگین روی 30 و جدیدا با fsr  میشن 60. این فرم که دارید بازی میکنید مال بازیهای آنلاین هست تا میلی ثانیه رو از دست ندید و کشته نشید.

الان به نتیجه رسیدید 1600 چقدر ضعیفه؟ همینو میخواستم بفهمید مرسی

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

الان به نتیجه رسیدید 1600 چقدر ضعیفه؟ همینو میخواستم بفهمید مرسی

شما در طرفداری از دوستان وارد معرکه شدید در حالی که شمام دارید مغلطه میکنید با سوال و جواب عجیبتون که اهل فن متوجه میشن که کی درست میگه. بهتره نگاهی به رنکینگ گرافیک سایت تام هاردواردز بندازید تا متوجه بشید 4090 با اون عظمتش داره میانگین 150 فرم در fhd میده روی مکس بعد شما توی یه بازی 180 فرم گرفتی و توقع داری 11400 زیرش دووم بیاره و بعد با 1600 مقایسه میکنید. بله بالا چند بار گفتم که برای آفلاین و نه آنلاین و روی رفرش ریت معقول و نه اینی که شما گذاشتید. 

https://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

Screenshot_۲۰۲۴-۰۱-۳۱-۲۳-۲۷-۱۵-۵۱۴_com.android.chrome.jpg

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

امتیاز 11400 شما 17000 و 1600 نزدیک 12000 هست که با آور 1600 امتیاز نزدیک 16000 رو بنده میگرفتم یعنی نزدیک سی پی یوی شما پس فرقی ندارند. در مورد بعدی باید بگم بازم سی پی یوی شما باتلنک نیست چون داره روی 88 درصد لود کار میکنه و تا 95 هنوز جا داره و گرافیک روی 98 درصده اونم روی رفرش ریت 180. پس دیگه مشکلتون چیه که بخواید عوضش کنید یا 1600 به نظرتون ضعیف میاد و من باید همینو میدونستم. من که نفهمیدم یه عکس گذاشتید و حالا کمی تنظیمات رو تغییر دادید تا  رفرش ریت بره رو  180 و لود سی پی یو بشه 80 به بالا و مقایسه کردید با 1600. دوست عزیز باتلنک اینی که تصوری میکنی نیست شما فرم ریت رو باز بزاری روی یکی از بازیهای گرافیک پایین شوتری 14900 هم زیر 4090 کم میاره  و فرم تا 1000 به بالا هم خواهد رفت و سی پی یو نمیتونه هندل کنه. باتلنک یعنی لود گرافیک بیاد روی 70 یا 80 درصد و لود سی پی یو بشه 95 درصد . به این میگن باتلنک نه اونی که عکس گذاشتید. بعدم دوست عزیز من یاد ندارم جایی گفته باشم 1600 قوی هست که شما میگی ضعیفه. بحث سر باتلنک هست با 6800 وگرنه مسلما شما 6800 رو بزاری کنار 14700 به خاطر به روز بودن تکنولوژیهای cpu اعم از کش بیشتر و فرکانس حافظه بالاتر و موارد دیگه از این قبیل مسلما فرم بیشتری خواهید گرفت و کسی منکر اینا نیست.  بحث سر اینه که از صددرصد قدرت گرافیک با این سی پی یو بشه استفاده کرد نه این که کدوم سی پی یو بهتره کدوم بدتر.به هرحال موفق باشید. 

Screenshot_۲۰۲۴-۰۱-۳۱-۲۳-۳۰-۲۶-۶۹۱_com.android.chrome.jpg

Screenshot_۲۰۲۴-۰۱-۳۱-۲۳-۳۰-۰۵-۶۴۳_com.android.chrome.jpg

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، Hy1362 گفته است:

باتلنک یعنی گرافیک بیاد روی 70 یا 80 درصد و سی پی یو بشه 95 درصد

😐 

لینک به دیدگاه

نصف شبی چی دارم میخونم توی این تاپیک 💀💀 یه لحظه فکر کردم دارم خواب می بینم. این تز هارو به کمپانی amd نشون بدی برات از سفارت آمریکا پناهندگی میگیرن.

لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

مانیتورتون چیه؟ و بازی با چه رزلوشنی مد نظرتونه؟

بازی افلاین یا بازی انلاین؟

اگر میتونید به گفته دوستان 12400f بگیرید،ولی اگر محدودیت دارید همون 12100f هم کارتون رو راه میندازه

بین 5700 و6700 هم قطعا 6700 اولویت داره

گلوگاه هم برای این سی پی یو و این گرافیک تاثیر زیادی در بازی نمیزاره(برای اغلب بازی ها)

نهایت مقداری فریم کمتر می گیرید

برای مادر برد چقدر در نظر گرفتین؟

اگر اس اس دی gen4 دارید مادر بردی بگیرید که هد سینک دار باشه و البت gen4 ساپورت باشه

بعض از مادر بردها  PCIe16 نسخه gen4 رو پشتیبانی میکنن ولی درگاه m2 همون نسخه gen3هست

من فک کنم بهتره کل بودجتون رو اعلام کنید تا دوستان بتونن بهتر راهنماییتون کنن

بودجه حدود 27 28 الی 30 

قطعات نو بجز گرافیک 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، reza59628389 گفته است:

بودجه حدود 27 28 الی 30 

قطعات نو بجز گرافیک 

الان چیا میخواید بخرید

دقیق تر بگید

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، reza59628389 گفته است:

بودجه حدود 27 28 الی 30 

قطعات نو بجز گرافیک 

cpu: 13400--------- 10t or 13500 ----13.5t

mother: asus b660m plus d4------- 7.5t or gigabyte arous b660 elite 7.6t

gpu: rx6800-------- 9t

12100 فعلی هم بفروشید و یه کولر ak620 digital بخرید

لذت عالم ببرید با این سیستم گلوگاه خاصی ندارید و برای 144 هرتز کاملا مناسبه

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، reza59628389 گفته است:

بودجه حدود 27 28 الی 30 

قطعات نو بجز گرافیک 

درود مجدد بر شما

ایا قطعه ای از قبل هم موجود دارید ؟

اگر جوابش خیر باشه، متاسفانه با این مقدار نمیتونید سمت 12400 و یه سری اپشنهای خوب دیگه برید(یا باید از یک سری از اپشنها بزنید یا سی پی یو رو کم کنید)

شاید اصلا نتونیید سمت نسل 12 برید و نهایت روی نسل 10 یا 11 بسته شه

کما اینکه قطعا یه10400 یا 11400 از یک 12100 یا 13100 هم بهتره

اگر میتونید کل بودجتون رو افزایش بدید اعلام کنید

و اینکه ایا نور پردازی هم براتون اهمیت داره یا نه

و در نهایت ایا خودتون میخاین اسمبل و نصب نرم افزار انجام بدید یا هدفتون خریدم سیتم کامل با اسمبل  و نرم افزار هست(خود اینها مقداری در هزینه هاتون سرفه جویی میکنه)

اینو اعلام کنید تا لیست کامل رو براتون بزارم

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ در 22:52، Hassan.SK گفته است:

برای بازی فول اچ دی 60 هرتز 12100 با 6700 کافیه به نظرم 

از نظر بنده حقیر 12100 توان هندل کردن 60 فریم 6700 رو داره

دوستان به نظرم بحث بیشتر از این کش ندین که آخرسر ممکنه به ناراحتی ختم بشه

استارتر هم یا جوابشو گرفته یا فراری شده 

درهر حالت همیشه بودجه تعیین کنندست و ارزش هر محصول تو رنج قیمتی خودش سنجش میشه

فراری نشدم. فقط گیج شدم 😂. فکر نمیکردم اینقدر از بچه ها بیان مشاوره بدن. خلاصه که از همگی ممنونم. فعلا 12100 رو 6700 میبندم تا بعدا سی پی یو رو به 12400 یا... ارتقا بدم

از اونجایی که مانیتورم فعلا 60 هرتز هست فکر نمیکنم مشکلی ایجاد کنه

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود مجدد بر شما

ایا قطعه ای از قبل هم موجود دارید ؟

اگر جوابش خیر باشه، متاسفانه با این مقدار نمیتونید سمت 12400 و یه سری اپشنهای خوب دیگه برید(یا باید از یک سری از اپشنها بزنید یا سی پی یو رو کم کنید)

شاید اصلا نتونیید سمت نسل 12 برید و نهایت روی نسل 10 یا 11 بسته شه

کما اینکه قطعا یه10400 یا 11400 از یک 12100 یا 13100 هم بهتره

اگر میتونید کل بودجتون رو افزایش بدید اعلام کنید

و اینکه ایا نور پردازی هم براتون اهمیت داره یا نه

و در نهایت ایا خودتون میخاین اسمبل و نصب نرم افزار انجام بدید یا هدفتون خریدم سیتم کامل با اسمبل  و نرم افزار هست(خود اینها مقداری در هزینه هاتون سرفه جویی میکنه)

اینو اعلام کنید تا لیست کامل رو براتون بزارم

نه هیچ چیزی ندارم. 30 تومن هم بودجه

سمت i3 12100f میتونم برم فکر میکنم با 6700xt 

کیس و RGB هم برام اهمیت نداره. ساده میخوام باشه.

لینک به دیدگاه

نه هیچ چیزی ندارم. 30 تومن هم بودجه

سمت i3 12100f میتونم برم فکر میکنم با 6700xt 

کیس و RGB هم برام اهمیت نداره. ساده میخوام باشه.

درود بر شما

از اونجایی که در اینده قصد ارتقاع دارید گفتم نسل 10و11 پیشنهاد ندم(البت هم ارزون تره و هم قویتر میشه بست  )

برا همین من یه سری موارد رو مثل نور پردازی-اس اس دی برند بهتره، هارد گیگ بالا تر و کیس بهتر رو جذف و یا با  مدل ارزون تر جای گزین کردم

البته اگر خودتونم تهران باشید و دستی تو کار داشته باشین هنوز هم براتون ارزون تر میشه(قیمتهای که گزاشتم نه بالاترینه نه کمترین)

مثلا اگر تهران باشید میتونید کف قیمت رو پیدا کنید و حظوری خرید کنید و در دام بعض از سایتها نیوفتین و هزینه ارسال به شهرستان هم بتون نخوره(تهران نباشید بهتره از سایت معتبر و شناخته شده خرید کنید )

یا مثلا اسمبل قطعات و نصب ویندوز رو خودتون انجام بدید که حدودا 1 تومن به نفعتونه، البت اگر انجام ندادید اکیدا پیشنهاد میکنم اینکارو نکنید

و یا 4 فن 12 سانتی رو از نوع ارزون بخرید که البت نویز ازار دهنده داره(اونم میشه از 12 ولت انداخت رو 5 ولت که نویزش کم شه)

برا کمتر کردن هزینها بقیه رو دیگه نمیشه خیلی تغییر داد (مثلا NVME کمتر از 500 برای بازی پیشنهاد نمیشه)

و اینکه پیشنهاد میکنم کیس رو اگر میتونید کیس بهتر بردارید که هم جا دار تر باشه و جا برای سیستم تهویه خوب داشته باشه و هم ورودی و خروجی فنهاش هاش خوب باشه که در اینده برای ارتقاع به مشکل نخورید

در هر صورت یه لیست براتون تهیه کردم که براتون اپلود می کنم و خودتون بالا پاینش کنید

دوستان دیگر  هم اگر نظر بهتری دارن اعلام کنن دوستمون بتونه بهترین انتخواب رو انجام بده

نکته اخره که هواسم نبود،اگر تهران نباشید و اگر بخاین مستقیما از مغازه خرید کنید کم کمش  5تا 6 درصد هم مالیات بر دارمد مشاغل بش اضافه میشه

23232332.thumb.PNG.5cd2cd6c022dee8efcc6e77b01915d29.PNG

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

نه هیچ چیزی ندارم

پست اول نوشتید که اون کانفیگ رو دارید و دنبال گرافیک و مادربردید 🤔

اگر هیچی ندارید که 12100 هم به زور میتونید بخرید

اصلا بحثی نیست دیگ همون سیستم بالا که گفتن مناسبه مگه اینکه برید سمت رایزن نسل 5 و دست دو بخرید مثلا یه 5600x بگیرید 

از نظر کارکرد با 12400 یکیه 

لینک به دیدگاه

از ایشون @WINNER هم میتونید خرید کنید به نظرم 12400f رو خوبه خرید کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...